Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witajcie...

jak mogłam przeoczyć ten wątek?

 

ja zaczynam w maju i w tym roku planuję mieć stan surowy zamknięty, trochę istalacji - tak aby zimą już robić wnętrza - podłogi, łazienki, kuchnię itp.

 

To tak jak my zakładamy :wink: Tylko jedno jest bardzo niepewne - czy uda nam sie wystartować wiosną :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Kolega z forum lubelskiego zaczął w kwietniu i przed Swiętami przeprowadził się-czyli mozna zdążyć oczywiście jak nie zdarzy się nic nieprzewidzianego.Do grudnia zdążyłam kupić dachówkę cementową i zadatkowałam okna-żeby nie stracić promocji.Reszta-no niestety też nie mam jeszcze kredytu.Ekipę mam do murów i do dachu-i tak jest,jak nie zadzwonię to cisza.Dotyczy to też projektanta który adaptuje mi projekt i robi pare innych rzeczy.Czy to prawda,że fundamenty powinny trochę "odpocząć" zanim zacznie się stawiać ściany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynam w maju i w tym roku planuję mieć stan surowy zamknięty, trochę istalacji - tak aby zimą już robić wnętrza - podłogi, łazienki, kuchnię itp.

To tak jak my zakładamy :wink: Tylko jedno jest bardzo niepewne - czy uda nam sie wystartować wiosną :roll:

 

Ja też mam takie założenia i wierzę, że nam się uda :D Najważniejsza jest dobra i sprawna ekipa. Od nie zależy, czy uda się nam zrealizować plany. O pieniążkach nie wspomnę, bo przecież to wszyscy wiedzą :wink:

 

Czy to prawda,że fundamenty powinny trochę "odpocząć" zanim zacznie się stawiać ściany?

Uzależnione jest to z reguły od rodzaju gruntu. To geolog określa jego stan, nośność, przepuszczalność. Dobrzy fachowcy budowlani podpowiedzą Ci jak będzie lepiej w Twoim przypadku .

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH NA WIOSNĘ :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga9,

projekt kupiony, bo warunki zabudowy już mamy (leżą sobie grzecznie w teczce od pewnego czasu). A działeczka zaklepana dzięki spisanej umowie przedwstępnej i wpłaconego zadatku (gdyby właściciel się rozmyślił musiałby nam oddać podwojoną kwotę).

A więc niespodzianek (mam nadzieję) nie będzie, bo inaczej to... :evil:

 

Adriano!

Z nieba mi spadasz. :D Podeślij proszę na priva jakiś szablonik takiej umowy. Właśnie przymierzamy się do spotkania z właścicielami wypatrzonej działy. A że w naszym wspaniałym mieście WZ wydaje się do 6 miesięcy, boję się, że mogą się rozmyślić. :cry: A przecież trzeba załatwiać w międzyczasie wszystko inne co się da: projekt, wykonawców, ogrodzenie etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Wczoraj bylismy w OpenFinance i dali nam propozycje 3 kredytow pasujacych do naszych wymagan i naszej sytuacji finansowej. Sa to BPH, PKO BP i BGZ. Na razie zbieramy papiery i sprobujemy zlozyc wniosek bez pozwolenia na budowe. Moze sie uda :wink:

 

Mam nadzieje, ze pojdzie w miare prosto i dostaniemy kredyt. 8)

 

Agutek,

Czy macie WZ czy też macie plan zagospodarowania u siebie?

I napisz proszę czy się udało, czy przyjęli wniosek? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam w prezencie od męża program "Zaprojektuj swój dom" firmy Broderbund w polskiej wersji językowej CD PROJEKT. Informacji na temat tego programu można szukać na stronie : http://dom.cdprojekt.com

Jeszcze z niego nie korzystałam, ale chcę zacząć w tym tygodniu. Podobno rewelacja :roll:

Obadamy, zobaczymy :wink:

 

Pozdrawiam

 

Hej! :p

My też dostaliśmy taki program od szwagrostwa.

Na razie go nie rozpakowałam :roll: , ale jak go obłaskawisz daj znać!

 

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Musze sie pochwalic - dzisiaj odebralem pozwolenie na budowe i w dodatku prawomocne ( nie ma zadanych stron w psotepowaniu) :))). Wlasnie z zona sobie siwetujemy :)

I mysle ze ruszymy koniec marca lub poczatek kwietnia o ile pogoda pozwoli.

A teraz male pytanie:))) Chcialbym zrobic ogrodzenie prowizoryczne - i jak mam wbic lub zakopac paliki w tej zmarzlinie hihihihi:)))

Pozdrawiam

Pawel N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Musze sie pochwalic - dzisiaj odebralem pozwolenie na budowe i w dodatku prawomocne ( nie ma zadanych stron w psotepowaniu) :))). Wlasnie z zona sobie siwetujemy :)

I mysle ze ruszymy koniec marca lub poczatek kwietnia o ile pogoda pozwoli.

A teraz male pytanie:))) Chcialbym zrobic ogrodzenie prowizoryczne - i jak mam wbic lub zakopac paliki w tej zmarzlinie hihihihi:)))

Pozdrawiam

Pawel N.

 

Gratulacje !!!

Jesteś jednym z pierwszych szczęśliwców w tej grupie ! SUPER !!!

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga9,

projekt kupiony, bo warunki zabudowy już mamy (leżą sobie grzecznie w teczce od pewnego czasu). A działeczka zaklepana dzięki spisanej umowie przedwstępnej i wpłaconego zadatku (gdyby właściciel się rozmyślił musiałby nam oddać podwojoną kwotę).

A więc niespodzianek (mam nadzieję) nie będzie, bo inaczej to... :evil:

 

Adriano!

Z nieba mi spadasz. :D Podeślij proszę na priva jakiś szablonik takiej umowy. Właśnie przymierzamy się do spotkania z właścicielami wypatrzonej działy. A że w naszym wspaniałym mieście WZ wydaje się do 6 miesięcy, boję się, że mogą się rozmyślić. :cry: A przecież trzeba załatwiać w międzyczasie wszystko inne co się da: projekt, wykonawców, ogrodzenie etc.

Witaj Iwencja w grupie ! Jak fajnie, że jest nas coraz więcej ! :D

Działajcie, działajcie, bo czas goni, "bo jak przyjdzie Zdzicho, to rozgoni towarzycho" :lol:

 

O.K umowę wyślę w najbliższych dniach . A program sobie już wgrałam i właśnie zaczynam "budować" :D

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...