Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M04 WSPANIAŁY


Recommended Posts

jakkuzak-

o drzwiach dierre nic nie wiem, a za schody przyjmuję pochwały z radoscią, jestem z nich bardzo zadowolona, prezentują się świetnie, pasują do wnętrza, a przede wszystkim (mimo braku spocznika) są wygodne- co przy takich rozmiarach miejsca na schody wydawało mi się nieprawdopodobne.

 

Mogę polecić firmę braci Romanowskich http://www.romanowscy.com

Robią nam też zabudowę górnej łazienki, tez wychodzi bardzo ładna.

 

My ciągle sprzątamy i dorabiamy masę pierdułek. Czekamy na drzwi, sprzęt AGD i kuchnię....

.... .... i chyba wreszcie się przeprowadzimy :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam szanownych wspaniałych mam serdeczną prośbę o podanie zaoptrzebowania na materiały gdyż nie mogę jakoś go znaleźć w projekcie ile wam poszło stali na fundamenty, bloczków betonowych, porotermu 25 cm na ściany nośne i na działówki no i ile pustaków na strop terivva będę wdzieczny za informację budujemy wspaniałego w wersji A z jednostanowiskowym garażem :D :D :D

Witam wszystkich

Mamy wersję B z dwustanowiskowym garażem .Dom jest już wybudowany , czekamy na lepsze warunki żeby położyć dachówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaura

 

Nie jestem odosobniony ale Twoje schody sa naprawde bardzo ladne. U nas wczoraj montowali schody z firmy Rintal ale niestety montaż schodów nie został zakończony gdyż słupki do poreczy przyszły w innym odcieniu niz stopnie i kazaliśmy sprowadzić nowe. Sama konstrukcja schodów została zamontowana i mozna pierwszy raz od zakończenia stanu surowego wejść na górę w inny sposób anizeli po drabinie. Powiem szcerze , ze mimo iz schody sa bez spocznika to są one naprawdę wygodne (wysokość stopni 17,3cm). Jeszcze jedno spostrzerzenie na plus - bałem sie że schody zabiorą dużo z salonu ale nie zabrały Chciałbym Cię zapytać o rodzaj drewna z jakiego macie schody oraz jesli nie jest to tajemnica ile one kosztowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaura

 

Nie jestem odosobniony ale Twoje schody sa naprawde bardzo ladne. U nas wczoraj montowali schody z firmy Rintal ale niestety montaż schodów nie został zakończony gdyż słupki do poreczy przyszły w innym odcieniu niz stopnie i kazaliśmy sprowadzić nowe. Sama konstrukcja schodów została zamontowana i mozna pierwszy raz od zakończenia stanu surowego wejść na górę w inny sposób anizeli po drabinie. Powiem szcerze , ze mimo iz schody sa bez spocznika to są one naprawdę wygodne (wysokość stopni 17,3cm). Jeszcze jedno spostrzerzenie na plus - bałem sie że schody zabiorą dużo z salonu ale nie zabrały Chciałbym Cię zapytać o rodzaj drewna z jakiego macie schody oraz jesli nie jest to tajemnica ile one kosztowały.

 

 

Grzelid u nas było tak samo- najpierw powstala metalowa konstrukcja-stelaż, który potem obudowano płytą osb i drewnem.

Dosyć długo lataliśmy po tej konstrukcji- prawie jak w małpim gaju, ale pamiętam jak się cieszyliśmy, ze nie trzeba już uzywać drabiny.

Też jestem mile zaskoczona tymi schodami, bo rzeczywiscie tak jak piszesz nie zajmują duzo miejsca, nie przytłaczają salonu, generalnie nie wygladają źle... i rzeczywiscie sa wygodne.. . minusem naszych jest cena-25k PLN :( , ale i tak były najtańsze ze wszystkich opcji jakie nam sie podobały.

 

Ewosek- na kominku płytki Tagina- Fucina Grigio Fumo (dwa ostatnie słowa oznaczają kolor,a jest ich chyba 5)

W łazience są matowe Artech Refin (nie pamiętam który człon to nazwa, a który model.) bardzo ładnie wyglądają na ekspozycji w Maxflizie- jak tam będę to mogę dla Ciebie zrobić fotki

 

majar72- witam...powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie ile m2 ma elewacja po podniesieniu ścianki kolankowej w wersji podwójny garaż ?

 

U nas - bez podnoszenia scianki elewacji wyszło ok.210m.2

Wersja A podwójny garaż.

 

 

Lookita- czytasz nas jeszcze???

Widzę- termowizję zrobiłeś... co Cię do tego skłoniło?

Są gdzieś czułe miejsca we Wspaniałym, które pomimo najlepszych starań właścicieli i wykonawców pozostaną nie tyle mostkami co ogromniastymi mostami cieplnymi.

Jakie wnioski z tego badania? Mozesz sie podzielić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie,ze czytam Was,jakze bym mogl opuscic Moich Druhow i Towarzyszy....:-)

Oczywiscie,podzielic sie moge ,link do katalogu z termowizja jest na samym dole.Zaznaczam,ze mam inny dom niz wszystkie,zatem ogolnie moj domek jest cieply :-),ale pewne mankamenty konstrukcyjne sa i beda u Was takze,jesli ich nie docieplicie....U mnie spitolili lekko mowiac upychanie welny,ale tylko wtedy to zobaczycie,jak kamerke zamowicie.Z wygladu, fachamny ladnie upchali,polozyli,ale ta bestia za 85 000 wsz. pokaze.....Mimo to,w zasadzie polacie welny na dachu i wokol veli,mi sen spedzaja...Reszta ,jest spoko.Mam koszta utrzymania domu na poziomie ocieplonych styro 15-20 cm....Nie jest zle...Myslae nad elewacja,ale...Najgorszym miejscem jest cholerny strych...Nie mam go ocieplonego i nad pokojami mam pustke,ktora grzeje,niestety nieszczelnosciami welny....Cos pomysle....A tak,jest dobrze...Niedlugo,za tydzien ,dwa,drzwi bede miec....Pozdroweczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link do katalogu z termowizja jest na samym dole

Lookita

Świetna galeria. Na takich fotkach można dopiero zobaczyć wszystkie mostki cieplne. Te konstrukcyjne i te wynikające ze źle wykonanej roboty - jak piszesz. Jakbyś miał chwilkę czasu to dodaj tam krótkie opisy jaki fragment domu przedstawia fotka. Poza oczywistymi. :wink:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

KAURA bardzo dziękuję za namiar na producenta schodów Pan Romanowski odwiedził mnie wczoraj na budowie, wstępny pomiar zrobiony, i schody zamówione, tylko czas realizacji troszkę długi bo do lipca będę musiał czekać, ale jak widać kto robi piękne rzeczy ten nie narzeka na brak pracy. Jeszcze raz KAURA wielkie dzięki

Pozdrawiam jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...