Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M04 WSPANIAŁY


Recommended Posts

Kochani!

Pachnących choinką i piernikiem Świąt we własnych wspaniałych domkach w cudownej atmosferze rodzinnej dla Wszystkich a szczególnie dla tych jeszcze w brzuszkach ;)

od naszej, już nie trójki, bo na Święta sprawiliśmy sobie prezencik do pary :D - córeczkę!

Wspaniałości, pyszności i radości!

dori z rodzinką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

witam i pozdrawiam wszystkich po świętach:)

 

może będę monotematyczna, ale potrzebuję informacji szczegółowych na temat oświetlenia parteru w wersji B. Otóż zastanawiam się jak wygląda u Was usytuowanie włączników świateł: kuchnia, hol, jadalnia, salon... itp..

 

Czy wyprowadzaliście kabel od furtki/domofonu do domu? Jeśli tak, to czy tylko na parterze czy też gdzieś na piętrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Rok już mamy... a problemy te same :D

 

Dziś przeszłam przez horror rozkminiania instalacji elektrycznej w naszym domu.. czyli gdzie jakie włączniki i gniazda.

(Magdo z Michałem- nie odpowiem, bo u nas wersja A stoi)

Na szczęście elektryka mam łebskiego- wszystko sobie poopisywał, ale calkiem niedawno zmieniliśmy ostatecznie parę światełek, wiec trzeba to było na powrót rozeznać.

Wybraliśmy całkiem podstawowego Berkera- polską serię- prostą i niedrogą.. a i tak wyszło tego wszystkiego na 1000zł.

Nic to w porównaniu do kosztów całego sprzetu AGD.

 

Poza tym: górę domu mamy gotowa do malowania- mają zacząć jutro. Na podłodze leży deska dwuwarstwowa- dab wedzony- przepiękna dla mnie i jeśliby ktoś miał wątpliwości co do dzialania podłogówki pod drewnem- to zapraszam do mnie- można się osobiście przekonać :)

Łazienki we flizach- czekają na kosmetyczne poprawki fug i zamontowanie sprzętu.

 

Dziś zamontowali rekuperator: odpaliliśmy maszynę do ustawień nawiewów... i... działa super. Na 1 biegu nic nie słychać, na drugim taki szum wentylatora w laptopie, na trzecim lekko szumi- ale tak przewiało chałupę, że sądzę, ze ten najwyższy bieg rzadko bedzie używany. I najlepsze- temperatura nawiewu pod anemostatem to 14 stopni, przy minus 10 na zewnątrz i 16st. w domu.

 

Teraz przechodzę męki wyboru sprzetu do kuchni, od numerów modeli i firm już mi się w głowie kręci, ale idziemy raczej w kierunku niemieckiej solidności.

Wyjątkiem jest pralka bo zakochałam sie w takiej jednej z Hoovera, jesli mogę tak to wyrazić.

 

Pozdrawiam budowniczych z Nowym Rokiem

Życzę abyście podejmowali same racjonalne decyzje budowlane i zeby robota szła, ze hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewosek

zajrzyj tutaj:

 

http://www.holzexport.com.pl/oferta_dab_czarny.html

 

Mamy wesje merkant 11mm grubości najwęższa klepka (4,5mm warstwy dębu). W realu są ciemniejsze i bardziej zróżnicowane odcieniowo, ale klepka jest super, równiutka i pieknie położona. Przyjechała gotowa do położenia. Zobaczymy za jakiś czas, czy beda szpary, bo jeszcze nie wyczuliśmy podlogówki i za dużą mamy temperature.

Wrzucę zdjecia po malowaniu.

 

nad tym producentem też się zastanawialiśmy- firma Dąbex

 

http://www.dabex.ig.pl/v2/media/oferta/parkiet_gotowy/dab_czarny.jpg

Nawet wygląda podobnie jak u nas - bez stoliczka jeszcze- oczywiście :)

 

Parkiet dwuwarstwowy ma jeszcze firma biadki- ale klepka ma 15mm.

Ogólnie polecam rady forumowych parkieciarzy, mnie bardzo pomogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellllllloooooooooooooooooooo

Witam Panstwa w Nowym Roczku....

Zima za oknem,podobno znow przyjda mrozy......wiec prace mozna w srodeczku kontynuowac,gdy ogrzewanko sie ma....Szkoda czasu,ale....z glowa wszystko.....

Z moich doswiadczen pwoiem,ze folia dachowa moze 2 rok ,druga zime sobie byc bez podbitki,mojej nie ma,gdyz olal fachman.....Zobaczymy,moze 3 rok przezyjemy.....

Domek zapelniamy powoli,zyjemy pierwsza zime,na razie wszystko ladnie dziala,grzeje....jest dobrze.....ale warto zwrocic uwage ,na pewne rozwiazania,jak sie sprawuja zima....

Testuje reku,gwc....

Pewnie kazdy z nas,juz robi plan kosztorysowo-wykonawczy na najblizszy rok.....Ciekawy jestem o ile poszly w gore uslugi,materialy specjalnie pewnie nie....A tak to....trzymajcie sie i powodzonka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich wspaniałych :-)

 

Lookita małe pytanko jak się sprawuje podłogówka ? masz ją na dole w całym domu ? czy jest ciepło? pytam, bo jestesmy na etapie rozmów z hydraulikami, i jeden proponuje , ze podłogówka -podłogówka ale i tak trzeba dołozyc grzejniki na dole bo w takie mrozy to zimno bedzie :o :o :o

 

ja chce podłogówke na dole a na górze grzejniki. A na górze w łazience czym ogrzewacie ?

 

 

dori a Twój piec jak się sprawuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo,

dol caly mamy w podlogowce plus grzejnik w kotlowni malutki i drabinka w lazience dolnej,na gorze podlogowka tylko w lazience,reszta grzejniki.Na holu dalismy jeden,hydraule chcieli dwa,ale odpuscilem...

Podlogowka chula,ze hej,pamietaj o jej bezwladnosci i dostosowaniu zrodla ogrzewania pod instalacje i na odwrot.Ja mam kondensata i kominek z pw-polecam.

W ost. -25 st. u mnie zimniej sie zrobilo bo ja glupiutki nie podnioslem temp. zasilania podlogowki i jechalem na nastawach jesiennych :-)Jak podnioslem to przegialem,a ze maluskiego czlonka rodziny mamy od niedawna,balem sie przegiac palke w duga strone,jednak juz wrocilem do moich nastawow,a nie tescia,ktory uwielbia,gdy mu cieplo w nogi,wowczas u mnie okolo 25 st.Kominek tez promieniuje dobrze,wiec latwo o 26 na dole....Niezaleznie od ustawienia dolu,czy saloon,czy salonik z pokoikiem,uwazam,ze pieknie sobie podlogowka poradzi i nie pakuj grzejnikow do salonu na sciany!!!Masakra chyba w tym maluskim domku bedzie z nimi na scianach...Caly czas nurtuje mnie mysl,nie umiem nadal odpowiedz. sobie,czy nie warto czasem bylo podlogowki walnac po calosci,mimo,ze pompy nie mam....Mam watpliwosci ,co do odczuwania w sypialni temp. z ogrzewania podlogowka i grzejnikami,czysto moje subiektywne odczucia,znam kogos z forum,komu swietnie calosc w podlogowce dziala .....Ale to kwestia indywidualna....Ja majac Ytonga 40 cm,bez docieplenia,elewacji,z reku z gwc,drugi rok dom stojacy,mieszkajac od maja i majac Wspanialego-185m.pow. :-) uwazam,ze...ladnie mi piec spala,chalupka jest dogrzana,choc nie mamy wiecej ,jak 21-22 st. w domku...Wyzej nie da sie zyc,a ponizej 20 ja nie zasne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz

 

nie, no my tych grzejnikow nie załozymy na dole ...zdziwiona bylam ze hydraulicy maja takie pomysły ;-)

 

tego malusieńkiego członka rodziny zazdraszczam :D GRATULACJE :-)

 

ja jestem z tych ciepłolubnych niestety ...

 

piszesz, ze wspaniały jest malutki hmmmm, moze jak sie wstawi wszystko 8) bo teraz to dla mnie jest olbrzymi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne wymiary domu....robia z niego domek,skosy poddasza ze sciankami przeddzialowymi,wprowadzaja zamet...widzialem poczatkowo ile bym stracil,zyskalem w sordku sporo-ponad 40 m.kw. i moze stracilem na wygladzie domu,ale...wole miec i zyc,niz widziec i patrzec....;-)Jaka masz wersje?Przemysleliscie instalacje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w projekcie pare juz macie ;-),pomyslcie sami...mam gaz,mialem przylacze,ale gdyby nie,o pompie bym mocno pomyslal,mam reku z gwc,fajna rzecz-trwa testowanie,ale znamy juz wady i zalety,kominek z pw-rewelka dla chcacych brudzic i palic ...;-)okna energooszcz.dobra izolacja,wiecej niz stand. projekt...precz z oknami polaciowymi i balkonem...i tylo :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze dom sie sam budowal pod moja nieobecnosc, mam takie pytanie:

 

w projekcie jest wieniec na pietrze W3, krokiew jest oparta i zakotwiona

na wiencu ktory przebiega przez cala szerokosc sciany szczytowej, na zdjeciu

post wyzej widzicie ze jest tylko nadproze i krokiew przed i za sciana

szczytowa zeby latwiej przybic podbitke, sciana szczytowa stoi sama sobie

nie zwiazana zabardzo z dachem i moze sie obalic od wiatru wg mnie,

na kier bud nie bardzo moge liczyc bo chyba nawet projektu nie miala w reku.

Mozecie powiedziec jak wy macie to zrobione ??????

 

maz Marzensy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem wszystkie zdjecia na forum i nikt nie ma wienca przez cala szerokosc sciany pietra, wyglada na to ze to norma, krokwie z tego co widze

to tez w wiekszosci nie sa oparte na scianach szczytowych i podobnie jak u mnie przed i za sciana, wyglada ze to norma skora wszyscy maja podobnie.

Pytanie tylko czy to norma socjalistyczno/wykonawczo wygodnicza, sam jestem ciekawy jakie parcie wiatru tzn do ilu km na godzine moze wytrzymac

sciana szczytowa zanim sie przewroci jezeli nie jest zakotiona z dachem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko....wyluzuj,predzej poleci dach zle umocowany niz te sciany.....u mnie,moze i w innych projektach,na scianie szczytowej opiera sie krowkiew glowna ,nosna...zapomnialem jak ona sie zwie...na jednej, i drugiej, i trzeciej scianie szczytowej....stawiam na klej oryginalny Ytonga i...nie martwie sie tym :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz liczyć na swojego kier-buda?? :o

To za co bierze pieniadze??

Nie pomogę rozwiać Twoich wątpliwosci, na budowaniu sie nie znam, ale uważam, ze jeśli problem spędza Ci sen z powiek, to powinieneś pogadać z fachowcem. W końcu kierbud bierze odpowiedzialnosć za to co podbija.

 

Z najnowszych odkryć budowlano-wykończeniowych wynika, ze taki detal jak przycisk do spłuczki trzeba mieć przemyślany jeszcze przed wyborem stelaża (np. geberitu)

Nie wszystkie przyciski pasują do każdej spłuczki, o czym boleśnie przekonałam się dzisiaj i szlag trafił pragnienie posiadania eleganckiego gadżetu.

Wyboru nie było, wiec wzięłam co pasowało.

Koszmar- niepraktyczne urządzenie do zbierania linii papilarnych i odcisków wszelakiego rodzaju. Chińszczyzna, brzydota, fuj!

Uff, ulżyło mi.

 

Zainteresowanym wklejam zdjecie parkietu:

 

http://lh6.ggpht.com/_22HWvtH4gXg/SXL96ZPiY6I/AAAAAAAABsQ/uEeC0c6yKtc/s160/_MG_2209.JPG

http://lh3.ggpht.com/_22HWvtH4gXg/SXL9_fvvQHI/AAAAAAAABsc/tGGUOA640dA/s160/_MG_2216.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...