Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Oglądam wasze posty i zdjęcia z budowy Kwarca i jestem szczerze oczarowany tym projektem a także efektami jakie osiągnęliście. Zastanawiam się nad kupnem planu ale z poprawkami:

1. Większy garaż

2. Ściana nad parterem (około od 0,5 do 1 metra wysokości) aby zyskać powierzchni użytkowej.

Najważniejszy temat jaki nas nurtuje to koszt na dzień dzisiejszy i tu mam pytanie do Bazylka: ile kosztowało cię zalanie fundamentu bo materiały i robocizna ponoć nieco staniało. Bardzo interesuje mnie koszt budowy stanu surowego bo nie chciałbym robić wielkich oczu gdy przyjdzie mi płacić za materiał i robociznę.

Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 782
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak dobrze, ze nadal ten projekt zbudza taki zachwyt jak wzbudził parę miesięcy w nas:))) My jednakże maly problem, jestesmy na samym poczatku planowania budowy i byc moze od zlej strony zaczelismy przegladajac setki projektow zanim najpierw sprwdzilismy warunki zabudowy, niemniej jednak jest duze pradopodobienstwo iz nasz kwarc nie zmiesci sie na dzialce. ma ona 21,5 m a jak wiemy potrzebne jest 21,6. niby tylko 10 cm a jednak przepisy sa okrutne. I w tym miejscu moje pytanie, czy ktos z Was adaptowal projekt w ten sposob, ze zmienial jakies zewnetrzne gabaryty tego domku? Myslimy o kilku zmianach w srodku niewymagajacych zgody (polaczenie pomieszczen 6 i 9 w duza sypialnie z garderoba, przeniesienie lazienki do pomieszczenia nr 7 i u gory lazienka zamiast strychu) jednak wiemy ze zmiana wymarow domu to juz nie jest sprawa dowolna. Chcielibysmy zwezic Kwarca o te nieszczesne 10 cm i ewentualnie minimalnie wydluzyc aby w jakis posob zrekompensowac ta strate na szerokości (najlepiej na poczet powiekszenia pomieszczenia gospodarczego) Czy taka adaptacja nie wplynie znaczaco na wyglad bryly i jaki bylby szacowany koszt u architekta? Pozdrawiam wszystkich kwarcowiczow i proszę o wszelkie rady i sugestie, gdyż poki co jestesmy zieloni w temacie budowy jednakże pelni zapalu i optymizmu:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

Za fundamenty materiał + robocizna zmieściliśmy się w 20 000[. Za Poroton Robena na ściany zew. wydaliśmy 10 100.

Myślę, że te ceny nie są złe :)

Trochę przeraża nas dach.

Właśnie mamy najświeższe wyceny:

Na dachówkę ceramiczną Bogena Innowo 10 + dodatki cer. 14 200.

Za dodatki inne 3 090.

Kompleksowa robocizna dachowca to 14 000.

Nie wiem dokładnie ile wyjdzie za drewno. Może ok. 12 000 - 15 000.

Za 4 dachowe okna Roto PCV wraz z kołnierzami wyszło 4 600 + wyłaz 350 zł.

Za zestaw rynien metalowych 2 758, 43.

Nie mamy jeszcze wyceny podbitki.

Za robociznę murarzy pod dach razem z fundamentami 14 000.

Oczywiście to nie jest cała wycena stanu surowego otwartego. Nie ma jeszcze ścianek działowych, chudziaka , cementu stropu i innych pierdołek. Ale mamy nadzieję, że w 120 000 się zmieścimy.

Ceny w naszym regionie nie są kosmiczne, no i koniecznie trzeba pojeździć i szukać najlepszych ofert bo można troszkę zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Super, że i wam Kwarc przypadł do serca. Jeśli chodzi o te centymetry to nie sądzę, żeby to był jakiś wielki problem. Ja ekspertem nie jestem ale są Kwarcowicze, którzy znacznie wydłużyli budynek, więc nie sądzę, że nie można go skrócić o te kilka centymetrów. Osobiście myślę, że warto pokombinować bo domek jest fajniutki :D Z niecierpliwością czekam na relacje i życzę powodzenia.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bazylek za odpowiedź i obawiam się ze to pierwsi my będziemy czekać na relacje z Twojej budowy, ja rok planujemy miec fundament za gotowke wiec narazie gromadzimy fundusze (a do tego slub za pasem) A potem pomyslimy o kredycie na reszte ale dobrze ze podales jakies szacunkowe koszty na dzien dzisiejszy, bo poczatek watku siega juz pare lat wstecz a realia sie nieco pozmienialy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki Bazylku za przybliżenie realiów cenowych jakie czekają nas w przyszłości jeśli uda nam się jeszcze przeskoczyć problem przekształcenia działki rolnej na budowlaną lub chociażby uzyskania pozwolenia na budowę budynku gospodarczego. Sprawa jest w toku ale narazie powiększamy działkę do 3500m2 i chyba będziemy musieli wydzierżawić jeszcze ziemię rolną aby taką zgodę uzyskać. Gdyby udało się to załatwić jeszcze w tym roku to może w następnym roku moglibyśmy się pokusić o stan surowy. Nie oglądaliśmy zbyt wielu projektów ale ten zachwycił nas od pierwszego wejrzenia. Tylko zastanawiam się gdzie mogę trzymać opał jeśli nie będę miał ogrzewania gazowego ani olejowego? Poza tym jesteśmy pełni nadziei że uda się przeskoczyć urzędniczo-prawniczą przeszkodę. Pozdrawiam wszystkich - początkujących i kończących to przytulne gniazdko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam serdecznie.My też z żoną przymierzamy się do budowy kwarca.Projekt odrazu przypadł nam do gustu.Mam pytanie,może ktoś z osób które już wybudowały domek odpowie:-).Ile m3 betonu wyszło wam na fundamenty?Z góry dziękuje za odp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Widzę, że coraz więcej osób buduje "KWARC'A" :D

 

My mieszkamy od lutego 2008 i muszę powiedzieć, że mieć włąsną chate to zajefajna sprawa, praca przy wykończeniu i ogrodzie sprawia ogromne spełnienie i satysfakcję....

 

http://images36.fotosik.pl/115/60bbcabddf548711m.jpg

 

http://images49.fotosik.pl/228/4a53c4aad657a403m.jpg

 

Pozdrawiam Kwarcowiczów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Minął już dobry rok jak mieszkamy w swoim KWARCU.

Domek jest poprostu suuupppeeeerrr!!!

Gratuluje wszystkim właściwego wyboru projektu . Osobom, które już wybudowały lub budują ten dom życzę samych szczęśliwych chwil w swoim własnym gniazdku.

Pozdrawiam serdecznie

Anita

 

P.S. Sicior Wasz Kwarc jest prześliczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam wszystkich budujacych kwarca. tak samo jak i wy wybralismy ten projekt. jednak co do realizacji to dluga droga najpierw działka. we wtorek umowa przedwstepna. mam prosbe czy bylby ktos tak mily i przesłał nam skany z wymiarami pomieszczen byłbym wdzięczny bo niestety na necie sa tylko powierzchnie poszczegolnych pomieszczen. z góry dziękuje i pozdrawiam. zycze wytrwałości w dazeniu do celu (budowlanego celu :))

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

Witam wszystkich kwarcowiczów po mojej długiej nieobecności na forum. Bardzo długo nie pisałam, ale może nadrobię zaległości.

Mam na imię Zuza i jestem żoną woj-jur.

MÓJ kWARC już dawno gotowy w maju będą dwa lata jak w nim zamieszkaliśmy.

Posadziliśmy dwa drzewa co prawda owocowe, ale to już coś, kupiliśmy psa, a córka przytargała nam do domu kocicę.

Jak nauczę się wklejać fotki to się pochwalę domkiem.

Bardzo dobrze nam się tu mieszka chociaż jeszcze mamy trochę do zrobienia.

Wykończyliśmy tylko dół, poddasze na razie w surowym stanie położyliśmy tylko 15 wełny, w tym roku chcemy chcemy je skończyć na zicher.

Wiosna mi się marzy, bo posadziłam piękne tulipany w ogrodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...