Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M04 WSPANIAŁY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marzensa,wlasnie dlatego zrobilem plastikowa,nie mam ochoty latac i malowac...a ten plastik,nie padnie tak latwo...z rynnami ,podobnie,ale na odwrot-wolalem blache dobra ,co nie bedzie korodowac i pekac,niz plastki strzelajace,moze i ladne,tansze...ale...jakos mi nie pasowalo....Musze soe nauczyc od kogos wklejania fotek,Katarzyno,slyszysz?:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieeee... starzy wyżeracze forumowi...

i młodsi..

UWAGA:

 

http://picasa.google.pl/download/thanks.html

pod tym adresem mozna ściągnac program do prostej obróbki i archiwizacji zdjęć na komputrze.

Jak sie uruchomi program, to można utworzyc foto-konto na googlach i ładować tam zdjecia wspaniałego i nie tylko :wink:

A potem juz z górki

klikamy na zdjęcie (prawym przyciskiem) klikamy właściwosci, kopiujemy adres URL, a poscie klikamy IMG (drugi zółty kwadracik pod tematem)

wklejamy-bez-spacji-adres-URL-koniecznie-z-rozszerzeniem-JPG-na-koncu i znowu IMG

wychodzi tak:

 

Łukaszowo:

http://images25.fotosik.pl/319/90c806c092389bb9med.jpg

 

ale fajnie Lookita u Ciebie nocą :D

 

aha- jeszcze jedna zaleta picasy- nie wyskakuje tyle wk....ych reklam co na fotosiku, który ma podobno pobierać opłaty za składowanie zdjęć.

Pozdrawiam

I przepraszam za wklejanie cudzych zdjeć.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche ostatnio przegladałem sobie zdjęc Waszych domków i taka drobna uwaga do schodów zewnętrznych (wejsciowych i tarasowych). Jesli warunki terenowe Wam na to pozwolą to radzę oszczędnie ze schodami. Schody to bardzo droga sprawa. My w naszym wspanialym mamy dwa stopnie przy schodach wesciowych i dwa przy tarasowych (z tym , że taras mamy powiekszony w stosunku do wersji pierwotnej projektu i ma on wymiary 4x8m) i schody te (robocizna + materiał) Kosztowały nas przeszlo 10 000. Bardzo drogie są płytki z kapinosami (od 30zl za sztukę) a przy duzej ilosci stopni robią sie naprawde dzikie pieniadze. My plytki z kapinoasmi daliśmy tylko przy schodach wejscuiowych. Nasz gres tarasowy kosztował 69 zł za m2 natomiast jedna płytka stopnicowa z kapinosem 105 zł Stopnie przy schodach tarasowych oblożylismy płytkami na zakład. Nie wyglada to moze tak efektownie ale wyszło duzo taniej. droga jest rowniez robocizna galurników , którzy obkładaja schody.

Przestrzegam escetów, dla których ważna jest równość powierzchni płytek przed ukladaniem na tarasach płytek klinkierwoych. Są one bardzo nierówne. Kumpel ułożł sobie takie na tarasie i nie wygląda to najlepiej. Poz tym glazurnicy skasowli go konkretnie za ulozenie własnie dlatego , ze trudno

było zachować kąty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie bylo mnie 3 miesiace a dom sie budowal , przy adaptacji projektu najprosciej bylo dorysowac 3 schodki no bo roznica poziomow byla, a szanowny wykonawca wykonal tak jak w projekcie za duzo sie nie zastanawiajac, a żoncia za bardzo nie oponowala zanim nie zobaczyla

jak te schody wygladaja po zalaniu betonem. Trzeba bedzie troche zasypac,

troche moze skuc, albo wypolerowac i pomalowac farbą wszystkim za złość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych wspaniałych mam serdeczną prośbę o podanie zaoptrzebowania na materiały gdyż nie mogę jakoś go znaleźć w projekcie ile wam poszło stali na fundamenty, bloczków betonowych, porotermu 25 cm na ściany nośne i na działówki no i ile pustaków na strop terivva będę wdzieczny za informację budujemy wspaniałego w wersji A z jednostanowiskowym garażem :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych wspaniałych mam serdeczną prośbę o podanie zaoptrzebowania na materiały gdyż nie mogę jakoś go znaleźć w projekcie ile wam poszło stali na fundamenty, bloczków betonowych, porotermu 25 cm na ściany nośne i na działówki no i ile pustaków na strop terivva będę wdzieczny za informację budujemy wspaniałego w wersji A z jednostanowiskowym garażem :D :D :D

Ja nie za bardzo pomogę, bo my mamy wersję B i z garażem 2 stanowiskowym, jeszcze poszerzonym...

Co do bloczków betonowych - to tutaj kwestia indywidualna... na ile głęboko chcesz/musisz robić fundamenty... u nas była ziemia nawożona i aby dostać się do gruntu rodzimego musieliśmy sporo kopać - samych bloczków betonow wyszło nam 11 rzędów...

Rozpiskę Terivy gdzieś mam, ale też nie wiem czy pomoże, bo inny rozkład belek i podciągów w Twojej wersji jest (względem B), więźbę też mam...tylko, że podnosiliśmy ściankę kolankową i wydłużaliśmy krokwie.. plus poszerzenie garażu... więc też mamy nieprzydatne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Chciałem się poradzić w sprawie drzwi wejściowych, czy ktoś z was montował drzwi DIEERE słyszałem że są solidne i z rożnymi fajnymi gadżetami.

KAURA muszę pochwalić za piękne schody sam takich szukam może mi pomożesz mianowicie jakieś namiary na producenta, bardzo bym był wdzięczny. Pozdrawiam Wszystkich Wspaniałych

Jacek[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...