Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

Witam

 

Dolaczam sie do was bo tez mam zamiar wbic pierwsza lopate na wiosne 2006 oczywiscie jak uda mi sie przebrnac przez cala biuro-urzedowo-papierologie, a co gorsza to dopiero zaaczynam ztym :(.

Natomiast jezeli chodzi o projekt to wybralem a w zasadzie zona wybrala Cztery Katy II tez z pracowni domowe klimaty. Poprostu jak zobaczyla gotowy dom w naszej okolicy to powiedziala ten i zaden inny, no i chcac nie chcac wlasciel musial nam zdradzic co to zaprojekt :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A w zasadzie moze powiecie co mi potrzeba do tej calej papierologii ???? :roll:

 

 

Pozdrawiam

 

Potrzebujesz: mapki do celów projektowych( na nia sie czeka dosyc dlugo, wiec rozejrzyj sie za dobrym geodeta),

musisz podpisać umowę z zakładem energetycznym( o ile zamierzasz robić ogrodzenie na własną rękę i bedzie Ci potrzebny prad, to napisz we wniosku, ze prad na zagospodarowanie dzialki. Jesli napiszesz, ze na budowe to licznik zaloza dopiero jak bedziesz mial pozwolenie na budowe.

Umowa z gazownia( o ile masz gdzies blisko gazociag)

Z zakladem wodociagowym.

Wylaczenie z produkcji rolnej( mozesz zalatwic tylko majac mapke do celow projektowych).

Projekt i jego adaptacja.

I to chyba tyle. Zreszta na WZ wszystko bedzie napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie juz z czego budujecie?

 

Ja wiem, ale nie na 100%. Opcja ytonga upadła, teraz prym wiedzie pustak ceramiczny max i ocieplenie styropianem 14 cm lub wełna mineralna. Fachowcy mowia, ze dom zanim sie go ociepli powinien troche odstac, wiec planujemy ocieplic go rok po wybudowaniu. Mam nadzieje, ze odlozymy na welne i ocieplimy dom własnie wełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,ja też chce na wiosnę.Kornelia z Archipelagu.Mam działkę,wszystkie przyłacza,projekt-teraz bedę adaptować.WZ też mam.Nie mam ekipy,nie wiem jak sie za to brać.I też nie wiem z czego.A co sądzicie o ceramice poryzowanej?Własciwości ma dobre tylko nie wiem jak cenowo to wygląda.A tak w ogóle to boje sie troche bo to i kredyt i ogrom czasu. :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

habibi,dlaczego ytong upadł?

 

 

Zadzwoniłam do faceta ( znalazłam namiar na Niego na forum), On wybudował dom z Ytonga 2 lata temu. Desperatka ze mnie nie ma co :lol: , ale wypytałam sie, czy jest zadowolonyz wyboru technologii i czy jeszcze raz budując wybrałby Ytong? Odpowiedz byla negatywna. To nie jedyny powod odrzucenia koncepcji budowy z Ytonga.

Poczytałam troche w Muratorze, porownalam z ceramika i Ytong mi przeszedł. Maz oczywiscie zadowolony, bo nie chcial slyszec o Ytongu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w projekcie tez ma Ytong a mysle o cegle max stawianej glowka (znaczy w poprzek czy jak tam to zwie...) + 12cm styropiany

 

Pozdrawiam

 

He, he to tak jak my. Maxa w poprzek doradził nam pan, który wiedzie prym w naszym castingu ekipowym. Tylko nie jestem pewna co do ocieplenia wełna czy styropian? zobaczymy na co kasy wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...