Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M04 WSPANIAŁY


Recommended Posts

Katarzyno-sliczne klepeczki,takie nam sie podobaly,kiedys beda ;-)Sluchaj,Ty podnosilas dom,czy to jest scianka przeddzialowa?Wydaje mi sie,ze chyba wezszy pokoj masz...Z przyciskami tak bylo u nas,ze wzielismy tansze-plastkiowe gowienko,nie wiem,kto robi,ale metalowy byl o polowe drozszy...Slady widac i na tym chyba i na plastiku na bank :-)Zawierzylem fachmanowi i zawiesilismy za nisko kibelki,klniemy lekko,mimo ,ze wielkoludy z nas nie sa i nie beda,moze z Antka :-),to olac standardy...Mimo wsz. za nisko jak dlanas,za mala norma..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie podnieśliśmy ścianki kolankowej domu czego teraz trochę żałuję, ale już dawno o tym było, teraz to nie ma co dalej płakać, są większe zmartwienia.

Ścianki mamy przeddziałowe i pustkę za nimi- kiepski pomysł jak dla mnie, ale no cóż, jedynie korzyść z takiej izolacji powietrznej.

Pokoiki na górze są po prostu małe. Jedny fajny- to powstały z połączenia dwóch pokój nad salonem.

Parkiet jest super- dla takich jak ja co to myć podłogi specjalnie nie lubią... :D

Teraz musimy go odgruzować po malowaniu i zbankrutować na listwy przypodłogowe.

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mój architekt też naciska na podobne rozwiązanie - najbardziej obawia się przełamania ściany na linii parapetów, tak, że będziemy mieli podobne kolumny żelbetowe w ścianach szczytowych.

Inna sprawa, że ściany szczytowe nie powinny dochodzić do więźby, żeby byłą możliwość połączenia izolacji termicznej ścian i więźby - bez tego fundujemy sobie mostek cieplny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że ściany szczytowe nie powinny dochodzić do więźby, żeby byłą możliwość połączenia izolacji termicznej ścian i więźby - bez tego fundujemy sobie mostek cieplny.

Dokładnie tak jak mówisz - też zostawiliśmy przerwę przy ścianach szczytowych, tak aby połączyć ocieplenie dachu (wełna) z ociepleniem zewnętrznym (styropian).

W przyszły weekend będę na budowie, to porobię zdjęcia i uaktualnię fotki... bo trzeba przyznać, że są już trochę nieaktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że ściany szczytowe nie powinny dochodzić do więźby, żeby byłą możliwość połączenia izolacji termicznej ścian i więźby - bez tego fundujemy sobie mostek cieplny.

Dokładnie tak jak mówisz - też zostawiliśmy przerwę przy ścianach szczytowych, tak aby połączyć ocieplenie dachu (wełna) z ociepleniem zewnętrznym (styropian).

 

 

No wlasnie o tym nie pomyslalem, ja mam tylko jeden bloczek 24 cm wyzej niz w projekcie dlatego zrezygnowalem z dodatkowego wienca na scianie kolankowej, sa tylko slupki tak jak w projekcie. Jezeli krokiew jest oparta na

scianie szczytowej to jest to jakas izolacja 20 cm drewna, inaczej trzeba

zostawic przerwe i wtedy sciana szczytowa musi byc wzmocniona

tak jak zdjeciu Michala albo zakotwiona do wienca/nadproza nad oknami ktory w projekcie jest przez cala szerokosc sciany, ciekawe jak to jest jak dom jest z Itonga 40cm, w tym miejscu grubosc sciany nie ma znaczenia i tak jest mostek i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....Nie mam zaizolowanego poddasza,nie mam zamiaru tak izlowac,by tam mieszkac,choc...moze zmusi mnie stan izolacji rur od reku,by zaizolowac szczyt dachu.....Co do izolacji zatem tych scian,specjalnie nie plakalem i nie mam zamiaru ;-)Mniej ciepla mi wywieje oknami i wentylacja .....U mnie krokiew lezy na wycieciu na ost. bloczku na samym szczycie scian szczytowych...Wiezba stoi na stropie ian wiencu,przyszpilona gesciej....predzej mi dachowki zwieje,niz dach odleci.....Zmartwieniem moim jest brak podbitki,elewacji i glifow :-)Ale,to dopiero za jakis czas....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo o tym samym piszemy, masz tu zdjecie na ktorym widac ze moja

sciana szczytowa dochodzi do deskowania dachu, wg mnie to w takim wypadku jest mostek niezaleznie z czego jest sciana nawet jak z Ytonga.

Moi mowia ze nigdy nie widzieli krokwi na scianie szczytowej to w takim razie

powinna tam byc szpara na welne zeby sie polaczyla ze styropianem na zewnatrz

 

 

 

http://picasaweb.google.com/marzensa1/DropBox?authkey=5yBtXqrVLKg&pli=1&gsessionid=kuQH-W-yoi01-QicltZ9nw&feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy masz dobra izolacje poddasza?Bo,jesli nie,to po co mam martwic sie o stryszek.....Ja mam 30 cm welny w poddaszu,i stryszek-wygwizdowek :-)Nie martwi mnie to....Nie planuje adaptacji strychu....Sciane kolankowa mam zaizolowana dobrze,poddasze,podlogi...okna,drzwi....Nie macie wiekszych problemow?A balkon,jak ktos ma,jak ja,to...nie ma mostka???Bez paniki,w zyciu nie osiagniemy ze Wspanialego pasywniaka...;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pochwalę się kominkiem. Historia długa i zawiła - odbiło nam się robienie czegoś "na gębę" bez umowy. I takim sposobem zapłaciliśmy jednej firmie i do dziś nie mamy kamienia. Mąż się wkurzył, delikatnie mówiąc, i zamówił w drugiej - i oto efekt. To szczegół, że podwójnie zapłacony - ale w końcu jest. I do tego parapety w salonie z tego samego kamienia. Myślimy też o tym żeby z tego samego kamienia zrobić schody :roll: A może tylko same stopnie a podstopnie drewniane w kolorze takim jak drzwi..?? Co sądzicie o kamieniu na schodach??

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c926f3eaa3c9db57.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/21e79d4031ea7d57.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4e8fe20cbfac1564.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....:-)......

ladny,piaskowy......podobny,gdzies juz widzialem ;-)

Dori.....pusc mi,jak mozesz fotki z ogromnego salonu,moze byc w trakcie budowy,jesli takie posiadasz....

co do chodow....planowalismy kamienne-cena okolo 11 000 bez barierek,kamien+ robocizna....planowalismy blaty kuchenne-jakos 5-600,ale...nie dalismy rady,jednak to nasze marzenie i beda,za pare lat.....schody kamienne -stopnie same-srednio wygladaja,kombinowalismy z podstopniami bialymi,ale....wykonczenie z plyty kg,pomalowanej ,podobno upierdliwe w sprzataniu i latwiej sie niszczy,jak ktos zawadzi butem...tak slyszalem,nie wiem,ja nie niszcze podstopni,moze dlatego ,ze nie mam dlugich stop....

parapety kamienne-swietna i sliczna sprawa-takie zalozylismy wewnatrz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ceny za stopnie z tego marmuru - brecia - to za jeden mielibyśmy zapłacić 100zł x16= 1600zł. No a podstopnie sosnowe w kolorze drzwi byłyby też niedrogie i do tego z drewna cokół. Nie byłoby najgorzej. No a wykonanie - myślę, że nie jest to skomplikowana robota. Pewnie nie trudniej niż założenie parapetów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ładnie u Was Dori...

nie mogę sie zorientować jak u Was ten kominek stoi- wychodzi mi ze szybą do tarasu- tak?

Kamień fajny... ale schody z takiego śliskiego..? no nie wiem... bałabym się trochę, ze bedzie niebezpiecznie.

Też proszę o namiary na wykonawcę drzwi, bardzo mi się podobają.

My ciągle nie możemy się zdecydować jakie drzwi na górze chcemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjecia Dori, pare dni temu podjechalem tam do Was i zrobilem

jedno zdjecie , mam nadzieje ze Cie nie przestraszylem, nie chcialem przeszkadzac a musze zamowic okna i chcialem zonie pokazac Twoj kolor.

Okazuje sie ze calkiem przypadkliem pod moja nieobecnosc napalla sie

na podobny kolor dachowki jak Twoj , moze ten sam przystojny sprzedawca ? , co. Chyba czerwony do tego typu dachu bylby lepszy, bardziej zywy kolor i prawie wszystkie dodatki pasuja, a braz troche jak kupa tzn u mnie to sie nazywa czekolada wg zony. Dachowka dzis przyjechala i jezeli do rana nie zniknie w tajemniczych okolicznosciach to wyladuje na dachu i juz nic nie poradze.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ładnie u Was Dori...

nie mogę sie zorientować jak u Was ten kominek stoi- wychodzi mi ze szybą do tarasu- tak?

Kamień fajny... ale schody z takiego śliskiego..? no nie wiem... bałabym się trochę, ze bedzie niebezpiecznie.

Też proszę o namiary na wykonawcę drzwi, bardzo mi się podobają.

My ciągle nie możemy się zdecydować jakie drzwi na górze chcemy.

 

Co do schodow to spoko, sa kraje gdzie sie robi tylko z kamienia i wszystko inne np. drewno to egzotyka albo taniocha , mam na mysli np kraje srodziemnomorskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U nas budowa wspanialego kolo Legionowa wkroczyła w ostatnią fazę. góra domu praktycznie skończona pozostalo jedtynie wstawienie drzwi, dokończenie listwowania podlogi, akrylowanie w łazience. Ściany malowaliśmy farbami firmy PARA- super kolorki mają tyle tylko ,ze farby nie należą do najtańszych. Podlogi na dole (mamy wszędzie plytki) nalezy tylko zafugować oblistwować i finito. listwy przyppodlogowe dajemy w takim samym kolorze co stolarka drzwiowa. Kominek oblozony płtkami z łupka o wym. 60x 40, półki oraz ściany kominka oświetlone, żeby wydobyć fakture kamienia (wyszlo super). Kaura w końcu cały kominek oblozylismy łupkiem , który pokazałaś na zdjeciach w swojej galerii - pomysly na wnetrza. Jestesmy bardzo zadowaleni z efektu. Z duzyzch rzeczy pozostało nam wstawienie drzwi wewnetrznych - (czekaja u producenta gotowe do wstawienia), azurowych schodów drewnianych ( firmy Rintal model Bitra Garra) dokończenie kuchni oraz kontakty i gniazdka a potrem sprzatanko i przeproadzka. mtyslimy , ze jeżeli finanse pozwola przeprowadzimy sie do naszego domku w marcu.

napisałem ,ze kuchnia do dokończenia , gdyz wczoraj zaczeli motowac kuchnie, ale okazalo sie że nie moga jej skonczyć gdyż na pomiach facet pomylił się i przwywieziono za krotki blat, drzwi do zabudowy lodówki wykonano jako dwudzielne a my mamy troche inna lodówkę i potrzebujemy drzwi jednolite. Kuchnię musielismy wstaic już teraz moze troche a wczesnie, ale termin jej montaz przekladaliśmy juz kilkakrotnie i nie chcielismy juz przeginać. Najwiekszym mankamentem wspanialego w wersji pierwotnej jest mała kuchnia i teraz po wstawieniu mebli naprawde to widać. na pewno nie bedzie w niej pustych przebiegów, czlowiek sie w niej nie nabiega.

 

Z innej beczki słuchajcie jak czas leci szybko nasz syn Wiktor 12 stycznia skończył roczek.

LOOkITA jeszce raz gratujacje z okazji narodzin potomka i pozdroweinia dla żony

 

Powodzenia na Waszych budowach w 2009r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzelid - życzenia dla Twojego Wiktora! Niech zdrowo rośnie i dobrze się chowa. I tak mamy wygrane, że nasze dzieci będą biegały boso po rosie a nie gdzieś po betonie w blokowiskach... :p

 

Marzensa... cóż mam powiedzieć... trochę zdziwiona byłam jak Ciebie zobaczyłam. Ale pamiętam markę i nr rej samochodu więc w razie czego - znajdę Cię!!! :lol: :lol: :lol: Żartuję oczywiście - nie będę już szukała... :D Dodam więcej: zapraszam Ciebie z żonką do nas - na wymianę doświadczeń i zwykłe pogaduchy

:p Tym bardziej, że żona ma dobry gust i wybrała śliczny kolor dachu. Uważam, że łatwiej dobrać kolor elewacji do brązowego niż czerwonego dachu. Wszelkie beże, żółcie, piaski, naturalne i pastelowe, odcienie czerwieni, zieleni - wszystko. No może poza niebieskim - ale to jakieś nieporozumienie byłoby raczej :lol: A do czerwonego - trzeba ostrożniej dobierać kolory a nawet odcienie.

 

Słuchajcie - zdjęcia kominka widzicie czy inaczej je otwieraliście?? Bo ja ich na moim kompie nie widzę...

 

Za chwilę wrzucę coś z salonu, dla Ciebie Lookita, i nie tylko :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...