Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Tabaluga1

Wiosna, czy lato ...chyba nie ma, aż takiej różnicy (tylko 3 m-ce :D )

Zostań z nami ! :p

 

Projekcik jak ta-lala. Wydaje się być wieeelllki . Ładnie rozplanowana strefa dzienna , duża kuchnia z osobnym miejscem na stół , fajny, naprawdę ładny. Zastanawiam się tylko, czy odpowiada Ci wspólny balon dla łazienki i pokoju na poddaszu ? Chyba to będzie trochę krępujące... :oops:

Chcesz coś zmieniać ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew :p

Przyznam, że nad tym balkonem się nie zastanawiałam :-? Ale może jakieś rolety?

Wolałabym oczywiście łazienkę połączoną z sypialnią- może coś poradzicie?

Jeśli chodzi o metraż, to chyba nie aż taki duży. Jest nas czworo- więc sypialnia dla nas, dla naszych brzdąców (4 i 7 lat) po jednym pokoiku, na dole gabinet (konieczny, ze względu na naszą pracę i ilość książek, których nieustannie przybywa) i dodatkowy pokoik dla gości na górze, kiedyś może dla rodziców. Cieszy mnie ta duża kuchnia i ładny, przestronny salon. Oczywięcie planujemy wprowadzić kilka drobnych zmian, ale o tym potem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KozAnka GRATULACJE!!! Strasznie Ci zazdroszcze, bo u mnie to już tez tuz tuz. Jak odbiore dam znac :D

 

tabaluga1 - witamy goraca letnia budowe :D

Bardzo ladny projekt (z mojej ulubionej pracowni :D ) - nie chcieliście garazu?

Dla mnie to duzy dom, ale przy 4os rodzinie i odpowiedniej dzialce sprawdzi sie super. Bardzo mi sie podoba taka duza sien = wiatrolap. O czyms takim przy swojej klitce moge tylko pomarzyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew :p

Przyznam, że nad tym balkonem się nie zastanawiałam :-? Ale może jakieś rolety?

Wolałabym oczywiście łazienkę połączoną z sypialnią- może coś poradzicie?

Jeśli chodzi o metraż, to chyba nie aż taki duży. Jest nas czworo- więc sypialnia dla nas, dla naszych brzdąców (4 i 7 lat) po jednym pokoiku, na dole gabinet (konieczny, ze względu na naszą pracę i ilość książek, których nieustannie przybywa) i dodatkowy pokoik dla gości na górze, kiedyś może dla rodziców. Cieszy mnie ta duża kuchnia i ładny, przestronny salon. Oczywięcie planujemy wprowadzić kilka drobnych zmian, ale o tym potem.

pozdrawiam

 

Wydaje mi się, że rolety nie będą zbyt dobrym rozwiązaniem. Wchodząc do łazienki, będziesz musiała stale pamiętać, aby je rozwinąć, albo też będą zasłonięte na stałe i nie będziesz mogła spojrzeć na zewnątrz. W ogóle balkon przy łazience nie jest w/g mnie najszczęśliwszym rozwiązaniem.

Ja chyba zdecydowałabym się w tym przypadku raczej na rozdzielenie tego balkonu na dwa osobne, ew. zrobienie balkonów "weneckich" (chyba tak się nazywają) :roll:

 

Mówiąc to, że projekt wydaje się być "wieeelllki" myślałam o tym , że pomimo, niedużej (140 m2 ) powierzchni to na rzutach wygląda bardzo przestronnie. Uważam, że wybrałaś wcale nie taki duży dom jak na czteroosobową rodzinkę, ale myślę też, że spełni oczekiwania i będzie się Wam w nim wspaniale mieszkać.

 

Serdecznie pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga9, Twój projekt też jest super, szczególnie podobają mi się pokoje na górze, no i ten garaż. U nas garaż niestety nie zmieści się, ze względu na wąską dzałkę. Podobała nam sie projekt w paprociach2 z wysuniętym do przodu garażem, ale koszt wykonania przewyższa o jakieś 30 000 nasz domek. A my bierzemy kredyt na całość, więc chyba rozumiesz. Na razie postawimy wiatę, wykorzystując ścianę sąsiada, który od naszej północnej strony ma w granicy budynek gospodarczy( budowany w czasach pewnej swobody budowlanej).

Potem może jakiś garaż wolnostojący z tyłu działki, choć jak patrzę na te obecne śniegi i pomyślę, że mielibyśmy odśnieżać długą drogę do garażu, to trochę mnie :evil:

 

Adriano Komputero, co to są balkony weneckie? Chyba nie słyszałam. Dzięki za rady.

 

A co sądzicie o rekuperacji?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabaluga1

Balony weneckie (nie wiem czy na pewno tak się nazywają, ale jak zwał, tak zwał :wink: ) to takie, które nie mają podłogi czyli miejsca na którym można stanąć, a jedynie balustradę. Masz duże (długie okno balkonowe do samej podłogi) ale po jego otwarciu nie możesz stanąć na zewnątrz, bo jest tylko balustrada.

Nie wiem czy jasno to wytłumaczyłam :roll:

 

A jeśli chodzi o rekuperator to też o tym myślałam, ale sobie odpuściłam. Co zrobisz np. jak nie będzie prądu ? Jak masz rekuperator, to tym samym nie masz wentylacji grawitacyjnej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o rekuperator to też o tym myślałam, ale sobie odpuściłam. Co zrobisz np. jak nie będzie prądu ? Jak masz rekuperator, to tym samym nie masz wentylacji grawitacyjnej.

 

Pozdrawiam

 

 

nie zgodzę się z Tobą! Jak nie ma prądu, to otwierasz okno!

 

A z wentylacji grawitacyjnej nie musisz rezygnować- my w kotłowni zostawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga9, Twój projekt też jest super, szczególnie podobają mi się pokoje na górze, no i ten garaż. U nas garaż niestety nie zmieści się, ze względu na wąską dzałkę. Podobała nam sie projekt w paprociach2 z wysuniętym do przodu garażem, ale koszt wykonania przewyższa o jakieś 30 000 nasz domek.

 

 

Pozdrawiam

 

 

my teżmamy wąską działkę do zabudowy, gdyż przez nasządziałkę przechodzą rurki z gazem, wodno-kan. i właśnie zdecdowaliśmy się na dom w paprociach 2, ale poszerzamy budynek łącznie o 90 cm i sam garaż jeszcze o 60 cm, uzyskamy wtedy garaż 2-stanowiskowy.Na poddaszu będą 4pokoje+ 2 łazienki- każdy nie duży, ale dla każdego będzie pokój i jeszcze wspólny pokój nad garażem. Ale masz racjęjużsię boję o koszty- chcielibyśmy zmieścić się w 350tys. ( a może uda się mniej...)

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano ja tez kredyt biore na calosc i caly czas kombinuje, przeliczam, zeby bylo taniej. Duze elementow z projektu: balkony, lukarny wyrzucilam, okna zmienszylam zeby bylo taniej...

 

A co do odsniezania - ja ma dom odsuniety od ulicy na 32 m i taki dlugi podjazd na dzialce (ma ona dziwny ksztala a za to zadnej drogi sluzebnej tylko moja wlasnosc). Wiec sobie wyobrazam to odsniezanie 32 x 4 m !!!

Ale malzonek twierdzi, ze na swiom bedzie to robil z ochota. Z rowna ochota ma podobno pielegnowac ogrod i kosic trawnik :D Zobaczymy :D

 

tabaluga1- ciesze sie, ze podoba ci sie nasz projekt. Mysle, ze niedlugo zaloze z necie album to powklajam zdjecia dzialki i skan projektu po adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kiedyś dorobicie się takiego fajnego traktorka z funkcją do koszenia i odśnieżania. :D Bardzo spodobały się mojemu mężowi

Ten traktorek jest rewelacyjne a najwazniejsze ze podoba sie tez mojemu dzieciakowi wiec mialbym juz calkiem z glowy koszenie i odsniezanie :lol: :lol: :lol: tylko ile on kosztuje :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kiedyś dorobicie się takiego fajnego traktorka z funkcją do koszenia i odśnieżania. :D Bardzo spodobały się mojemu mężowi

Ten traktorek jest rewelacyjne a najwazniejsze ze podoba sie tez mojemu dzieciakowi wiec mialbym juz calkiem z glowy koszenie i odsniezanie :lol: :lol: :lol: tylko ile on kosztuje :cry: :cry: :cry:

 

 

na razie trochę dużo..., ale może kiedyś stanieje, zwł. jak się trochę "wykończymy"... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kiedyś dorobicie się takiego fajnego traktorka z funkcją do koszenia i odśnieżania. :D Bardzo spodobały się mojemu mężowi

Ten traktorek jest rewelacyjne a najwazniejsze ze podoba sie tez mojemu dzieciakowi wiec mialbym juz calkiem z glowy koszenie i odsniezanie :lol: :lol: :lol: tylko ile on kosztuje :cry: :cry: :cry:

 

 

na razie trochę dużo..., ale może kiedyś stanieje, zwł. jak się trochę "wykończymy"... :D

nio moze i stanieje ale pewnie ja juz bede wykonczony .... finansowo m.in. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o rekuperator to też o tym myślałam, ale sobie odpuściłam. Co zrobisz np. jak nie będzie prądu ? Jak masz rekuperator, to tym samym nie masz wentylacji grawitacyjnej.

 

Pozdrawiam

 

 

nie zgodzę się z Tobą! Jak nie ma prądu, to otwierasz okno!

Jakie to proste, że ja na to nie wpadłam :o :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...