Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M04 WSPANIAŁY


Recommended Posts

cześć.

u nas również ruszyły prace. czekamy na okna, obecnie zalewamy chudziaka w środku oraz taras i schody na zewnątrz. staramy się jak najwięcej robic sami.

 

my w projekcie nie zmienialiśmy nic, no może tylko wymiary niektórych okien ale tak żeby wszystko jakoś symetrycznie wyglądało.

nie podnosiliśmy ściany kolankowej, nie będziemy też stawiać ścianek wewnętrznych odsunietych tak jak w projekcie, wszystko zostanie zabudowane półkami

 

my też mamy schody ze spocznikiem. murarz coś policzył, poczarował i wyszlo, stopień nie wystaje na korytarzu więc jest ok

Edytowane przez kropka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć!

 

Zastanawiam się nad budową wspaniałego i mam kilka pytań do osób które już budują lub skończyły budować. Zarejestrowałem się dopiero na forum więc nie zdążyłem przeczytać wszystkich postów w tym temacie - z góry zatem przepraszam jeśli odpowiedzi na moje pytania znajdują się gdzieś wcześniej i mam nadzieję że mimo to ktoś jednak na nie odpowie;)

 

A oto pytania:)

1. Ile kosztowała Was już budowa do stanu obecnego - surowy zamknięty, wykańczanie, instalacje, robocizna, itd?

2. Zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym na parterze i w łazienkach, góra kaloryfery - piec gazowy kondensacyjny, ponadto kominek z płaszczem wodnym i solary na dachu - jeśli ktoś ma to jak się to sprawdza i jakie są koszta instalacji i eksploatacji?

3. Chcę uzyskać jak najlepszy wynik energooszczędny - stąd dodatkowe ocieplenie i zastosowanie okien energooszczędnych - w związku z tym jak się ma do tego wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, czy to się opłaca w połączeniu z zastosowaniem ogrzewania jak w pkt 2., jaki jest koszt instalacji i eksploatacji, jak wygląda przeprowadzenie przewodów wentylacyjnych z góry na parter (w jakich miejscach i czy dużo marnuje się przestrzeni użytkowej)?

4. Czy ktoś z was kładł instalację elektryczną w rurkach pod tynkiem - czy dużo większy jest koszt w porównaniu z kładzeniem samych przewodów pod tynkiem?

5. Jaki koszt instalacji odkurzacza centralnego?

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokosc parteru,na gotowo:

258 cm,ale-styro dalem 15 cm,wiecej niz w moim zwyklym proj.

247 gora,na gotowo-styro 7 cm,panele z podkladzina systemowa,sufit-podwojna plyta kg na ruszcie krzyzowym,scianka kol. podniesiona o ok. 90 cm,jakos,tak.

 

 

 

Wlasnie dostalem rachunek za gaz ziemny:

0d 17.07.2009 do 03.04.2010 ,w sumie 1200 plna z kawalkiem,ale:

solary od kwietnia 04. juz dzialaly,spalilem ok. 4 m3 drewna iglastego w kominku z plaszczem,

nie mam kuchenki gazowej-indukcja,

reku krzyzowiec,mysle,ze zrobil swoje mimo wszystko :-)

Temp. 21-22 dol-calosc w podlogowce,

gora 19 -20 stopni,program czasowy,ze zredukowana min. 19 ,gora grzejniki,

Dom ok. 183 m.kw. calosci plus 31 m.kw. garazu ogrzewanego w st. min-sniezynka na glowicy.

Gora do spania,okresowego przebywania,kapieli i przebierania 1.5 latka,dwoje doroslych ,ale temp. gorne nam pasuja,jesli chodzi o zycie,spanie przede wsz.

Uwazam,ze niezle.....Chalupka dotad nie ma elewacji,obrobionych glifow,jedynie Ytong 40 cm :-)30 cm. welny w poddaszu.

Edytowane przez Lookita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać, że miałem dokładnie te same odczucia ogladając tą realizację. Jednak z powodu, że tam już nie da się nic poprawić na tym etapie, postanowiłem nie psuć humoru inwestorom. Jednak ku przestrodze dla kolejnych budujących - wprowadzając zmiany zwaracajcie uwage na bryłę budynku.

 

Pozdrawiam,

Michał

 

Odnośnie zachowania symetrii przy oknach na froncie domu – może jednak da się coś zrobić. Mianowicie wylana jest tam długa belka. Nie ma tam umieszczonego 4 okna które wypadało centralnie w środku wanny w łazience. Dlatego mój mąż stwierdził że nie obchodzi go symetria - on okna nie będzie montował. Na szczęście nie jest to elewacja frontowa. U nas ze względu na wąską działkę 22m oraz warunki zabudowy 11m elewacja frontowa – ściana z oknami od kuchni i salonu jest frontem domu.

A swoją drogą łatwo krytykować ustawienie domu na działce jak nie zna się warunków i wielkości działki. U nas jeszcze była wpadka geodety który ŻLE wymierzył granice. Dobrze że się odsunęliśmy 5m od sąsiada bo po sprostowaniu przez sąsiada/ten wziął innego geodetę/ gdy były już fundamenty okazało się że dom mamy 4m od granicy. Nie chce myśleć co by było gdybyśmy się nie odsunęli na 5m. To jedna z wielu niespodzianek jakie spotkały nas przy budowie domu.

 

Na rynku jest wiele projektów i wydaje się że jest tak duży wybór, że każdy powinien znaleźć coś dal siebie. Jednak z wąską działką / taką dostałam/ jest problem. Marzyłam o domku parterowym z garażem jednostanowiskowym ale nie dość że projektów było jak na lekarstwo to mąż jest przeciwny domowi parterowemu. Więc padł wybór na projekt Wspaniałego. Od razu wiedzieliśmy że będą przeróbki ale liczyliśmy ze niewielkie. Ale życie pokazało inaczej.

Więc radze wszystkim co planują budowę i SA na wyborze projektu aby dobrze się zastanowili – bo czasem lepiej zrobić projekt indywidualny.

My podnieśliśmy ściankę kolankową – po wizycie u Lookity. Postawiliśmy tu na funkcjonalność. Poniesienie ścianki na 1.10 co powoduje, że Wspaniały traci na wyglądzie za to zyskuje się o wiele większą powierzchnię. Można to zniwelować tak jak u Magdy i Michała instalując większe okna nad wejściem oraz przedłużać krokwie. Ale nie będzie to wyglądać tak miło jak oryginał. Nie raz pisano na forum prowadząc dyskusję co ważniejsze wygląd czy funkcjonalność.

My mamy przedłużone krokwie, z oknami nam nie wyszło. Może jednak namówię męża żeby dodać jeszcze jedno oknopo odbiorze domu ? Moim zdaniem na pewno by to poprawiło wygląd mojego potworka.

Jest takie powiedzenie – pierwszy dom dla wroga, drugi dom- na sprzedaż a trzeci dla siebie.

A teraz cos odnośnie cen.

Stan surowy z więżą dachową i pierwsze krycie dachu deski +papa – robocizna 45.000. Bez tarasu i schodów zewnętrznych/schody zewnętrzne – robocizna 1.300 zł/

Stan surowy otwarty – materiały 125.000 z tego 25.000 dachówka.

Dach czyli dachówka ceramiczna i rynny – robocizna 15.000 zł.

Okna i pojedyncza brama Wiśniewski – 13.000zł /cena okien gdy kolor orzech z jednej strony 18.000 a ze szprosami 24.000/

Tynki kwarcowe – 20.000 /robocizna i materiał/ Wszelkie poprawki strasznie odcninają sie od tego tynku - np. mieliśmy mniejsze zostawione otwory na drzwi więc musiliśmy je powiększać. Tynki bardzo rożnia sie i gryzą więc jeszcze raz trzeba zamówić ekpikę do poprawek

Elektryka- 13.000 robocizna i kable w ścianie w tym od alarmu dodać osprzęt 6000/gniazdka i kontakty/

Hydraulika – 20.000 materiał/piec, grzejniki, rurki, hydrofor itd./ po 30% upuście – robocizna wyceniona na kolejne 18.000-20.000 – na szczęście mąż robił sam.

Trudno mi napisać ile za ocieplenie poddasza i położenie karton gipsu – nam wycenili na 25.000 ale robimy we własnym zakresie. Wełna 15 po skosach a na suficie rzucone 20.

Lokita pekają ci sufit z karton gipsu na łączeniach ? - bo zastanwiamy się czy kłaść płyte pojedyńczo czy tak jak u Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja.Nic u mnie nie peka,jesli chodzi o zabudowe poddasza,pekaja mi sciany-narozniki 2 oraz w pokoju i salonie strop.Tak pracuje mi terriva.Moj dom jest postawiony po wyburzonej hali,w zasadzie biegnacej w obrysie domu,wiec grunt mialem wzruszony i ujezdzony,a nie zageszczony.To mnie nie martwi.Zobaczymy po 5 latach,co z poddaszem.Przyklad mam w rodzinie,gdzie dom stal 5-6 lat w trakcie wykanczania,ale poddasze,wszedzie peklo po 1-1.5 od zamieszkania,na laczeniach ze scina kolankowa.W pozost. miejscach,nie widzialem pekniec,ale to wymaga remonciku.Zobaczymy u mnie,ale po kilku latach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też nic nie peka, a mamy jedną warsywę płyt (położone rok temu). Mam tylko do poprawy akryl na łączeniu płyty ze ścianą szczytową w pokoju nad garażem (to jest spowodowane pracą więźby). Duzo zależy od fachowości ekipy która robi zabudowe - to czy jedna czy 2 warstwy płyt ma drugorzędne znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że u Nas też będzie o.k.

Obecnie wybraliśmy galzurę Sensual Art Blue na górną łazienkę. Znalazłam posty odnośnie aranżacji glazury i okazało się że Rybka74 też budujący Wspaniełego robi łaznienkę w tej glazurce. Bardzo ładnie mu to wyszło. Wannę ma idetyczną jak Ty Łukaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burta74-widze,ze jestescie milosnikami drewienka ;-)

Ladnie.Na poczatku nie wierzylem,ze to Wspanialy.Rozumiem,ze na reszte smaczkowych drewienek poczekac nam trzeba ;-)

Powodzenia,ja zaczekam.PS.Jakie ogrodzenie planujesz?

 

Witaj Lookita

 

tak, drewienko to jest to :). Co do ogrodzenia od strony ulicy to na razie stanęło na słupkach z klinkieru i drewnianych sztachetach. A z postępów prac to udało mi się za pomocą szpadla i taczek zlikwidować w końcu różne góry piachu i ziemi z podjazdu, z czego jestem bardzo dumny. No i drzwi na parter zostały zamówione i już za 6 tygodni będą montowane...

 

pozdrowionka

 

ps. nowe fotki do wglądu dla zainteresowanych już są...

 

http://burta74.fotosik.pl/zdjecia/1.html

g&e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff dobrze że mój to niepotworek ;-)

 

 

 

 

Mam nadzieję, że u Nas też będzie o.k.

Obecnie wybraliśmy galzurę Sensual Art Blue na górną łazienkę. Znalazłam posty odnośnie aranżacji glazury i okazało się że Rybka74 też budujący Wspaniełego robi łaznienkę w tej glazurce. Bardzo ładnie mu to wyszło. Wannę ma idetyczną jak Ty Łukaszu.

 

a dziękuję dziękuję..... dobrze się czuję w tych kolorach :-)

a wanna .... zeby nie było , że zerżnęłam od Łukasza :-) :-) wannę mąż wybierał i taką wybrał narożną ( a tu na forum nie wchodzi, więc to był jego pomysł )

 

brawa za spostrzegawczość .... sama musiałam zerknąć teraz na wannę Lookity :-)

 

 

 

 

mnie też te potworki się nie podobają, sama mówiłam ze mój wspaniały to ma wygląd stodoły przez te 3 okna duże z boku i dach dwuspadowy hehe ale to co tutaj zobaczyłam przeraziło mnie

 

 

 

p.s komunię mam zamiar zrobić we Wspaniałym ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego pokoju planujemy zrobić pralnio-graciarnie na początek więc uznaliśmy że będzie wygodniej i ustawniej z mniejszym oknem niż z balkonowym :)

etapu tynków zazdroszczę. my robimy przymiarkę do jakiejś małej pożyczki żeby przeprowadzić się w tym roku, a na razie czekamy na okna (które miały być już tydzień temu) no i jutro wchodzi elektryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Wspanialych!

mój projekt (wersja EM04b) czeka w szufladzie na realizacje już od dwóch lat... Przegladam też od czasu do czasu Wasze wpisy na forum. No i w koncu zdecydowalam sie zarejestrowac, ponieważ lada tydzien rozpoczynamy budowe:) - obecnie na etapie wielkiej dziury w ziemi.

Dom budujemy w okolicy Walbrzycha i mam prosbe do Lookity, który prowadzil zestawienie budujacych Wspanialego wg regionów - pamietasz może, czy ktos z watku budowal sie na Dolnym Slasku?

pozdrówka dla wszystkich, którzy powoduja, że godzinami siedze przy komputerze wczytujac sie we Wspanialy watek!

jupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jupi-witaj,dopiero dzisiaj odczytalem watek.

Z tego co pamietam,zimny w Olawie buduje-wybudowal,swego czasu wspolpracowalismy ;-) mailowo,ale....kontakt padl.Nie mam najnowszego zestawienia. Gosmar w Czestochowie wybudowala-buduje,zestawionko jest w poczatkowych odslonach watku,moze nie w pierwszej 3-ce,ale pozniej wpisywalem,choc,nie pamietam,czy nie wykasowalem :-)

TYnki u mnie ,z agregatu robiono ok. 10-12 dni. chyba,to mi w pamieci nie utkwilo.....Zreszta,powoli o szczegolach zapominam.Wiem,ze wykonczenie domu,mnie nadal wykancza,a wiele nie mam w nim,a musze go wystroic z zewnatrz :-),co za miesiac sie zacznie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Lookita za podpowiedzi. Zestawienie jest, ale większość osób, które są na nim ujęte, nie uaktywnia się już na forum... Żałuję, że nie budowałam Wspaniałego w latach 2007-2009, kiedy to forum tętniło życiem! Teraz przeszukiwanie ponad 2 tys. wpisów jest zbyt czasochłonne, a aktywnych budujących można na palcach jednej ręki policzyć. Mimo wszystko łatwiej przymierzać się do tematu w grupie prawie-znajomych:) Póki co najbardziej liczę, że ktoś przyjmie początkującą inwestorkę w swoim Wspaniałym "b".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz...takie zycie,ja sledze,juz coraz mniej inne watki,a ten z sentymentu ,czasem odswiezam,gdy mail o odpowiedzi do mnie dotrze.Tak...swego czasu nas kilkoro sie budowa strasznie meczylo i podniecalo ;-)Ja w zasadzie dalej sie podniecam,wykanczajac sie :-)dzisiaj zamowilem ostatecznie kolor i ilosc odpowiednia WEBERA na moj domek....W maju jest promocja,taniej sa tynki z kazdej grupy materialowej....Jak bedziesz miec jakies pytania,co do budowy,moze pomoge...wiele radze przemyslec i sprawdzic na samym poczatku,potem juz na etapie stanu zero :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tynki skończone :p panom tynkarzom zajęło to niecałe dwa tygodnie, zasuwali we dwóch że ho, ho. Dzisiaj doszedłem do wniosku, że tynki to chyba pierwszy krok do porządku, czystości (Ha, ha, ha amerykę odkryłem, taka pierdoła a jak potrafi ucieszyć)

Teraz biorę się za CO, centralny odkurzacz i wylewki.

kropka2ładne okna, złoty dąb :), też wybrałem a w zasadzie moja małżonka wybrała ten kolor. Jaką zamontowałeś bramę i jakie mniej więcej pieniądze zapłaciłeś?

 

Mam ofertę na bramę firmy legbud, za całkiem przyzwoite pieniądze, no i co ważne nikt nie psioczy na forach na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...