Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich!

 

Ja też mam zamiar rozpocząć budowę na wiosnę br i zakończyć stan surowy otwarty na jesień. Posiadam działkę, WZ do niej oraz upatrzony projekt (bardzo podobny do tego "siłaczki"), który "rysuje się" jeszcze u architekta. Mam nadzieję, że zakończy on go wkrótce i odda do zatwierdzenia. Na dzień dzisiejszy jestem zdecydowany na ściany z ceramiki. Po telefonicznym rozpoznaniu cen MAX z Biegonic - 1,50 zł. brutto; Porotherm Leyer 30 P+W - 2,60 a MAX z tej samej wytwórni - 1,44 zł brutto. Stal bez względu na przekrój - 1900/t. Jak myślicie, czy to są dobre ceny czy jeszcze poczekać i ew. się potargować?

 

Pozdrawiam Wszystkich budujących - byle do wiosny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi ludziki taką rzecz: jakie macie zdanie na temat nadproży z wnęką na roletę zewnętrzną? Ja uważam, że fajna rzecz, ale droga. Jednak może byśmy się zdecydowali na takowe chociaż w pokoju dziennym - już sama nie wiem :roll: Wczoraj dzwoniłam do firmy, która produkuje takie roletki, ceny od 175 zł za mb (ale cena do negocjacji). A słuchajcie: może jakoś inaczej idzie rozwiązać ten problem, w tańszy sposób, żeby skrzynka z roletą była ukryta w ścianie nośnej, a nie wisiała w środku? Myślcie intensywnie, czekam na opinie i rady :)

Pozdrawiam

Hmm... widzę, że nie ma zainteresowanych do takiego rozwiązania :roll:

 

Z tym pytaniem trzeba sie zwocic do specow w tej dziedzinie. ja sama mam duzy problem z roletami w wykuszy z wyjsciem na taras i zdaje sie na lepiej wiedzacych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to napisz na priv gdzie dokładnie się będziesz budować, może faktycznie my przyszłe sąsiadki? :D

 

To w końcu nie tajemnica - będziemy budowali się w Zielątkowie, gmina Suchy Las.

 

Dziś jeszcze raz dzwoniłam do projektanta który składa nasze papiery do starostwa, powiedział że 4 tyg. to max, ale pewnie będzie szybciej :)

 

Byłam na razie w 3 bankach - PKO BP, Kredyt Bank i Millenium i póki co PKO ma zdecydowanie najlepszą ofertę. Jutro i pojutrze będę u pośredników, ciekawe czy zaproponują mi coś ciekawszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiowa powodzenia w załatwianiu kredytów!!!

 

marzena i jacek

 

Dzięki :D

Macie już to za sobą?

Trochę się obawiam, bo kredyt musi być duży - na całą budowę i koniec spłaty działki, ale w końcu to nie pierwszy kredyt który bierzemy (choć oczywiście największy :( )

Jutro będziemy mieli wycenę od jednej ekipy, wydają się bardzo sensowni, szef jest z wioski obok i w naszej wsi wybudował już sporo domów, więc - miejmy nadzieję - nie jest partaczem. W weekend pojedziemy oglądać jego dotychczasowe dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi ludziki taką rzecz: jakie macie zdanie na temat nadproży z wnęką na roletę zewnętrzną? Ja uważam, że fajna rzecz, ale droga. Jednak może byśmy się zdecydowali na takowe chociaż w pokoju dziennym - już sama nie wiem :roll: Wczoraj dzwoniłam do firmy, która produkuje takie roletki, ceny od 175 zł za mb (ale cena do negocjacji). A słuchajcie: może jakoś inaczej idzie rozwiązać ten problem, w tańszy sposób, żeby skrzynka z roletą była ukryta w ścianie nośnej, a nie wisiała w środku? Myślcie intensywnie, czekam na opinie i rady :)

Pozdrawiam

Hmm... widzę, że nie ma zainteresowanych do takiego rozwiązania :roll:

 

Z tym pytaniem trzeba sie zwocic do specow w tej dziedzinie. ja sama mam duzy problem z roletami w wykuszy z wyjsciem na taras i zdaje sie na lepiej wiedzacych :D

 

 

No widzisz Iga Ja już pytałam o to jakiś czas temu i kurcze blade nikt mi nie odpowiedział :( Może faktycznie wśród inwestorów to mało popularne rozwiązanie... Chyba będzie lepiej jak pogadam z kiero :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Misiowa

Dzięki :D

Macie już to za sobą?

Trochę się obawiam, bo kredyt musi być duży - na całą budowę i koniec spłaty działki, ale w końcu to nie pierwszy kredyt który bierzemy (choć oczywiście największy :( )

Jutro będziemy mieli wycenę od jednej ekipy, wydają się bardzo sensowni, szef jest z wioski obok i w naszej wsi wybudował już sporo domów, więc - miejmy nadzieję - nie jest partaczem. W weekend pojedziemy oglądać jego dotychczasowe dzieła.[/quote]

 

Ja juz prawie po - w pt. moze uda mi sie podpisac uowe kredytowa. Troche to opisalam w atku klub kredytobiorcow a ostatnie wyniki sa w miom dzienniku budowy.

Witamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TABALUGA ten twój informator nie ma chyba racji co do cen Porothermu - mam znajomego w prothermie i wczoraj dostałam od niego telefon że z dniem 1 marca - idzie w górę 7%-jeśli chodzi o ściany zewnętrzne-a wewnętrzne nieznacznie się zmienią.(bo przestraszyłeś mnie tą ceną i wolałam potwierdzić to u żródła, czy kupować teraz czy czekać-no i mam odpowiedź kupuję teraz)

Pozdrawiam wszystkich ogarniętych szałem zakupów budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TABALUGA ten twój informator nie ma chyba racji co do cen Porothermu - mam znajomego w prothermie i wczoraj dostałam od niego telefon że z dniem 1 marca - idzie w górę 7%-jeśli chodzi o ściany zewnętrzne-a wewnętrzne nieznacznie się zmienią.(bo przestraszyłeś mnie tą ceną i wolałam potwierdzić to u żródła, czy kupować teraz czy czekać-no i mam odpowiedź kupuję teraz)

Pozdrawiam wszystkich ogarniętych szałem zakupów budowlanych.

Witam Blanka P

To co napisałaś ostatecznie wpłyneło na moją decyzje, doszedłem do wniosku że czas kupić MAXA po cenie oferowanej przez hurtownie (1,32 zł). Do tej pory miałem wątpliwości ale teraz już są rozwiane!!

 

 

Dzięki i pozdrawiam

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, hej witajcie :lol: :lol:

 

Nie było mnie kilka dni, a tu tylu nowych budujących.

Wczoraj kupiliśmy dachówkę celtycką brąz z brassa, zastanawiałam się 2 miesiące co wybrać , jednak rozsądek wziął górę. Cena za cały dach 187 m 2 to 10167 zł do tego więźba za 5500 zł. Teraz zastanawiam się nad stropem w projekciem mam Terive -wyliczona cena to 4400 zł ale proponuje mi strop ceramiczny droższy o 1600 zł i co tu robić, czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

Pozdrawiam :wink:

Jolla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiowa

To jednak nie będziemy sąsiadkami, bo my to kierunek wschód od Poznania - Kostrzyn.

 

 

No to szkoda :(

 

Byłam dziś w expanderze i póki co nie znaleźli mi nic ciekawszego od tego co sama wyszukałam. Ciekawe jak jutro w open.

W PKO BP mogło by się udać w CHF 2,1% przy wkładzie poniżej 20%, inne warunki nie najgorsze tylko jakaś dziwna wyplata transz. Na razie szukam dalej.

Mąż pojechał spotkać się z budowlańcem zeby odebrac wycenę, ciekawe ile nam wyliczył? Niestety z naszego w założeniu bardzo prostego domku zrobił sie w końcu domek trochę bardziej skomplikowany :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiowa

To jednak nie będziemy sąsiadkami, bo my to kierunek wschód od Poznania - Kostrzyn.

 

 

No to szkoda :(

 

Byłam dziś w expanderze i póki co nie znaleźli mi nic ciekawszego od tego co sama wyszukałam. Ciekawe jak jutro w open.

W PKO BP mogło by się udać w CHF 2,1% przy wkładzie poniżej 20%, inne warunki nie najgorsze tylko jakaś dziwna wyplata transz. Na razie szukam dalej.

Mąż pojechał spotkać się z budowlańcem zeby odebrac wycenę, ciekawe ile nam wyliczył? Niestety z naszego w założeniu bardzo prostego domku zrobił sie w końcu domek trochę bardziej skomplikowany :oops:

 

 

 

 

Witam i pytam-

 

 

Czy mozesz mi wytlumaczyc ten kredyt z oprocentowaniem 2,1. Pytalem juz oto ale nikt mi nie wytlumaczyl.

Chcemy tez zaczac w tym roku, mamy dobra sumke na start, kredyt w kraju naszego pobytu 7% na 15 lat. Jest to tzw.fixed rate czyli staly.

 

Pozdrawiam,

 

Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...