Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W koncu z sukcesem nauczylam sie wstawiac linki i mozna obejrzec nasz projekt :lol:

 

KozAnka - dom w groszku 2 jest bardzo funkcjonalny i podobny rozwiazaniem do naszego w daliach 3. Twoj jest przystosowany pod szersza dzialke. Ale w budowie wyjdzie podobnie :D

Gratki

Czyli pierwszy sukces :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna i Janusz a nie boicie sie, że szukanie ekipy za 3-4 misiące to będzie za późno? No chyba , że sie Wam nie spieszy. Zobaczcie jednak, że ekipy do robót na wiosne zamawia się już teraz. Potem będziecie musieli brać takich co zostana bez roboty, wszystko będzie przebrane no i różnie może się okazać.

Życzę abyście jednak znaleźli TĄ odpowiednią :)

 

 

mamy już kilka namiarów i nie mamy zamiaru czekać do uzyskania pozwolenia na budowę, tylko do czasu aż będziemy miećkonkretne zmiany wyrysowane. Druga sprawa to chcemy zacząć budowę w lipcu, więc wydaje się nam ,że jest jeszcze mały zapasik czasu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to muszę robić sama i ponosić niemałe koszty. Żeby było ciekawiej, to dostałam mapkę z hipotetycznym przebiegiem tych rurek. Mam na własny koszt ustalić, jak one przebiegają w terenie, bo mogą być spore przesunięcia ( wspaniałe lata 70 kłaniają się). I jak już będzie na pewno wiadomo, gdzie one są, trzeba będzie je przenieść obok budynku :( . Wkurzyło mnie to strasznie, bo dopiero początek, a ja już mam problemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu z sukcesem nauczylam sie wstawiac linki i mozna obejrzec nasz projekt :lol:

 

KozAnka - dom w groszku 2 jest bardzo funkcjonalny i podobny rozwiazaniem do naszego w daliach 3. Twoj jest przystosowany pod szersza dzialke. Ale w budowie wyjdzie podobnie :D

 

 

a my budujemy dom w paprociach 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to muszę robić sama i ponosić niemałe koszty. Żeby było ciekawiej, to dostałam mapkę z hipotetycznym przebiegiem tych rurek. Mam na własny koszt ustalić, jak one przebiegają w terenie, bo mogą być spore przesunięcia ( wspaniałe lata 70 kłaniają się). I jak już będzie na pewno wiadomo, gdzie one są, trzeba będzie je przenieść obok budynku :( . Wkurzyło mnie to strasznie, bo dopiero początek, a ja już mam problemy.

 

 

:evil: :evil: :evil:

 

może potem będzie już lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My rowniez mielibyśmy taki plan, ale technicznie pewnie sie nie da. Otóz dom ma czekac na nasz powrót z zagranicy gotowy w stanie surowym zamknietym. Planujemy wrócić jesienią i wtedy dopiero robić reszte , wiec na Święta nie ma szans choćby z tego względu , ze wylewki musza trochę schnąć. Pewnie wprowadzimy się dopiero na wiosnę. Istnieje też mniej optymistyczny wariant - mianowicie, że wrócimy do Polski dopiero wiosna 2007, wtedy wprowadzimy sie pewnie jesienią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chcę marzec i Swięta.Jestem gotowa wprowadzić się nawet do takiego nie całkiem wykończonego,jakoś się przecież przeżyje.I nie gonią mnie koszta bo mieszkam teraz w domu którego z pewnością nie zdążę sprzedać do końca przyszłego roku.Chwilowo zostałyby w nim dzieci/bardzo stare dzieci/ a ja już bym chciała do mojej Kornelii.

Oj,pewnie że to niezbyt miłe na samym początku ponosić nieprzewidziane koszty ale zobaczysz,per aspera ad astram. :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, my tez chcielismy zaczac od marca, tylko ze sprawdzone, polecone ekipy sa juz pozajmowane. Wstepnie umowilismy sie z ekipa gorali od poczatku maja, podobno stan surowy otwarty ma byc gotowy na poczatek lipca, wiec moze termin swiat Bozego Narodzenia bedzie realny.

Dodatkowo w cenie robia podbitke kladziona na krokwie a nie standardowo pod, calkiem fajnie to wyglada.

Problem jak zorganizowac wszystkie zakupy/ekipy. Orientujecie sie moze co warto zamawiac duzo wczesniej a co sie kupi zawsze bez problemow, slyszalem, ze wiezbe powinno sie juz zamawiac, tak co by to czerwca dobrze wyschla, ale czy cos jeszcze? czy na wiosne bedzie taniej czy drozej? Co z kolejnymi ekipami, wszelkiej masci instalatorow (z drugiej strony skad mam miec pewnosc, ze w lipcu ten dom rzeczywiscie bedzie juz stal). Mysle, ze to nie tylko moje rozterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokladnie takie same rozterki jak rafalm!

Coz tu juz zamawiac - i o co chodzi z ta wiezba? Rozumiem , ze zamawiamy a oni ja nam zeskalduja az do czasu, kiedy bedzie kladzona?

I czy to prawda, ze zima materialy sa tansze? Moze warto juz zabrac sie za zakupy?

 

A co do terminow - nam tez marza sie juz swieta na przyszla zime w nowym domu, ale jeszcze nie wybralismy ostatecznie ekipy i nie wiem kidy zaczniemy... W razie czego na 100% wiosna:) Musi tylko byc wykonczona laienka i zrobiona kuchnia to sie wprowadzamy :D Co prawda kosztow nie mamy, bo mieszkamy z tesciamy - ale zawsze milej na swoim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez najchetniej przyjelibysmy wariant swiateczny :D Tez wynajmujemy i chcielibysmy sie przeprowadzic jak najszybciej. Czas pokaze ;) Wole sie nie nastawiac super optymistycznie, bo szkoda by bylo skonczyc z depresja ;) :lol:

 

Zaczynam lapac stresa- wy juz macie porezerwowane ekipy cztery m-ce wczesniej. Nasz projekt sie dopiero adaptuje :roll: Ja na razie zbieram namiary na ekipy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...