Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M04 WSPANIAŁY


Recommended Posts

Co do kuchni my mamy ściankę działową ok metrową żeby kuchenkę zakrywała. Jutro jadą nam poprawić okna ( oczywiście po lekkich bojach :) zamontowali naszym zadaniem za nisko na pietrze.

Mam jeszcze takie pytanko - czy wy też macie taki słup ni przypioł ni przyłatał przy drzwiach do łazienki na piętrze ?

 

coś takiego znalazlam u dori

http://images21.fotosik.pl/405/5c8f4057afaaee99m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:lol: :lol: :lol:

Nel-budujesz wersję A- tak?

Słup... tez taki mamy w planach. Nasz majster przesunął go tak, ze wylądował w garderobie, ale jak wykończylismy łazienkę, to się okazało, ze super by się przydał w łazience- moznaby było wstawić półki na łazienkowe pierdułki bez zbędnych ceregieli.

Nie rozpaczaj Nel- być może przeda Ci się w tym miejscu- choc oczywiście wszystko zalezy od rozplanowania łazienki- myślałas coś nad tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko - czy wy też macie taki słup ni przypioł ni przyłatał przy drzwiach do łazienki na piętrze ?

coś takiego znalazlam u dori

http://images21.fotosik.pl/405/5c8f4057afaaee99m.jpg

Dori ma wersję B i faktycznie taki słup tam istnieje.

My też mamy B. Najpierw oglądając rzut projektu na stronie nie wiedzieliśmy co to jest, natomiast jak się wgryźliśmy już w otrzymaną dokumentację, to faktycznie jest słup, na którym oparta jest belka podtrzymująca koszową.

My mamy jeden słup na korytarzu, natomiast drugi ustawiliśmy w linii ścian. Można ten na korytarzu gdzieś przesunąć, tylko warto pamiętać, aby odpowiednio przygotować miejsce, w którym ma stać, czyli aby słup nie wypadł np. na garze. Nam coraz mniej ten słup przeszkadza i w sumie, jak sobie pomyśleliśmy, że oszlifujemy go i pomalujemy w kolorze poręczy od schodów, to może całkiem ładnie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....dokladnie tak zrobilem...wygladda oryginalnie,upierajac sie,moge zrobic malutka ,ale wysoka szafke z polkamina jakies pierdolki....denerwujace jest to,ze trzeba przemyslec wczesniej jego ustawienie,by czasem nie miec pozniej problemow...to jedna z kilku ulomnosci proj.Wspanialego....drugi slup zamaskowalem wraz z kanalem pionowym od wm...wyszla fajna wneka i ..mam polke z k-g...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. czytając wasze postępy o wykańczaniu wspaniałego to czuje lekkie ukłucie zazdrości. ja wiem że każdy musi przejść swój etap budowy . wszysko mam wreszcie pozałatwiane od poniedziałku mam pozwolenie na rozpoczęcie budowy, tylko ta pogoda coś nie sprzyja . geodeta wytyczy i można wpuścić koparke na działke .

 

kaura pozdrowienia. zimą tamtego roku oglądzłam u ciebie wspaniałego w stanie surowym a teraz ŁAŁ , ładne schody w salonie no i kuchnia pierwsza klasa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Małgosia!

Pamietam jak sie martwiłaś tą małą kuchnią...

powiem Ci nie jest tak źle, kuchnia jak dla mnie jest w sam raz (jak na moje możliwości :lol: :lol: ) Nie ma miejsca na wiele szafek, ale spizarka jest ekstra.

U mnie gary bedą w szafce narożnej, sztućce i talerze w szufladach, szkło, kubki, herbatki, kawki i przyprawy w szafkach wiszących. Wieszak na ściery tez powędował do szafki.

Stolik robimy z blatu,który pozostał z mebli, wymiary 60/100cm.

Mam już uparzone taborety w ikei. Cały zestaw powinien się zmieścić pod mniejszym oknem.

Mało miejsca narzuca pewną dyscyplinę oraganizacyjną czego mi trzeba, bo mam tendencje do bałaganiarstwa :oops:

No i sprzątania bedzie mniej.

Pozdrawiam i sukcesów życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie też dżwi podobają, napisz jakiej firmy i czy z bliska tez wygladają porządnie. Ciekawy jestem jak masz zrobione schody że nie masz jednego stopnia w korytarzu tak jak w projekcie i schody kończą się równo ze ścianą, powiększaleś klatkę schodową ???, jaką masz wysokość stopni ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello....milo mi ,ze sie widza drzwiczki...Coz,firma-regionalna,domowy stolarz ale wyksztalcony u mistrzow....Drzwi sosnowe,klejone,5x lakierowane,silikonowane...mala uwaga,mnie to nie irytuje az tak,ale....framugi,czy listyw maskujace rame drzwi,sa zamocowane do skrzyni lownej gwozdzikami wbijanymi pistoletem pneumatycznym....Sa malutkie otworki w regul. odstepach...

Co do stopni-przxemysleilismy te schody,zrezygnowalismy z latarniowych schodow,odcielismy pierwszy stopien projektujac podest.Wymiarow klatki nie znam i nie pamietam,wyszlo,jak wyszlo,ale nie da sie wejsc z meblami calymi,trzeba montoweac je na gorze....albo balkonem.....Schody-stopnie-wys. kolo 20 cm,moze,jak potrzeba,zmierze w domu....

Teraz sie przymierzam do barierki gornej,nie mam wycen,ale kolo 150-200 za m.biezacy biora...Ech...mam inne zakupy jeszcze,ale...dla dziecka i w zasadzie dla naszego bezpieczenstwa,gdy w srodku nocy latamy kolo niego,warto miec juz,bo krzywde mozna sobie zrobic...A nie chcialbym i nie moge :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj murarz sie zaparł że wygodne stopnie muszą miec wysokość 17cm ,ani mniej ani więcej i koniec dyskusji. Z tego powodu podłoga w salonie wyszła 5 cm wyższa niż planowana no i dużo komplikacji przez to ale to juz mu nie przeszkadza. Dlatego się zapytałem bo dla mnie logicznie byłoby zrobić stopnie

troche wyzsze, szczególnie że jesteśmy coraz wyżsi z pokolenia na pokolenie i mamy dłuższe nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj murarz sie zaparł że wygodne stopnie muszą miec wysokość 17cm ,ani mniej ani więcej i koniec dyskusji. Z tego powodu podłoga w salonie wyszła 5 cm wyższa niż planowana no i dużo komplikacji przez to ale to juz mu nie przeszkadza.

Łukasz zmieniał schody, robiąc m.in. pół-spocznik i jeszcze obniżając wysokość pomieszczeń na parterze, przez co schody zrobiły mu się wyższe tylko o jakiś 1 cm (ok.).

Ja z kolei chciałam sobie podnieść wysokość pomieszczeń na parterze do 3m, ale właśnie przez komplikacje ze schodami (dodatkowe 25 cm musiałoby się rozłożyć na 17 stopniach, co w sumie dawałoby każdy schodek o wys. 19,4 cm (17,9 + 1,5)) i zwiększenie i tak nie małej już ich wysokości, odpuściliśmy sobie. Wbrew pozorom 17,9 cm nie jest wcale takie niskie i zwiększenie tego wg mnie mogłoby okazać się męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze,20 min szukalem metrowki,ale mam pomiarki..

Wysokosc stopni 19 cm-mowie teraz z trepami,szerokosc trepow 29 cm,wys. pom. podestami 17 cm....Wysokosc dolu 2.60,zmniejszylem,bo nie potrzebuje wyzszego salonu...Zreszta zrobilem mikro-salon,ale nie wracajmy do tego juz :-)

Schody sa wg. mnie bezpiecznijesze niz zabiegowe,chyba szersze wyszly mi,a moze sie myle.....Wiele rzeczy warto sobie naszkicowac,ale jednak zrobic na zywo ,np. tyczyc granice scian,to bardzo ulatwia spojrzenie w realu i daje rozeznanie przed wyborami koncowymi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy jeszcze żyjecie :).

 

Mnie już mdli na myśl o budowie. Ale jeszcze zaciskam zęby i jadę dalej.

Góra prawie skończona - zostało malowanie. Podłogi prawie wszędzie położone oprócz kuchni (kafelkarz za euro pojecdo niemcowni ).

Ocieplenie zrobione (teraz szukam pomysłu na elewację).

 

No i tak pomalutku się wykańczam ... dosłownie i w przenośni. Kasy zostało jak na lekarstwo... a jeszcze schody drzwi i wyposażenie. Jakaś masakra normalnie.

 

Jak kiedyś najdzie mnie wena to pocykam fotki.

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy jeszcze żyjecie :).

Żyjecie :) U nas właśnie się tynki robią, niedługo ogrzewanie, wylewki i regipsy...

Mam ustawiony front robót na przynajmniej 1,5 miesiąca....

W kontekście czasowym może to i mało, ale ile się przez ten czas zmieni :D :D :D :D

tak wyglądało we wtorek:

http://lh5.ggpht.com/_N4gg370PUvc/ScJHb5FP9TI/AAAAAAAAA90/AHGqTCU3KmA/s400/tynk021.JPG

 

a jutro panowie mają skończyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wy jeszcze żyjecie :).

 

 

pozdrowionka

 

:D :D :D

 

To TY żyjesz???

Już myślałam , że ten dom sprzedałeś :wink: :wink:

Nie załamuj sie zimny, przy końcówce każdemu kasy ubywa z prędkoscią kosmiczną. Nie przypuszczałam, ze my się tak spłukamy... a teraz jeszcze (przy zwiekszonej racie kredytu) do odłożenia nie zostaje wiele.

Ale spoko- wcześniej czy później wszystko się zrobi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...