Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Za dachówke Roben powiedzieli mi na hurtowni 2,50 zł/szt.

U nas w jednej hurtowni 2,55 zł, a w drugiej 2,40 zł/szt. Początkowo wydawało mi się to mało, byliśmy już właściwie zdecydowani, ale teraz sama nie wiem. Jeszcze się zastanawiamy nad dachówką betonową. W hurtowni mi się nie podobała, ale na dachu wygląda fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałam dachówkę Robena po 2.16 zł

w listopadowej promocji

O kurczę, pomyliłam się! Jeszcze raz zajrzałam do kalkulacji z hurtowni. 2,40 + 7% = 2,56 zł, ale za dachówkę w "niepromocyjnym" kolorze. Miedziana w promocji kosztuje 1,89 (już z Vatem). To byłaby w takim razie dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingakrakow

Gratuluję wyczucia!! ja też zastanawiałem się nad tą promocja ale szukałem dziury w całym. Teraz jestem zły na sibie jak chodzę po hurtowniach. Jest jeszcze szansa. Odczekam chyba do września, może się cena zmieni na moją korzyść, ale pewnie taniej niż twoje 2,18 zł juz nie bedzie. :D :D :D :D :D POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu nikogo straszyć, ale dziś rozmawiałam z potencjalnym wykonawcą i wiecie jaka ma być cena porothermu 25 P+W? Zanim odpowiem na to pytanie, przypomnę, że pan w hurtowni zaproponował mi cenę 3.95zł z Wat i tylko do końca lutego.

A nowa cena to...... uwaga.... 2.70zł. :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o Zrobiłam takie oczy.

Ciekawe, czy to się potwierdzi, skoro wszyscy straszą podwyżkami.

Ale ten pan ma ponoć bardzo dobre wtyki w hurtowniach no i jest zorientowany. Pożyjemy, zobaczymy. :roll:

 

Sprawa druga, istotna dla zaczynających na wiosnę. Czy wiedzieliście, że drewno na więźbę ścina się zimą i to drewno powinno sobie tak poleżeć jakieś 12 miesięcy. Ja nie wiedziałam i teraz nie wiem, czy nie jest już za późno. A bardzo chciałabym przykryć dachem dom na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tabaluga 1

 

Najblizszy czas pokaże jakie będą ceny, ja juz kupiłam Porotherm 30 i 25 więc po zawodach. Nie wiem skąd Twój wykonawca miał takie wieści, bo z tego co słyszałam producent porothermu , nie puszcza pary hurtownią do dnia zmiany cen, a zakupiony towar musi być wywieziony od producenta żeby cena obowiązywała.

Co do wieźby pewnie taka, która dłużej leży jest lepsza ,ale powiedz mi ile osób na rok przed budową mysli o dachu?

Jak sobie zbudujemy z tegorocznej to może dach nam się na głowę nie zawali.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałam dachówkę Robena po 2.16 zł

w listopadowej promocji

O kurczę, pomyliłam się! Jeszcze raz zajrzałam do kalkulacji z hurtowni. 2,40 + 7% = 2,56 zł, ale za dachówkę w "niepromocyjnym" kolorze. Miedziana w promocji kosztuje 1,89 (już z Vatem). To byłaby w takim razie dobra cena?

 

w jakiej hurtowni masz taką cenę?

My mieszkamy blisko pomorskiego,to może będzie się nam opłacało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :p

Sprawa druga, istotna dla zaczynających na wiosnę. Czy wiedzieliście, że drewno na więźbę ścina się zimą i to drewno powinno sobie tak poleżeć jakieś 12 miesięcy. Ja nie wiedziałam i teraz nie wiem, czy nie jest już za późno. A bardzo chciałabym przykryć dachem dom na zimę.

Tabaluga 1.

Kto to wymyślił :o :o :o ....

90 % dachów robione jest ze świeżego drewna !! Tylko nieliczni mają sezonowane ,jest tylko tyle lepiej ,że jak samemu impregnujesz na na budowie to lepiej nasiąka , ale za to ,choć najlepiej ułożone i przełożone zawsze się powykręca :cry:

 

Pozdrówka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek wyjezdza a tu tyle sie dzieje!

robson68 - też gratuluje!

jolla - GRATULACJE !!

 

Ja jestem juz niezle przez wszystkich nastraszona, ze ceny na materialy pojda w gore i bardzo wam zazdroszcze waszych zakupow :) ale moze juz w przyszlym tyg. bede miala kredyt na koncie wiec ... tez rusze po hurtowniach:) Moze jednak nie bedzie tak zle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to drewno, myślałam sobie tak samo jak Wy. Nie planowałam absolutnie zamawiać więźby rok wcześniej. Przestraszył mnie wczoraj kolega, dlatego właśnie poruszyłam ten wątek na forum i ciekawa byłam Waszych opinii. Również będę zaczynała budowę na wiosnę i też chcę przykryć domek przed zimą. A skoro widzę, że większość tak robi, to już nie mam wątpliwości. W każdym razie bardzo dziękuję za opinie, chciałam to właśnie "usłyszeć"

Jeśli zaś chodzi o ceny porothermu, to są to słowa mojego potencjalnego wykonawcy. Sama nie wiem, co o nich sądzić, nie mam na razie funduszy, by kupować materiały, więc zaczekam na pieniążki z banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...