Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M04 WSPANIAŁY


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie!!!!!!!!!

Jak miło Was poczytać. Oj dzieje się, dzieje na naszym forum.

My też z wielkim trudem idziemy do przodu ze względu na zupełny brak gotówki.

Aż zazdrość bierze, że niektórzy już mieszkają w naszym Wspaniałym.

Miło podpatrzeć Wasze śliczne wnętrza. Ja też zamieszczam fotki tego, co mam nowego, tj. łazienek i drzwi wewnętrznych ale tylko na parterze.

Pozdrawiam

 

Gośmar

 

 

http://gosmar.fotosik.pl/albumy/285494.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gośmar - nieźle! Obejrzałam fotki... Hiszpańska płytka pod schodami :lol: I Ty się dziwisz, że kasy nie masz :lol: Dobra, żartuję, nie pogniewaj się przypadkiem :D

Mam pyt do Ciebie - dolna łazienka- jak rozwiązałeś przestrzeń prysznicową? Masz tam brodzik gotowy? Czy wymurowany? Taka ścianka wyższa bez drzwi wejściowych?

 

Nsza łazienka od kilku tyg ma się ku końcowi... Już została okrzyknięta "jaskinią" i nie wiem czy to ze względu na płytki trochę kamienne czy też na czasookres jej powstawania :lol: Jak skończą pokażę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gośmar - nieźle! Obejrzałam fotki... Hiszpańska płytka pod schodami :lol: I Ty się dziwisz, że kasy nie masz :lol: Dobra, żartuję, nie pogniewaj się przypadkiem :D

Mam pyt do Ciebie - dolna łazienka- jak rozwiązałeś przestrzeń prysznicową? Masz tam brodzik gotowy? Czy wymurowany? Taka ścianka wyższa bez drzwi wejściowych?

 

Witam

Budujemy wersję M04b bez większych zmian. Dolna łazienka jest taka jak w projekcie czyli z wnęką kosztem gabinetu. Brodzik jest gotowy z Koła 90x90 standard. Po lewej stronie brodzika ściankę stanowi komin wentyl. łazienki dolnej i wentylacja kanalizacji. Prawa strona to ścianka wchodząca w gabinet.

Wszystko jest ok. za wyjątkiem drzwi do kabiny, która musi być robiona na indywidualne zamówienie z mocowaniem kątowym - koszt 2550 zł z montażem. Wejście do kabiny jest szer. 54 cm - trochę za mało.

Ta hiszpańska płytka to pozostałość po płytkach podlogowych w kuchni.

Gośmar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ludziki-Budowniczowie.

Lookita-czyli ja musial do dzialki darowanej dopasowac projekt...Projekt ma wiele mankamentow,jak na tak prosty doemk,za duzo tych niedomyslen i bledow...Dlatego krytykuje projekt...Niestety ,jak pisalem,wiecej chcialem niz moglem...ale i tak jest sporo i mam sporo...Ale ponarzekac sobie musze i moge ;-)

Sam wprowadzilem wiele xzmian,gdyz wersja basic nam nie pasowala...oj sporo zmienilismy......

Gosmar-w zasadzie macie domek ,jak w projekcie prawda?Tej wneki obawialem sie lekko....Kabine zakupilismy wolnostojaca,gdyz lazienke cala przearanzowalismy....Macie wejscie do garazu przez holik obok lazienki?

Jak uzytkuje sie wanne na poddaszu?;-)Ja zaluje,ze nie mam tak,jak u Kaury...ale nie moja to wina :-)Z wanny korzystam ,jak naprawde jestem zmeczony i robie sobie ciepla kapiel,ale to naprawde rzadkosc....w sensie kapieli,nie zmeczenia :-)

Gosmar-macie zaj...sta elewacje,bardzo mi sie podoba...chyba to Wasza,taka z paseczkiem i metalowymi srebrnymi barierkami?To ta? ;-)

Pytanko-co kladziecie na tarasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosmar-w zasadzie macie domek ,jak w projekcie prawda?Tej wneki obawialem sie lekko....Kabine zakupilismy wolnostojaca,gdyz lazienke cala przearanzowalismy....Macie wejscie do garazu przez holik obok lazienki?

Jak uzytkuje sie wanne na poddaszu?;-)Ja zaluje,ze nie mam tak,jak u Kaury...ale nie moja to wina :-)Z wanny korzystam ,jak naprawde jestem zmeczony i robie sobie ciepla kapiel,ale to naprawde rzadkosc....w sensie kapieli,nie zmeczenia :-)

Gosmar-macie zaj...sta elewacje,bardzo mi sie podoba...chyba to Wasza,taka z paseczkiem i metalowymi srebrnymi barierkami?To ta? ;-)

Pytanko-co kladziecie na tarasy?

 

Tak, domek jest jak w projekcie.Wejście do garażu też jest jak w projekcie czyli pomiędzy łazienką a garderobą pod schodami.

O użytkowaniu wanny na poddaszu nie mogę nic powiedzieć, bo dopiero ją skończono - musi wyschnąć ok 2 tyg. (tak mówił płytkarz).

Tak to nasza elewacja - wyszła lepiej niż myśleliśmy. Bałam się wybranej kolorystyki, by nie wyszedł róż majtkowy. Bo co innego próbniki, a co innego rzeczywistość po wyschnięciu.

Na tarasy i schody wejściowe chcemy kostkę, ale to raczej za kilka lat. Na razie będą drewniane prowizorki.

Pozdrawiam

Gośmar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Budujemy wersję M04b bez większych zmian. Dolna łazienka jest taka jak w projekcie czyli z wnęką kosztem gabinetu. Brodzik jest gotowy z Koła 90x90 standard. Po lewej stronie brodzika ściankę stanowi komin wentyl. łazienki dolnej i wentylacja kanalizacji. Prawa strona to ścianka wchodząca w gabinet.

Wszystko jest ok. za wyjątkiem drzwi do kabiny, która musi być robiona na indywidualne zamówienie z mocowaniem kątowym - koszt 2550 zł z montażem. Wejście do kabiny jest szer. 54 cm - trochę za mało.

Ta hiszpańska płytka to pozostałość po płytkach podlogowych w kuchni.

Gośmar

 

My delikatnie przesunęliśmy ściankę sąsiadującą z salonem w jego głąb ( sorry nie salonem a gabinetem patrząc na projekt) A wejście do kabiny zrobiliśmy po skosie i mamy szklane drzwi 80cm w jednej tafli, bez profili, jedynie na zawiasach... Piękne:) ale kto je będzie wiecznie mył??!!

A wejście wygląda mniej więcej tak:

http://images43.fotosik.pl/95/1ffa0e048402fcb3m.jpg

Kibelek poszedł na ścianę z wentylacją, powstaną nad nim wnęki oświetlone. A po prawej zostaje sama umywalka i nieduże mebelki wrzucimy i finito. Miejsca dużo więcej po wyrzuceniu kibelka na wprost wejścia.

Na razie to paskudnie wygląda - na tym zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez bardzo podoba sie Wasza elewacja ! Naprawde rownie fajna jak dla mnie co ta z rysunkow do projektu.

Jaki kolor zastosowaliscie na tynk i jakie macie okna jesli mozna spytac ? Takze jaki kolo tych okien dokladnie ?

 

Naprawde wyglada fajnie !

 

Pozdrowienia

 

Grzech

 

 

Gosmar-w zasadzie macie domek ,jak w projekcie prawda?Tej wneki obawialem sie lekko....Kabine zakupilismy wolnostojaca,gdyz lazienke cala przearanzowalismy....Macie wejscie do garazu przez holik obok lazienki?

Jak uzytkuje sie wanne na poddaszu?;-)Ja zaluje,ze nie mam tak,jak u Kaury...ale nie moja to wina :-)Z wanny korzystam ,jak naprawde jestem zmeczony i robie sobie ciepla kapiel,ale to naprawde rzadkosc....w sensie kapieli,nie zmeczenia :-)

Gosmar-macie zaj...sta elewacje,bardzo mi sie podoba...chyba to Wasza,taka z paseczkiem i metalowymi srebrnymi barierkami?To ta? ;-)

Pytanko-co kladziecie na tarasy?

 

Tak, domek jest jak w projekcie.Wejście do garażu też jest jak w projekcie czyli pomiędzy łazienką a garderobą pod schodami.

O użytkowaniu wanny na poddaszu nie mogę nic powiedzieć, bo dopiero ją skończono - musi wyschnąć ok 2 tyg. (tak mówił płytkarz).

Tak to nasza elewacja - wyszła lepiej niż myśleliśmy. Bałam się wybranej kolorystyki, by nie wyszedł róż majtkowy. Bo co innego próbniki, a co innego rzeczywistość po wyschnięciu.

Na tarasy i schody wejściowe chcemy kostkę, ale to raczej za kilka lat. Na razie będą drewniane prowizorki.

Pozdrawiam

Gośmar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez bardzo podoba sie Wasza elewacja ! Naprawde rownie fajna jak dla mnie co ta z rysunkow do projektu.

Jaki kolor zastosowaliscie na tynk i jakie macie okna jesli mozna spytac ? Takze jaki kolo tych okien dokladnie ?

 

Witam serdecznie

Okna mamy z Oknoplast-u z Krakowa awans, kolor dąb bagienny.

Tynk zewnętrzny silikonowy Armasil T z Farby Kabe Polska, kolor nr K10930.

 

Dori ten pomysł z przesunięciem ścianki w gabinecie to świetna sprawa.

Miejsce kibelka też. Moja kabina, a szczególnie drzwi do niej przeraziły mnie. Wnęka z wejściem do niej jest za wąska a drzwi kosztują zbyt dużo aby być zadowolonym. O mebelkach trzeba zapomnieć. Mnie weszla jedynie szafka z umywalką. Nie jest ciasno, ale kombinowaliśmy aby wc bylo jak najmniejsze i nie przeszkadzało w komunikacji.

 

Pozdrawiam

Gośmar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzelid-

wstyd się przyznać, ale ja nie wiem nic o otworach wentylacyjnych w naszej podbitce :oops:

szczerze mówiąc nie wiedziałam, że coś takiego istnieje...

 

Gośmar- fajna elewacja i barierki- gdzie takie można dostać, zamówić, no i z czego one są?

Co do drzwi pod prysznic- tez mieliśmy mieć takie- zamocowane pod kątem, co teoretycznie miało poszerzyć wejście pod prysznic. Dosyć długo upierałam sie przy jednym szklanym skrzydle. Na szczęście kiedyś zrobiliśmy sobie instalację ze styropianu i cegieł i przekonałam się, że przy ułożeniu pod kątem miejsca bedzie podobnie mało, jak przy prostym zamontowaniu drzwi, plus dodatkowo aspekt finansowy. W końcu kupiliśmy drzwi szklane "a la" wejście do saloonu, które idealnie się wpasowały we wnękę i można je otwierać do wewnątrz jak i na zaewnątrz.

Co prawda my mamy wersję Awspaniałą :wink: ale widzę ,ze problem jest mniej wiecej ten sam.

Żeby nie było, że tacy zadowoleni jesteśmy z łazienki- okazało się że mamy trochę za dużą umywalkę i problem z jej zamocowaniem do blatu.

No i okap w kuchni zepsuł sie nam drugi raz :evil: :evil:

Teka- nie polecam delikatnie mówiąc.

 

Namawiam za to do poszerzenia salonu- jesli tylko możecie sobie na to pozwolić. Przestrzen , która powstaje jest zadowalająca i dosyć łatwa do aranżacji.

 

Hej- Dori- obejrzałam sobie Twoją galerię... no fajne macie dzieciaki :) karateka rządzi!

poza tym niezła kuchnia Ci wyszła :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

tak na plytce,rok temu,czy wiecej,wiecej...byla wersja A.

Czy B jest w ogole zrobiona,nie mam pojecia?Co do wentylacji podbitki-Grzelid-ja dalem systemowe panele,mam podbitke z sidingu-tzw. deski belgijskiej...Wzialem nawet wersje z siateczka ;-),aby muszki nie wlazily

:-)))Jak chcesz to policze ,zrobie fotki ile tego tam mam...

Kauro-ciekawy jestem Twoich danych z reku.Wiem,ze macie inne sprawy,ale powiedz Mezowi,moze pomierzy,chcialbym porownac z moimi.Od wcz. unikam odzysku ciepla w domu,z pomiarkow luznych wynika,ze reku moj odzyskuje ok.8-9 st. nad ranem,dane z porannego pomiaru dzisiaj.Nie wiem ile bylo out,ale ponad zerem...ale nockami jest chlod.Wcz. tez wymienilem filtry z reku-szok ile tam weszlo parchow z zew . i ile wyszlo mi z domu.Glownie kominek mi chyba daje,ale...ostatnio tez sie pylilo lekko,wiec troszke dowalilo....To uzmyslowilo mi ,ile syfu zaciagamy noskami....Moj Antek ma zatem czystsze pow. ale nie na tyle,by nie lapac antygenow :-).

Z kolejnych moich gadzetow-niebawem solarki bede miec,juz zestaw czeka,jedynie ekipa io ja czasu nie mamy na montaz,kasa na raty,po znajomosci :-)Poniewaz udalo mi sie zalatwic z szefem ekipy ceny z lutego,jestem o kolejny 1000 pln do przodu,kurs cholernego Euro sie zmienil,poszlo wsz. w gore....Widzialem w akcji solraki,robi to wrazenie,robi....

A tak ,to kosiarke ostrzyc musze,odpalic po ziemie,niebawem sezon rusza,na razie grabki jedne polamalem,drugie sie mi zwichrowaly podczas grabienia moich 600 m.wk nedznawej trawki.Dostanie koxu,pojdzie zapewne jak szalona :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wszystkie rury zamaskowane są płytą GK. Na całym dole mamy sufit podwieszany, wiec w niektórych miejscach rura jest przy podciągu np. jak tu:

 

http://lh4.ggpht.com/_22HWvtH4gXg/SZmyWd7BmcI/AAAAAAAAB1U/w4IZjJMfgC8/s720/_MG_2415.JPG

 

Tam gdzie się nie dało wkleić rury w kąt (w kuchni) mamy zrobioną a la belkę z halogenami.

 

Na górze wszystkie idą na stryszku nad stropem, tylko w łazience anemostat mamy w ścianie- bez sensu- na wysokości oczu i nie ma możliwości jego zamaskowania.

Wielkie rury z dołu przechodzą do garderoby na poddaszu gdzie są obudowane KG.

W garażu rur w ogóle nie maskowaliśmy- kosmicznie zostało- choć pewnie trzeba bedzie jeszcze je docieplić, tak jak zrobił Łukasz na poddaszu.

 

Lookita- zrobię wszystkie pomiary wzdłużne i wszerzne :wink: odczyty... itp.. jak tylko zamieszkamy... końcówka kwietnia (dead line)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello...

mialem kilkudniowe problemu z logowaniem sie na forum...nie wiem czemu,ale cos mi haslo wyrzucalo...

Kauro-czekam z usyeskieniem,teraz wylaczylem reku,jade na automacie,roznice w pomiarach-w sensie idzysku ciepla i nawiewu sa zauwazalne,rowniez wyczuwalne....

Rury ,jak wczesniej Katarzyna napisala,obudwalismy na poddaszu,ida po podlodze stryszku nieuzytkowego,rury do salonu,parteru,u mnie ida przez i na stropie,zamurowane,zalane i zaizolowane styro....To nalezalo zrobic wczesniej,by nie kuc stropu lub podwieszac pod nim,o ile ladnie sie to zrobi,jak Katarzyna :-)

Co do gornych-tu akurat po dokladnym przemysleniu,jak najwiecej puscilbym je w welnie i pod skosami,niestety na niezaizolowanym stryszku,nie ma co ufac izolacji fabrycznej 5 cm,tylko dodatjkowo obwinac welna.Roznica kilku stopni na wejsciu.

Poza tym,osobiscie uwazam,ze reku z wm ma sens przy gwc....Zwlaszcza latem,zima takze....Opisywal jakis Forumowicz swoje dosw. z Brinkiem bez gwc,przyznam,ze maszyna ladnie sobie radzila,ale wyniki niezbyt dokladne ma,ja swoje umieszczalem kilkukrotnie,przyznam,ze nie odstepowaly od moich,ale ja testuje i mierze duzo dokladniej swoja inst. i mam wiele juz do powiedzenia.To lato bedzie kolejnym testowym okresem,juz nie bede uzywac kominka do grzania cwu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...