Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z tego co wiem, to o kredyt można się ubiegać jak się ma pozowlenie na budowę.

 

Kayak - widzę, że jesteśmy na tym samym etapie z załatwianiem dokumentów.

 

Dzwoniłam dzisiaj do gazowni, aby odebrać decyzję o przyłączenie gazu. Okazało się, że jeszcze nie jest wydana :evil: , ponieważ:

1. po pierwsze primo - na wniosku napisałam, że jestem właścielem nieruchomości, a mąż jak składał jakieś dodatkowe dokumenty, to napisał, że jest współwłaścicielem :x . I teraz musimy to wszystko wyjaśnić,

2. po drugie primo - pani nie widzi na mapie przez nas dostarczonej, którędy może nam poprowadzić rury :evil: :evil: - muszę więc jej dostarczyć jakieś dodatkowe papiery :evil:

 

A na koniec okazało się, że pomimo iż nasz wniosek już jakiś czas tam leży, to i tak na decyzję będziemy czekać miesiąc :evil: :evil: :evil:

 

A miałam taką nadzieję, że jeszcze przed świętami uda nam się złożyć wniosek o pozwolenie na budowę, ale jakoś czarno to widzę :cry: Jutro tam jadę i może uda się coś wynegocjować :wink:

 

Całe szczęście, że do MPWiK i do starostwa o odrolnienie wnioski składa nasza architekt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :D

 

Nareszcie jakieś konkrety!! Odebraliśmy projekt!! Teraz tylko ZUD (to architekt), wyłączyć kawałek działki z produkcji rolnej (to my), i składamy papierki o pozwolenie na budowę!! Ale się cieszę :lol: :lol:

 

Potem będzie mniej wesoło, bo trzeba iść do banku po kredyt... :-?

 

Pozdrawiam, akacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliśmy, że ścianę z silki można "odchudzić" z 24 na 18 cm bez straty na jakości. Czy słyszeliście też o tym?

 

Dołączam do zaczynających budowę w 2006 r.:-)

 

W swoim projekcie miałem PTH 38 cm (1 warstwowa).

Zmieniłem na Silke 18 cm + ocieplenie (15 cm, ale myślę o 12 cm)

 

W styczniu odbieram pozwolenie na budowę.

Projekt w albumie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy Wy,"zaczynający",oprócz euforii i radości z każdego załatwionego papierka-czujecie też lęk? :roll: Ja czasami jestem optymistką a czasami dopada mnie czarnowidztwo,np. przyjeżdża ekipa murarzy a ja w ogóle nie jestem przygotowana,nie ma materiałów,geodeta nie wyznaczył itp.Kredyt to też nie powód do radości.No i fakt,że nie wszystko zrobić mozna tak jak chciałoby się no bo kasa.Wiecie co daje mi energię?Wizja mojego gotowego domku :p .A o przyłącze niestety muszę się starać od nowa,nie godzą się na korzystanie z obecnego mimo,że spełnia waruki.Nie bo nie.Nie mają ochoty na rezygnację z 1800 zł :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy Wy,"zaczynający",oprócz euforii i radości z każdego załatwionego papierka-czujecie też lęk? :roll: Ja czasami jestem optymistką a czasami dopada mnie czarnowidztwo,np. przyjeżdża ekipa murarzy a ja w ogóle nie jestem przygotowana,nie ma materiałów,geodeta nie wyznaczył itp.Kredyt to też nie powód do radości.No i fakt,że nie wszystko zrobić mozna tak jak chciałoby się no bo kasa.Wiecie co daje mi energię?Wizja mojego gotowego domku :p .A o przyłącze niestety muszę się starać od nowa,nie godzą się na korzystanie z obecnego mimo,że spełnia waruki.Nie bo nie.Nie mają ochoty na rezygnację z 1800 zł :evil:

 

Oj szymoszkowa mam tak samo jak ty- juz mi sie sni jak o czyms zapominam, kolejne ekipy nas olewaja, bank nie daje takiego kredytu jak chcemy, papierkologia sie ciagnie ;) Sny mam przerozne.

 

Ale wizja wlasnego miejsca na ziemii dziala na mnie jak afrodyzjak jakis ;) Marze o tym naszym domku od dawna.

 

Ale damy rade- tylu przed nami dalo to i nam musi sie udac! Ciesze sie ze jest to forum, ktore jest taka skarbnica wiedzy i kontaktow. No i grupa wsparcia jednoczesnie.

 

I mam jeszcze jeden sposob- jak juz mnie czarnowidztwo dopada to aplikuje sobie magne b6- mija jak reka odjal. Za kazdym razem szokuje mnie jak to dziala.

 

A kupujecie sobie na Mikolaja pierwsze kalosze inwestorskie? ;) Ponoc bez nich - NO WAY ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy Wy,"zaczynający",oprócz euforii i radości z każdego załatwionego papierka-czujecie też lęk? :roll: Ja czasami jestem optymistką a czasami dopada mnie czarnowidztwo,np. przyjeżdża ekipa murarzy a ja w ogóle nie jestem przygotowana,nie ma materiałów,geodeta nie wyznaczył itp.Kredyt to też nie powód do radości.No i fakt,że nie wszystko zrobić mozna tak jak chciałoby się no bo kasa.Wiecie co daje mi energię?Wizja mojego gotowego domku :p .A o przyłącze niestety muszę się starać od nowa,nie godzą się na korzystanie z obecnego mimo,że spełnia waruki.Nie bo nie.Nie mają ochoty na rezygnację z 1800 zł :evil:

 

Oj szymoszkowa mam tak samo jak ty- juz mi sie sni jak o czyms zapominam, kolejne ekipy nas olewaja, bank nie daje takiego kredytu jak chcemy, papierkologia sie ciagnie ;) Sny mam przerozne.

 

Ale wizja wlasnego miejsca na ziemii dziala na mnie jak afrodyzjak jakis ;) Marze o tym naszym domku od dawna.

 

Ale damy rade- tylu przed nami dalo to i nam musi sie udac! Ciesze sie ze jest to forum, ktore jest taka skarbnica wiedzy i kontaktow. No i grupa wsparcia jednoczesnie.

 

I mam jeszcze jeden sposob- jak juz mnie czarnowidztwo dopada to aplikuje sobie magne b6- mija jak reka odjal. Za kazdym razem szokuje mnie jak to dziala.

 

A kupujecie sobie na Mikolaja pierwsze kalosze inwestorskie? ;) Ponoc bez nich - NO WAY ;)

 

Ja mam jeszcze gorzej, bo jak na razie to sam jestem swoim wykonawcą,

i mimo pewnych plusów to non stop się zamartwiam, co jak zrobić, co już

spieprzyłem, czego nie doczytałem, co mogło byc lepiej... itp. itd. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie dzisiaj rozpisze - powrócialm :D

Uważam, ze domek jest ekstra! Ja tez wczesniej planowalam cos podobnego, ale dzialka mala + rozbujany maz i wyszedl nasz dom :)

Ale wasz powinien byc bardzo tani w budowie, wiec polecam porotherm + welne. I zycze duzo ciepliwosci w uzeraniu sie z ...

 

Dzięki iga za poklepanie po plecach zawsze w chwilach zwątpienia to daje trochę otuchy,my na pewno na więcej pozwolilibyśmy sobie-dach kopertowy,jakieś okienka na dachu...ech ale kwota kredytu na więcej nie pozwala.Nie szkodzi i tak jest nasłodszy z tych tańszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katarku,ale ty nie czujesz chyba takiego ciśnienia jak my,polegający na pracy obcych.Sam sobie jesteś panem.A błędy to zawsze się zdarzą,niezależnie czy robisz sam czy ktoś wynajęty.

A ja będę musiała wyciąć najpiękniejsze drzewo na działce-30-letnią jodłę.Aż mi się płakać chce. :(

Jeśli macie doswiadczenie kredytowe-jakie jest najniższe oprocentowanie w CHF?Ja na razie wiem o 2,25%,jeśli pamiętam to w Fortisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, my też chcemy zacząć na wiosnę. Projekt właściwie wybrany (jeszcze nie zakupiony) i szukamy wykonawców. Byliśmy na razie w jednej firmie ale pan nie wywarł na nas dobrego wrażenia-czekamy na ile wyceni naszą budowę. Chcemy budować z betonu komórkowego i w wielu firmach jak to słyszą od razu mówią "nie" :(

Jutro idziemy na targi budowlane-może tam coś znajdziemy....

Pozdrawiamy

 

P.S. Nasz domek : dom w truskawkach2 z Archonu http://www.projektydomow.pl/index.php?act=12&sid=m42b173f9c6592&intra=832db07b4d5ca7a3022178198c4ca56a&crc=af9ab03f8bf84c6302377def8a7be2c5&lang=pl[/img]

 

 

bardzo ładny domek. Podobny do naszego- dom w paprociach 2 -trochę go poszerzamy i pokoje dzielimy podobnie jak u Was, mamy dodatkowo garaż (który poszerzamy do 2-stanowiskowego) i pokój nad garażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo fajny domek, taki przytulny :D .

 

Jak nauczę się wstawiać zdjęcia, to postaram się wam pokazać nasz dom.

 

Ja na razie jestem na etapie euforii z podjęcia decyzji o budowie. Codziennie wyobrażam sobie, jak będą wykończone poszczególne pomieszczenia :wink:

 

Mój entuzjazm jest niestety gaszony przez sprawy paierkowe w urzędach. W zeszłym tygodniu złożyłam wniosek o wypis z rejestru gruntów. Dzisiaj miałam go odebrać, ale pani w urzędzie uprzejmie mnie poinformowała, że nie istnieję w rejestrze gruntów jako właściciel tej działki :o i nie mogą mi tego wypisu wydać :evil: :evil: .

Muszę im przynieść odpis z księgi wieczystej i akt notarialny i dopiero na tej podstawie za jakieś dwa tygodnie :cry: mogę się spodziewać wypisu. Tak więc pozwolenie na budowę będziemy pewnie składać już po nowym roku :cry: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo - o wlakach z urzednikami to kazdy inwestor moglby ksiazki pisac. I niestety ja na szym etapie (projekt w adaptacji i oczekiwanie juz od ponad miesiaca na mapki projektowe od geodety) nie potrafie sie jeszcze z tego smiac ani zartowac :-?

 

No ale mimo wielu chwil zwatpienia tez marze juz o urzadzaniu spotkan w naszym nowym domu, o wykanczaniu wnetrz itd. :D

 

Tez bedziemy sie starac o kredyt - we frankach. Nam w GEMoney Bank powiedzieli, ze przyjma wniosek kredytowy nawet z wnioskiem o pozwolenie na budowe. Ale mu mamy swieze WZiZT wiec pozwolenie to raczej formalnosc. Co do oprocenytowania to mimo, ze w folderach mowi cie o 1.6 - to na miejscu okazuje, ze i tak wszystko zalezy od:

1. wkladu wlasnego,

2. wysokosci comiesiecznych dochodow i statusu ich osiagania. Nam sprawdzaja nawet sume rocznych dochodow z ubieglego roku! Generalnie oferuja nam banki oprocentowanie we franku na 20 lat 2,7 - 3 %.

 

A jakie macie doswiadczenia po pierwszych wycenach i rozmowach z wykonawcami?

Ja przezylam szok cenowy i okazalo sie, ze przy oferowanych kosztach robocizny i materialu to zaden kredyt mi nie wystarczy na budowe i wykonczenie. Np. robocizna za stan surowy otwarty z dachem - 35 tys.! :evil: I w ogole to wychodzi nawet drozej niz kosztorys z Archonu! Mimo ze tam z ceramiki + welna, a my chcemy (zeby bylo taniej :cry: ) beton komorkowy + styropian...

No coments! :evil:

o ale bede walczyc cenowo i w sobote czeka mnie kolejne spotkanie, wycena i jezdzenie po budowach :D Uwierlbiam soboty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ze dubluje, ale napisałem w dziale "wymiana doświadczeń" i coś słabiutko z odpowiedziami.

Liczę na to, że może w naszej grupie ktoś zechce skomentować.

(mogłem tak zrobić od samego początku)

 

Co sądzicie o takim "kosztorysie" (wyliczniu) materiałowym na domek 100 m2 w stanie surowym otwartym ?

Domek z poddaszem użtykowym, piwnica z bloczków, ściany SILKA, dach z pełnym deskowaniem + gont bitumiczny (zdjęcia w moim albumie)

Podkreślam, że jest to wersja optymistyczna .

 

Nie które z moich założeń:

- bloczki, cement, źwir, piach, drewno i jeszcze niektóre materały

zakupione za cenę netto.

- beton kręcony z betoniarki (po moim przeliczeniu wychodzi prawie

połowe taniej niż z gruszki).

- nalezy dodac robocizne w moim regionie ok 15-20 tys (od wbicia łopaty

do zakończenia dachu).

 

Oczywiście cały czas mowa o stanie surowym otwartym.

 

a więc:

 

(poza projektem, wszystkimi papierami dot. pozwolenia na budowę, przłączami)

 

KIEROWNIK 1500

GEODETA 500

 

<ŁAWY - 2000 zł>

 

Chudziak 200

Zbrojenie, Uziom 600

Beton 1000

Izolacja pozioma 200

 

 

 

Przepust dla kanalizacji, wody,prądu 100

Chudziak 500

Bloczki (2000 szt - bez działówek) 3600

Zaprawa 1000

Rapówka 200

Klej 300

Styropian 600

Siatka 200

Dysperbit 400

Izolacja pozioma ścian fundametnowych 300

 

(pomiędzy piwnicą a piętrem)

 

Stemple 300

Deski 600

Zbrojenie 2000

Beton 1500

 

<ŚCIANY ZEW. I WEW. - 11.500 zł>

 

Sciany zewnętrzne 6000

Sciany wewnętrzne 2000

Kolumny 1000

Nadproża 1000

Klej 1500

 

 

 

(pomiędzy piętrem a poddaszem, gzymsy)

 

Zbrojenie 2500

Beton 3500

 

<ŚCIANA KOLANKOWA - 2500 zł>

 

Bloczki 2000

Klej 500

 

 

Drewno 7000

Gonty 5500

Gwoździe, inne 2500

Rynny 1000

Kominek, uchwyt antenowy, ławy kominiarskie 500

Okna dachowe + właz 3500

 

Suma sumarum wychodzi 60 100 zł

+ robocizna jakieś 20 000 tys.

Reasumując 80 100 zł + odpowiedni procent na "dodatki" i powinno wystarczyć.

Co o tym sądzicie?

Może o czymś zapomniałem?

Jak wyglądają Wasze prognozy wyliczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,tak dokładnie to ja jeszcze nie wiem,nie liczyłam.To,co wiem:robocizna od zdjęcia humusa,po drodze wszystko ci należy-do przygotowania pod dach-czyli murarze/dom parterowy z użytkowym,małym poddaszem/-13500,oozł.Dach-250 m2-wszyściutko,łącznie z orynnowaniem,dzchówka cementowa-tyleż samo.A,też z BK+ styropian.Wprawdzie ceramika teraz jest ania ale i murarz i elektrycy hzcą za to wiecej bo trudniej obrabia się.Jeżeli macie ochotę to poczytajcie budowlany,lubelskie-tam od kilku dni rozmawia sie o kosztach,są opinie ludzi tórzy juz kończą.Ja strasznie sie zestresowałam,to jest mnóstwo pieniędzy,nawet jak buduje się z tańszych odpoeiedników :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin_budowniczy - widzisz, to ciężko powiedzieć, czy dobrze policzyłeś

czy też nie. To wszystko zależy od projektu. Jak na razie to moge tylko o ławach i fundamentach napisać i u mnie wyszło to znacznie więcej.

Samego betonu na ławy poszło 33m3, a drugie tyle na ścianki fundamentowe. Czyli ok 14 kzł - i to nie licząc zbrojenia, szalunków, izolacji, ocieplenia i piachu do zasypania - tu będzie jeszcze z 10 kzł (dokładniej to muszę to wkrótce podliczyć ;) ) -

ale mniej więcej zgadzało się to z moimi wyliczeniami, więc jak dobrze obejrzałes projekt i dobrze policzyłeś może tak być jak mówisz... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się na Wadeckiego (Profesora Wadeckiego - jak ktoś go niedawno nazwał). Facet od razu wydal się konkretny, znający się na rzeczy. Od razu przedstawił swoje pomysły - oczywiście bez narzucania swojej woli. Za nim przemawia także fakt, że załatwia on także materiały.

 

I co zdecydowałaś się na niego? My też z nim rozmawialiśmy, ale nie jesteśmy przekonami. Upierał się, że faktura na robociznę jest z VATem 22% :o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...