Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M04 WSPANIAŁY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mamy styropian na dole i wełne na szczytach trójkątnych tam gdzie deski. U nas kolejność robót bardziej wyszła z tego że czekałem na deski a ekipa chciała już robić. Dolna cześc ocieplona styropianem , zasiatkowana potem wełna i drewno, po skończeniu drewna odkręcamy najnizszą deskę i tynkujemy dolną część. Ogólnie efekt troche niewspółmierny do wysiłku i kosztów. Ulubiony temat deweloperów żeby przyśpieszyć sprzedaz mieszkań, wiadomo że decydujący głos mają kobiety podobnie troche jak z kolorem samochodów. U mnie to robili bardziej murarze niż stolarze i (do tego pierwszy raz ) może dlatego nie jest tak super dla kogoś kto przy tym był cały czas i zna wszystkie szczegóły. Z daleka i na zdjęciach będzie oczywiście wyglądało super no i dom będzie łatwo rozpoznawalny . Jutro zrobię jakieś zdjęcie jeżeli do tego czasu lebiody co instaluja kominek mnie nie wykończą, a kafelkarze nie dobiją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzensa, z daleka na tym zdjęciu deskowanie wygląda super :) A jeśli z bliska jest coś nie tak, to przecież nikt Ci się nie będzie wspinał na drabinę, żeby się dokładnie przyjrzeć ;) A kolor elewacji ten na zdjęciu to już tynk?? Jeśli nie to jaki planujesz? A... a jakim kolorem malujesz deskowanie i z jakiego drewna ono jest? Kupiłaś surowe czy już przygotowane?

Tak wogóle, to mam taki sam kolor okien, ciemny dach, będzie deskowanie w kolorze zbliżonym do okien i jasna elewacja... chyba bedziemy mieć podobne domy ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i my się pochwalimy postępem prac.

 

Mamy już drzwi docelowe, o takie:

http://lh4.ggpht.com/_N4gg370PUvc/Snvufmiq05I/AAAAAAAABZQ/0DUBWnZj3DY/s400/Drzwi_wejsciowe.jpg

 

Parkiety na górze już leżą i czekają na lakierowanie:

http://lh6.ggpht.com/_N4gg370PUvc/Snvv86PDKPI/AAAAAAAABaw/6cjACkbJvrE/s400/parkiet_13.jpg

 

Położone gresy na całym dole - nie mam zdjęć, bo tam lekki poligon panuje.

 

Dolna łazienka zrobiona - zdjęcia później wkleję.

 

Elewacja właśnie się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy styropian na dole i wełne na szczytach trójkątnych tam gdzie deski. U nas kolejność robót bardziej wyszła z tego że czekałem na deski a ekipa chciała już robić. Dolna cześc ocieplona styropianem , zasiatkowana potem wełna i drewno, po skończeniu drewna odkręcamy najnizszą deskę i tynkujemy dolną część. Ogólnie efekt troche niewspółmierny do wysiłku i kosztów. Ulubiony temat deweloperów żeby przyśpieszyć sprzedaz mieszkań, wiadomo że decydujący głos mają kobiety podobnie troche jak z kolorem samochodów. U mnie to robili bardziej murarze niż stolarze i (do tego pierwszy raz ) może dlatego nie jest tak super dla kogoś kto przy tym był cały czas i zna wszystkie szczegóły. Z daleka i na zdjęciach będzie oczywiście wyglądało super no i dom będzie łatwo rozpoznawalny . Jutro zrobię jakieś zdjęcie jeżeli do tego czasu lebiody co instaluja kominek mnie nie wykończą, a kafelkarze nie dobiją.

Witajcie drodzy forumowicze :D ... następny Wspaniały się kłania ... tym razem z Gliwic.

Marzensa, pisałeś, że w szczytach zamontowaliście wełnę i na nią dopiero deskowanie. Czy to jest wełna "miękka pod siding" czy "twarda na elewacje", jeśli na elewację, to czy przykryłaś ją również siatką i klejem tak jak styropian ? Bo na zdjęciu widać tylko folię wiatroizolacyjną. Tak nawiasem mówiąc ... fajnie to wygląda :)

 

Pozdr.

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
witam . ja ta ten rok wszystkie plany zrealizowałam. działka ogrodzona, woda podłączona, prąd podłączony,w części ogrodowej postawiony domek drewniany no i oczywiście zasypane fundamenty. dalsze prace na wiosne . oprucz fundamentów i domku wszystko robimy z mężem sami , na kopanie ,kamienie to niemoge już patrzęć . ale w wolnej chwili oczywiście relaksuje się przy zagospodarowywaniu ogrodu. ogród duży więc pole do popisu mam ale brakuje mi dnia i jak nazłość to dzień coraz krótszy. pozdrawiam wszystkich zapracowanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,ciekawy projekt,troche przypomina mi moje zmiany :-).

Jak widac,dom urosl,nie ma tej p-j scianki przeddzialowej,chyba ,ze sie myle,ale nie bylby z nia taki duzy :-)

Poza tym,za duzo tych cholernych okien polaciowych....

Jak patrze na ww.projekt,pomysle,zobacze skosy w mojej sypialni,gdzie ma byc lazienka,to......irytuje mnie calosc....Stropodach nad garazem,fajny element,ale kolejne koszta wykonczenia wokol domu.......

Cos odwiezonego,ale......ciagle to skosny domek i dosc ciasnawy.....ale przytulny.....Z moich skromnych doswiadczen,za kilka lat gdybym mial budowac ,postawilbym za sredniego wieku dom ze stropodachem i prostymi scianami,a na starszy wiek,parteraka :-)Czyli musze pobudowac jeszcze dwa domy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

dawno nic nie pisałam, bo i specjalnie nie było o czym, ale wątek śledzę.

Po przeprowadzce wpadliśmy w błogi stan delektowania się ciszą i spokojem sielskiej wioski i przytulością domku, (mimo felerów na które wielokrotnie tu psioczyliśmy akurat przytulności wspaniałemu nie można odmówić).

III wersja? szczerze mówiac nie zaskakuje nowymi pomysłami, dom niby większy, ale jak dla mnie jakoś kiepsko rozplanowany.

Garaż- niby większy, ale miejsca na samochody jest dokładnie tyle ile u nas.

Kuchnia ma dalej niespełna 10m, dodatkowo ciąg komunikacyjny miedzy nią a salonem zaburzony jest przez stół (mały) a jeszcze bardziej zaburzony bedzie przez stół na 10 osób.

OK teraz się czepiam, ale na co komu 3 prysznice w domu na 4 góra 5 osób???

Fajna jest ta loggia balkonowa, ale akurat bardziej pasowałaby w największej sypialni.

No i zdecydowanie za dużo okien połaciowych.

Generalnie- projekt niby nowy, ale czy lepszy???

 

A my wreszcie wzięliśmy sie za porządkowanie terenu wokół.

Kostka położona, chwasty opryskane i częściowo wyrwane, aktualnie robimy rabatkę kwiatowo-iglakową przy ogrodzeniu z sąsiadem.

I czekamy na synka, który w styczniu ma zamienić brzuch na pokoik :D

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac,dom urosl,nie ma tej p-j scianki przeddzialowej,chyba ,ze sie myle,ale nie bylby z nia taki duzy

 

Ścianka przeddziałowa chyba została. Za to wprowadzili rozwiązanie które zastosowałem u siebie: wyrównanie szerokości części garażowej i głównej domu co w efekcie daje zrównanie kalenicy głównej z boczną (nad garażem).

 

Co do okien połaciowych, to się z Tobą zgadzam - za dużo.

 

No i zostaje poważny feler wersji B - przejście z garażu wprost na salon - tutaj nie ma już nawet kawałka garderoby.

 

Pozytywy: zmniejszenie wnęki wejściowej (to też trochę zwiększyło powierzchnię użytkową), większy salon, kotłownia (większa, "ustawniejsza"), garaż jest chyba trochę szerszy.

 

Ogólnie: jak dla mnie - żadna rewelacja, ale pewnie znajdą się ludzie, którym właśnie takie zmiany będą na rękę.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to nowy wariant trochę przekombinowany, choć podoba mi się próba zadaszenia tarasu. Piszę próba, bo to jest bardzo malutka część tarasu.

Zostało zrobione to samo co my zrobiliśmy w naszym domku - zrównanie obu części dachu w kalenicy. U nas to była konieczność, bo powiększaliśmy garaż w stronę tyłu domu.

Nie podoba mi się góra - niby dużo pomieszczeń, ale małe klitki wyszły i bez podniesienia kolankowej się chyba nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA sie dzisiaj moge pochwalic-

ODDAŁEM DOM DO UŻYTKOWANIA

 

 

 

I

 

 

 

PRZYJĘTO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Niestety kare bankowi zaplace,spoznilem sie z wywiazaniem sie z umowy,coz.....Ale.....Mam glejt :-)

 

 

 

Z innych planow-niebawem moj nieszczesny i niechciany balkon bedzie wykafelkowany,moze balustrada wewnetrzna,za rok-elewacja i wejscie....Poki co,dlugi,dlugi i koncze splaty powaznych czesci wyposazenia domu.....

Juz nie moge sie doczekac palenia w kominku,ach ten widok.......Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...