Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Operat i to platny juz przy samym rozpatrzeniu wniosku (przeciez nawet nie wiem czy wezme u nich kredyt a juz mam zostawic okm600 zł!) wydaje mi sie duzym nieporozumieniem, choc prawie wszystkie banki go wymagaja (nie wymaga GE Money Bank). Tym bardziej, ze rodza sie pozniej same problemy. U nas np. jesli wartosc zbudowanego domu bedzie wynosic 300 tys ( a na tyle lub wiecej po zbudowaniu zostanie wyceniony w naszej okolicy), a my chcemy wziac 200tys. kredytu - to nie mozna - taka informacje uzyskalismy w Fortisie. Musimy wiaz 300tys. ( a na taki nie mamy zdolnosci), albo 200tys. a 100.tys wplacic u nich na lokate, ktora mozna naruszyc dopiero po wyczerpaniu srodkow z kredytu. Dla nich budowa systeme gospodarczym i wlasna praca nie istnieje.

Nie wiem jak licza to w innych bankach... :-?

 

 

I pozdrawiam wszystkich samotnych zaangazowanych w budowe - zarowno kobitki jak i chlopy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja taka sama informacje uzyskalem w mbanku - musze wziasc tyle kredytu ile wedlug nich (tzn wedlug operatu - robionego wedlug transkacji kupna-sprzedazy nieruchomosci) kosztuje moj dom.

Ale znowu w bph powiedzieli ze nie ma problemu (oczywiscie nie mam tego na pismie - niewiadomo czy urzednik sie do konca zna) - operat ma zapobiec temu zebym nie wzial za duzego kredytu (jakbym oczywiscie zdolnosc mial)

I kogo tutaj sluchac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 3latach przygotowan z poczatkiem maja ruszamy . kasiora jest na polowe chalupy reszta kredyt ,projekt u architekta czeka na adaptacje. ekipa umowiona za 12kzl wykonaja stan surowy z oknami bez dachu .spodziewam sie ze na koniec sierpnia zaczne wykonczenia aby na swieta zamieszkac u siebie chociazby w jednym pokoju :) Jedynie pozostal dylemat ytong czy max plus 12 styropian ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wreszcie pozwolenie na budowę! :D Zaraz potem dostaniemy pierwszą transzę kredytu, jeszcze zimą chcemy kupić drewno na więźbę. Ekipa umówiona - na razie na gębę. Teraz tylko będziemy czekać, żeby śniegi puściły.

 

siłaczka - GRATULACJE !!!

 

My mamy w tym tygodniu odebrać decyzję z gazowni :D . Czekam na nią już prawie 2 miechy :evil: :evil: , a miał być jeden :x . Razem z nimi lecimy do urzędu po pnb.

 

Mam nadzieję, że my też niedługo będziemy je mieć, chociaż nie wiem czy będzie miał nam je kto wydać :cry: , ponieważ podobno w W-wie wszystkie pełnomocnictwa w urzędach są nieważne :evil: :x

 

W przyszłym tygodniu spotykamy się z naszym kierownikiem budowy, na omówienie współpracy :D. Ma nam też polecić ekipę budowlaną :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że wszystkie decyzje muszę podjąć sama. Pan Koala jak tylko przypadkiem usłyszy moje wygłaszane na głos budowlane rozterki to robi wielkie, przerażone oczy, futerko mu się jeży i elektryzuje i czym prędzej ucieka na korytarz zapalić dla ukojenia nerwów. TEMAT MU WYRAŹNIE NIE PODCHODZI. Nie ze złej woli. Po prostu nie ten poziom abstrakcji...

 

O Boże!!Pani Koala,a czy pani mąż nie jerst przypadkiem bigamistą bo mój zachowuje się identycznie!!!!A tak powaznie to myślałam ,że to tylko ja nie moge zachecic mojego męża do dyskusji na temat budowania.Nie wiedziałam ,ze jest nas więcej.

Tak wiec pozdrawiam wszystkie budujące kobiety!!

 

marzena i jacek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujace Kobietki.

Ja wlaśnie dostałam oferte na POROTON Robena 240x308x238, grubośc sciany 24cm, 3,05 za sztukę. Wchodze w to.transport w cenie.

Co sadzicie o tym. A wy z czego planujecie budowac?

Ja wlasnie oczekuje na oferte z BPH Hipotecznego w Warszawie.

Czy moze wiecie co to jest marza a co to jest prowizja banku?

Co lepsze Libor 6miesieczny czy Libor 3 miesieczny, co to jest Wibor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj odebralam pozwolenie na budowe :D :D :D Grupa sie posuwa do przodu - wkrotce wszyscy bedziemy je mieli :D

Nawet w moim urzedzie sie udalo :D

 

acca5 - Co lepsze Libor 6miesieczny czy Libor 3 miesieczny, co to jest Wibor?

Poszukaj odp. na http://www.money.pl i w watkach dot. kredytow hipotecznych. Jest tam wielu specjalistow - ja ci tego jasno nie wytlumacze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz nie jestem budujaca kobietka postaram ci cos powiedziec na ten temat co sam wiem

Prowizja - to ta kaska ktora placisz po podpisaniu umowy kredytowej ( nazwalbym to ladnie kosztami banku zwiazanymi z wydrukiem wniosków, zakupem krzeselek na ktorych mozesz usiasc, i stolikow na ktorych leza twoje dokumnety dlugopisow ktorymi te dokumnety podpisujesz) - sa chyba banki co naja zero - ale w zasadzie jest to 1,5 do 3,5 % kwoty kredytu iszczane jednorazowo - mozna negocjowac:)))

Marza - to kasiorka ktora placisz przez caly okres kredytu i jest tak jak Libor czescią skladowa oprocentowanie rzeczywistego - w zasadzie 0,9 do 1,5 dzisiaj (zalezy od wkladu wlasnego, wysokosci kredytu i mozliwosci negocjacyjnych obu stron)

"LIBOR (London Interbank Offered Rate) - stopa procentowa kredytów oferowanych na rynku międzybankowym w Londynie przez 4 główne banki (Bankers Trust, Bank of Tokyo, Barclays i National Westminster) - ustalana o godz. 11:00 czasu londyńskiego" LIBOR dla franka - 1,01 %(3M) tanszy ale mniej przewidywalny , 1,18 % (6M) drozszy ale bardziej przewidywalny - w zasadzie przeiwdywalnosc jest taka sama:))))

Pozdrawiam

Pawel N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujace Kobietki.

Ja wlaśnie dostałam oferte na POROTON Robena 240x308x238, grubośc sciany 24cm, 3,05 za sztukę. Wchodze w to.transport w cenie.

Co sadzicie o tym. A wy z czego planujecie budowac?

Ja wlasnie oczekuje na oferte z BPH Hipotecznego w Warszawie.

Czy moze wiecie co to jest marza a co to jest prowizja banku?

Co lepsze Libor 6miesieczny czy Libor 3 miesieczny, co to jest Wibor?

 

W BPH na Mlynarskiejdaja mi marze 0,95 % i jeszcze mozliwosc wyboru 3m lub 6m LIBOR - jest jakas promocja do konca stycznia (ma byc ponoc przedluzona) - i co wazniejsze jest to kresyt refinansujacy inny kredyt:))))

Minusy to 60 % faktur i mozliwosc wczesniejszej splaty calego kredytu dopiero po 3 latach (inne rzeczy - zwieksznie kwoty, przewalutowywanie za darmo - to tak w skrocie). Co najwazniejsze w BPH nie czepiaja sie operatu szacunkowego ( zbyt wygurowanego moim zdaniem w Warszawie) tak jak w innych Bankach.

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam jeszcze swoj post z Klubu kredytobiorcow. Moze komus cos pomoze. Wszystkich prosze o komentarze :)

 

W sobote skladam wniosek do Fortisu i do GE. W Multi i w Milenium maja rowniez ciekawe oferty, ale wymagaja ok 80% faktur, a my chcemy budowac gospodarczym, wiec byloby nam trudno je wykazac. A pozaty w ktorym z tych dwoch ostatnich bankow nie mielismy nawet zdolnosci kredytowej Przy 30% wkladzie wlasnym zaproponowano nam kredyt budowlany (200 tys) w CHF, raty malejace, kredyt na 30 lat:

1. Fortis - 3,24% (1,7 % LOBOR 6 m-cy + 0,25 % w okresie karencji + 1,18 % marża banku - jeszce mi tu czegos brakuje?!), okres karencji 10 m-cy, prowizja 0% (chyba ze splaci sie kredyt w 2 lata - wtedy 2,5% ), przewalutowanie na PLN 0%, 67% faktur do okazania, ubezpieczenie na czas wpisu do hipoteki 0,96, przedstawiane dokumenty nie starsze niz 1 m-ac, wycena inwestycji ok 600 zł. W okresie karencji oprocentowanie wyzsze o 0,25%.

2. GE - 3,55% w okresie karencji (10 m-cy) i 2,60 % pozniej, prowizja 1% za udzielenie, przewalutowanie na PLN 0%, 0% faktur do okazania, ubezpieczenie na czas wpisu do hipoteki 0,95, przedstawiane dokumenty nie starsze niz 3 m-ce, wycena na podstawie oswiadczenia klienta. Symulacji nie moge znalez, bo maz ukryl.

 

W Multi nie dali nam zdolnosci kredytowej, ale gdyby byla oferowali 2,45% W CHF. Ale haczykiem jest, ze marze banku uslala zarzad na posiedzeniu - moze wiec ona ulegac zmianie zgodnie z subiektywna ocena zarzadu. Moze sie wiec okazac, ze za 10 lat wyniesie np. 4% (choc jak powiedziala Pani - wcale nie musi ). Calosc odsetek do splaty 73.704,17 - wyraznie wyskuje wiec z Fortisem:)

 

Co sadzicie o tych warunkach? Co jeszcze negocjowac? Moze poradzicie mi gdzie sie udac? PKO w moim przypadku odpada - dali nam fatalne warunki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :p

Kara napisał

po 3latach przygotowan z poczatkiem maja ruszamy . kasiora jest na polowe chalupy reszta kredyt ,projekt u architekta czeka na adaptacje. ekipa umowiona za 12kzl wykonaja stan surowy z oknami bez dachu .spodziewam sie ze na koniec sierpnia zaczne wykonczenia aby na swieta zamieszkac u siebie chociazby w jednym pokoju Jedynie pozostal dylemat ytong czy max plus 12 styropian ?

 

Jeśli max,to bym ocieplił wełną , jeśli chodzi o ytong to nie mam przekonania do jednowarstwówek ;-systemowe nadproża drogie ,a i tak tylko najbardziej doświadczonym ekipą udaje się uniknąć mostków termicznych! :o

 

Jedno małe pytanko,czy budujesz ten domek ,który widać w okienku?! 8)

 

Pozdrówka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...