Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

Wybrałam się dzisia "na spacer" po urzędach,zaczynając zbierać wszystkie potrzebne dokumenty do pozwolenia na budowe. :roll: :roll: Rezultat:zajęło mi to 5 godzin.Co załatwiłam:

1.Wypis z planu zagospodarowania

2.Zapewnienie o wywozie nieczystości stałych

3.spotkałam się z architektem,w celu omówienia projektu który mamy kupować,utargowałam adaptacje budynku z 1000zł. do750zł :p

4.w energetyce pan który przyjmuje wnioski jest na zwolnieniu do poniedziałku :-? :-? mam przyjechać jak będzie

5.pani która wydaje zgode na dokonanie zjazdu z drogi na działke na zwolnieniu od 27 :o :o ,proszę czekać

Zapomniałam dowiedzieć się kto wydaje decyzje o wyłączenie gruntu z produkcji rolnej?Może ktoś mi podpowie.

Ogólnie głowa mi pęka,siostra , która miała przyjemnosć bywać wszedzie ze mną na koniec powiedziała "Nie wiem jak ty to wszystko wytrzymasz" :-? :o :roll: marzena i jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Robson68

Bardzo mi zależało na potwierdzeniu moich przypuszczeń co do kosztów które, poniosę na pokrycie dachu. Moje wyliczenia były podobne, ale szukałem potwierdzenia. Ja dopiero sprawdzam oferty różnych hurtowni, ale już powoli będę zaczynał kupować materiał. Niewiem kiedy będzie taniej, teraz czy na początku sezonu budowlanego.??

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Tez planujemy rozpoczecie budowy w tym roku. Mieszkamy daleko od Polski i budowa bedzie na tesciow. Bylismy juz blisko wybrania projektu ale... Tesciowie sa juz w wieku emerytalnym, my jesli wrocimy do ukochanej z roku na rok coraz bardziej Polski tez bedziemy w takim wieku. Czyli projekty, o ktorych myslelismy sa chyba zle/ uzytkowe poddasze/. Praktycznym bedzie dom parterowy koniecznie z dwoma lazienkami i trzema sypialniami plus garaz. Front domu od zachodu, garaz od polnocy. Od kilku tygodni spedzam dziennie po kilkanascie godzin na internet i staje sie coraz glupszy. Dodam, ze teraz mieszkamy w malym domku parterowym z 3 sypialniami i 2 lazienkami , otwarta kuchnia na jadalnie /lada/ i pokoj wypoczynkowy- razem. Uklad bardz praktyczny. Jest to typowa tania konstukcja amerykanska z ogrzewaniem nadmuchowym. Kilka miesiecy temu zakonczylism kapitalny remont.

SZUKAMY WIEC PROJEKTU!!!!!!!

Pozdrowienia.

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko na dzisiaj.

Szykujemy sie na branie kredytu tutaj. Bez tzw. junk fees dostaniemy okolo 6% na 15 lat. Na nasz obecny dom mamy 5.25 % tez staly i tez 15 lat.

Czy to jest dobry kredyt? W Waszych postach widzialem kredyty z oprocentowaniem ponizej 2%. Pomozcie mi to zrozumiec to moze tesciowie wezma w Polsce.

Dzieki.

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson68

No właśnie, zdania są podzielone. Jedni mówią że teraz jest tanio, inni że dopiero będzie w kwietniu. Na hurtowni mówią np. że idzie w góre MAX (leier) już dostali informacje i od 2 miesięcy czekaja na sygnał. A wykonawcy przekonują że potanieje od kwietnia, a cały fermęt robią hurtownie chcąc zwiększyć sprzedaż. Max wydaje mi się że co roku od dłuższego czasu leci w dół. A wsumie ile mogą potanieć 5 gr. ??KURCZE NIEWIEM!!??

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazber,tyle co wiem-w większości banków udzielają kredytu do 70ego roku życia,jeżeli teściowie są w wieku emerytalnym to dostana na krótki okres.Oprocentowanie poniżej 2 dotyczy kredytów branych we frankach szwajcarskich i przy dużym wkładzie własnym,około 40 %.

Wejdż na stronę http://www.archipelag i poszukaj Kornelia-to jest dom który ja wybuduję,ma to co chcialeś oprócz ustawienia stron.Mozna kupić odbicie lustrzane.Widziałam ten dom w naturze i dla nas-2 osób-jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Powoli się nasza układanka składa w całość,jutro ślubny odbiera papiery z ZUD-u i galopem do starostwa złożyć na pozwolenie budowlane,liczymy że za miesiąc pozwolenie będzie w ręku.

Spotkaliśmy sie z naszym przyszłym budowlańcem,w niedzielę jedziemy spisać umowę więc podzielę się z wami tym co nam zaprezentował i oczekuję szczerych komentarzy...

http://www.dobredomy.pl/?id_project=38

ZESTAWIENIE ILOŚĆ

I Roboty zieme(z drenażem) 2969zł

IIRoboty fundamentowe(z izolacjami) 8975zł

IIIRoboty murowe 4512zł

IVElementy żelbetowe 975zł

VKonstrukcja dachu i pokrycie 7588zł

RAZEM 25019zł

gość robi komin i wylewki podłogowe na gładko,w tym jest też taras i schody.Nie wim co jeszcze napisać :-? może to jeszcze że on załatwia materiały budowlane z zaprzyjaźnionej hurtowni ponoć taniej trochę.

CO SĄDZICIE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazber,tyle co wiem-w większości banków udzielają kredytu do 70ego roku życia,jeżeli teściowie są w wieku emerytalnym to dostana na krótki okres.Oprocentowanie poniżej 2 dotyczy kredytów branych we frankach szwajcarskich i przy dużym wkładzie własnym,około 40 %.

Wejdż na stronę http://www.archipelag i poszukaj Kornelia-to jest dom który ja wybuduję,ma to co chcialeś oprócz ustawienia stron.Mozna kupić odbicie lustrzane.Widziałam ten dom w naturze i dla nas-2 osób-jest super.

Super domek!!! Nam też się podobał, ale chcieliśmy trochę inne rozwiązanie wnętrza, więc mamy projekt indywidualny. Jak macie rozwiązaną wentylację kuchni i łazienki? Czy są to dodatkowe kanały kominowe odprowadzające parę itp.????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAbaluga, dzięki za "zaproszenie"

Moja znajomoś forum zdaje się jest niewielka, bo niechcący stworzyłam nowy temat, a faktycznie na "waszym wątku" poczułam się swojsko:) U mnie machina papierkowa ruszyła i marzy nam się Magnolia z horyzontów w całości na kredyt. Termin rozpoczęcia budowy zależy od łaskawości banku:)

Pożyjemy, zobaczymy:)[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata i Waldek-nie wiem jaka mamy wentylację :oops: .Wszystkie papiery sa u projektanta.Z tego co pamietam to w łazience jest zetka,w kuchni komin.Dołączony jest też projekt wentylacji mechanicznej ale to jest drozsze i może buczeć-tak mi powiedziano bo ja jeszcze nie wgłębiałam się w ten temat.

Gratuluję szczęśliwcom z pozwoleniami na budowę i kredytami-ja muszę jeszcze sporo poczekać niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...