Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. :) Kwarc jest ostatnim faworytem mojej rodzinki,w związku z tym mam kilka pytań:

1.Czy jeden komin to ciut nie za mało?Jak rozwiązaliście sprawę sprawnej wymiany powietrza,zwłaszcza w łazience?

2.Jakie ogrzewanie przewidujecie?

3.Czy zaczęliście już budowę,jakie są koszty?

4.Ścianka kolankowa.Będzie wyższa czy taka jak w projekcie?

Z góry dziękuję za odpowiedż i przepraszam za tą litanię pytań :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 782
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My na razie czekamy na wiosnę.

A mianowicie na wiosnę zamierzam zrobić jakieś zaplecze gospodarcze coby jakąś łopatę schować, no i kibelek. Na wakacjach a może po - wyleje fundament no i tak musi mój kwarc przezimować do następnego roku. Potem ściany z betonu komórkowego, strop z akermana , a dach blachodachówka.

 

Że jeden komin to dobrze też martwiłem się o wentylacje ale w projekcie są 2 rury 150 w kuchni a w łazience jest okno to musi wystarczyć w blokach o takim metrażu też tak jest i starcza.

A ogrzewanie w części dziennej podłogówka i płytki nawet w salonie a tam gdzie sypialnie tradycyjne kaloryfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my na razie planujemy zakup tego projektu (w zasadzie już przesądzone), a zmiany takie jak pisałem wcześniej.

 

Plany mamy bardzo ambitne - w tym roku stan surowy zamknięty, a w przyszłym przeprowadzka.

 

No chyba że nas papiery zjedzą (terminowo).

 

Co do wentylacji łazienki to brak wentylacji może być uciążliwy, zwłaszcza w zimie (u nas teraz w bardzo dobrze wentylowanej łazience zbiera się para na lustrze i kafelkach, pow. łazienki ok. 4m2), więc jeżeli projekt tego nie przewiduje, to chyba coś trzeba "dorobić".

 

Co do ogrzewania, to coraz bardziej przekonuję się do podłogówki (salon i kuchnia) a w reszczie "kaloryfery".

 

 

woj-jur

Nam udało się kupić za 1000 pln kontener blaszany z RBTą ,zlewozmywakiem i podgrzewaczem wody. Problem kibelka nierozwiązany - może TOI TOIa.

 

Grodzicie działkę?

 

sheki

jeżeli chcesz dwa kominy, to ma je TURKUS:

http://www.krajobrazy.com.pl/index.php?strona=domek&numer=1&nazwa=TURKUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Sprawy poprawnej wentylacji męczą mnie od czasu gdy zobaczyłem wystrzałową łazienkę z wykwitami pleśni.Turkus w moim przypadku odpada ze względu na wielkość.Moja działka ma kształt kiszki (21x41).Węższy bok przylega do drogi. :( Rzeczywiście,w Kwarcu brakuje zadaszonego tarasu,a "wyciągnięcie" linii dachu w tym przypadku nie ma sensu.Odnośnie ogrzewania,wymyśliłem sobie ogrzewanie podłogowe na całym parterze z nawiewem ciepłego powietrza do górnych pomieszczeń.Głównym źródłem ciepła ma być kominek,połączonyz piecem gazowym,jako wspomaganiem.Widziałem podobny układ u znajomych w znacznie większym domku,jest ciepło jak w ulu.:)Oczywiście kominek będzie miał osobny dopływ powietrza,wykonany już w fazie wylewania fundamentów.Jutro jadę po warunki zbudowy,potem daję sobie tydzień na ostateczy wybór projektu.:)pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej przyglądamy się KWARCowi, tym bardziej nachodzą nas wątpliwości, czy pokoje na parterze nie są zbyt małe. Mają to być pokoje dla naszych pociech, a więc i miejsce zabaw a później nauki.

O ile te 12m2 jest jeszcze do przełknięcia, to ten trzeci pokój (środkowy), wydaje się bardzo mały.

A może się mylimy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Pierwszy raz w tym miejscu...

Jak wszystko zagra, to w tym tygodniu podejme decyzje o zakupie projektu (na 90% KWARC).

Chce kilka zmian wprowadzic (piwnica, przesuniecie kilku scianek, moze lazienka u gory - jak sie zmiesci). W zwiazku z tym mam prosbe (chyba najszybciej woj-jur moze mi pomoc). Chodzi mi o te skany z wymiarami pomieszczen. Chodzi glownie o parter. Jesli to mozliwe czy moglys mi je podeslac? Bede wdzieczny.

Jade na dniach do architekta i chce z nim pogadac, a te szkice by mi pomogly. Moglym sie bardziej przygotowac do rozmowy.

Oto moj e-mail: [email protected]

Z gory dziekuje i pozdrawiam

Karol

 

P.S. Oczywiscie moje skany tez udostepnie jak juz je bede mial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Wielkie dzieki za przeslany skan :)

Co do moich zamierzen:

Piwnica ma byc pod calym budynkiem (oczywiscie oprocz garazu). Wejscie planuje w garazu (na scianie przeciwnej do bramy garazowej).

Poza tym chyba przesune pokoj ( poz 7 ) kosztem pokoju dolnego ( poz 8 ). Ma to na celu powiekszenie lazienki o jakiej pol metra (ale to jeszcze do przemyslenia).

A co do lazienki (WC) na poddaszu to tez mam nadzieje ze sie zmiesci we wnece ( poz 16 )

Jeszcze raz dzieki za skan. Bede was informowel o postepach 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,że jest nas coraz więcej, raźniej będzie nam, budować KWARCA.

My na razie nie będziemy robić poddasza, ale nad garażem też bym zrobił łazienkę dla tych 2 pokoików na górze.

A co do piwnicy to zrobię sobie na zewnątrz (ziemiankę), jakoś tak sobie umyśliłem .

Zależy mi o jak najtańszym wybudowani stanu surowego bo na wykończenie domu pieniądze będę miał ze sprzedaży mieszkania w bloku.

Na razie nie zamierzam brać kredytów – ale to się jeszcze okaże – nie wiem.

 

A co do łazienki ja bym nie powiększał uważam że jest duża 3x2 to całkiem wystarczająco no ale rzecz gustu nie namawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a u nas znowu pojawia się problem natury decyzyjnej. Jak wcześniej pisałem, środkowy pokoik (te 9m2) nadaje się, jak pisał sheki, na gabinecik, ale chyba nie bardzo na pokój dla dziecka. Wszelkie próby przestawiania ścian nie przynoszą rezultatu i w związku z tym zaczynamy spoglądać spowrotem na TURKUSA (gdyby tylko te schody z salonu wyrzucić). Inne proporcje TURKUSA powodują, że jego pokoje na parterze są większe.

Przyglądamy się też MAGNOLII z Horyzontów, ale tam jest ciemna łazienka, brak przejścia do garażu i możliwości wejścia na poddasze nad garażem (tylko przez opuszczaną drabinkę).

MAGNOLIA: http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=53&a=121&sid=5&odbicie=1

 

:roll: :roll: :roll: Chyba zaraz oszalejemy :roll: :roll: :roll:

 

PS. Właśnie pożyczyłem od kolegi kilka katalogów. Obejrzeliśmy z żoną ponad 400 projektów i wracamy ciągle do MAGNOLII i KWARCA (TURKUSA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o MAGNOLIIE jest ok. Ale ja jednak chciałem, z sypialni mieć wyjście na taras i być oddzielony od pokojów dzieci.

A pokuj 9m2 dla dziecka jest wystarczający tak mi się wydaje, teraz mieszkam w bloku i wiem, że 9 m2 w kwadracie to całkiem fajny pokuj. ( u mnie większych w bloku nie ma)

 

Nie można mieć wszystkiego, jeśli chodzi o projekt ja, jak wybierałem projekt to wypisaliśmy z żoną na kartce, co chcemy mieć w domu, - i tak powoli rezygnowaliśmy z punktów, aby dostosować projekt do naszych możliwości finansowych, no i wyszedł nam KWARC nie można mieć wszystkiego w domu ( garażu, kilku pokoi na parterze (12m2), spiżarni, antresoli, poddasza, basenu, 2 dużych łazienek na parterze, klatki schodowej, garderoby, itp. Jak chce się mieć domek około 100 m2 powierzchni.

No do tego dochodzi zadaszony taras,- tylko ,że dach miał być tani czyli prosta konstrukcja.

 

Ja wybierałem przez cały rok projekt, chodziło mi o to żeby w miarę było tanio, praktycznie a zarazem ładnie - no i padło na Kwarca. A wcześniej podobała mi się asia z horyzonty, nieduży z muratora, i marcel ale już nie pamiętam z skąd.

 

Wieżę że każdy znajdzie swój projekt do swoich potrzeb mieszkaniowych, tak że nie będzie musiał w nim za dużo zmieniać, bo jak się zmienia to już wychodzi całkiem inny dom a taki może właśnie gdzieś jest gotowy projekt tylko czeka aby go odkryć.

Im więcej się zmienia w projekcie tym droższa adaptacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitmar,jest taki domek,o którym dosyć długo myślałem.

http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=38

Ma trzy sypialnie na dole,całkiem spore i mnóstwo miejsca na górze do adaptacji.Należy jednak wybrać kompromis,o którym pisze Woj-jur.Zmierzyłem pokoje w swoim m-4:duży,służący jako salon i sypialnia,ma 19 m2,średni prawie 12 m2,a najmniejszy około 10 m2.W takich pokojach wychowałem dwójkę dzieci bez problemu. :) Małe dzieci,wbrew pozorom nie potrzebują dużo miejsca,zmieni się to w momencie,kiedy będą nastolatkami,a wtedy pokoje na górze będą jak znalazł.

http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=12&PHPSESSID=3ca94856361ccff2487f398d38bebe1e

Tu również masz spore trzy sypialnie na dole. ;)

Sprawa jednak rozbija się o koszty.To jeden z najważniejszych argumentów przemawiających za Kwarcem.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy macie racje. Te projekty, o których wspomina sheki tez oglądaliśmy, ale podejrzewam, że koszty budowy (choćby ten dach w PEGAZie) będą wyższe.

W zasadzie teraz bijemy się KWARC czy MAGNOLIA a może MAGNOLIA II?

Zwłaszcza MAGNOLIA II nas przekonuje (zrezygnowalibyśmy z wykusza w salonie, lukarny na poddaszu co uprości dach):

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=54&a=123&sid=5&odbicie=1

 

To co jeszcze nas boli w KWARCu, to kompletny brak pomieszczeń, wnęk itp. na przeróżne graty - no chyba że potraktuje się przestrzeń nad garażem jako pomieszczenie gospodarcze + pralnia + suszarnia.

KWARC:

http://www.krajobrazy.com.pl/domki/kwarc/kwarc_rzut1b.gif

http://www.krajobrazy.com.pl/domki/kwarc/kwarc_rzut2b.gif

 

MAGNOLIA II:

http://www.domnahoryzoncie.pl/plik/rz/rzut%20%20parteru.jpg

http://www.domnahoryzoncie.pl/plik/rz/rzut%20poddasza_68__w230h230.jpg

 

Czy MAGNOLIA aż tak różni się od KWARCA jeżeli chodzi o budowę? Według projektantów różnica wynosi ok. 40-50tyś na stanie surowym zamkniętym.

 

Inna sprawa, że firma KRAJOBRAZY bardzo szybko odpowiadają na zapytania (e-maile), a HORYZONT - echo, lekki olew klienta. No i słyszałem, że projekty HORYZONTU mają niedociągnięcia.

 

PS.

woj-jur - w MAGNOLII jest zadaszony taras :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jeszcze nas boli w KWARCu, to kompletny brak pomieszczeń, wnęk itp. na przeróżne graty - no chyba że potraktuje się przestrzeń nad garażem jako pomieszczenie gospodarcze + pralnia + suszarnia.

KWARC:

 

W Mongolii też nie ma pomieszczeń na graty. Przynajmniej ja nie widzę.

No ja już projekty nie zmienię, dla mnie Kwarc to naprawdę projekt moich możliwości, kompromisów, no i oczekiwań co do funkcjonalności domu dla rodziny 2+2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...