Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tabaluga1

To może ja pomogę.

Po pierwsze ten obrazek musi być w sieci, a nie na Twoim komputerze ( to nie zawsze dla wszystkich jest oczywiste).

Klikasz na ten obrazek prawym przyciskiem myszy i na samym dole masz Properties albo Właściowści. Tam jest adres URL.

Potem na stronie forum (jak już jesteś zalogowana) wchodzisz w Profil i tam na dole jest odnośnik do zewnętrznego emblematu. Tam musisz skopiować ten adres URL.

Powinno działać, ale nie wszystkie obrazki wchodzą. Oczywiście nie mogą być za duże, ale nawet niektóre te małe też nie chcą działać. Ja np. chciałam wkleić swój domek bezpośrednio ze strony Archonu i się nie dało. :(

Powodzenia :D

 

Trini

Ja zrobię wszystko, żeby na to spotkanie przyjechać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano Komputero napisał:

Dostałam w prezencie od męża program "Zaprojektuj swój dom" firmy Broderbund w polskiej wersji językowej CD PROJEKT. Informacji na temat tego programu można szukać na stronie : http://dom.cdprojekt.com

Jeszcze z niego nie korzystałam, ale chcę zacząć w tym tygodniu. Podobno rewelacja

Obadamy, zobaczymy

 

Witam, mam ten program od miesiąca i nawet domek narysowałem, wszystko jest ok do momentu dorysowania dachu lukarny - utknąłem na dobre - nie umiem umieścić go tam, gdzie jego miejce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wszystkim, kótrym udało się uzyskać Pozwolenie na budowę SERDECZNIE GRATULUJĘ !!!!! :D :D :D

 

My na razie zmagamy się z urzędem gminy i gazownią :evil: . W gazowni mają jakieś opóźnienia i rozpoatrywanie wniosku trwa już prawie dwa miesiące :evil: :x .

 

Udało nam się zakończyć projektowanie domu :D . Teraz czekamy na projekt budowlany.

 

Mam nadzieję, że udało mi się zamieścić link do mojego domku :wink: . Można tam zobaczyć rzuty i widok elewacji na makiecie wykonanej przez naszą architekt.

Na elewacji na poziomie parteru narysoawała okładzinę z kamienia, ale jeszcze do końca się na to nie zdecydowaliśmy. Raczej zrobimy całą jedną z wystających ścian obłożoną piaskowcem.

 

Ciekawe co myślicie na temat mojego domku ? Proszę o szczere opinie. Dom jest duży, bo ponad 200 m2, salon jest obniżony o 2 schodki w stosunku do reszty parteru.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak jest z podatkiem po przepisaniu mieszkania? Kto i ile musiałby zapłacic?

 

Jesli nie macie innego lokalu mieszkalnego to tesc daruje ten lokal synowi (darowizna zwolniona od podatku), a nastepnie on sprzedaje mieszkanie i w ciagu 2 lat przeznacza calosc kwoty ze sprzedazy na cele mieszkaniowe - np. budowa domu. Ten przychod ze sprzedazy jest rowniez zwolniony od podatku. Zreszta kazdy notariusz udzili wam porady w tej sprawie - przynajmniej jesli jest dobry to powinien :)

 

A tak w oglole to budujemy w jednym wojewodztwie i jestesmy rowiesniczkmi - ja koncze 26 tylko 3 dni po zuczeku! :D A maz to moj rownolatek, wiec sie wylamuje z waszej konwencji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lidszu - według mnie domek REWELACJA! Kapitalne mozliwosci aranzacji wnetrz! Taka przestrzen i te ciekawe zaokraglone sciany! Ja uwilbiam niestandardowe stawioanie scian. Jestem zachwycona. Ach gdyby moja dzialka byla wieksza i ja bym w ogole miala wiecej kasy na budowanie to chcialabym miec bardzo podobny projekt. Góra bardzo funkcjonalna, a ta sypialnia z garderoba i lazienka jest super. I powiem ci tak - nic bym nie zmienila! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidszu - nie ma za co :)A twój domek jak mówi Iga - jest śliczny :)

 

Iga - dzięki wielkie, jesteś cudowna, teraz jeszcze pójdziemy do prawnika/notariusza upewnić sie, że w naszym przypadku można tak zrobić, i ruszamy pełną parą :)

 

Słyszałam coś, że porada notarialna jest bezpłatna... Prawda to?

no i gdzie sie budujecie - daleko od nas??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A program sobie już wgrałam i właśnie zaczynam "budować" :D

 

Wobec tego blagam o pomoc. Zobaczylam sobie internetowa prezentacje tego programu i mysle, zeby tez go sobie sprawic. A ze niedlugo zblizaja sie moze urodziny... Tylko nie chce stawiac najblizszych w klopotliwej sytuacji - moze wiesz ile ten program kosztuje?

I jeszcze jedno - moim najwiekszym problemem przy obecnym projektowaniu jest brak w kreatorach internetowych odpowiednich kolorow, glownie scian, ale tez tapicerowanych mebli. Wiec gdybys mogla mi sprawdzic, czy w programie jest szeroka gama kolorystyczna np. farb na sciane - glownie chodzi mi o roznie odcienie pomaranczu, zolcie, rozu i fiotelu. W swojej prezentacji niewiele na ten temat pokazuja, a nie chce wyrzucic pieniedzy na cos co nie do konca mi odpowiada. Bede wiecwdzieczna za pomoc :D

 

Iga, program naprawdę polecam. Jest świetny. Paleta kolorów spora.

O ile pamietam, to kosztował ok.120 zł. Mąż kupował mi go w Empik - u.

Rodzinka może się złożyć :wink:

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano Komputero napisał:

Dostałam w prezencie od męża program "Zaprojektuj swój dom" firmy Broderbund w polskiej wersji językowej CD PROJEKT. Informacji na temat tego programu można szukać na stronie : http://dom.cdprojekt.com

Jeszcze z niego nie korzystałam, ale chcę zacząć w tym tygodniu. Podobno rewelacja

Obadamy, zobaczymy

 

Witam, mam ten program od miesiąca i nawet domek narysowałem, wszystko jest ok do momentu dorysowania dachu lukarny - utknąłem na dobre - nie umiem umieścić go tam, gdzie jego miejce!

 

Szczygiel, a masz do programu "Instrukcję" ? W niej wszystko dokładnie jest napisane jak wszystko robić. Jeśli lukarna znajdzie się w odpowiednim miejscu, kliknkj myszką. Potem kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ. Ale uwaga : jeśli program nie pozwala na wstawienie lukarny, jest ona prawdopodobnie zbyt duża w stosunku do miejsca, w którym próbujesz ją wstawić. Spróbuj zmniejszyć wysokość ścian przed kolejną próbą.

Powodzenia ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ciekawe co myślicie na temat mojego domku ? Proszę o szczere opinie.

 

Moim skromnym zdaniem domek super !!!. Wydaje się, że będzie bardzo funkcjonalny i wygodny. A ten małżeński apartament na poddaszu... yyyyymm ... wspaniały :o Wszystko bardzo dobrze zaplanowane i przemyślane. Tylko budować ! :D

Uważam też, że ściana z piaskowca doda tzw. smaczku całości. Bardzo dobry pomysł. Gratuluję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...