Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No tak, święta już tuż, tuż. Trzeba zacząć przygotowania !

 

A architekta od adaptacji będę trzymać krótko. Dopilnuję i wyegzekwuję naniesienie wszelkich zmian. Jestem nastawiona bojowo :evil:

 

Potwierdziłyście dziewczyny moje wcześniejsze obawy, że po prostu ON to "olewa" i mu się nie chce.

Myślę, że będę skuteczna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj odebrałem w Starostwie decyzję o przeniesieniu pozwolenia na budowę :)

SUPER!!!

Niestety czekamy (wciąż) na decyzję z Banku o przyznaniu (-bądź nie) kredytu budowlanego. To koszmar!!! 10 listopada wpłaciliśmy 658,80zł na poczet operatu szacunkowego, wycena była robiona chyba z 3 tygodnie, papiery ostatecznie do banku dotarły podobno w ubiegły piątek, ale dzisiaj "pani z banku" obiecała nam odpowiedź do środy w południe. ZOBACZYMY!!!

Dobrze byłoby abyśmy dostali pierwszą transzę jeszcze przed swietami, ale... Od nowego roku wchodzi przecież VAT 22% na mat. bud., a nie wszędzie można kupić bez f-ry.

Mamy już kierownika budowy, geodetę, wybraliśmy też (prawie) ekipę, orientujemy się w cenach materiałów budowlanych w naszej okolicy (wstępnie już umówiliśmy się z kilkoma składami na konkretne towary w konkretnych cenach, pod warunkiem, że zaliczkujemy przed 31 XII), a od piątku rozsyłamy zapytania ofertowe do producentów okien drewnianych (naszym liderem jest Milewski, ale wysłaliśmy fax też do Gebauera, Natury, Gidanexu i Gartfena).

W Milewskim, tak a propos, bardzo konkretna i fachowa obsługa, expresowo wykonana kalkulacja i bardzo porządnie skomponowana oferta, a czytałem na Forum sporo negatywnych wypowiedzi o tej firmie, ciekawe?!

Teraz walczę jeszcze z wodociągami i elektrownią, żeby w marcu mieć już przyłącza, aby mogła wejść ekipa na budowę.

:p :wink: :p :wink: :p :wink: :p :wink: :p :wink: :p :wink: :p :wink:

Wszystkim Forumowiczom życzymy udanych i pogodnych najcudowniejszych w roku Świąt i abyście znaleźli pod choinką moc prezentów, a Nowy Rok niech przyniesie Wam moc samozaparcia w dążeniu do realizacji życiowych planów!!!

:D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zaczynajšcych budowę w przyszlym roku do ktorych ja rowniez sie zaliczam.

Zaczynam budowę domu w groszku z Archonu.

Tak jak czytam to zauwazyłam ze prawie kazdy bedzie się wspierał kredytem bankowym.Mnie rowniez interesuje kredyt hipoteczny ale mam problem z wyborem banku, nie wiem ktory wybrac.

Moze ktos z Was posiada wiedze na temat nie drogich kredytow.

Bedę wdzieczna za podpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dana531 witaj w gronie zaczynających na wiosnę !!! :D

 

Odnośnie Twojego pytania, to powinnaś chyba zacząć od odwiedzenia doradców finansowych w Open Finance lub w Expanderze. Tam Ci podpowiedzą jaki kredyt i z jakiego banku będzie w Twoim przypadku najlepszy.

Sama jeszcze też u nich nie byłam, ale tak robią inni forumowicze :wink:

 

 

Grypic ! No widzisz, wszystko jest na dobrej drodze i wszystko się ułoży. Trzeba tylko w TO wierzyć. Na pewno ze wszystkim zdążycie.

Gratuluję i życzę powodzenia ! :D

 

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zaczynajšcych budowę w przyszlym roku do ktorych ja rowniez sie zaliczam.

Zaczynam budowę domu w groszku z Archonu.

Tak jak czytam to zauwazyłam ze prawie kazdy bedzie się wspierał kredytem bankowym.Mnie rowniez interesuje kredyt hipoteczny ale mam problem z wyborem banku, nie wiem ktory wybrac.

Moze ktos z Was posiada wiedze na temat nie drogich kredytow.

Bedę wdzieczna za podpowiedz.

Pozdrawiam

 

Muszę Cię chyba jednak do Open Finance troszkę uprzedzić :wink: (sorki Adriano Komputero :lol: ). Jak zaczynaliśmy szukać kredytu dla nas zaczęliśmy od razu tam. Najpierw oczywiście drynknąłem do nich na infolinię, tam się dowiedziałem, że kredyt oczywiście dostaniemy, jakżeby inaczej, wszystko super extra, ale musimy się jeszcze spotkać z ich doradcą. Niestety musieliśmy się pofatygować do Krakowa i tam nie dość, że mimo wcześniej ustalonego terminu spotkania, nie zostaliśmy przyjęci przez dobrą godzinę, bo konsultant miał "ważne sprawy do załatwienia" z kolegą, to już podczas pierwszych minut rozmowy wykazali się (bo w końcu zaczęło nas obsługiwać aż 3 "doradców") kompletną nieznajomością swojej oferty i mylili różne propozycje z kilku banków, co łatwo zweryfikowaliśmy później. Jak się pewnie domyślasz woleliśmy poszukać gdzie indziej. Ja proponuję osobiście w DomBanku, BPH-u, Reiffaisenie albo w PTF, gdzie ostatecznie złożyliśmy wniosek. Oczywiście nie odbyło się bez różnych perturbacji i poślizgów terminów, ale przy wkładzie własnym 30% (wkładem może być też nieruchomość, na której powstanie budowa) dostanie się ciekawą propozycję, przy minimum formalności. Niestety nie wiem jakie masz wymagania co do kredytu i trudno mi doradzić. My mieliśmy specyficzną sytuację i musieliśmy wybierać z niszy kredytowej (jedno źródło dochodów z własnej dział. gosp. przy 4 osobowej rodzinie, bez zaświadczeń z US i ZUS). Poszukaj dobrze w internecie, naprawdę warto solidnie to wszystko przestudiować, a dopiero później dzwonić i umawiać się na spotkania, bo wyda się sporo kasy na paliwo, wnioski (gdzieniegdzie płatne niestety) i wreszcie straci się sporo czasu na bezproduktywne konsultacje. Z własnego doświadczenia wiemy, że na spotkanie z doradcą najlepiej jechać już na gotowo, z wszelkimi papierami, wstępną kalkulacją kosztów budowy i wartości nieruchomości po jej wybudowaniu, itd. To jest droga przez mękę, ale mimo wszystko POWODZENIA !!! :p :D :lol: :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję GryfPC za informacje .Rzeczywiscie bede musiała pobuszowac w internecie i dokładniej przejrzec sie bankom i ich warunkom kredytowym.Ja o tyle jestem w dobrej sytuacji a mianowicie- będe zaciagła dopiero kredyt na wykonczenie domu ,Bedzie to kredyt hipoteczny.A wiem ze czym bardziej zaawansowana budowa tym nizsze jest oprocentowaniu kredytu ,ale wszystko sie okaze jak bede załatwiała ten nieszczęsny kredycik.

Także wszystkim zaczynajacym budowe zyczę Zdrowych i Wesołych Swiat Bozego Narodzenie oraz dużo wytrwałosci w Nowym 2006 Roku aby domy ktore bedziemy budowac były piękne i cieszyły nasze oczy i serca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was po małej przerwie :D

 

Wykorzystywałam czas jak tylko mogłam najlepiej. Juz na 90% ma wybrana ekipe do murów. Niestey jest wsciekle droga. Nie chce nawet pisac ceny, bo mamy nadzieje ja ostatecznie zbic... W kazdym razie wlasciciel i jego ekipa to jedni z czlowki w Poznaniu i okolicach, konstrukcie obliczenia maja w malym palcu. Dodatkowo daja mnostwo sietnych pomyslow do realizacji w trakcie budowy i sa baardzo sprawdzeni. Generalnie buduja duze inwestycji dal miejscowych bogaczy i nasza budowa to dla nich pryszcz :D Duzo naprade bym dala zeby ktos tak dobrze i fachowo jak oni robil ale za jakas normalna cene. Na razie stwierdzilismy, ze na fudnamentach i dobrze postawionych murach nie bedziemy oszzedzac. Tansze ekipy bedziemy brac pozniej. No chyba, ze ci podwyzsza nam jeszcze cene to trudno...

 

Z iinej beczki odebralismy zaadopotwany projekt - nie obylo sie bez problemow, bo dom nie chcial wejsc na nasza dzialke o dziwnym trapezowym ksztalcie + zapomniane obliczenia belek podrzymujacych konstrukcjie nosne, ale... zlozylismy w srode wniosek o pozwolenie na budowe! :D

 

Teraz ruszamy po kredyt :( juz po Świetach.

Jestesmy po wstepnym rozeznaniu.U nas wygruwa GE Money Bank i Fortis wlasnie. Osobiscie uwazam, ze firmy doradcze zatrudniaja niedouczonych studentow i nie sa w stanie pomoc we wlasciwym wyborze kredytu - poleca bank, z ktrym maja najlepsza umowe i skad maja najlepsza prowizje od przyprowadzonego klienta.

My zrobilismy sobie tabalke pytan i przeszlismy sie do 5 bankow najwyzej w rankigach kredytow hipotecznych portalu money.pl. Portal ten polecam do przestudiowania. Wiele przydanych informacji o pulapkach umow kredytowych (ostatnio jesli idzie o franki) pojawia sie w Gazecie Prawnej.

Kredyt trzeba dobrac do swoich oczekiwac i moziwosci jego zmian, spla w przyszlosci. Takze raczej nie mozemy sobie daradzac, bo kazdy ma inna sytuacje.

Troche mnie przerazaja wasze opowiesi o tak dlugim oczekiwaniu na przyznanie kredytu, ale jak zaczniemy na poczatku stycznia do marca chyba sie uda co? :D

 

Zbieramy wyceny z roznych hurtowni... Nie jest zle :D

 

 

I na zakonczenie mego przydlugiego wywodu o sobie :D chce Wam Moi Drodzy zlożyc zyczenia

Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek.

Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim po swietach, dostalam wycenę robocizny swojego domu.

powierzchnia 175mkw. parter, strop- płyta żerańska

ławy i sciany z izolacją, 6850,0zl

sciany domu-zew, nosne i dzialowe 6900,0zł

dwa kominy-jeden murowany i jeden systemowy-1000,0zl

strop, slupy z szalunkow- 3500,0

murowanie klinkieru na kominie-1,2zł za cegłę

Robocizna dotyczy tylko murarki.

Co wy na to?

Nie znam ceny chudziaka ( zapytam się)

Nie znam calkowitej ceny za dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do Acca5 uwazam ze sporo sobie zadaja za te prace.Mnie za stan surowy zamkniety domu z Archonu w groszku w tym dodatkowo jest piwnica czyli 127 m2 pow. uzytkowej i jak juz wsponnialam dochodzi jeszcze piwnica ok 72 m2 -moj wykonawca zazadał sobie 18 tys zł z odeskowaniem i opapowaniem dachu.Buduje w Redzie niedaleko Gdyni.

Niektorzy twierdza ze to mało a ja uwazam ze to tylko stan surowy .Wiem ze samo wykonczenie pociagnie po kieszeni.poniewaz wykonczeniowka jest najdrozsza ale sami sie o tym przekonamy.

Szukaj tanszych wykonawcow a na pewna znajdziesz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po Świętach !

Jeszcze odpoczywacie ? Przed nami Sylwester ! Gdzie się bawicie ?

 

My planujemy wybrać się na naszą działkę, którą ostatecznie właśnie jutro kupujemy i spisujemy umowę notarialną :D :D :D

Czekaliśmy na tą chwilę rok czasu !

 

Nasza wyprawa sylwestrowa z (bezpiecznymi) petardami , zimnymi ogniami i wielką butlą szampana będzie zarówno "oblaniem" zakupu, jak i momentem przełomowym w naszym życiu. Wraz z wybiciem zegarów wkroczymy w Nowy Rok z nadziejami i wiarą, że podołamy zadaniu i wybudujemy nasz domek zanim nam brody siwe urosną :lol:

 

dana531

acca5

Wy już znacie przybliżone koszty budowy Waszych domków.Zazdroszczę. Ja wciąż czekam... :roll:

Jak liczyłam, to w zasadzie nie różnią się one aż tak bardzo. W jednym i drugim cena podobna ok. 18 tys. Tyle,że jeden mniejszy,ale podpiwniczony, a drugi większy - bez piwnic. Obie kwoty zatem w/g mnie nie są wysokie.

Życzyłabym sobie podobnej wyceny. Już po Nowym Roku będę rozmawiać na ten temat z moim majstrem :wink:

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...