Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M04 WSPANIAŁY


Recommended Posts

Ho ho ho...

coraz więcej wspaniałych rośnie...

Dobrze słyszeć, ze prace u Was postępują chociaż pogoda nie sprzyja... właściwie to u mnie nie sprzyja, moze w innych regionach jest lepiej.

Stan surowy to etap, który chyba najbardziej cieszy. Jak ściany rosną, płyta sie robi, a jak dach powstaje to już w zupełną euforię mozna popaść.

Natomiast wykończenie domu może wykończyć psychicznie i fizycznie.

Tyle ustalania, szukania, jeżdżenia za pierdułkami, godziny podejmowania wyborów, nieprzespane noce spędzone na szukaniu rozwiązań...

KOSZMAR I UDRĘKA

Znowu jęczę, bo musiałam wybrac halogeny... po obejrzeniu 20-stu już mi sie wszystko popieprzyło i rozbolała mnie głowa.

Na szczęście mamy wybrane płytki i większość ceramiki. Dziś kupiliśmy płytki do garazu i kotłowni gres impregnowany- szaro-bury- za cenę 20zł/m. generalnie brzydki, ale to garaz, wiec się nie będę roztkliwiać.

W najbliższym czasie czeka mnie wybór parapetów :cry:

 

Wkurzyłam się ostatnio na firmę montującą bramy- przyjada obniżyć bramę i naprawić, ale ma to nas kosztowac 700zł. Uważam ,że to trochę nie fair montować źle, a potem kasować za poprawkę, wiec chyba musimy z nimi konkretnie pogadać.

Nie mozemy również przełamać impasu w odwiertach pod kolektory.

Juz nie wiem, czy ekipa fatalna, czy miejsce feralne, czy po prostu mają pecha. Ostatnio nawet nie zaczęli wiercić i złamało im się koło przy wiertnicy.

Naprawiali to prawie cały dzień :o po czym odjechali.

Całkiem mozliwe, ze zostaniemy na zimę jedynie z kominkiem jako podstawowym źródłem ciepła w domu, ale i tak zapowiada się, ze będą tam mieszkac tylko myszy, więc nie martwimy się bardzo.

A zresztą... wkrótce wakacje 8)

 

 

Dori- a jak sprawa z Waszą obudową kominka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Wraz z mężem rozpoczęliśmy budowę wspaniałego wersja II lustrzana. Mam prośbę czy któryś z forumowiczów zechciałby dostarczyć zdjęcia lub co jeszcze milsze zgodziłby się na zaprezentowanie ww. domeczku w rzeczywistości gdzieś w okolicach Warszawy.

My jesteśmy na etapie więźby, ale jeszcze nie mamy ścianek działowych. Budujemy w Ruścu, koło Janek.. więc to kawałek dla Was, ale jeśli macie ochotę, to można obejrzeć.. jeśli chcecie zdjęcia, to nawet założyłam albumik, tylko jakoś kiepsko mi idzie wrzucanie tam zdjęć.. jak się zmobilizuję, to umieszczę w stopce.

A koło Was mieszka Lookita, więc może on?

 

Dziękuję za odpowiedź. Jak na razie z pwodu ogólnie panującego chorupska jesteśmy uziemieni.

No my mieliśmy tak od dwóch tygodni stawiać ściany, ale nasza ekipa ma opóźnienie i nie wiem kiedy zechce postawić pierwszą cegiełkę parteru.

Miała wejść jutro, ale telefon kierownika milczy....

Nikt nie mówił że będzie łatwo.

 

Kaura i gośmar dziękuję za link do albumów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wraz z żoną budujemy Wspaniały wersja lustrzana.

Jesteśmy na etapie deskowania więźby.

Budujemy się w miejscowości Sztumskie Pole koło Sztumu (15 km od Malborka - woj. pomorskie).

Wkrótce umieszczę link do albumu z etapów budowy (może kogoś zainteresuje).

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wraz z żoną budujemy Wspaniały wersja lustrzana.

Jesteśmy na etapie deskowania więźby.

Budujemy się w miejscowości Sztumskie Pole koło Sztumu (15 km od Malborka - woj. pomorskie).

Wkrótce umieszczę link do albumu z etapów budowy (może kogoś zainteresuje).

 

Pozdrawiamy

 

Witaj!

A którą wersję lustrzaną budujecie? I z jakimi zmianami :lol: :lol: ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katarzynaaaaa! Jak zdroweczko?Powiercilas troszke?Macie juz wybrana pompe?

Nowi Budowniczowie-Wspniali moze maja wersje C....moze jest,nie sprawdzalem,ale znalazlem jakas ''nowosc'' projekt Pani Marks,nazwa inna,ale ....myslalem,ze to Wspanialy B lub A powstaly ze zlepkow tychze wersji.....;-)

Aq jakby sie nazywal projekt Wspanialego,w ktorym projektant umiescilby wszystkie nasze zmiany?????????

Az boje sie pomyslec.....

Jutro jade po odbior sidingu na podbitke-deska belgijska czy jakos tak...wyszlo ze wszystkimi listwami ,jakies 2500!!!10 paczek paneli plus jakies listwy startowe,czy jakies tam....

To przedostatnia robotka na zew w tym roku,jutro,moze dzisiaj tworzy sie daszek pod drzewo kolo mojego domku,pokryty bedzie jutro pozostala mi dachowka....Sezon juz palenia,grzeje ,ze az milo......

Palac w kominku,grzejac tym samym wode,dol podlogowke,mam na dole 23-24 st. rankami,gora,19-22 st. na grzejnikach,zalaczony odzysk ciepla w reku,na anemostatach w salonie mam 20.5 st. pow. nawiewanego,na gorze nawiewane 18-19 st. a z ''gienka'' idzie jakies 16 st. ,jak idzie bo glownie teraz lazi reku na I biegu i czerpni zew. ,gdy powietrze za oknem srednio 11 st......Calkiem milo.....pale g...ym drzewem iglastym,az zal mi mego kominka i komina,ale coz...jakies 4-5 dokladek,jak napale debinka,2-3 dokladki na dzien i nie mam co z cieplem robic.....Polecam,polecam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gośmar,

Gośmar, możesz napisać gdzie kupowaliście okna i czy to są wymiary takie jak w projekcie, czy wymiary typowe?? Drewniane czy PCV??

Pewnie jeszcze sporo pytań sie pojawi, więc zaglądaj na forum :)

 

Witamy,

Okna mamy jak w projekcie z wyjątkiem okien w salonie i kuchni. Zmniejszyliśmy je od dołu o ok. 10 cm ze względu na potrzebę wyższych mebli kuchennych. Nasze okna kupiliśmy w Oknoplaście z Krakowa- u partnera częstochowskiego, PCV Awans, kolor dąb bagienny.

Pozdrawiamy

Gośmar

 

Ponowię swoją prośbę do Wspaniałych na etapie końcowym: czy ktoś ma fotki schodów wewnętrznych, a konkretnie barierki pomiędzy dolną a górną ich częścią? Fachowiec tuż tuż a ja nie mam zupelnie koncepcji jak połączyć barierkę przy lazience z barierką z zejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Gośmar- ale my nie mamy schodów koło łazienki.

 

Lookita- jedyne co wiercę to dziurę w brzuchu mojemu meżowi, żeby molestował wiertaczy :D

U nas błoto po kolana przez te cholerne deszcze dojeżdza sie do nas jak w sam środek dzungli amazońskiej.

Jak Wam dobrze z tym kominkiem...

My jeszcze trochę musimy poczekać, ale dziś jest dzień dobrych wiadomosci:

bedziemy mieć gładzie za 2 tygodnie, czyli zrobia je akurat jak bedziemy na wakacjach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wraz z żoną budujemy Wspaniały wersja lustrzana.

Jesteśmy na etapie deskowania więźby.

Budujemy się w miejscowości Sztumskie Pole koło Sztumu (15 km od Malborka - woj. pomorskie).

Wkrótce umieszczę link do albumu z etapów budowy (może kogoś zainteresuje).

 

Pozdrawiamy

 

Witaj!

A którą wersję lustrzaną budujecie? I z jakimi zmianami :lol: :lol: ???

 

 

O ile dobrze pamiętam wersję A (garaż jednostanowiskowy).

Zmian mamy dość dużo, te podstawowe to:

- garaż został podzielony na 2 pomieszczenia, jedno to kotłownia na piec węglowy (wszystko spalający) a drugie to pomieszczenie gospodarcze z wejściem od strony tarasu (uznaliśmy, że istniejące w projekcie pom. gospod. jest stanowczo za małe na taki piec, w tym pomieszczeniu będzie pralnia+będzie stał bojler na wodę (tu podpowiadam ciekawe rozwiązanie - zsyp na ubrania z górnej łazienki do pom. gospod. - warto rozważyć!);

- gabinet obok salonu został wydłużony w miejsce łazienki, a łazienka zajęła miejsce garderoby;

- kilka okien zmieniło rozmiary a kilka zostało zamurowanych (np. w spiżarni i salonie obok drzwi tarasowych);

- na piętrze połączyliśmy 2 łazienki w jedną (jak czytam to dość standardowe rozwiązanie);

- zrobiliśmy balkonik w pokoju nad 'garażem';

- bardzo polecam wydłużenie krokwi dachowych w narożniku za garażem - dają świetne zadaszenie w celu np. ułożenia drewna do kominka;

 

To chyba większość przeróbek.

 

Pracuję nad albumem więc może uda się zobaczyć coś więcej.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wraz z żoną budujemy Wspaniały wersja lustrzana.

Jesteśmy na etapie deskowania więźby.

Budujemy się w miejscowości Sztumskie Pole koło Sztumu (15 km od Malborka - woj. pomorskie).

Wkrótce umieszczę link do albumu z etapów budowy (może kogoś zainteresuje).

 

Pozdrawiamy

 

Witaj!

A którą wersję lustrzaną budujecie? I z jakimi zmianami :lol: :lol: ???

 

 

O ile dobrze pamiętam wersję A (garaż jednostanowiskowy).

Zmian mamy dość dużo, te podstawowe to:

- garaż został podzielony na 2 pomieszczenia, jedno to kotłownia na piec węglowy (wszystko spalający) a drugie to pomieszczenie gospodarcze z wejściem od strony tarasu (uznaliśmy, że istniejące w projekcie pom. gospod. jest stanowczo za małe na taki piec, w tym pomieszczeniu będzie pralnia+będzie stał bojler na wodę (tu podpowiadam ciekawe rozwiązanie - zsyp na ubrania z górnej łazienki do pom. gospod. - warto rozważyć!);

- gabinet obok salonu został wydłużony w miejsce łazienki, a łazienka zajęła miejsce garderoby;

- kilka okien zmieniło rozmiary a kilka zostało zamurowanych (np. w spiżarni i salonie obok drzwi tarasowych);

- na piętrze połączyliśmy 2 łazienki w jedną (jak czytam to dość standardowe rozwiązanie);

- zrobiliśmy balkonik w pokoju nad 'garażem';

- bardzo polecam wydłużenie krokwi dachowych w narożniku za garażem - dają świetne zadaszenie w celu np. ułożenia drewna do kominka;

 

To chyba większość zmian.

 

Pracuję nad albumem więc może uda się zobaczyć coś więcej.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż miło Was poczytać :)

Działajcie dzielnie!

Kominek u nas - no cóż, facet sam przyjedzie i zrobi wymiar i przytnie tak wszystko, żeby było cacy! I żeby wszystko tworzyło całość - czyli, żeby wzór był w całości. Oczywiście niewymiarowość tłumaczył tym, że dostał złe wymiary od naszego kominkowego ! :o A to, że nie ma kontynuacji wzoru tym, że miało być niedrogo. Ale nas nie zapytał czy ma być niedrogo za wszelką cenę. Upieraliśmy się przecież od samego początku przy tym, żeby był zachowany wzór. Chodziliśmy i kombinowaliśmy przecież z tym kominkiem już od marca - więc doskonale wiedzieliśmy o co nam chodziło, co zamawialiśmy.

oczywiście to wszystko przedkłada się na kolejne oczekiwanie i niestety na wyższe nieco koszty.

Poza tym ocieplamy od tygodnia. Majster nawet sprawnie sobie radzi. Pracują we dwoje od 7 do 18.00. Jutro musimy kupić płytki na parapet. Bo to tez będzie robił. No i zdecydować się w końcu na kolor!

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hibernatus-taki film byl,nieprawdaz? ;-)

ho,ho...uwazaj na te redukcje.....zwlaszcza zima....

qrcze dzisiaj pitolili znow o podwyzkach energii....pewnie zaraz wszystko w gorke pojdzie...

Doroto-to ten kominek pewnie podpisik majstrow bedzie mial wychuchany na obudowie zapewne,pogroz im,ze jak bedziesz palic to oni za szybka sie tam ,niejako cienie pojawiac beda...;-) a jak dolozysz drewienka,to wyzej i szybciej beda podskakiwac.....

Ja dzsiiaj zwiozlem siding,kafle na balkon....i z tesciem polozylem 16 m.kw. dachowki....zrobie fotki niebawem,mam fajny przystanek kolo domku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba gotowe:)

 

Witaj jery17

 

Pojawiłeś się w najlepszym możliwym momencie. :) Właśnie walczę z architektem o płytę fundamentową. :evil:

Mógłbyś podać parametry swojej płyty: grubość, jakie pręty i w jakim rozstawie. Bardzo mi na tym zależy - kolejny argument dla mojego arch.

Jak zabezpieczyłeś strefę brzegową płyty przed wysadzeniem? Na zdjęciach ze stanu zerowego chyba widać zaizolowane płyty styropianowe schodzące pod ziemię - czy to to?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po standardowym okresie oczekiwania, w końcu dostalismy pozwolenie na budowę. I chyba mnie to trochę zaskoczyło, bo wygląda na to, że możemy zacząć budować,a ja taka nieprzygotowana :oops: Wiedza budowlana zerowa, a tu się zacznie. Jak czytam Wasze posty, to też bym chciała być taka mądra i wiedzieć o czym piszecie :wink:

Ale wszystko przede mną! Życzcie nam powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...