Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klementynka magmi


magmi

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 79
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej magmi,

tak jak ja ! Ja też marzyłam o domu by mieć piękny ogród.

A Klementynka jest super. I przyznam się, że stała się dla mnie inspiracją.

Od jakiegoś czasu zastanawiałm się nad tym jaki dać kolor komina przy grafitowej dachówce. W kolorze tynku-czyli jasny ? ciemny jak dach? czy jeszcze inny... I wreszcie olśnienie ! :o Zobaczyłam Twój dom i takie zestawienie najbardziej mi pasuje.

Pięknie zgrałaś te kolory, komin, drewniane szczyty, okna. Zrobiłam mężowi pokaz slajdów z Twojego albumu i powiedziałam,żeby dobrze sie przypatrzył, bo takie kolory domu baaaardzo mi się podobają i nasz dom ma wygladać podobnie! :wink: :lol:

Mam nadzieję, że się nie obrazisz ? :-?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pontypendy!

Oczywiście, że się nie obrażę :lol: , tym bardziej, że nasze zestawienie kolorów nie jest jakieś specjalnie unikatowe i trudno byłoby je opatentować :wink:. Grafitowy dach jest super, ale dość mocno limituje ilość udanych wariantów kolorystycznych całości.

Bardzo się cieszę, że Klementynka Ci się spodobała. Życzę Wam udanej budowy i dużo radości z ogrodu! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Botaniko, dziękuję!

 

Abromba,

tylko jedna warstwa agrowłókniny jest pod rabatami - wystarczy w zupełności. Z dołu nic nie przebija, trochę chwastów w ciągu lata wysiewa się od góry, ale wyrywa się je dwoma placami, bo nie mają jak się porządnie ukorzenić na tych kamolkach.

Pod ściażkami nie ma agrowłókniny, bo tam był zdjęty humus, wysypana warstwa piasku, na to podbudowa jak pod kostkę granitową (może kiedyś ją położymy, jak będą na to pieniązki...) i na to na koniec ubity tłuczeń granitowy (w sumie ma to grubość ze 40 cm).

Co do parametrów - no powiem szczerze, nawet nie sprawdzałam - taka, co to w supermarketach się kupuje na metry albo w kawałkach :wink:. Czarna. Tylko zwróćcie uwagę, którą stroną kładziecie, bo to ma znaczenie wbrew pozorom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Cześć, Andrzejko!

Bardzo rzadko zaglądam teraz na forum, bo u nas jest już po budowie i inne sprawy mamy na tapecie. Co do albumu, to podobnie jak paru innych forumowiczów, zlikwidowałam go ze względów bezpieczeństwa. Mój mąż nalegał...

Ale jeśli jesteś tym zainteresowana, chętnie prześlę ci jakieś fotki na e-mail. Tylko napisz, czy chodzi ci o elewację, wnętrza, czy ogród.

Pozdrwawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja również żałuję, bo buduję coprawda nie klementynkę a przynajmniej nie taką typową ale mamy projekt indywidualny bardzo przypominający klementynkę. Rzut parteru jest bardzo podobny. Ostatnio miałam podjąć decyzję, czy w salonie zostawić dwa okna tak jak to jest w klementynce, czy zrobić jedno duże okno no i szukałam zdjęć jak to wygląda w rzeczywistości ale niestety nie znalazłam. My mamy obecnie zalane fundamenty i zaczynamy stawiać ściany, no i w trakcie zastanawiamy sie jakie okna, jak duże, gdzie, czy może je trochę bardzie przesunąć itp. Zastanawiałąm sie również ostatnio nad kominkiem, my mamy w projekcie kominek w rogu salonu i trudno mi sobie wyobrazic, jak będzie to wygląało w rzeczywistości, czy bedzie widoczny, czy "zmieści się " itp. Zastanawia mnie czy dzielić kuchnię i jadalnie od salonu, jak rozplanować kuchnię, jak duża ona będzie w rzeczywistości, bo cięzko mi to sobie wyobrazić. W związku z tym szukałam zdjęć Klementynki ale niestety nie znalazłam, wieć jeśli można prosić o zdjęcia szczególnie salonu, kuchni i jadalni, bylabym wdzięczna. Mail: [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Droga Magmi,

Witam serdecznie, właśnie odnalazłam wątek, w którym tłumaczysz. dlaczego zlikwidowałaś album - zgadzam się zresztą zupełnie z powodami, ale boleję nad tym ogromnie :(

Powód jest prozaiczny - również buduję Klementynkę - właśnie ją wykańczam i, co tu owijać w bawełnę - zainspirowało mnie kilka Twoich pomysłow. Pisałaś dziewczynom na forum, że istnieje możliwość byś podesłała zdjęcia na konkretny adres - chodzi mi zwłaszcza o kuchnę i kominek - takiego nigdzie nie mogę znaleźć. Więc czy mogłabym poprosić o uprzejmość z Twojej strony i podesłanie paru ujęć wnętrz...?

Oczywiście rozumiem, że możesz się nie zgodzić, więc się nie obrażę, ale jeśli byś była tak miła to na wszelki wypadek dam swój adres: [email protected]

Mam też nadzieję, że zaglądasz tu czasem. Pozdrawiam.

Ania Już Prawie Zamieszkująca Klementynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Kochani Budowniczowie Klementynek (i nie tylko)!

 

Zajrzałam na forum Muratora i do tego wątku po baaaardzo długiej przerwie i widzę, że było kilka osób zainteresowanych zdjęciami. Przepraszam, że nie odpowiedziałam, ale chyba nie mam włączonej jakiejś opcji powiadamiania, zresztą mniejsza z tym.

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany zdjęciami naszej Klementynki, proszę pisac do mnie na email:

[email protected]

 

Osoby, którym tutaj nie odpowiedziałam, bardzo przepraszam. Jeśli nadal jestescie zainteresowani zdjęciami, skrobnijcie do mnie słóweczko, a postaram się zrehabilitować.

 

Wszystkich budujących swoje wymarzone domy serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...