Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M04 WSPANIAŁY


Recommended Posts

Doroto...uwazaj na myszy :-)

apropos-Katarzyno-co Wam podzarly myszy?Elewacje?Wlazly po murze i ....zjadly?Czy moze fundamentowy styro jadly???Az pojde obejrze mojego styrodura :-)

u mnie 23,4 na dole,na gorze 21-22,zimniej w pokoju nadn garazem-cholerne vele-vel polaciowki-strasznie ulomna izolacja dachu i pomieszczenia,ubytek izolacji wrecz.....jak ja nie lubie tych okien....

reku na 1 biegu,temperatura na anemostatach nawiewnych na dole 21 st. na gorze-19-21,na zewnatrz temp. w tej chwili 10-11, a na wylocie z chatki 14.5 st :-) ladnie...?rozpalam kominek po 18-19ej,grzeje baniak,potem wrzut na podlogowke i grzejniki....do 23ej dokladam okresowo,pozniej wygasa...pale chlamowym drzewem,ten,co nie palil jeszcze,a bedzie miec kominek,musi wiedziec,jak wielka roznice robi ogien z debiny,a iglastego drzewa,zupelnie inna moc grzania,energii,kalorycznosc,drzewo lisciaste utrzymuje stala temperature,ale nie dobije sie maxymalnej,jak przy iglastym...tu,po rozgrzaniu instalacji calej,bardzo latwo przegrzac kominek-plaszcz,bo pisze o swoich doswiadczeniach....Jak na razie,dla zabawy z piecem ,od lipca zuzylem 12 m gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Kompletuję zamówienie więźby dachowej i chciałem się upewnić czy coś mi się ubzdurało czy w projekcie jest kilka "kwiatków" posadzonych ?

Pierwsza sprawa jaką zauważyłem to wymiary krokwi K2 - 80x220. Dziwne bo wszystkie inne mają 70x200. Nie dziwi mnie że jest szersza, bo tym wymiarem możemy manipulować i nawet jak będzie 180 to nie będzie problemu. Sęk w tym że jest wyższa - i albo będzie wystawać górą i robić problem przy łaceniu, albo jak ją spasuję górą to będzie wystawać dołem i znów problem tyle że z podbitką. Chyba powinna mieć 200 jak pozostałe, co ?

Druga sprawa to jętki - trochę dziwnie to wygląda: krokwie o szerokości 70, a jętka bita jednostronnie o szerokości 140 ??? Nie lepiej mocować jętki o szerokości 70 (nawet 50) obustronnie do krokwi ?

Proszę podpowiedzcie coś bo trzeba zamówienie składać

 

Przy okazji jeszcze jedno niezrozumiałe rozwiązanie - układ belek Terivy nad garażem. Dziwi mnie że projekt proponuje opieranie ich na podciągu nad bramą garażową. Po co go dociążać skoro można ułożyć belki równolegle do podciągu - wtedy leżą spokojnie na ścianach nośnych (przynajmniej ja mam między domem a garażem robena 24cm). Dzięki temu ścianka działowa między sypialnią, a garderobą i łazienką stoi prostopadle do belek więc nie trzeba ich dublować pod tę ścianę - ba można zrobić trochę szersze i lepiej zbrojone żebro rozdzielcze właśnie pod tą ściankę.

 

/Pozdrawiam wszystkich - słonecznej pogody min do Mikołaja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kompletuję zamówienie więźby dachowej i chciałem się upewnić czy coś mi się ubzdurało czy w projekcie jest kilka "kwiatków" posadzonych ?

/Pozdrawiam wszystkich - słonecznej pogody min do Mikołaja :-)

Hej GrudmaNN, proszę napisz jaką masz wersję projektu? Bo ja mam wersję B (a właściwie EB) i ewentualnie mogę Ci przesłać skany dokumentów.. ew. napisać jak Ci jakie parametry my mieliśmy podczas składania zamówień..

 

Pytam się o wersję, bo w każdej jest inaczej układana teriva... W B faktycznie kładziona jest wzduż podciągu nad wjazdem do garażu. Skąd te zmiany wynikają? Musiałbyś się zapytać samego projektanta, czyli Małgorzatę Marks, albo kogoś z Muratora odpowiedzialnego za rozwiązania żelbetowe.

 

czy podnosiłeś ściankę kolankową?

 

Jeśli chodzi o ciekawostki odnośnie więźby, to mogę jedynie podać, że u nas w projekcie krokiew koszowa ma wymiary: 240 mm x 300 mm, gdzie w wersji B, jest 160 mm x 280 mm. Więc zmniejszyliśmy ją do wymiarów z B, a i tak osoby przywożące nam więźbę stwierdziły, że takie wielkie koszowe to pierwszy raz na domek przywoża... na kościoły, to i owszem, ale nie na tak mały obiekt, jak domek jednorodzinny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli chodzi o ciekawostki odnośnie więźby, to mogę jedynie podać, że u nas w projekcie krokiew koszowa ma wymiary: 240 mm x 300 mm, gdzie w wersji B, jest 160 mm x 280 mm. Więc zmniejszyliśmy ją do wymiarów z B, a i tak osoby przywożące nam więźbę stwierdziły, że takie wielkie koszowe to pierwszy raz na domek przywoża... na kościoły, to i owszem, ale nie na tak mały obiekt, jak domek jednorodzinny :)

 

Hehe - dokładnie to samo -ja mam 160x280 i Pan tartak spytał czy kaplicę buduję :-)))))

Buduję wersję B - z tego co piszesz to dziwne bo w projekcie belki nad garażem były ułożone prostopadle do podciągu (wspierały się na nim) - co zmieniłem.

Dziwi mnie istnienie takich kwiatków w projekcie, bo przynajmniej dla mnie część spraw na oko jest nielogiczna i stanowi niepotrzebne utrudnienie, a jestem chemikiem nie projektantem/architektem.

Kolejne pomieszczenie gdzie zmieniłem układ belek to 1 i 9 (wg oryginalnego rozkładu z projektu - bo trochę zmieniłem układ pomieszczeń z uwagi na to że kotłownia spadła mi do piwnicy). W oryginale belki są tak ułożone, że w okolicy komina trzeba robić wymian - a po cholere skoro można je położyć prostopadle i wtedy przy kominie wystarczy podszalować deską, a resztę normalnie wypełniają baniaki. Im mniej tego typu akcji tym mniejsza szansa, że się coś sknoci.

 

Na razie wersja robocza jest taka, że nie podnosimy ścianki kolankowej. Dom ma wystarczającą jak dla nas powierzchnię. W razie czego zawsze mogę sezonową przechowalnio/garderobę zrobić w piwnicy. Może brzmi to dziwnie ale buduję na zboczu i piwnicę mam od strony południowej całkowice odsłoniętą (jest pod salonem). Wysokość piwnicy w tej części budynku to ponad 3,5m - dlatego trochę się namodziłem co zrobić by ją optycznie zmniejszyć (okna będą prawie jak w salonie -ta sama szerokość i ślepe łuki / winniczka pod na zboczu:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to fajnie mieć parapety w domu:) Oczywiście - jak to my, zanim podjęlismy decyzję ... I dlatego czasami robimy cos bez sensu. Pomalowane u góry pokoje - a teraz wychapane przy oknach:( cóż - malowanie do poprawki. U nas tak to juz jest - wczesniej mieliśmy paraperty zew niż wewn :lol: Zresztą nie wszystkie jeszce, bo od jakiegoś czasu leżą u kamieniarza parapety do salonu - kiedys pewnie w końcu przyjadą te plyty na kominek (bo na to czekamy) wraz z gotowymi już parapetami z tego samego marmuru no i w końcu je zamontujemy i pomalujemy salon.

Tak więc kompromis polegał na tym, że w części domu są plastiki a w salonie marmurowe parapety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dżizas...

jeszcze parapety..

jakoś nie mogę się zebrać, zeby zamówić, podobnie jak grzejniki.. cale dwa- łazienkowe :-?

Pewnie też bedziemy parapety montować póżniej, więc dołączam do klubu Dori.

W ostatnim tygodniu udało się zrobić dużo- zamontowaliśmy POŚ, kolektory podłączone, trzymają ciśnienie jak ta lala. Działka ciągle rozryta, wiec trzeba bedzie znowu zamówić koparrę.

Zrobiliśmy drogę- wreszcie koniec błota no i w końcu trzeba było umyć samochody :D

Wcześniej sie nie opłacało, więc Kasia pół piątku spędziła z kerszerem w rękach spłukując błoto z nadkoli. Mąż w tym czasie w wojskach rakietowych ziemia-ziemia działał. Szczerze poleca na odstresowanie.

Ja z kolei polecam palenie w komiku. Stwierdziłam, ze uwielbiam to robić.

Tak sie wkręciłam, ze teraz nawet rozpalam nasze domowe CO.

 

A jak u innych Wspaniałowców?

Zamknęliście już sezon budowlany w tym roku?

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie....czekam na podbitke,balkon niestety juz wiosna....olaly mnie majstry,teraz pobije juz....a przyjdzie koza do woza ;-) wtedy nie bedzie litosci,nie bedzie laski....oj beda jeczec...zeby systemowi przyspieszyc swe wizytki i kolejki....

a tak....pale kominkiem,gazem....powiekszylismy dzialke...mam juz do koszenia jakies 1700 m.kw. wiec moja Huska ma co robic...nie zaluje,polecam dobre kosiarki.....

podbitki nie mam i zaluuuje jak cholera-wczesniej golebie na szczytach sie legly i s...y ,teraz sikorki mi wydziobuja welne i sobie norki zrobily pom. krokwiami a sc. kolankowa od zew oczywiscie,wiaterek lekko chula,ale ...izolacji nie dal rady....co wiecej.....chce kupic iglaczki w donicach by je na Swieta w domku postawic ,a potem wsadzidz do ogrodka...czekam na pierwsze Swieta,drugi snieg :-)

parapetow zew nie mam,przymierzamy sie do drzwi wew. podobno jakies dobre mamy miec od 1200 pln u miejscowego stolarza......

bywajcie i trwajcie w napedzie budowlanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, drzwi wew...... To kolejny dylemat :lol: Znowu ciężko z podjęciem decyzji, a to za pewne oznaczać będzie, że na gwiazdkę ich nie będzie - i to z naszego niezdecydowania wyłącznie wynikać będzie :oops: Na razie opcja : DRE bądź DREwniane :D Jeśli nawet - to tylko na parter w tym roku...

Poza tym przypadkowo trafiliśmy na komplet wypoczynkowy 3+2+1 w skórze koloru ciemnej zieleni (coś w rodzaju igieł sosnowych - nie chodzi oczywiście o poziom wygody a koloryt :wink: ). No i oczywiście myslimy z czego na razie zrezygnować - żeby okazyjnie to kupić. Okazynie - bo rzecz używana - ale w świetnym rzeczywiście stanie.

Lookita - dokupiliście troszku ziemi? Powiększyliście działkę...

Kaura a u nas na działkę to żal mi byłoby wpuścić Lookitę z jego zajefajną kosiarą... Lepiej kozę wpuścić :lol: Bo to co mamy na działce - to nawet ogrodem nazwać nie można, podobnie pewnie jak u Was. Najpierw jakaś kopara, czy orka by się zdała. Ale to już chyba na wiosnę...

 

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niczego nie dokupywalem,ziemie Zona w posagu wniosla ;-), ja biedny ,skromny chlopiec ...:-)

powiekszylismy dzialke o kolejny fragment-tesc ,po czesci ze mna ,dorobil ogrodzenie i zlikwidowalismy tymczasowke...

za jakis czas stodole rozwalimy i wowczas zagospodarujemy te wcielona ziemie....w sumie troche duzo tego ,nie wiem co z tego zrobic...ale cos sie wymysli...a drzwi wew.-mam juz dosc zycia bez nich,choc...bardziej brakuje nam luster i gniazdek elektr. w lazienkach,kinkietow i lampy np. nad stolem w jadalni :-)-ciemno jakos nad ranakmi sie robi,poza tym zglebiac bede powoli temat energooszczednego oswietlenia....no i jakas komode musimy kupic,bo na 3go nie mamy nic,a ciuszkow juz troszke jest...a tu-podlogi gole !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak! Temat koszenia trawy w ogródku na razie moze dla mnie nie istnieć. Jak również kozy, niewątpliwie by sie potopiły w rowach, choć muszę się pochwalić, ze mąz w wojskach rakietowych niedługo zdobędzie stopień generała :D

Rowy mamy coraz płytsze, ale koparę i tak bedziemy musieli wpuścić.

 

Nel1 -jak wysoko macie te okna i skad, że się fachowcy tak dziwią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie takie,jak w projekcie....dla drewniakow to wymiary,przynajmniej w Urzedasie byly trudno do zrobienia...ale w plastikach..nie bylo problemow....ja okna zmniejszylem,a i tak sa duze,ale ladne......

 

Katarzyno,kiedy...ze tak powiem...odpalisz POŚ-kę? ;-)

hmm..okolica fajna,ale....ostatnio ogladalem horrorki w tv,wilki jakies lataly zjadaly ludzi po lasach...i...ja bym sie bal,tak sam..:-)a jak mezowi przyjdzie rakiete dopieszczac kilka nocy poza domkiem,to...nie bedziesz sie bac??nie musze pisac,ze jak cos,to necik na forumku np. z Lookita bedacym w pracy Ci troszke...straszka zniweluje,ale...nie bedziesz sie bac??zero swiatla,sasiad jakis nietaki kolo Ciebie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wspaniałych po dlugiej nieobecnosci

 

U nas budowa wspanialego kolo Legionowa jest na etapie wykanczania wnetrz. Mamy juz wszystkie instalacje tynki itd. Teraz na budowie mamy ekipe od wykańczania wnetzrz. Klada płytki, wykonują sufity podwiedszane robia bialy montaż . Fachowcy sa naprawde dobrzy ale tempo ich pracy doprowadza mnie do szału. Nie rozumiem ich przezciez nie placę im na godzine tylko od wykonanej pracy więc.... szceście w tym wszystkim jest takie , że jakośc wykonania ich prac jest bardzo dobra i no myśla przy robocie. Mamy juz zamówione drzwi wewnetrzne, schody drewniane oraz podogi na górę. Dori widziałem na twoich fotkach , że macie juz kominek . Nasz wyglada podobnie dlatego ciekaw jestem jak Wy zamierzacie go wykończyć. My planujemy oblożyc szafę kominka płytami kamiennymi z łupka o wymiarach płyty 40 x 60. Kuchnia zaprojektowana i zamówniona. Takze kreci sie do przodu Jak bede sie mial czym pochwalic to rzuuce fotki na fotum.

 

Przy okazji chce sie pochwalić że nasz syn Wkitor ma juz 10 miesiecy a jednym z jego pierwszych słów bylo tata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzelid wszystko wskazuje na to, że drugi będzie też syn;)

A znasz to powiedzenie: "Nowy domek- nowy potomek"???

Powiem Tobie, że w moim otoczeniu sprawdziło się to naprawdę w wielu przypadkach!!!!!!! :D

 

Co do kominka - może jutro się coś ruszy. Mamy po prostu mieć zrobiony z kamienia - taka szersza rama szyby kominkowej. Może wrzucę kiedys jakieś zdjęcia... Piszesz, że oglądałeś zdjęcia mego kominka :o Gdzies one są w ogóle wrzucone? :roll: Nawet jeśli to nic się od lutego nie zmieniło :lol: Zobaczymy jutro. Może będzie kamień przygotowany porządnie i gość go obłoży a potem tylko wymuruje się go do góry i zrobi gładź. Jako, że u nas nie ma na dole gabinetu - kominek jest swego rodzaju kolumną na środku salonu :p

 

Łukasz co to za mały cmentarzyk??!! I większy on faktycznie nie jest, czy to tylko fragment?

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z takim innym pytaniem: czy ma ktoś zdjęcia z dolnej łazienki we Wspaniałym?

Zastanawiam się nad jej faktyczną przestrzenią... Ja mam wersję B i robiłam wg projektu, tylko przeniosłam umywalkę i kibelek na ścianę graniczącą z przejściem do garażu, zamiast na ścianie z salonem... przesunęłam otwór drzwiowy trochę w stronę salonu.. i tylko tak się zastanawiam, czy oby nie jest ona za mała.

Macie jakieś swoje odczucia? Fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...