Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zasilanie - domofon i elektrorygiel


passenger

Recommended Posts

Witam,

Próbowałem wyszukac odpowiedzi, ale wciąż mam wątpliwości, a zgapiłem się i czasu niewiele na decyzję

 

- mam wyprowadzone na zewnątrz 2 kable - 220V oraz wielożyłowy 24v

 

Czy domofon i elekrorygiel w furtce są zasilane jednym kabelkiem czy musza być 2?

Tzn. - chodzi mi o ten wielożyłowy kabel w okrągłej otulinie (24V) - jeden na domofon i rygiel, czy rygiel powinien mieć osobny kabel 220v?

 

Pytam, bo montują mi ogrodzenie i mam wątpliwości, czy ten 220V moge spokojnie wykorzystać na brame wjazdową, a wielożyłowy wspolnie na domofon i rygiel.

 

Furtka z elektroryglem Wisniowskiego, domofonu jeszcze nie kupiłem - nie pytajcie, dlaczego dopiero teraz nad tym się głowię, albo dlaczego montazyści tego nie wiedzą itp, itd

 

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół potrzeba 4 do 6 żył na bramofon. Dwie żyły do zamka elektromagnetycznego powinny mieć przekrój ok 1mm2 szczególnie przy większych odległościach.

W przypadku videofonu warto położyć kabel koncentryczny. Wszystkie kable powinny być w izolacji przystosowanej do kładzenia w ziemi, a zastosowanie peszla lub rurki elektroinstalacyjnej na niewiele się zda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po wielu konsultacjach mam 5 parowy kabel telekomunikacyjny zelowany w otulinie (czesciowo idzie pod ziemia) doprowadzony do slupka i miejsca pod bramofon nastepnie z miejsca w ktorym bedzie bramofon/dompfon mam poprowadzony kabel 2 zylowy 1mm do slupka gdzie jest wycieta dziura pod elektrorygiel - sygnal do niego chodzi od bramofonu przynajmniej tak wynika ze schematu ktory znalazlem na stronie producenta centralki slican.pl Ja bede mial bramofon polaczony z centralka zeby otwierac z dowolnego telefonu w domu.

 

Bramofon potrzebuje 4 kabelkow (2 zasilanie 2 centralka) a wychodza 2 do elektrorygla i ew. 2 kolejne do przycisku otwierania od zewnatrz jesli ktos robi al;e to przewaznie na tym samym slupku. Ja mam elektrorygiel z klamka od srodka i juz.

Fugas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...