Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M04 WSPANIAŁY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

heja,

to ja mam kabel do dzwonka,ale dzwonka nie mam....

Przemyslalem sobie to i tamto,videodomofony tez sa wyprowadzone,kable pod alejke,oswietlenie przed domkie...ale niczego na rsazie,sadze,ze przez kilka lat najbl. nie bedzie...A co do pukania,mam je,rodzinka najpierw zaglada w okienko kuchenne,potem grzecznie wchodzi...To okno jest pierwszym judaszkiem do domku...szkoda,ze nie mam weneckiego....:-)

Wysokosc zrobilem 2.6 na dole,gora,tez kolo tego.....Nie czuje roznicy przy 270,a 260,moze dlatego,ze nie jestem i nie bede nigdy dryblasem :-)

Katarzyno-rozumiem,ze pompka dziala u Was tylko do cwu.Z Wm powalczice,ja tak robie nadal,ale juz tylko wygrywam.Te same mialem doswiadczenia w tsamtym roku,ale ja mam 99% ingerencje w sterowanie.Poza tym.....MAm gwc,widze,czuje kiedy dziala...NAtomiast,nie majac izolacji zew. tylko mur,nie moge do konca stwierdzic,czy bylo by lepiej.Moj Y nie nagrzewa sie i przyjmuje cieplo z zew. ale...nadal okna-glify zew. mam niezaizolowane.W tym roku,apropos izolacji,balkon robimy,montujemy barierke,zobaczycie,jak domek wyglada.Zona juz dawno z niego zrezygnowalaby,ale to jest tak,gdy sie buduje dom,patrzac na stereotypy polskie...Zobaczymy....Przestroga dla tych ,co dop. buduja-Grzelid o tym mowil.Nie robcie wilkich tarasow,odcinajcie balkony,to zbedne koszta i naprawde drogie wykonczenie.U nas ,przez rok mieszkania,okna,wszystkie byly otwierane w sumie 3-4 razy-gdy je mylismy.Zycie z wm jest inne,najlepszym przykladem,byla moja siostra,ktora w weeekdna majowego zjechala do mnie z rodzinka,nie mogla sie oduczyc odruchu siegania po wstaniu z lozka,by otworzyc okno,nie zeby bylo duszno,ale..w bloku tak jest :-)U mnie,nie wierzyla,ze....nie ma zastoju powietrza,smrodku kuchennego,dlugo ise utrzymujacego,no po prostu...podobalo jej sie...Ale sie szczyce to wm....;-)

Solarki-mam,dzialaja,ale....myslalem,ze naprawde beda dowalac....18 rurek,moze to nie duzo,ale...dzialaja,podobne temp. jak sledze w innym watku ,osiagaja ludzie przy 1.5x wiekszej liczbie rurek...Byly 2 tyg.,gdy w ogole niewlaczalem pieca do cwu......Wszystko kosztuje,wsz. sie psuje,jak np. moj odk. centalny.Ale bez niego sie glupio sprzata.....Mysle o elewacji,ale...co tu myslec,kiedy nadal dlugow masa,wsz. w dom idzie :-)LOdowke niebawem bedziemy miec,po roku zycia,taka mala kawalerska wreszcie wystawimy,bedzie...ech :-)Liebherr....Caly rok na nia odkladalem :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja walcze dalej o zielona dachowke w znosnej cenie ale nie wychodzi mi najlepiej ... :) W gre wchodzi albo Bogen albo RuppCeramika obie jak na dzisiaj ok 65 zl/m2 wiec na dachu ok 10 tys roznicy ... troche to duzo ale jak zalatwie taki rabat ze roznica wyniesie nie wiecej niz 5 tys to w to wejde, jak nie to wybieram antracyt z Robena chyba ... tez fajna chociaz to juz nie to co zielona :))

 

Mury podchodza juz pod strop, wiec pewnie jeszcze 2-3 tyg i bedzie poczatek robienia dachu mam nadzieje. O kablach mysle bardzo duzo bo to moj konik ale pewnie i tak nie pozbede sie bledow :) Dzieki Wam i tak juz kilkanascie udalo sie ominac .. :)

 

Lukasz ... jak widze ta zielona trawke przed twoim domem to ehhh ... nie moge sie doczekac juz bardzo jak sobie bede picowal motor przed wlasnym garazem na tle takiego trawniczka :)

 

Pozdrowienia

 

Grzech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

oj,syf byl,nadal caly czas trzeba wokol domku porzadkowac,dzialac,sadzic,kosic....:-)

ale....wczoraj wpadlem na pomysl,mianowicie,robie oczko wodne,gmina zrobic ma planowo drenaz podziemny istniejacego rowu,zasypac czesciowo row,a ja robie zbiorniczek wodny ponad rowem,wsadze tataraki itp. wleje wode,robie z tesciem kladke łukowata,moze jakas lampeczka...a co tam,chce miec cos innego niz plaskie trawniki....

A tak,to....wszystko wymaga nakladow,dopiero co splacilem kosiarke,agd w domu,a juz nowe dlugi.Trawnika mam sporo,kolo 1000 m 2,koszenie calosci kolo 2 h,ale wydajnym sprzetem,przymierzam sie do zakupu podkosiareczki,spalinkowej oczywiscie...wiec znow kolejne naklady...ale warto,skoro sie chcialo,to teraz trzeba :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam z polowania na jelonka- z aparatem oczywiście...

Mamy kolejny dzien "wakacji" :wink: Jest mi tak błogo, że nie mogę się zabrac za żadną pracę.

 

Tak jak piszesz Łukaszu WM daje pewien komfort- świeże powietrze cały czas, brak owadów we wnętrzu (szczególnie doceniamy to u nas- gdzie takie gady latają, ze obrzydzenie bierze))

Jakoś jednak trudno mi się przyzwyczaić do nieotwierania okien, zwłaszcza jak ptaki tak ładnie śpiewają no i czasami je otwieram, przełączam sobie wtedy na wywiew solo i toleruję wszelkie owady, które wpadają.

Trudno mi tez pozbyć się odruchu otwierania okien na noc- ale tak jak pisałeś o znajomej- po prostu - zawsze tak robiliśmy, w zimie naewt spaliśmy przy uchylonym oknie i przyzwyczajeni jesteśmy do niższej temperatury w nocy.

Teraz mamy ciepło przez całą dobę, ale mam wrazenie, ze temperatura włączania się bypassu (20st) jest za wysoka. Przy naszym dobrze ocieplonym domu myślę, ze spokojnie mogłoby to być koło12st.

NIe mogę tez zmienic temperatury komfortowej- te parametry zarezerwował sobie serwis, który usiłujemy ściągnąć od tygodnia :evil: firma rekuperatory. pl

jakby ktoś pytał :-?

Poza tym uczę się odróżniać odczucia ciepła w domu od tzw. zaduchu. Jest to dla mnie bardzo trudne. Pytamy gości, o ich odczucia- wszyscy twierdzą, ze jest ciepło i świeżo. Pytanie, czy nie chcą przez grzecznosć powiedziec, ze jest dusznawo? NIe wiem :-?

No i tak sobie żyjemy spokojnie powoli myśląc o ogrodzeniu, kostce brukowej, elewacji, ogrodzie... basenie :lol:

itd

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

a ja w pracy....na razie spokoj,ale juz mam maly ruch ;-)

By-pass mam ust. na 18 st. ale wylaczam go recznie,automatem steruje zalaczanie gwc.....Jednym slowem.......Czuje sie spokojniej,majac tylko 40 cm muru golego,podbne odczucia ,co u Ciebie przy grubej izolacji,dla mnie -jest dobrze :-)

Zmieniaj biegi instalacji,poza tym...u Was nie ma schladzania-gwc,o ile dobrze pamietam,a moze masz.....Poza tym-ROLETY NA VELE,DUZE OKNA W NASZYM PROJEKCIE!!!Okna ,u mnie sa ciut mniejsze niz w projekcie,ale i tak mam za duzo w por. z pow. salonu,a mam mniejszy,zatem stos. pow. okien,do pow, scian,mam niewielki...czyli duzo ciepla wlazi,nagrzewa sie,wlasnie przez okna,a nie przez mur....Dodam,ze dom -salon mam od polnocy i wschodu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przymierzam sie do tworzenia projektu instalacji do mojego Wspanialego - i tutaj pytanie - czy moglby ktos z Was przeslac mi na maila projekt wentylacji ktore macie do swojego Wspanialego i wg ktorej robiliscie instalacje ? Zdaje sie ze dla wersji energooszczednej byl czescia projektu nawet.

Napewno bede mial sporo zmian przez zmiany funkcjonalne pomieszczen ale bylo by sie na czym opierac. Tym bardziej ze okazalo sie ze szybko musze miec choc wstepne zalozenia zeby nie budowac niepotrzebnych kominow do wentylacji grawitacyjnej.

 

Bede bardzo wdzieczny gdyby ktos z Was mogl zeskanowac i podeslac mi na maila ...

 

 

Pozdrowionka

 

Grzech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Przymierzamy się do projektu naszego domu i od początku podoba nam się Wspaniały. Jednak mamy działkę o szer. 20m. a jednym z warunków jakie mamy jest garaż 2 stanowiskowy. Czy komuś udała się sztuka sprytnego zmodyfikowania tego projektu i zmieszczenia się w takiej szerokości?

 

pozdrawiam,

Aleksander

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

Ja odradzam dostosowywanie domu kosztem garażu, chyba że nie przeszkadza Ci obijanie sobie samchodów drzwiami przy wysiadaniu. My poszerzyliśmy nasz garaż o 1m dla większego komfortu i bezpieczeństwa lakieru ;) Zwężenie części mieszkalnej też raczej nie jest dobrym pomysłem, bo to nie są saaaaaalony, tylko w miarę wygodna przestrzeń. Kuchni natomiast to na 100% zaszkodzi, bo w tym momencie jest taka na styk... nie po to buduje się dom za ciężkie pieniądze, żeby w kuchni obijać się o szafki jak w bloku.

 

Może pokombinujesz w zakresie umieszczenia domu na działce, przecież nie musi on stać przodem do drogi. Ostatnio przejeżdżałam koło domu który był postawiony po skosie... naprawde dobrze to wyglądało - fajna przestrzeń przed domem, a z tyłu całkiem intymne podwórko w kształcie trójkąta.

 

Przemyśl... może znajdziesz jakiegoś dobrego architekta do adaptacji, który wpadnie na jakiś genialny pomysł, bo chętnie powitamy Cię w gronie Wspaniałych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy działkę o szer. 20m. a jednym z warunków jakie mamy jest garaż 2 stanowiskowy.

 

Chyba jedynym sposobem aby wcisnąć na taką działkę Wspaniałego z dwustanowiskowym garażem jest obrócenie go boczną ścianą garażu do drogi (zakładam, że te 20m to od drogi). Żeby wjechać do garażu trzeba przenieść bramę garażową na obecną boczną ścianę. Garaż jest prawie kwadratem (576x542,5 - wewnątrz) więc na upartego (jeżeli nie masz za długich samochodów ;) ) można by tak zostawić ale lepiej dać o te 90cm więcej (576x632,5).

Do kompletu wypadałoby przenieść taras i drzwi tarasowe na boczną ścianę domu.

I tym sposobem mamy kolejny wariant Wspaniałego. :lol:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego podłączony macie okap kuchenny ? Przecież komina w kuchni nie ma :-?

 

No to ktoś tu nie pomyślał :(

sz :)

 

No chyba projektant Wspaniałego - bo buduje dom zgodnie z projektem !

A tak w ogóle to chyba nie poleciłabym tego projektu....

Kaura przepraszam za zamieszanie ale z tą wizytą ale ostatnio nie mam czasu sie nawet jak po .. podrapać

:x

W Krakowie ma być festiwal wnętrz w ten weekend ktoś wie czy warto się wybrać ?

Słuchajcie jakie jajo - osoba która robiła nam wycenę domu do kredytu pomyliła sie o jakieś 250 tys ! - wzięła nie nasz projekt przy wycenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce się wam wszystkim pochwalić, że skończyliśmy elewacje naszego wspnialego. Efekt końcowy nas bardzo zadowala. Mamy dachówke koloru ceglastego, obrobki blacharskie i rynny w ciemnym brazie, deskowanie szczytów elewacji (deski w układzie poziomym,) jansobeżowy tynk cienkowatsrwowy (1,5mm) oraz podmurówkę z marmoltu też w brązie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...