Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ponawiam:

A ja proszę o opinię: dostałam wycenę stanu surowego zamkniętego- 35000zł. Dom o pow. 140m -parter, poddasze użytkowe, dach- odeskowanie i ułożenie gontu. Gość jest podobno bardzo solidny i rzeczowy. Z rozmowy wynikało, że jest dokładny i nie lubi fuszerki. Ma swój sprzęt i ekipę. Czy to dużo????

Błagam pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam:

A ja proszę o opinię: dostałam wycenę stanu surowego zamkniętego- 35000zł. Dom o pow. 140m -parter, poddasze użytkowe, dach- odeskowanie i ułożenie gontu. Gość jest podobno bardzo solidny i rzeczowy. Z rozmowy wynikało, że jest dokładny i nie lubi fuszerki. Ma swój sprzęt i ekipę. Czy to dużo????

Błagam pomóżcie.

wg mnie minimum 5 a nawet 10 tys. mniej mozesz stargowac w dol. Dla mni to bardzo duzo. Facet za bardzo sie ceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tabaluga1

Wydaje mi się że to nie tutaj. Tutaj sami początkujący nie mający pojęcia o kosztach. Zapytaj na liście płac wykonawców, albo napisz w wyszukiwarce forumowej "ile za" od kilku lat pada to odwieczne pytanie, a odpowiedzi jest kilka razy więcej. Ja Ci nie odpowiem bo nie wiem, sam zaczynam na wiosnę :D Trzeba mieć kilka ekip, spytać i będziesz wiedział. Podstawa to konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Robson68

Mam zamiar budować z maxa (Leier), hurtownia daje mi cenę 1.32 zł. Fundamenty z bloczków. Dach, tu niewiem, dachówka czy blachodachówka.

Serce jest za dachówką a rozum (kieszeń) za blachą. Zaczynam jak tylko się ociepli, fundamenty i mury na wiosne, dach wrzesień może październik (mam nadzieje że będą jakieś promocje) i wtedy zapadnie decyzja co do materiału.

:D Pozdrawiam :D

PS. A może ty masz wstępną wycenę dachu z dachówki i Blachy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :p

Beata i Waldek

Witajcie! Zaczęliśmy budowani! Przed zimą zdążyliśmy ze stanem "zero" i czekamy na wiosnę!

Czy dom musi jakiś czas odstać swoje? Czy za rok można już mieszkać? Jakie są Wasze plany???

 

Jesteśmy na tym samym etapie. :wink:

Dobrze jest ,budować etapami,dom musi mieć czas na "osiadanie" 8)

Widziałem na własne oczy ,pęknięcia na ścianie u znajomych ,choć fundamęt solidny ,zazbrojony i odstał 30 dni potem mury ,strop i dach - wszystko szło pięknie :roll: ,a pęknięcia zostały zauważone dopiero ,gdy wyszpachlowali wewnątrz ściany :(

Ja planuje w tym roku zrobić stan surowy z dachem i niech sobie "oddycha" do następnego roku. :D W przyszłym roku okna i wykończeniówka, a na zimę wprowadzka! :D :D :D

Tak doradza mi większość poważanych fachowców :p 8)

Mury ,tynki ,posadzki-muszą dobrze przeschnąć!!!!!!!!! :wink:

 

 

Pozdrówka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szymoszkowa!!

Właśnie że z wszystkim. Znam ludzi i wiem jak robią. Wiem że cena jest niska ale co mam poradzić, zawyżać nie będę. Możliwe że wszystko zależy od regionu. Pozatym w niedziele rozmawiałem z właścicielem firmy budowlanej i powiedział mi 20 000 tyś. Więc się nie zastanawiałem. Dla uściślenia, nie wystawi mi faktury VAT.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest ,budować etapami,dom musi mieć czas na "osiadanie" 8)

Widziałem na własne oczy ,pęknięcia na ścianie u znajomych ,choć fundamęt solidny ,zazbrojony i odstał 30 dni potem mury ,strop i dach - wszystko szło pięknie :roll: ,a pęknięcia zostały zauważone dopiero ,gdy wyszpachlowali wewnątrz ściany :(

Ja planuje w tym roku zrobić stan surowy z dachem i niech sobie "oddycha" do następnego roku. :D W przyszłym roku okna i wykończeniówka, a na zimę wprowadzka! :D :D :D

Tak doradza mi większość poważanych fachowców :p 8)

Mury ,tynki ,posadzki-muszą dobrze przeschnąć!!!!!!!!! :wink:

 

 

Pozwolę sobie z tym się nie zgodzić. Po miesiącu beton ma taką wytrzymałość, że nic się z nim nie stanie. Jeżeli jest spartolony to można czekać i 20 lat aby stężał :D, a on i tak pęknie

Podobnie z posadowieniem. Jeśli się spartoli to czas nie pomoże. Natomiast jeśli chodzi o wilgoć technologiczną to masz rację - warto poczekać. Ale jeśli się robi z BK na klej, to nie ma wilgoci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszciech

Ja już kupiłem dachówkę braasa frankfurter była na niego promocja i metr kosztował 18,50

Mogę jedynie powiedzieć ile kosztuje mnie cały dach

1- więżba z łatami i kontrłatami ok 7000zł

2- dach kompletny 12000zł (dachówki ze wszystkimi dodatkami + rynny)

Jedynie do tego muszę doliczyć ocieplenie i płyty kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze ile dostalam za ocieplenie 210m2.

wełna 15cm fasrock plus klej cerakol, siatka, podkład, tynk mineralny baranek 2mm 54zł./m2

Czekam na inne wyceny , co o tym sadzicie?

Obecnie zbieram poszczegolne wyceny ale chciałabym ocieplic dom jak go postawię latem.

Do zimy chciałabym miec stan surowy zamkniety z ociepleniem.Przez zime zrobić srodki i latem lub zima sie wprowadzić/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...