Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M04 WSPANIAŁY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

 

My też mieliśmy problem z krokwią koszową. Ostatecznie wyszły krokwie 24x15 cm. I tak wyglądają pancernie, był wielki problem z umieszczeniem ich na właściwym miejscu.

 

Dodatkowo udało się wyeliminować słupy na poddaszu podtrzymujące krokwie poprzez zastosowanie dodatkowych płatwi o wymiarach takich samych jak murłaty.

 

Całość konstrukcji została skręcona za pomocą śrub i największych dostępnych kątowników do łączenia drewna.

 

Aha, dodatkowo są jeszcze słupki pomiędzy jętkami a krokwiami, które mają jeszcze dodatkowo usztywniać całą konstukcję

 

Pozdrawiam

 

 

Dzięki Kaura. Wymiary jakie podałaś wyglądają znacznie lepiej. Nurtuje mnie jednak dalej czy to co jest u nas ma jakieś podstawy w obliczeniach czy jest to błąd lub duże przewymiarowanie. Nie jest to raczej literówka (czy raczej cyfrówka:), bo ten sam wymiar występuje też w częsci opisowej.

 

Gaweł - krokwie jakie mamy w projekcie (wersja EM04BL kupiona w zeszłym roku) bedą wyglądać jak w bunkrze przeciwpancernym. A nasz dach to raczej nie koperta.

 

Jutro muszę potwierdzić wymiary więźby i wpłacić zaliczke. Napiszcie proszę jakie macie wymiary krokwi koszowych w waszych projektach (jaka wersja projektu), i jeśli zmienialiscie to też jakie zastosowaliśćie.

Jak zamówie 24x30cm to jedna bedzie ważyła dobrze ponad 300 kg. Cieśla się załamnie jak bedzie mial je wciągać i mocować. Pewnie poprosi o dźwig :)

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczór dobry!

Rozmawiamy z wykonawcami o ociepleniu i tynkowaniu naszego domku. Najciekawsza, jak dotąd, wydaje się być oferta 7000zł za: ocieplenie z wszelkimi obróbkami położeniem tynku akrylowego i położeniem parapetów z płytek klinkierowych.

Jak uważacie - cena przystępna? Niestety już więcej wytargować chyba się nie da.

 

Nie robimy na razie wstawek szczytowych deskowanych, z prostej przyczyny: brak pieniążków :( Więc na razie będzie dom cały otynkowany i tyle.

 

Mam ogromną prośbę - jeśli możecie mi pomóc - nie znam się na programach do projektowania itp a bardzo chciałabym móc się pobawić w pokolorowanie sobie elewacji... Pomóżcie - może ktoś już ma "gotowca" i może się ze mną nim podzielić? Bardzo podobają mi się tynki ciemne - bordowo-ceglaste czy zielono-oliwkowe...

Pozdrowionka! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem - z tym Braasem - nie mogę tam nic takiego znaleźć:(

 

Jestem, jestem, rwię włosy z głowy - ze względu na tę wykończeniówkę:D Mamy wylany taras, ganek (robocizna 1500zł),

salon z wejściem wyłożony tymi płytkami, które pokazywałam - a'la dechy (robocizna 30zł/m2)

No i teraz czekam na człowieka od płytek, żeby zrobił mi w końcu łazienkę... Nie wiem czy się doczekam, czy nie szukać kogoś innego.

No i kominek z parapetami miał być już gotowy - ale kominkowemu pałd samochód. Ponoć.

No i dorwałam dziś ekipę drogowców - robią drogę w naszej wiosce i zaproponowałam im fuchę po godzinach - mianowicie obniżenie krawężnika, tak abym mogła wjechać z ulicy na działkę, do garażu. Krawężniki zamówiłam (3 wjazdowe, 2 boczne - razem 165zł).

 

No i kulam się dalej 8)

Pozdr!

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam coś takiego:

http://www.fast.zgora.pl/kolory/?co=demonstracja&id=6

 

hmmm... jakby tam wstawić naszego wspaniałego... ?

 

Hej, ja jak kupowałam projekt, to dostałam taką płytkę z różnymi projektami, gdzie można było obejrzeć je w 3D, jak i pobawić się w kolorowanie elewacji.

Był również na niej Wspaniały, tylko akurat w wersji A, ale z zewnątrz, wiadomo, to jest dokładnie prawie to samo.

 

Nie masz takiej płytki?

 

Jedynym mankamentem tego, było, że niby zapisywał, ale gdy się otwierało zapisany wygląd nie było go - były pierwotne ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, że chcę:)

a jak moglibyście mi to przesłać?

 

jak tylko będę w domu, to poszukam płytki i postaram ci się coś przesłać, tak abyś mogła się pobawić kolorkami. Mam nadzieję, że nie zapomnę.

 

A ja ciągle czekam na zdjęcia Twojej kuchni, bo sama mam rozterki, gdzie umieścić kuchenkę i pochłaniacz.....

mam ochotę na ścianie między oknem od strony wejścia a drzwiami do spiżarki, ale nie wiem czy tam będzie tak naprawdę pasował. A z kolei pochłaniacz zaraz koło blatu barowego .. nie wiem czy by mi pasowało... dlatego co chwilę sprawdzam Twoją fotogalerię i niestety.. ciągle nie znajduję tego czego szukam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Przymierzamy się do stropu i mam pytanie czy ktoś ma (może na fotkach) pokazne jak zbroić słupy i dawać kotwy przy ściance kolankowej na ok 1m od stropu?

U nas dzisiaj właśnie wylewają wieniec. Mam zdjęcia z zaszalowanymi wieńcami i ścianką kolankową, jednak nie mam na nich kotew (na zdjęciach) - nie byłam przed samym betonowaniem. Będę w piątek, to mogę porobić kilka fotek, ale już kotwy będą umieszczone w betonie, więźby jeszcze nie będzie. Jak chcesz, to mogę przesłać zdjęcia sprzed betonowania i po betonowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

U nas Wspaniały Mo4BL nabrał już ścian parteru.

Przymierzamy się do stropu i mam pytanie czy ktoś ma (może na fotkach) pokazne jak zbroić słupy i dawać kotwy przy ściance kolankowej na ok 1m od stropu?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8aee0eb03127012f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/85bb3fb72f847ad0.html

tylko tyle...

 

 

Wczoraj w końcu obniżyli nam krawężniki drogowe - mogę wjeżdżać na działkę w miejscu, gdzie planowaliśmy wjazd. 5 krawężników= 200zł plus 400zł robocizna. A jak ktoś będzie przejeżdżał obok - nawet tego nie zauważy, a 600zł wkopane w ziemię:)

A co dopiero będzie jak będziemy chcieli zrobić wjazd z prawdziwego zdarzenia! To dopiero się posypie kaska - wyrównanie terenu, nawiezienie piachu, kostka. Ło rany! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanko techniczne co do kotew tz umieszczaliście je w środku pomiędzy 4 petami zbrojenia pionowego i w odległości od zewnątrz muru jakiej ?

 

Właśnie jestem po wizycie na budowie i:

mamy umieszczone kotwy pomiędzy 4 prętami, tak mniej więcej na środki i w związku z tym, że budujemy z betonu komórkowego (24cm), odległość kotew od zewnętrznej strony muru wynosi 12 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo...

nie wiem dokladnie jak jest u Was,ale u mnie wyprowadzilismy z wienca gornego,stropowego druty,do nich po nadzianiu klockow Ytonga-nawierceniu,dospawalismy sruby i na to zamocowalismy murlaty,takimi podkladkami i srubami jak u Dori.Kazda ze srub byla spawana w kilku miejscach,rozstaw co okolo 70-80 cm ,nie pamietam dokladnie, potem jeszcze jeden wieniec po obwodzie,dopiero na tym murlaty i powyzsze mocowanie.Robilismy to rok temu,gdy w Czestochowie pierwsze tornada przeszly i ludziom dachy cale zwialo.W tej chwili o dach sie nie martwie,ale tornado moje dachowki na pewno zmiecie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokladnie jak jest u Was,ale u mnie wyprowadzilismy z wienca gornego,stropowego druty,do nich po nadzianiu klockow Ytonga-nawierceniu,dospawalismy sruby i na to zamocowalismy murlaty,takimi podkladkami i srubami jak u Dori.Kazda ze srub byla spawana w kilku miejscach,rozstaw co okolo 70-80 cm ,nie pamietam dokladnie, potem jeszcze jeden wieniec po obwodzie,dopiero na tym murlaty i powyzsze mocowanie.

Aż zajrzałam do Twojej galerii, żeby sobie przypomnieć, jak było u Ciebie to robione.

U nas wyglądało trochę inaczej... może specyfika Ytonga jest trochę inna niż betonu komórkowego....

A mianowicie już na etapie murowania ścian piętra mieliśmy wypuszczone po 4 pręty pod słupki (wysokość dopasowana do wysokości ścianki kolankowej), tak w odległości 1,40 - 1,5 m i murarze pomiędzy wstawiali bloczki betonowe. Później wszystkie słupki zaszalowali i od razu z wieńcem (wys. ok. 13-14cm) wszystko wylali - jednocześnie wstawiając pomiędzy pręty zbrojeniowe kotwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To my nowi, już raz pisaliśmy, ale nie wiem czy udało nam się umieścić tego posta,chcemy zbudować wspaniałego EMo4b-wersja energooszczędna. Dzięki temu forum, a szczególnie postom Lookity i jego zdjęciom wprowadziliśmy killa zmian, najważniejsze to wysunięcie ścianki na której są drzwi wejściowe- zrównanie jej z resztą frontu, dzięki temu mamy więcej miejsca w kuchni(likwidujemy też spiżarkę i robimy zamkniętą kuchnię) i w przedpokoju. Wydłużamy też garaż o 2metry, podnosimy ściankę kolankową prawdopodobnie o 4 bloczki i chcemy dołożyć balkon nad wejściem, w pokoju nad garażem likwidujemy okna elewacyjne,żeby mieć 1 normalną ścianę na meble (robimy okna połaciowe), likwidujemy 1 okno w salonie - to najbliżej tarasu. Zastanawialiśmy się nad pompą ciepła , ale po przeczytaniu kilku wypowiedzi w necie, i sprawdzeniu cen rezygnujemy, zrobimy gwc+reku, kolektory słoneczne i kominek z nawiewem, najpierw chcieliśmy z płaszczem wodnym, ale nasz projektant nas zniechęcił - sam chciał sobie to założyć i zrezygnował, bo okazało się,że trzeba mieć jakieś akumulatory, które w razie braku prądu będą utrzymywać wodę w obiegu (podobno 2000pln), w przeciwnym razie woda w płaszczu się zagotuje i może wszystko wysadzić!!!??? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z takim kominkiem i może nam powiedzieć jak to jest? Poza tym okazało się, że w najbliższych latach nie będzie przy naszej ulicy kanalizacji, chcemy zrobić ekol. oczyszczalnię ścieków, ale nie wiem czy dostaniemy zgodę,(działka leży w otulinie parku krajobrazowego) czy mogą kazać nam przekopywac się kilkaset metrów do kanalizacji??? Ojej jakie to wszystko skomplikowane, na razie jeździmy między projektantem, geodetą, gazownią, elektrownią itp. i czekamy na uaktualnienie zapewniwń o dostawach gazu, wody.....straszna biurokracja!!!Pozdrawiamy Bella&pablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moze mnie ktos oswiecic i wyjasnic co znaczy w projekcie MO4b przy opisie scian nosnych zewnetrznych SZ1 bloczki z betonu komorkowego gr 24

cm klasy 15. SZ2 sa opisane juz jako gr 24 cm klasy 600. Co to w praktyce znaczy ????. Czy mozna na wszystko dac 24cm klasy 600 ? Czy da sie cos zamienic na klase np 500 etc,etc. Przerabial ktos ten temat .

 

Jak dobrze wszystko pojdzie to od srody zacznie powstawac kolejny wspanialy w wersji b w okolicach Bydgoszczy.

 

 

 

Pozdrowienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE!

 

Na początek muszę się podzielić wspaniałą wiadomością:

 

Mamy wylewki!!!

Piekne i równe, na razie schną i nie wolno po nich chodzić do jutra.

Tynki oczywiście tez są- całkiem suche i również równe, aczkolwiek w wersji bardzo chropowatej- spece wiedzieli ze będą jeszcze gładzie, więc nie starali sie specjalnie zacierać.

Trochę przebojów mieliśmy z układaczami styropianu- mogłam się przekonać że nie ma tak prostej roboty, której nie możnaby było spitolić. Przyjeżdzali do poprawki 3 razy, a i tak ekipa która robiła wylewki musiała po nich poprawiać.

Z innych wrazeń- okazało się, że parapety zewnętrzne mamy za krótkie o ok.1,5cm z zupelnie niezrozumiałych względów, błąd pomiaru, czy przyrządy miernicze nieskalibrowane- cholera wie. Mimo tego montujemy, wykańczając je pięknie tynkiem zewnętrznym.

No i przyszła pora na pomiar drzwi- wreszcie :D

A teraz zaczynamy to co "najfajniejsze" czyli bieganinę po sklepach i wybieranie płytek, fug, podłóg, kolorków, mebelków...itd.

 

 

bella&pablo- powodzenia w budowie alternatywnej wersji wspaniałego :)

 

Marzensa- myślę, ze najlepiej bedzie spytać Waszego kerbuda. Nie wiem, czy oznaczenie bloczków jest aż tak istotne. My zamieniliśmy bloczki na Thermopor, ale nie pamietam już czy było to wpisane w adaptację projektu, czy w dziennik budowy.

 

Ogólnie jestem pod wrażeniem waszej wnikliwości technicznej i w projekt i na etapie wykonawstwa. Ja nie mam pojęcia jak mamy przyczepiony dach. Wierzę w zapewnienia naszego majstra, który obiecał, że żadne tornado nam go nie zdejmie, choć po ostatnich wypadkach na opolszczyźnie nie jestem taka skłonna wierzyć w to mocno.

 

Jutro bedę mogła wejść do domu to zrobie jakieś zdjecia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcemy zbudować wspaniałego EMo4b-wersja energooszczędna. Dzięki temu forum, a szczególnie postom Lookity i jego zdjęciom wprowadziliśmy killa zmian, najważniejsze to wysunięcie ścianki na której są drzwi wejściowe- zrównanie jej z resztą frontu, dzięki temu mamy więcej miejsca w kuchni(likwidujemy też spiżarkę i robimy zamkniętą kuchnię) i w przedpokoju. Wydłużamy też garaż o 2metry, podnosimy ściankę kolankową prawdopodobnie o 4 bloczki i chcemy dołożyć balkon nad wejściem, w pokoju nad garażem likwidujemy okna elewacyjne,żeby mieć 1 normalną ścianę na meble (robimy okna połaciowe), likwidujemy 1 okno w salonie - to najbliżej tarasu. Zastanawialiśmy się nad pompą ciepła , ale po przeczytaniu kilku wypowiedzi w necie, i sprawdzeniu cen rezygnujemy, zrobimy gwc+reku, kolektory słoneczne i kominek z nawiewem,

Witajcie bella&pablo.

 

Nie chcę się czepiać, :wink: ale jesteście trochę niekonsekwentni. Piszecie, że chcecie budować wersję energooszczędną i wprowadzacie pewne zmiany. Wyrównanie ściany frontowej z całą pewnością poprawi parametry cieplne domu, ale dodatkowy balkon to spory mostek cieplny, także zamiana okien elewacyjnych na połaciowe spowoduje zwiększenie zapotrzebowania na ciepło.

 

Druga sprawa, to połączenie w jednym domu mechanicznej wentylacji nawiewno - wywiewnej (reku) oraz kominka z nawiewem. Nie jestem pewien czy to się uda. Popytajcie jakiegoś speca od wentylacji.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z urzędami a potem podczas budowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...