Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M04 WSPANIAŁY


Recommended Posts

nel1 - co więcej - sprawdziło się ono naprawdę w wielu przypadkach!!! :p :p

 

Magda i Michał - my jesteśmy z tych "be" - łazienkę troszku poszerzyliśmy kosztem gabinetu - dosłownie o suporeks czy jakoś tak. Prysznic, kibelek i umywalka zostały na scianie graniczącej z gabinetem. Nie jest ciasno. Jest sporo miejsca - oczywiście są to nasze subiektywne odczucia. Poza tym ma to być łazienka gościnna, podręczna. Ta druga będzie bardziej istotna.

Niestety nie wrzucę zdjęć - wstyd. Ciągle nie jest zrobiona... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hejo...

Doroto-cmentarzyk nie jest moj ani dla mnie...ale to otoczonko Katarzyny...myslalem,ze jest na uboczu,ale tu okazuje sie,ze jest jeszcze w specyficznej scenerii ;-)troskalem sie o Nia ;-)ale teraz...to...twarda baba zwlaszcza ze z zawodu ----:-)

Lazienka na dole -to.....pakamera w projekcie :-)))))

Ja mam laziene...ale ciulowa,bo skos schodow jest i to wqrza...aha nie mam drzwi do garazu...zupelnie mi to nie przezkadza...a lazienke mamy w sma razik....W moim fotosiku,na fotosiku z moja ksywa sa fotki,tak mowie, dla zainteresowanych....

Jutro jade po komode moze,po kinkiety bo niebawem lustra montujemy i szybe w kuchni nad zlewem....

A tak to siedze w moim ini salonie,odpalilem kominek,chalupa nagrzana od 1 godz. wszystko gra,leszka czerwonego popijam,Zona z Antkiem spi...a ja...jutro mam wolna sobote !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach w 5 dni- no nieźle się uwinęli chłopaki.

U nas montowali dach w jakies 3 tygodnie, ale zimnawo wtedy było, jakieś --5 drewno im pękało pod gwoździami, więc przerywać musieli.

Pamiętam jak mieliśmy problem z jedną belką i majster po naszych prośbach ją przeniosł. Teraz żałuję, bo słup w łazience jednak by się przydał - półeczki byśmy zrobili miedzy nim a ścianą.

 

Jesteśmy na etapie łazienek, zakupiliśmy płytki do całego domu i jedne musielismy oddać> Badziew nam się trafił jak cholera- Porcelanosa- biała cegiełka- bardzo fajnie wyglądają- niestety po przetarciu palcem schodzi z nich pierwsza warstwa.

Szok przeżyliśmy, bo tak niekorzystnego stosunku ceny do jakości, to dawno nie widziałam.

No więc klops i szukamy czegoś do obudowy geberitu.

Może komuś z Was wpadła w oko płytka mozaika, lub właśnie drobna cegiełka, będę wdzięczna za namiary.

 

Looki- nie martw się o mnie- ja sie boję tylko żywych ludzi... martwych raczej nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

Antek,nieoficjalnie,tata go nazwal..ale mamuska przyszla chyba lyknela imionko,bedzie u nas,pod koniec stycznia....Mebli nie mam,ciuszki z darow i lozeczka sa,wozek...ocenie,ale chyba nowke kupie...a ja...psychicznie sie szykuje....oj....bedzie sie dzialo....co ja zrobie,ja taki nieodpowiedzialny i ...mlody ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.klamkiplusdrzwi.pl/grafika/obrazki/klamki/klamki_linea_cali//male/gemma_violet_cr.jpghttp://www.klamkiplusdrzwi.pl/grafika/obrazki/klamki/klamki_linea_cali//male/veronica_galka_oz.jpghttp://www.klamkiplusdrzwi.pl/grafika/obrazki/klamki/klamki_linea_cali//male/diamante_om.jpghttp://www.klamkiplusdrzwi.pl/grafika/obrazki/klamki/klamki_linea_cali//male/havana_1090_swar.jpg

 

Wstawiają mi właśnie drzwi, więc zerkam na klamki :o Ja nie mogę jakie cuda można dostać!

 

Hej - co tak sama ze sobą mam pisać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

wkońcu może się odezwę na tym forum bo do tej pory tylko czytałam :)

Mam stan surowy otwarty zadaszony (choć niekompletnie) wersja Wspaniały M04a.

Mam pytanie apropos moojego stanu niekompletnie zadaszonego... mam deskowanie pokryte papą. Następny krok to dachówki. Przeglądam różne opcje, różnych producentów i nie mogę się zdecydować. Czy ktoś z Was ma na dachu dachóki Roben albo Braas? Braas tańszy bo cementowy, ale co do ceramicznych Roben słyszałam złę opinie. Jakie macie zdanie w tym temacie? Czy ktoś może się podzielić doświadczeniami? I może macie jakiegoś sprzedawcę godnego polecenia? Może być internetowy :)

 

pozdrawiam i powodzenia w boju Wspaniałowcy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewosek

Mamy robena -antracytowa średzka falista plus.

Jak do tej pory żadnych problemów- wygląda ładnie i położona jest super, choć majster strasznie klął, bo dużo krzywych było i musiał dużo szlifować.

Polecam od razu kupic barwnik do malowania boków przyciętych dachowek, bo niestety dachowki nie sa barwione w masie i rudo-ceglasty jasny kolor jest dobrze widoczny.

 

Dori- jakie klamki!!! :o Pochwal sie którą wybrałaś :wink: :D

Ja bym wzieła tą kryształową gałkę- jest the best!

 

Obecnie stoję przed wyborem drzwi- na razie do dołu domu. Próbuję znaleźć kompromis estetyczno-cenowy. No dramat po prostu.

Całe szczeście ostatnio zamówiliśmy całość ceramiki i armatury. Oprócz umywalki i muszli Art-ceram zainwestowaliśmy w porządne, klasyczne, solidne, niemieckie firmy- Keramag i Hansgrohe wychodząc z założenia, że na pewnych sprzetach po prostu oszczędzać nie można.

A drugi raz fuks z bateria za 1/3 ceny mi się nie trafi. Kupiłam z wyprzedaży poekspozycyjnej i mam nadzieję, ze nie będzie problemów z podłączeniem i użytkowaniem.

 

A z ostatnich nowości- mamy uzbrojony system ogrzewania- tzn, wszystko połączone i działające. Pompa hula, aż miło, tylko jak na razie głośno. :-? Porzadne buczenie starej lodówki. Wczoraj mnie to załamało, ale instalator twierdzi, ze jak powoli sie cały system odpowietrzy to bedzie ciszej, a jak wstawimy drzwi, to nic nie bedzie słychać. No i będą próbowali ją jeszcze wygłuszyc.

Żeby nie skupiać sie tylko na "plusach ujemnych" muszę przyznac, ze szybkość podnoszenia temperatury CWU jest niezła, od 23 do 31 st. w jakieś 6 minut.

Po dobie wygrzewania domu mieliśmy na dole 15stopni (na zewnatrz było 5)

Oczywiście przy zupełnie nieszczelnych drzwiach wejściowych, nieszczelnych drzwiach balkonowych i braku parapetów wewnętrznych.

Wydaje mi się, że rokuje to dobrze, no chyba, ze coś się spieprzy przy przestawianiu parametrów.

:wink: Aha- no i kolor zbiornika na wodę idealnie komponuje się z kolorem paska płytek na ścianie :D :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnej z powyższych klamek mieć nie będę - pokazałam je jako ciekawostki, nie pasują do mojego klimatu wnętrza raczej nowoczesnego i do drzwi po prostu...

Myślę o prostej klamce typu http://photos04.allegro.pl/photos/oryginal/468/37/18/468371827

Proste, niedrogie, nowoczesne i podobają mi się naprawdę.

Co sądzicie - bo cena niewygórowana (komplet z rozetką wyniesie ok 63zł) i czy oby dobrej jakości?:) Znalazłam je na allegro http://www.allegro.pl/item468371827_klamka_klamki_qubik_antyk_mos_hit_2008_f_vat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori- no co TY!!!

Żartowałam z tymi klamkami.

Nawet cień podejrzenia się nie pojawił, że takie sobie sprawisz, bo tak czułam, że to nie bardzo Twój styl. Mój tez nie :lol:

 

Ewosek- wkład to MCZ airsystem coś tam..chyba 70, bez PW, z rozprowadzeniem powietrza. Przymierzaliśmy sie do Sparthermu (z boczną szybą oczywiście, ale ten ma trochę lepszy system DPG.

Nie wiem czy teraz bedzie łatwo znaleźć kominek z boczną szybą i z PW, pytaj sprzedawców.

Z pierwszych doświadczen palenia w kominku wychodzi mi , że system czystej szyby jakikolwiek super by nie był nie działa przy paleniu wilgotnym drewnem.

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,Dziewczyny sie rozgadaly,urzadzaja sie juz ;-)

JA wlasnie przeczyscilem kominek,brudu jest,wiec kto mysli,ze nie ma,to sie bardzo zdziwi ;-)

Ale sprawa -super-polecam kolejny raz kominek z pw.

U mnie zastoj lekki,ale drgnelo cos,byl gosc od podbitki i moze zrobia jakos w listopadzie....Wieje lekko po strychu,wqrza mnie to,wiec trzeba zamknac i...zima idzie....Testuje zuzycie gazu,na razie srednio 4 m3 /dobe,program grzania w okreslonych godzinach...zobaczymy,ale kominek odpalilem i ...daje rade sobie,jak ta lala...

KAuro-prosze o fotki pompki,z bliska,z daleka,jakie ma wyswietlacze,jak to wyglada ;-) pomacam sobie oczkami,prosze ....

Przestrzegam Was przed tanimi wkladami,oszczedzaniu na wkladach do kominow pod piece.Sasiadowi wlasnie po 4 miesiacach,lub iwecej,palenia byle czym,rurka wkladowa sie rozkleila i...takie cos dyndalo na gorze,lopoczac,rozlatujac sie dalej i grozac uszkodzeniem przy wietrze dosc silnym, sasiednich elewacji,mojego np. autka.Zaoszczedzil i...kupil druga,chyba tez licha,ale coz....Nawet mojej Zonce mowil,ze nas to tez czeka ;-).....Zona sie nie dala i mu odpalila.....:-)

A tak to nadal szukam komody,choc puscilem kase i nie mam dla bejbika szafeczki.Panie Mamusie,polecicie jakies sklepy z mebelkami?Sklep netowy?Jeszcze podobno 2 miesiace...ech......

Zamowione mamy wstepnie drzwi-cena 1350 za komplet-skrzydlo z klejonego drzewa,lite,okucia,oscieza,montage...wsz. bez vatu....z szybkami w liczbie 6,nowoczesny design,kolor,podobny do wenge....8 par zamowilismy,ale zadatek na grudzien....Widzielismy prace kolesia,poza tym zamierzalem kupic drzwi w firmie,gdzie ten koles sie wyuczyl fachu....Ma tak samo zrobic......Coz....cena taka sobie,ale i tak konkurencyjna w por. z innymi i firma wyjsciowa :-)A tak to...sniezek sypnie,deszczyk,wietrzyk...dom sie trzyma,peka tu i tam...ale jest fajnie i....pozdroweczki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

My budujemy wersje wspaniałego M04a. Wstępnie mamy zamówione schody drewniane i wybralismy opcję z poczatkiem biegu schodów przy scianie. Ale będąc ostatnio w salonie rintala żeby umówić sie na ostateczny pomiar po tynkach i posadzkach gość wprowadził nam zamet w glowie proponując aby schpdy zaczynały się na wysokosci podciągu i dalej przyt ścianie na górę. Co wy na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaura

 

Przeglądajac ostatnio Twoje zdjecia zauważyłem w w folderze propozycje na aranżacje wnętrz zdjecie łazienki (chyba Twojego autorstwa) ktorej sciany są obłozone płytami kamiennymi z łupka o wym. 60x 40. Takim własnie kamieniem chcemy oblożyc szafę naszego kominka , który w swojej formie jest podobny do Waszego. Ciekaw jestem Twojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby to to zdjecie?

 

http://lh4.ggpht.com/_22HWvtH4gXg/R2rhVjgHgKI/AAAAAAAAAgw/bTPCuVu1kPc/s512/DSC01123.JPG

 

Kamień bardzo mi sie podoba i myślę, ze wyjdzie z tego ekstra obudowa, tylko moim zdaniem trzeba uważać, aby taka cała kamienna ściana nie przytłoczyła wnętrza. Jeśli macie kominek usytuowany tak jak my, to wydaje mi się, ze przy nadmiarze tego kamienia można wizualnie powiększyć bryłę kominka.

A z drugiej strony te nasze salony po powiększeniu są całkiem spore i zbyt mały kominek też nie będzie dobrze wyglądał.

 

Co do schodów, to u nas właśnie będą się zaczynały dokładnie pod podciągiem. Do sufitu jest wystarczająco dużo miejsca, zeby wchodzac na pierwszy schodek nie uderzać w podciag głową. Jak dla mnie odsuniecie schodów od wejścia do kuchni jest niepotrzebne. Ale szczerze mówiąc nie znam sie na normach i wymogach architektonicznych... może jest w tym jakiś sens.

 

Grzelid i koniecznie wklej zdjecie jak zrobicie ten kominek- jestem bardzo ciekawa efektu... a tak w ogóle- gdzie Twoja galeria?

Chce podejrzeć jak Wam prace idą... :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...