Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

lidszu - czasem mysle, ze archtekcji maja nas w d... :( Nistety :evil: Co prawda my kupowalismy gotowy projekt i mamy juz nawet pozwolenie, ale na wyliczenie belki nadproza jako podwieszenie czesci siany nosnej zlikwidowanej na styku jadalni i kuchni czekamy juz miesiac! Mialo byc na 15.01! Ale ja za adaptecje placilam 1.200 zł - moze ta cena jest wyznacznikiem... Chyba trzeba z nimi ostro! Postrasz, ze w zwiazku z dlugim oczekiwaniem mniej zaplacisz :)

 

iga9 - Własciwie to ja też mam wrażenie, że architekci mają wszystkich głęboko w d... :evil: Taka jest przynajmniej opinia naszych znajomych. W gruncie rzeczy jesteśmy ich klientami i mamy prawo wymagać, zmieniać koncepcje itp., itd. :-? A oni to robią po prostu z łaską. Biorą kupę kasy i rzucają kłody pod nogi :evil: :evil: :evil:

 

Koniec urzalania. Postanowiliśmy z mężem, że za te wszystkie wpadki (a było ich kilka :x ) na pewno zapłacimy jej mniej. Najgorsze jest to, że ona w ogóle nie widzi tych poślizgów i chce kasę w całości :evil: :evil: :evil: Już ja jej zapłacę :wink:

 

Jolla i ania&rafal i hilsyl - witam nowych forumowiczów. Piszcie dużo i dzielcie sie swoimi doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam grupę "wiosna 2006"

My też zaczynamy jak puszczą mrozy, czekamy na pozwolenie na budowę, mam kwadratowe oczy od przeliczania i porównywania różnych kosztorysów ( w każdym wyliczona inna ilość materiału Z tego samego projektu , przy tych samych materiałach). Wykonawcy za stan surowy otwarty chcą po 35 tyś.(3 ekipy)

Pozdrawiam szczególnie Mikołaja1 buduję tez "Marysię" oraz Karę której domek jest podobny do naszego.Jaki macie pomysł na zakup materiałów jeśli każdy kosztorys jest inny.

pozdrawiam Jolla

 

Jollu na temat realnych cen materialow tych podstawowych bede cos wiecej wiedzial w przyszlym tygodniu .Przygotowania do budowy domu rozpoczalem od wyszukiwania ekip bo dobre i niedrogie ekipy na brak roboty nie narzekaja . Na razie interesuje mnie cena w regionie ytongu oraz krajowych odpowiednikow takze bloczki betonowe , beton i stal czyli to czego bede poczebowal na poczatek najwiecej . A odnosnie ekip to szukaj dalej bo 35kPLN za stan sur bez dachu to lekka przesada . A znajac zycie firma ta pewnie ma wicej prezesow niz ludzi do roboty , pozdrawiam i zycze milego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zaczynajacych budowe swoich wymarzonych domkow.

Ja niestety mam problem z wyborem Banku ktory by mi udzielił kredytu na rozpoczecie budowy.Kredyt ten jest mi potrzebny na okres jednego roku .Owszem sa kredyty ale wysokosc odsetek w pierwszym roku jest najwiekasza tz. np.w PKO BP oferuja mi kredyt w wysokosci 35 tys. na piec lat gdzie odsetki do kredytu w pierwszym roku wraz z kosztami wynosza prawie 7000 zł.,czyli nie oplaca sie brac takiego kredytu na 1 rok poniewaz odsetki sa kolosalne a ja chciałabym go splacic po roku.Dlatego musze poszukac takiego banku ktory udzieli mi takiego kredytu gdzie oprocentowanie kredytu bedzie nizsze lub tak rozłozone aby wczesniejsza spłata kredytu była opłacalna.

Moze ktos z formułowiczow bedzie w stanie pomoc mi w wyborze banku llub moze zna niedrogi w odsetki kredyt.Bede bardzo wdzieczna za jakiekolwiek wzkazowki.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Wiośniacy 06! :p

Jola napisała

Witam grupę "wiosna 2006"

My też zaczynamy jak puszczą mrozy, czekamy na pozwolenie na budowę, mam kwadratowe oczy od przeliczania i porównywania różnych kosztorysów ( w każdym wyliczona inna ilość materiału Z tego samego projektu , przy tych samych materiałach). Wykonawcy za stan surowy otwarty chcą po 35 tyś.(3 ekipy)

Pozdrawiam szczególnie Mikołaja1 buduję tez "Marysię" oraz Karę której domek jest podobny do naszego.Jaki macie pomysł na zakup materiałów jeśli każdy kosztorys jest inny.

pozdrawiam Jolla

Jak się cieszę ,że przybyła kolejna MARYSIA! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Gdy znikła z oferty Horyzontu ,zmartwiłem się że jej czas się skończył! :( :( :( ,jednak jest zbyt ładna żeby odejść do lamusa! 8) 8) 8)

 

Gorąco pozdrawiam wszystkie Marysie i Iskierki i zapraszam na naszą stronkę pt. MARYSIA Z HORYZONTU.! :wink:

 

Pozdrówka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz też domek z archonu. Mam nadzieję, że nie masz tu na myśli architektów z tego biura. Ja, jak do tej pory, nie mogę powiedzieć nic złego na tą firmę. Właśnie wczoraj dostałam (za darmo) projekt instalacji wentylacji mechanicznej, ogrzewania kominkowego (DGP) i klimatyzacji. Dodam, że mój domek to nowość archonu, więc projektów takich instalacji jeszcze nie mieli. Na moją prośbę wykonano go w ciągu zaledwie 9-10 dni. Teraz czekam jeszcze tylko na kosztorys z archonu i mam nadzieję, że również tu będę mile zaskoczona. Jak do tej pory współpracę z tą firmą uważam za doskonałą- bardzo szybko reagują na moje pytania, wątpliwości, czy prośby.

Nie na Archon nie moge narzekac. Tez dostalismy projekt ze wszystkimi mozliwymi instalacjami, wnt mech itd. Projekt kupowalismy przez przedstawiciela w Poznaniu, ktory robil nam rowniez adaptacje wraz z przygotowaniem i wypelnieniem dokumentow do pozwolenia na bud. - jak juz pisalam wczesniej za 1.200 - projekt kupowalam w tej samej cenie jak na stronie internetowej Archonu. Nasze biuro niby ok, narzekalam, ze przeciagneli nam termin przygotowania o 2 tyg., ale teraz widzeze to i tak nie najgorzej :wink: Ale na wyliczenie 1 belki to sie nie moge doczekac - pewnie dlatego ze wszystko juz im zaplacilam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Fajnie,że tyle osób się odezwało. Nasza "Marysia" będzie wybudowana też w Żernicy na Leśnej. Jesteśmy po wstępnej rozmowie ze sprzedawcą materiałów, w poniedziałek chcemy kupić porotherm i strop Lejera, bo jest promocja.

Do tych czas wszystko szło w miarę spokojnie, trafiłam na bardzo fajną panią geodetkę, która poleciła mi projektantkę także przemiłą panią i uważam ,że niedrogą. W naszym projekcie zrobiliśmy trochę zmian ( likwidacja daszku nad tarasem, zmiana wymiaru i rozmieszczenia okien , wyrównanie stropu nad garażem, likwidacja drzwi z kotłowni, poszerzenie garażu o 0,5 m, zmiana ścianki działowej )adaptacja projektu, zagospodarowanie działki, gotowy projekt szamba+ załatwienie wszystkich formalności w urzedzie, kilka jej wizyt bo przez naszą działkę szedł kabel, który jest nieczynny ale jest naniesiony na mapki, za wszystko 1300zł. Jeszcze pomogła w załatwieniu projektu zjazdu bo to nowość od września ,że na drogę gminną też potrzebny jest projekt.

Teraz jeszcze jakaś dobra i nie droga ekipa i jakoś poleci , byle do wiosny.

Rafal_m , kdzie będziesz budował w Żernicy i skąd masz taką tanią ekipę może mógłbyś podać jakiś namiar.

pozdrawiam

Jolla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Jolla i ania&rafal i hilsyl :D

ania&rafal - my z moim Rafalem tez jeszcze pol roku temu bylismy zupelnie zieloni. A z wlasnego doswiadczenia dodam, ze na wiedzacego tate (w moim przypadku tescia) to bym uwazala :) A poza tym milo jest samemu podejmowac swiadome decyzje i rozmawiac z wykonawca o konkretach :)

 

Mam nadzieje ze damy rade! Forum to skarbnica wiedzy :)

Na tate oczywiscie bedziemy uwazac ale na tym etapie zdecydowanie sie przydaje ;)

Najwazniejsze ze malymi krokami idziemy do przodu!

Ekipa juz jest- Czy waszym zdaniem 24-25 tys za budowe ( domek 120m powiezchni uzytkowej + garaz) to dobra cena???

Obejmuje fundamenty, posadzke, sciany, strop, konstrukcje dachu, pokrycie dachu, kominy- czyli chyba wszystko??

pozdrawiam serdecznie :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Fajnie,że tyle osób się odezwało. Nasza "Marysia" będzie wybudowana też w Żernicy na Leśnej.

...

Rafal_m , kdzie będziesz budował w Żernicy i skąd masz taką tanią ekipę może mógłbyś podać jakiś namiar.

pozdrawiam

Jolla

No coz, swiat jest BARDZO MALY, my nasza Iskierke tez bedziemy budowac na Lesnej w Zernicy, pozdrawiam wiec przyszla sasiadke ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

z przyjemnościa dołaczę się do Was. Również w tym roku zaczynamy budowę. Projekt mamy wybrany, pozwolenie na budowę w trakcie załatwiania, tylko na razie mamy dwa podstawowe dylematy:

1. ekipa (mamy trzy do wyboru),

2. ściany zewnętrzne - ciagle nie możemy się zdecydować.

i podstawowy problem - O BUDOWANIU WIEM TYLE CO NIC.

Pozdrawiam i liczę na wsparcie

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa juz jest- Czy waszym zdaniem 24-25 tys za budowe ( domek 120m powiezchni uzytkowej + garaz) to dobra cena???

Obejmuje fundamenty, posadzke, sciany, strop, konstrukcje dachu, pokrycie dachu, kominy- czyli chyba wszystko??

Według mnie cena calkiem niezla. Najlepiej zakres robot omawiac siedzac ze szegolowym harmonogramem budowy. Teraz tylko przygotujcie umowe

:)

 

Ja dzisiaj cale popoludnie i wieczor siedze nad umowa i harmonogramem :( I licze kosztorys do wniosku kredytowego :evil:

Jakbym wiedziala ile to pracy to bym zamowila kosztorys a Archonu, a ja sie zgapilam i teraz mam za swoje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...