Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M04 WSPANIAŁY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hello,dzialania trwaja?U mnie tez-w tym miesiacu plytki na balkon i balustradka,w pazdzierniku podbitka-grafit,siding,jutro zamawiam...

Jak to zrobia mi znajomi fachmani,na 1-2 lata koniec z robotami zew.Na elewacje poczekam-dalej mecze srodek-kosmetyka,ale nadal jeszcze troche zostalo.

Piotr-chodzilo Tobie o kominek z dgp czy nawiewem z zewnatrz?Mam Makroterma z dolotem z zew. ,mam wm i nie widze problemu......Chyba,ze sie nie rozumiemy....Balkon-jak dla mnie chyba zgodnie z Twoimi pogladami,mam bo ZOna chciala..ale....coz....Pierwszy projekt,jaki kupilismy mial miec 3 balkony :-))))

Piotr -montujesz okna polaciowe?

A tak....idzie jesien.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookita - z tego co wiem, przy wm dom powinien być szczelny. Przy nawiewie z zewnątrz znacznie zwiększa się ilość nawiewanego powietrza (chyba, że po włączeniu nawiewu z kominka zwiększysz wydajność wywiewu wm aby to zrównoważyć) - to tylko takie moje przemyślenia, jeżeli taki układ nie sprawia Ci problemów to tylko się cieszyć. Nie jestem specem od wentylacji - tylko sygnalizuję potencjalny problem.

 

Okna połaciowe montuję, bo muszę :( niezbędne minimum i będą możliwie ciepłe. Na parterze prawie wszystkie okna - fixy. Balkon wyleciał z projektu, podobnie kominek i wszystkie kominy - Żona nie protestowała - nie miała wyboru :wink:

 

Chcę postawić Wspaniałego na płycie fundamentowej zewnętrznie ocieplonej styropianem, ale mój architekt ostro oponuje i nie wiem, czy uda mi się go przekonać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookita - z tego co wiem, przy wm dom powinien być szczelny. Przy nawiewie z zewnątrz znacznie zwiększa się ilość nawiewanego powietrza (chyba, że po włączeniu nawiewu z kominka zwiększysz wydajność wywiewu wm aby to zrównoważyć) - to tylko takie moje przemyślenia, jeżeli taki układ nie sprawia Ci problemów to tylko się cieszyć. Nie jestem specem od wentylacji - tylko sygnalizuję potencjalny problem.

 

 

Wydaję mi się że kominek zaciąga do komory spalania powietrze z zewnątrz, które bierze udział w procesie spalania i jest wyrzucane przez komin. Komora kominka jest zamknięta więc nie ma tu nawiewu powietrza do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczesniej odpisac,ale pisze w watku o lodowkach ;-)

Moj kominek ma dolot z zew. zamykany taka klapeczka.Jak drzwiczki otworze zaciaga komin pow. z domu,co rzeczywiscie zaburza uklad w went.mech.Niemniej...klapka jest i otwiera sie ona w momencie palenia w kominku.Nie ma zadnych otworow w obudowie kominka,ktore bylyby otwarte i zaciagalyby pow. z domu.Wentylacje moja pieknie dziala ;-),wszystko superek,jestem zachwycony,pomimo pewnych zaburzen opisywanych przeze mnie w watku o WM i jej walorach.Wszystko minelo...

Piotr-powiem tak,im mniej gadzetow tym lepiej,mniej punktow do wyst. awarii,pracy,zachodu,zainteresowania,mniej stresowe zycie,jednak....fajny ten kominek i pomimo okropnego momentu czyszczenia szyby,mnie sie to podoba i swietnie dogrzewa wode w baniaku,przy braku odpalania gazu.Testy zima,bede wowczas testowac i kominek,i wm z ''gienkiem'',i Ytonga;-).

Koszty budowy nizsze-brak kominow...ale....jest fajnie :-)

PS>Wczoraj byl u mnie fachowiec od budowy domow-od razu wyczul ,ze tu jest inne powietrze ;-)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu też jest inne powietrze- na razie zaduch jak cholera. Wylewki oddają wilgoć.

 

Ja również nie widzę problemu w funkcjonowaniu kominka z DGP i rekuperatora. Nawet jeśli więcej powietrza będzie dostarczane do domu, to przecież jakoś się z niego wydostanie, a ciśnienie powstające w domu na pewno nie wtłoczy nadmiarowej ilości powietrza do reku :)

Z kominka na pewno nie zrezygnowałabym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kominek ma dolot z zew. zamykany taka klapeczka.Jak drzwiczki otworze zaciaga komin pow. z domu,co rzeczywiscie zaburza uklad w went.mech.Niemniej...klapka jest i otwiera sie ona w momencie palenia w kominku.Nie ma zadnych otworow w obudowie kominka,ktore bylyby otwarte i zaciagalyby pow. z domu.

No i sprawa się wyjaśniła. Jeżeli kominek jest z zamkniętą komorą spalania to wszystko gra pod warunkiem , że się pamięta o możliwości zaciągnięcia przez wm dymu z kominka podczas np. dokładania do ognia kolejnej szczapy drewna. Rzeczywiście zasugerowałem się "nawiewem" rozumiejąc przez to dgp - w kominkach występuje raczej "zasysanie" z zewnątrz świeżego powietrza.

Piotr-powiem tak,im mniej gadzetow tym lepiej,mniej punktow do wyst. awarii,pracy,zachodu,zainteresowania,mniej stresowe zycie

Co do gadżetów to będzie ich w naszym wspaniałym sporo. 8) Z racji zawodu i zamiłowania bawią mnie tego typu urządzenia i nie przeraża ewentualna awaria :)

Testy zima,bede wowczas testowac i kominek,i wm z ''gienkiem'',i Ytonga;-)

Mam nadzieję, że dasz znać na wiosnę jak wyszły testy zimowe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytam .. czytam ale do dyskusji raczej dołączyć sie nie mogą bo też nie mam pojęcia o sprawach technicznych - naszej ekipie daliśmy projekt i tyle 8) my i tak się na tym kompletnie nie znamy :roll:

Na razie wybraliśmy dachówkę - mąż się uparł na grafitową - tylko jak elewacje będzie do tego pasować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwale sie za 2 lata :-)

piekny kolorek,a nie te czerwone oklepane...

 

i żółta elewacja...brrrrrr :-?

 

Mały Jasio ogląda z wielkim zainteresowaniem swojego siusiaka.

- Mamo, czy to mój mózg?

- Nie synku, jeszcze nie...

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

nie ma skuterka i chyba długo nie będzie... nie dopniemy się w kredycie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie ale dlaczego musi byc cegla a nie np taka sama jak inne sciany nosne. Dalej nie wiem jaka jest roznica miedzy scianami SZ1 I SZ2, gazobeton

klasy 600 to w przypadku solbetu 3 klasa wytrzymalosci, klase 15 maja tylko pustaki ceramiczne . Im wiecej patrze na jakosc takiego projektuto tym mniej sie dziwie obrazkami w telewizji z zawalonymi domami po przejsciu silnego wiatru no i dobrze ze nie ma u nas trzesien ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

era cieknacych poldkow i maluchow juz minela ;-)

ale swoja droga,nie wpadlem na pomysl,ze to ma wieksze znaczenie niz konstrukcyjne.....ale coz.....czyli-chyba dobrze ,ze nie mam drzwi do garazu z domku :-)

moja 11-letnia corollka nie gubi grameczka smrodku...ale to przeciez Toyotka....

sledze promocje w Beam'ie,przymierzam sie do zakupu jednostki,opisalem moje odczucia ,co do odkurzacza tradycyjnego w odpowiednim watku,ale coz.....caly czas wydaty...jesu....mam dosc.....ale polecam zainteresowanych oc.....ja juz odliczam miesiace ;-) i ciesze sie juz na mysl tego gadzetu....ja lubie gadzeciki...i nowosci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniali wybudowani...

jak zrobić progi w drzwiach wejściowych i przy bramie garażowej?

Wylewkę mam równo ze ścianą, tzn. jej wewnętrzną powierzchnią i nurtuje mnie jak prawidłowo teraz wykonać próg, żeby było ciepło.

Dac jakiś styro pomiędzy wylewkę a próg? pod próg?

I w którym miejscu powinno być połączenie bruku, (lub innej powierzchni utwardzonej na podjeździe) z wylewką w garażu?

Czy tam też próg jest potrzebny?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...