Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A co tu taka cisza??? Mamy już posadzki !!!!

Do gipsowania ścian ekipa zamówiona. No i teraz zacznie się myśleć jak urządzić środek a to nie jesta takie łatwe.

Hej rodzinko Mitmara pochwalcie sie swoim środkiem może coś spatrzę co macie na podłodze jakie drzwi i ościeżnice wewnetrzne itd...? Czekam na kontakt i serdecznie wszystkich pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 782
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co tu taka cisza??? Mamy już posadzki !!!!

Do gipsowania ścian ekipa zamówiona. No i teraz zacznie się myśleć jak urządzić środek a to nie jesta takie łatwe.

Hej rodzinko Mitmara pochwalcie sie swoim środkiem może coś spatrzę co macie na podłodze jakie drzwi i ościeżnice wewnetrzne itd...? Czekam na kontakt i serdecznie wszystkich pozdrawiam!

 

Witam

Jeżeli chodzi o podłogi to wybraliśmy do pokojów panele (niestety nie wytrzymują w starciu z naszymi dzieciaczkami i pewnie za 2 lata pójdą pod topór, tzn. panele nie dzieci :)). Hol, kuchnia, łazienka w kafelkach (paradyż, tubądzin - proponuję dużo ryć w internecie, a można się zdziwić ile można zaoszczędzić).

Drzwi wewnętrzne i ościeża - polskone, bo miały największe możliwości adaptacji do isniejących otworów drzwiowych.

 

Farby - dekoral, super się maluje, świetnie kryje.

 

Zdjęcia postaram się wrzucić w wolnej chwili, bo właśnie jesteśmy po spędzonym z przyjaciółmi weekendzie (pogoda super :)) i muszę coś poszperać.

 

Zawsze można też na wizytę wpaść :)

 

Poza tym część mebli została adoptowana ze starego mieszkania z powodu dzieci (i ich destrukcyjnego działania :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

ale tak wszystko szybko sie toczy i tak fachowców troszke stopujemy,bo oni by chcieli wszystko już aby jak najszybciej skończyć i dostać pieniążki,ale my pracujemy i nie mamy zawsze czasu a oczywiste jest ze chcemy być przy tym i widzieć co oni robią,musimy wszystkiego dopilnować!

Fachowiec obiecał,że do końca września domek ma stać juz z dachem!!

 

Fundament już prawie gotowy,cały zaizolowany,teraz jeździ piasek a dużo go jest ok 8 wywrotek i obsypują ściane fundamentową i robią podsypke pod posadzke.

 

Postaram się nabieżąco wszystko opisywać!

 

Pozdrawiam Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich KWARCOWICZÓW

U nas gipsują ściany. Zakupilismy płytki na podłoge do kotłowni . Mamy już kupione Deski na podłoge firmy BARLINEK do małych pokoi i korytarza kolor Jesion Family a do salonu Dąb Family przywiązą je dopiero przed zakładaniem bo u nas robota w domku na całego. Jutro robia pomiar drzwi wewnetrznych Podobają mi sie drzwi porta kolor orzech 3- Trzy szyby . Już rozgladam sie za płytkami do łazienki znowu mentlik mam w głowie sama nie wiem cowybrać???? Halo Mitmar pochwalcie sie swoja łazienka i kuchnia Prosze!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosc dlugo nie zagladalem na forum, u mnie juz piwnice stoja w przyszlym tugodniu beda zalewac strop nad piwnicami, ciekawy jestem jak wy rozwiazaliscie kwestie schodow na poddasze bo ja chcę zelbetowe a nie bardzo chce zbiegowe jak w projekcie wolalbym ze spocznikiem a nie zbiegowe tylko czy wystarczy miejsca i planuje jeszcze zmienic strop nad parterem na żelbetowy bo teriva podniesie mi schody o 15 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności na forum

Jestem na etapie zalanych fundamentów oraz wymurowaniu scian fundamentowych, zalalem tez chudziaka i rozprowadziłem kanalizacje.

Od jutra zaczynają budować ściany...i teraz ogromna prośba - czy ktos robił strop drewniany ??? potrzebowałbym kilku fotek i informacji na ten temat :)

http://images26.fotosik.pl/224/78ac7b15a79ea29fm.jpg

http://images33.fotosik.pl/275/1ab1a8acf3fcd9e6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A czemu robisz strop drewniany jeśli można wiedzieć? Nie będziesz robil góry nigdy? Jeśli tak, to po co taki dom z takim dużym poddaszem???????

 

:) bede robił górę ale chcę mieć drewno pod sufitem :) a poza tym wychodzi to sporo taniej od terivy.

Daję w miejsce belek stropowych teriva - deski 18x 8 cm i na to deski azurowo a nastepnie płytę OSB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! Ja mam nadzieję że w tym roku zamieszkam w naszym KWARCU . W tej chwili robimy środek czekamy na fachowca od zakładania płytek na podłogi i łazienkę a potem to tylko malowanie na kolory ścian bo na biało są zagruntowane, montaż drzwi i ocieplenie z zewnątrz....... Teraz to dopiero trzeba myśleć i latać po sklepach żeby urządzić ten dom!!!! :D :p :evil: Pozdrawiam papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was :) Kwarcowicze....

 

Czy może ktoś zamieścić zdjęcia poddasza w kwarcu - tak jak to wychodzi w rzeczywistości. Mam też prośbę o fotki schodów ( drewqnianych lub wylewanych)... z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

 

ps u mnie juz ściany rosną ...rosną :) hihih

http://images28.fotosik.pl/228/c47733142abcd38fm.jpg

http://images32.fotosik.pl/282/963ace001573422cm.jpg

http://images25.fotosik.pl/230/d25a78995401f3aam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! Ja mam nadzieję że w tym roku zamieszkam w naszym KWARCU . W tej chwili robimy środek czekamy na fachowca od zakładania płytek na podłogi i łazienkę a potem to tylko malowanie na kolory ścian bo na biało są zagruntowane, montaż drzwi i ocieplenie z zewnątrz....... Teraz to dopiero trzeba myśleć i latać po sklepach żeby urządzić ten dom!!!! :D :p :evil: Pozdrawiam papa

 

No hej Anitka!!

Bardzo się cieszę, że to wszystko idzie do przodu;) Z niecierpliwością czekam na fotki, i na jakąś rozmowę na gg. Pozdrawiam gorąco i życzę szybkiego wykończenia!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych Kwarca. Rowniez buduje kwarca ( stan surowy).

Mam prosbe do forumowiczow ktorzy sa na dalszym etapie. Zwlaszcza Anita11 i IzaN. Mam problem wlasnie z pomieszczeniem gospodarczym. Zamierzam zlikwidowac WC i zrobic kotlownie w ktorej bedzie piec gazowy i na opal staly.

Czy moglibyscie przeslac kilka fotek w jaki sposob urzadzi taka kotlownie? No i oczywiscie zdjec pozostalych czesi domu jak to mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam wszystkch! Bardzo często tu zaglądam ale nie mam czasu wklejać zdjęć. Muszę sie pochwalić,że mam już skrzynke z prądem na działce i wreszcie wodę!!!!!!! U nas dużo sie dzieje bo jak sie zabraliśmy za środek domku to dopiero wiem ile trzeba mieć zdrowia żeby urządzic swój domek. Jak narazie wszystko idzie dobrze ale głowa musi być na karku mój mąż spisuje się rewelacyjnie pamieta wszystko i o wszystkim co gdzie i kiedy załatwić .Kiedy co i skad przywieśc i no i zapłacić. Kasa ucieka jak woda !!!!!!!!!!!!!! :cry: Ale serce sie raduje jak widać efekty :p Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Została ostatnia warstwa i murowanie będzie skończone!

 

Fachowiec spisał się super,wszystko tak równo wygląda i jest fachowo wykonane,jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego majstra.

 

Nasz fachowiec bardzo się cieszy naszym domkiem,przeżywa wszystko razem z nami.

 

Nawet nie wiecie jak jest zadowolony z Silki,super się mu z niej muruje,bloczki są takie równe i wygodne w murowaniu.

 

Strop również jest już zamówiony,przywiozą go 21 lipca

 

Strop mamy Zerański,cały strop na naszego Kwarca z dowozem i z dźwigiem kosztował nas 11450zł ,więc nie jest źle.

 

A co najważniejsze mamy już wode na naszej działce.

 

Niedługo będą zdjęcia naszego Kwarca

 

Napewno je tu umieszcze!!!

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...