Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M04 WSPANIAŁY


Recommended Posts

Mam sypialnie od pn-wsch.W pokoju z elewacyjnymi oknami ,od zach, jest chlodniej,to fakt.......Ale moja sypialnia liczy ok. 40 m.kw. a pokoik dla dziecka,jakies 14 m.kw. ;-)rolety,na dole -zew. daja naprawde sporo,dokupuje 2 do sypialni,wiec niebawem ocenimy.....Pamietajcie,dobre okna,izolacje,dzialaja takze i latem :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
Witam !!!!Czy Ktoś już wybudował dom wariant I mo4a i może podac ile go kosztowało postawienie domu do zamieszkania?Bo załatwiamy pozwolenie na budowę i zastanawiamy się czy nam starczy. :)Pozdrawiam Georg 1

 

300-320 tys stan deweloperski.

Wykończenie w zależności od fantazji i możliwoiści - minimum 100tys aby zamieszkać

 

Ceny bez mebli i zagospodarownania działki

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co słychać u Wspaniałych budowniczych? taka cisza na forum, że albo jesteście na wakacjach, albo praca na budowie nie pozostawia chwili na internet:) My właśnie rozglądamy się za firmami od rekuperatorów. Macie jakieś doświadczenie w tym zakresie? Interesują mnie ceny - we Wrocławiu za pełną instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (z montażem) wołają 17 tys.!! Czy ktoś z Drogich Wspaniałych sam montował taką instalację? pozdrawiam wszystkich wybudowanych i budujących;)

 

a oto postępy na mojej budowie:

http://picasaweb.google.pl/103070135449579767737/BudowaWspaniaEgoEM04b#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas prace trwają. dom już ocieplony styropianem ale zatarty w połowie ;)

mąż wziął się za inne sprawy bo od przyszłego tygodnia wchodzi facet od hydrauliki i ogrzewania.

zdecydowaliśmy się na piec firmy Defron (wegiel itp), dodatkowo zakładamy podgrzewacz do wody (na te 10 litrów wody, jesli nie będzie się chciało latem przepalać to ciepła woda będzie).

 

ogrzewanie podłogowe będzie puszczone po przedpokoju, kuchni,salonie i łazience- pójdą na to płytki Woodentic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Dawno tu nie zaglądałem.

U nas domek niedawno co ocieplony, ale praktycznie większość robimy sami.

Teraz po trochu robie podbitke i w razie nie pogody sufity podwieszane w środku.

i Tak się mieszka już prawie pół roku na budowie :)

od prau miesięcy nie dawałem fotek, ale nadrobiłem to tu : http://picasaweb.google.pl/szablowskiw

 

Pozdrawiam Wspaniałych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Kamionkach (2 na Dzikiej Róży i 1 na ulicy obok - powstaje dopiero) są conajmniej 3 wspaniałe - mój (wersja M04a z małymi modyfikacjami wielkościowymi) i chyba 2x wersja M04b.

 

M04b już zamieszkały, mój na etapie wykańczania (końcowego) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

...nie za szybko?uwazaj,zeby Cie wilgoc nie zalala......

a ja czekam na lepsze pogody,moze za tydzien elewacyja ;-)a tak,to spokoj,bo o czym tu pisac....wiecznie dom,pieniadze,czegos nadal w wyposazeniu brakuje....ale Ty jestes w zywiole,ja juz po....wypalam sie :-),a moze i niedlugo spale.......troche drewienka w kominku ;-)

pozdroweczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj Lookita:)

Twój "wspaniały" jest bardzo ładnie urządzony. Masz super rozplanowane schody, tzn.żadnych trójkątów. U mnie w projekcie są zabiegowe, a ja bym takich nie chciała.

Możesz mi podać jakie masz wymiary stopni??? i czy w codziennym użytkowaniu są OK, tzn.czy nie są za niskie lub za wysokie??? Jestem na etapie szalowania schodów i zależy mi na szybkiej poradzie;) z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lookita:)

Twój "wspaniały" jest bardzo ładnie urządzony. Masz super rozplanowane schody, tzn.żadnych trójkątów. U mnie w projekcie są zabiegowe, a ja bym takich nie chciała.

Możesz mi podać jakie masz wymiary stopni??? i czy w codziennym użytkowaniu są OK, tzn.czy nie są za niskie lub za wysokie??? Jestem na etapie szalowania schodów i zależy mi na szybkiej poradzie;) z góry dzięki

Tylko takie małe info: z tego co pamiętam, to Łukasz ma obniżony parter - jeśli zachowasz wysokość standardową parteru, czyli 2,70m to uzyskasz jeszcze wyższe schody niż ma Lookita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko takie małe info: z tego co pamiętam, to Łukasz ma obniżony parter - jeśli zachowasz wysokość standardową parteru, czyli 2,70m to uzyskasz jeszcze wyższe schody niż ma Lookita

 

dzięki za info, nasz murarz od razu wspomniał coś o obniżaniu wysokości żeby mieć takie schody, my zachowaliśmy wysokość więc schody muszą zostać takie jakie są, ale dzięki za szybką podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, nasz murarz od razu wspomniał coś o obniżaniu wysokości żeby mieć takie schody, my zachowaliśmy wysokość więc schody muszą zostać takie jakie są, ale dzięki za szybką podpowiedź

 

też się zastanawiałam nad obniżeniem schodów, ale nie chciałam obniżać parteru i w związku z tym pozostaliśmy na zabiegowych schodach - jeśli chciałoby się zrobić z pół-spocznikiem, jak u Lookity, to trzeba by było podnieść wysokość schodów - co i tak, przy obecnych wymiarach, dałoby sporą wysokość schoda. Obecne, już nie należą do najniższych...

Warto też wspomnieć, że przy wylewaniu schodów, warto już teraz wiedzieć, z czego będą wykonane okładziny, jak i co będzie na posadzkach na parterze i na piętrze. Tutaj powinno się zgrać wysokość pierwszego i ostatniego schoda.. ostatni jeszcze może wyjść za niski, ale pierwszy, aby nie wyszedł wyższy od pozostałych, bo będzie niewygodny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje schody z tego co pamiętam mają wymiary

wysokość 17

głębokość 25

budynek murowany zgodnie z projektem.

zdjęcie schodów dodałem, no i dwa najnowsze bo właśnie kończę tynki :D

w razie co mogę zrobić dokładniejsze zdjęcie i na PW podesłać

Edytowane przez WOJSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Przepraszam,ze nie odpowiadam,ale mam wredne dni w pracy,nie mam sil i czasu odpisac,gdyz mam inne obowiazki domowe po pracy,totez zagladam rzadko w ogole do netu.Moje pomiary schodow puscilem kiedys,:-)3-4 watki -strony temu.Sorki,ze nie wpisze danych,moze jutro.Wlasnie trwaja ,koncza sie prace elewacyjne,potm kostka wokol,potem pochwale sie moim Ytongowcem,juz kolorowym.Ale poki co,syfik,nielad wokol,wiec nie bede psuc efektu.Dol mam obnizony,ale schodow moich z podestami ani przez chwile nie zalowalismy,w sensie zamiany na ten typ z zabiegowych.Jedynie,zalujemy,ze za pare lat,na te pietra trzeba bedzie sie wspinac,kolanka beda juz zuzyte,wiec fajniejszy bylby parterak :-).Pamietajcie,ze dla malych domownikow,schody sa owocnym ,ekstremalnym zrodlem nowych doswiadczen zyciowych.Normalnie bramki wiezienne musze robic,gdyz moj Antek tylko czeka na wolna droge i swobodne spadki,przechadzki.Nauczylem go chodzic ze mna,nakazalem,ale co mozna oczekiwac od 20 miesiecznego cwaniaczka.Bywajcie.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Oswiadczam uroczyscie,ze od dzisiaj mam kolrowy domek,wreszcie mam elewacje:-)Ponad 3 lata od budowy domu,2 od zamieszkania....Za 1-2 tygodnie jeszcze kostka wokol....Ech,pamietacie film ''Skarbonka''?Znacie taki pewnie z Waszych doswiadczen,nieprawdaz?;-)

http://picasaweb.google.pl/LukaszRS/WspaniaYElewacja#

 

 

PS.Zapomnialem podac wymiary schodow,wstyd....Nie zmierzylem,jutro?A ktos chce?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my schody robimy drewniane samonośne - czy ktoś z Was myślał o takim rozwiązaniu? a poza tym... wylaliśmy strop i liczymy, że uda się zadaszyć domek przed zimą. Lookita - bardzo ciekawa elewacja, ale ja nie wyobrażam sobie mojego Wspaniałego bez deskowania:) ale widzę, że nie kładłeś dachówek bocznych. mam podobne plany, tzn. wykończyć boki blachą. jak z perspektywy czasu oceniasz tą decyzję? bo wizualnie wykończenie jest ok,

pozdrówka!

http://picasaweb.google.pl/103070135449579767737/BudowaWspaniaEgoEM04b#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...