Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Słyszałam coś, że porada notarialna jest bezpłatna... Prawda to?

 

Nie ma za co :) Powinien wam takiej porady udzielic bezplatnie - nawet na telefon, tylko lepiej na poczatku zaznaczcie, ze chcecie sie umowic w pozniejszym terminie na akt i potrzebujecie informacjie, zeby przygotowac wszelkie dokumenty i calosc operacji przeprowadzic z korzyscia dla was. Troche sie orientuje w tych wszystkich kruczkach, choc zaznaczam, ze prawnikiem nie jestem.

 

Ja buduje w samym Poznaniu, na styku dzielnic Grunwald i Junikowo.

 

Adriano Komputero

- dzieki za informacje! Mysle, ze skorzystam i poprosze bliskich o zakup :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będziecie na zjeździe??

 

 

Nie będziemy :x Nie mamy czasu... Do tego stopnia, że mój mąż ostatnio zaniedbał nawet prasę budowlaną, a gdzie tu mówić o wyjeździe??? :-?

 

szkoda, bo można by było zorganizować kacik budujących na wiosnę '06 :D

 

aaale, nic straconego - moze uda sie następnym razem, żeby oblać skończone nasze budowy :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam coś, że porada notarialna jest bezpłatna... Prawda to?

 

Nie ma za co :) Powinien wam takiej porady udzielic bezplatnie - nawet na telefon, tylko lepiej na poczatku zaznaczcie, ze chcecie sie umowic w pozniejszym terminie na akt i potrzebujecie informacjie, zeby przygotowac wszelkie dokumenty i calosc operacji przeprowadzic z korzyscia dla was. Troche sie orientuje w tych wszystkich kruczkach, choc zaznaczam, ze prawnikiem nie jestem.

 

Ja buduje w samym Poznaniu, na styku dzielnic Grunwald i Junikowo.

 

Dzięki Iguś wielkie, czyli powinno sie udać z tego co mówisz :D:D:D

 

Kawał drogi ode mnie aale, podobno świat jest mały :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga9 widzę że jesteś moją sąsiadką

 

No co ty! :D A budujesz czy sie zamierzasz akurat z tego sasiedztwa wyprowadzic. Jednak wiekszosc osob ucieka z miasta, ale ja chyba jeszcze do tego nie dojrzalam :D

 

 

A w ogole do wielkopolan i nie tylko - wybiera sie ktos na Budme do Poznania? Ja będe na pewno i to na 90% 24.01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wszystkim, kótrym udało się uzyskać Pozwolenie na budowę SERDECZNIE GRATULUJĘ !!!!! :D :D :D

 

My na razie zmagamy się z urzędem gminy i gazownią :evil: . W gazowni mają jakieś opóźnienia i rozpoatrywanie wniosku trwa już prawie dwa miesiące :evil: :x .

 

Udało nam się zakończyć projektowanie domu :D . Teraz czekamy na projekt budowlany.

 

Mam nadzieję, że udało mi się zamieścić link do mojego domku :wink: . Można tam zobaczyć rzuty i widok elewacji na makiecie wykonanej przez naszą architekt.

Na elewacji na poziomie parteru narysoawała okładzinę z kamienia, ale jeszcze do końca się na to nie zdecydowaliśmy. Raczej zrobimy całą jedną z wystających ścian obłożoną piaskowcem.

 

Ciekawe co myślicie na temat mojego domku ? Proszę o szczere opinie. Dom jest duży, bo ponad 200 m2, salon jest obniżony o 2 schodki w stosunku do reszty parteru.

 

pozdrawiam,

 

 

Fajny domek. Posiada wszystkie niezbędne pomieszczenia do tego, by nazwać go komfortowym. Czy panią architekt mieliście z polecenia, czy poprostu wybór losowy?

Zastanawiamy się także nad projektem indywidualnym. Czy wychodzi dużo drożej niż gotowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grazia111 nie masz sie co zastanawiac....projekt indywidualny to najlepsze rozwiazanie....sam na poczatku przeszukalem wszystkie firmy projektowe....po przeszukaniu setek a moze nawet w tys.. projektow zdecydowalem sie na projekt indywidualny....pytalas o cene jest to zalezne od miejsca zamieszkania.... w moim przypadku byla to bardzo niska cena.....za projekt od podstaww + adaptacja + zalatwienie wszystkich formalnosci + n. budowlany koszt calosci 5500 zł.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wszystkim, kótrym udało się uzyskać Pozwolenie na budowę SERDECZNIE GRATULUJĘ !!!!! :D :D :D

 

My na razie zmagamy się z urzędem gminy i gazownią :evil: . W gazowni mają jakieś opóźnienia i rozpoatrywanie wniosku trwa już prawie dwa miesiące :evil: :x .

 

Udało nam się zakończyć projektowanie domu :D . Teraz czekamy na projekt budowlany.

 

Mam nadzieję, że udało mi się zamieścić link do mojego domku :wink: . Można tam zobaczyć rzuty i widok elewacji na makiecie wykonanej przez naszą architekt.

Na elewacji na poziomie parteru narysoawała okładzinę z kamienia, ale jeszcze do końca się na to nie zdecydowaliśmy. Raczej zrobimy całą jedną z wystających ścian obłożoną piaskowcem.

 

Ciekawe co myślicie na temat mojego domku ? Proszę o szczere opinie. Dom jest duży, bo ponad 200 m2, salon jest obniżony o 2 schodki w stosunku do reszty parteru.

 

pozdrawiam,

 

 

Fajny domek. Posiada wszystkie niezbędne pomieszczenia do tego, by nazwać go komfortowym. Czy panią architekt mieliście z polecenia, czy poprostu wybór losowy?

Zastanawiamy się także nad projektem indywidualnym. Czy wychodzi dużo drożej niż gotowy?

 

Grazia111 - panią architekt mieliśmy z polecenia. Wykonywała projekt dla naszych znajomych, którzy mają działkę koło nas. Generalnie impreza dość kosztowna, bo w W-wie to mniej więcej 10 tyś., ale moim skromnym :) zdaniem się opłaca.

My nie mieliśmy wyboru, ponieważ żaden gotowy projekt nam nie odpowiadał wewnątrz :( . Oprócz tego mamy niestety wjazd od południa :cry: , a takich projekótw jak na lekarstwo.

 

Tabaluga1 - no cóż, bardzo bym chciała sama mieć takie zdolności, ale makietę wykonała nam nasza architekt.

 

Wszystkim bardzo dziekuję za opinie o moim domku. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradox - ekipy murarskie to ostatnio nasz temat numer 1 :wink: I powiem Ci wprost: nam jest cholernie trudno znaleźć przyzwoitą firmę. Normalnie szok! Nie spodziewałam się, że taki będziemy mieli z tym problem :(

 

No właśnie, odnośnie Budmy - wybieracie się??? My będziemy, ale jeszcze nie wiemy w jaki dzień. Na pewno nie ostatni. Rok temu tak byliśmy i raczej nie polecam, bo ludzie ze stoisk zmywają się prędzej niż powinni. Jest jeszcze czas, człowiek chce pochodzić, a oni się pakują. A fe :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grazia111 nie masz sie co zastanawiac....projekt indywidualny to najlepsze rozwiazanie....sam na poczatku przeszukalem wszystkie firmy projektowe....po przeszukaniu setek a moze nawet w tys.. projektow zdecydowalem sie na projekt indywidualny....pytalas o cene jest to zalezne od miejsca zamieszkania.... w moim przypadku byla to bardzo niska cena.....za projekt od podstaww + adaptacja + zalatwienie wszystkich formalnosci + n. budowlany koszt calosci 5500 zł.....

 

Hej!

Paradox czy możesz podesłać na priva namiar na architekta. My będziemy mieli działkę z wjazdem od południa i bardzo wąską. Myślę, że bez projektu indywidualnego się nie obejdzie. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Następny mały kroczek w kierunku skompletowania dokumentów do PnB zrobiony :D .

 

Udało mi się dzisiaj uzyskać wypis z rejestru gruntów. A nie było to łatwe :( , ponieważ najpierw trzeba było wpisać nas do tego rejestru jako właścicieli, a potem wyciągnąć wypis. Oczywiście nie obyło się bez wpadek urzędu gminy :evil: . Pani z wydziału geodezji wpisała złą numerację działki :evil: :evil: :evil: . Dobrze, że to zauważyłam na miejscu :-? i mogłam w te pędy pobieć do niej z prośbą o skorygowanie błędu.

 

Jurto za to nasza architekt składa papiery o odrolnienie :D , a w przyszłym tygodniu będziemy mieć już decyzję o przyłączenie gazu :D :D .

 

Mam więc nadzieję, że pod koniec stycznia uda nam się złożyć dokumenty o PnB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...