Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 782
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, oprócz tych zmian, o których pisalam w tym poście: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=56798&highlight=kwarc - chcemy jeszcze zadaszyć taras - ale największy problem mamy terz z dachówką - zamówioną na początku lipca - bo jeszcze nie dojechala z Niemiec :cry: A więźba skończona i stoimy. Zadaszenie nad tarasem też będzie z tej samej dachówki i jeszcze bardziej mnie wkurza jej brak. Wyślij jakieś fotki waszego Kwarca - ja spróbuję wyslać wieczorem. Z czego budujecie dom? My z keramzytu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ. MY BUDUJEMY Z CEGLY CERAMICZNEJ POROTHERM CHOC KERAMZYT TEZ WCHODZIL W RACHUBE. STROP TERIVA I. A DACHOWKE MAMY KUPIONA ROBEN PLUS MIEDZIANY CERAMICZNA. Z WIEZBA WCHODZI PO 27 WRZESNIA A DACHOWKA PO 10 PAZDZIERNIKA. MY PRAWIE ZADNYCH ZMIAN NIE ZROBILISMY NIE MAM DUZEGO OKNA W SYPIALNI BO BYLBY PROBLEM Z WSAWIENIEM LUZKA I DUZEJ SZAFY JAK JEST MALE TO POD NIM BEDZIE LOZKO A NA CALEJ SCIANIE SZAFA. NO I NIE MA MALEGO WC TEZ POLOCZYLISMY JE Z KOTLOWNIA. CHYBA PODNIESIEMY SCIANE KOLANKOWA O JEDNA CEGLE 25 ZEBY CZASAMI PODBITKA NIE WCHODZILA W OKNA NO I ZROBILISMY WIEKSZE OTWORY NA OKNA ZEBY ROLETY ZEWNETRZNE WSTAWIC NAOKIENNE. JAK MASZ JAKIES JESZCZE PODPOWIEDZI TO SIE PODZIEL BEDZIEMY WDZIECZNI. POZDRAWIAMY!!!! CO DO ZDJEC TO MUSZE POPROSIC MEZA BO JA NIE BARDZO WIEM JAK JE WKLEIC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woj-jur polecam dekorala; świetnie się maluje, dobrze kryje, dobra cena i duży wybór kolorów; najgorzej wypada dulux-koszmar.

wszystkie farby to zwykłe akryle, żadnych jednowarstwówek; jakby co, to zapraszam na wizję lokalną.....

 

zalecenie malarza-nie gruntować ścian unigruntem atlas'a, ale kupić grunt np. dulux'a (na całą chatę zużyłem 3 opakowania).

 

Co do instalacji elektrycznej, to razem z Tatem położyliśmy ok. 1km kabli :o

w tym sieć, tv, komputer, telefon, alarm. Dobra dokumentacja fotograficzna instalacji to podstawa dalszej działalności, zwłaszcza związanej z wierceniem.

Warto też wcześniej pomyśleć, gdzie będzie zawieszony karnisz, lampa, głośnik, bo później zawsze się trafi na kabelek w ścianie.

 

anita co do ścianki kolankowej, to my nie chcieliśmy jej ze względu na wygląd domu; wybudowanie jej wg mnie psuje proporcje domu. nie wiem czy Wy też tak macie, ale ja prawie od razu mogę rozpoznać dom, w którym na siłę podniesiono ścianki kolankowe, bo ma dziwnie dużo muru nad oknami.

Swoją drogą u nas wyszły całkiem spore pokoje na poddaszu (ok. 12-14m2 po podłodze) bez budowania tej ścianki. Ja bym tej ścianki nie robił.

 

IzaN.Myśmy w naszej Magnolii zamontowali jednoskrzydłowe okna. Z myciem raczej nie powinno być problemu, a i powierzchnia szkła większa (jaśniej).

Co do otwierania to i tak na ogól się okna uchyla.

Jeżeli chodzi o wygląd, to okna dwuskrzydłowe bardziej mi się podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z radę Mitmar. Mnie też podobają się bardziej dwuskrzydlowe okna. Co do ściany kolankowej, to masz sluszną rację - my też jej nie mamy i wcale nie żaluję - do naszych domów ona po prostu nie pasuje. A miejsca na górze i tak duuuuużo. Pozdrawiam i czekam na fotki.

P.S. można wiedzieć jaką masz dachówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IzaN.

Dachówka to brązowa angoba KORAMICa (Wienerberger).

 

A nasza Magnolia na tym etapie wyglądałą tak:

http://foto3.m.onet.pl/_m/17636c377df6e4d37c50c4d38a303f7b,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/9b7a30e8882e778dcdb7e44e8d797b6d,10,19,0.jpg

http://foto1.m.onet.pl/_m/af85e1a927a7dc4a554d5b735bf00bf1,10,19,0.jpg

 

Duże podobieństwo, nieprawdaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady i komentarze. ale sciana kolankowa juz u nas jest podniesiona o jedna cegle szanuje wasze zdanie ale ja jestem zadowolona ze tak zrobilismy :) porownujac do pobliskiego domu gdzie sasiedzi tak nie zrobili w podobnej parterowce teraz tego zaluja bo podbitka robi im duzy cien w oknach wrecz zaraz sie rzuca w oczy! IzaN - super zdjecia super kwarc ! choc i tak rozni sie od naszego bo kazdy z nas zrobil jakies zmiany . Mitmar dzieki za podpowiedzi powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...