Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam! :p

iga, a dlaczego Ci ten materiał nie podchodzi? My będziemy budować właśnie z porothermu, tyle że chyba 30 P+W, bo w tej chwili wychodzi nam trochę taniej niż 25. A damy trochę cieńszy styropian

???????????????????????

Tańszy jest ,ale 1 sztuka, tylko że 30 wychodzi 16 szt. na m2, a 25 -11szt. na m2.

Więc jeszcze raz policz ,który tańszy?! :o

 

Pozdrówka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :p

iga, a dlaczego Ci ten materiał nie podchodzi? My będziemy budować właśnie z porothermu, tyle że chyba 30 P+W, bo w tej chwili wychodzi nam trochę taniej niż 25. A damy trochę cieńszy styropian

???????????????????????

Tańszy jest ,ale 1 sztuka, tylko że 30 wychodzi 16 szt. na m2, a 25 -11szt. na m2.

Więc jeszcze raz policz ,który tańszy?! :o

 

Pozdrówka! :D

 

Taa, 25 muruje się wzdłuż (dłuższym bokiem) a 30 w poprzek. Dlatego wychodzi większe zużycie na 1m2.

W ostatnim muratorze jest porównanie materiałów z ceramiki i są wyliczenia ilości materiału i cena na 1m2 muru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo takie straszne rzezy pozna o pth wyczytac na forum 9opcja szukaj) :( a poza tym jak cos jest tak tanie to chyba musi byc powod :D Nic za darmo moi drodzy :)

 

W kazdym razie wychodzi mi na to ze przy mojej cenie (nawet bk wyjdzie mi tylko 600 zl taniej) bede z nigo budowac... Mega max z Kozlowic 5,18!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jako ze tez chcialbym w najblizszym czasie rowniez zaczac, to sie dopisuje :)

Prawde mowiac przejrzawszy forum widze, ze wiekszosc z Was strasznie nerwowo do calego procesu budowy podchodzi. A moze to tylko ja jestem za bardzo wyluzowany :D

Moze chwile o moich postepach (b. skromnych jak na razie).

Plan zagospodarowania mojej miesciny jest od dawna, wiec nie mialem zadnych problemow z WZiZT. Projekt zakupilem w 10.2005 i dopiero tydzien temu dalem do adaptacji. A tak prawde mowiac, to nic w nim nie zmieniam, wiec architekt robi tylko projekt zagospodarowania terenu (zreszta wlasnie za chwile jade go odebrac i od razu jade zlozyc do starostwa). Razem z wnioskiem o odrolnienie. A wlasnie - klniecie na urzednikow - zapraszam do Grodziska Maz. - jest zupelnie inaczej. Milo, przyjemnie, szybko - jestem w malym szoku po tym co ciagle przezywam w Warszawie.

Co dalej - po drodze byly badania geotechniczne - cala sprawa zajela mi tydzien

Mapka do celow projektowych - 2 dni

Adaptacja projektu - tydzien

Mam nadzieje, ze pozwolenie na budowe nie wykroczy poza 3 tygodnie.

Jak na razie jestem na etapie wyboru ogrodzenia :D Reszte domu juz raczej wiem jak bedzie wykonywana (i z czego).

Materialow i ekip jeszcze nie mam - niedlugo sie za to wezme.

Jesli chodzi o przylacza - czekam na prad. Wody i tak nie chce z wodociagu - gleboko wiercona studnia w zupelnosci mi starczy, a szambo (brak mozliwosci wykonania pos) i zbiornik z gazem na razie musi wystarczyc :(

 

Co do samego domu - rezygnuje z wentylacji grawitacyjnej i robie rekuperator. Co do ewentualnego braku pradu - i tak w zalozeniach mialem kupno agregatu pradotworczego. W rozdzielni mam zamiar zrobic jeden obwod, na ktorym beda: piec gazowe, pompa do studni oraz pompa obiegowa. Spokojnie starczy kW na rekuperator i jakies "oswietlenie awaryjne" :)

 

No i to by bylo chyba na razie na tyle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, musze byc optymista. Jakby bylo inaczej to nie bralbym sie za budowanie domu :D

Zreszta jak tu nie byc optymista.

Bylem dzisiaj w ZE i odebralem juz trzecia propozycje umowy- te juz podpisze :D I nawet bylo dosyc milo :D

W starostwie powiatu grodziskiego tez zalatwilem to co chcialem, a skladajac projekt do pozwolenia na budowe, na pytanie kiedy mam sie dowiedziec o odpowiedz, mila Pani stwierdzila, zebym zadzwonil za 7-10 dni - i jak tu nie byc optymista :D

No i dalej optymistycznie - wybieralem ostatnio ogrodzenie. Wydumalem sobie takie z prefabrykowana podmurowka. Poniewaz w Warszawie nie moglem znalezc zadnego producenta/dystrybutora, to zglosilem sie do firmy Plast-Met z okolic Wroclawia. Przy pierwszej rozmowie wyszedl problem dowozu. Pozniej juz okazalo sie, ze jednak przy moim zamowieniu dowioza mi materialy. Milo, przyjemnie, a jak wyslalem 3 warianty ogrodzenia do wyceny, to mniej wiecej po godzinie mialem juz ceny :)

No, to na razie tyle jesli chodzi o optymizm :)

 

pozdrawiam

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH NA WIOSNĘ!!!!!!!!!!!!

Też chciałbym rozpocząć na "wiosnę"- ale nie wiem, czy w tym roku wogóle będzie jakakolwiek wiosna!... a teraz pytanie do Wszystkich : KIEDY BĘDZIE CIEPLEJ!

Powoli zaczynam wpadać w jakąś depresje, jeszcze nigdy tak nie denerwowało mnie, że pada śneeg- brrrrrrr, lub jest temperatura minusowa. Ale to tyle pesymistycznie.

Niektórzy z Was są już na fajnym, mocno zaawansowanym etapie budowy - zazdroszczę. Ja mam już pozałatwiane wszystkie formalności związane z zezwoleniami na budowę z archeologiem włącznie. Poza tym zakupiłem część materiałów i mam "ustawioną" brygadę do budowania. Wykonawca obiecał, że rozpocznie moją budowę 03 kwietnia.

Czy ktoś się dowiadywał o kredyt we frankach w banku "DOM BANK", podobno mają obecnie najlepszą ofertę - kretyt w kwocie 150.000zł na 30 lat (jest to 40% inwest.), rata obecnie wynosi 611zł. Prowizja 1800zł i 20zł weksel. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko i corko

nie bylo nas tu od poczatku stycznia bo najpierw sie net posypal potem rodzice zaczeli remont wiec mieszkam u Sebka. pozwolenie juz mamy kopacze studni juz wybrani- ekipa czeka na potwierdzenie terminu a casting na kierownika rozpoczety. nie wiem kiedy znowy zajrze ale trzymajcie kciuki!!!!!! M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niektorzy pewnie patrza na moj optymizm z przymruzeniem oka.

Ale ja na prawde nie mam ochoty sie stresowac budowa domu - tak sobie wymyslilem, ze budowa domu bedzie dla mnie radocha :D

W sumie czy bede latal wkurzony czy wszystko bedzie przebiegalo wedlug mojego scenariusza, to i tak ten dom wybuduje, wiec wybieram druga opcje :)

Z ekipami nie mam najmniejszego zamiaru sie uzerac - umawiam sie/spisuje umowe na konkretna rzecz, w konkretnym terminie za konkretne pieniadze. Cos nie wyjdzie - zegnam sie z ekipa. Poza tym mam zamiar czesc rzeczy robic sam (jak np. fundamenty, zbrojenie stropu itp), a inne dokladnie kontrolowac, chociazbym mial np. pol dnia spedzic przy niwelatorze.

 

Obecnie wiec czekam na pozwolenie, znajduje jakiegos kierownika (a dokladniej potrzebne mi sa jego papiery) i zaczynam, jak mi ZE podlaczy prad, a moze i wczesniej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wookasch czemu z przymruzeniem oka :) Moj maz mowi dokladnie to samo :)

Z ty, ze widze, ze ty masz nad nami duza przewage, bo jesli juz robisz cos sam, to masz o tym blade pojecie - mozesz tez merytorycznie skontrolowac ekipe -i nawet siedziec na budowie przez pol dnia :wink:

A np. pewnie ekipy nie bede widywac, bo beda pracowac podczas gdy bede jechac i bede w pracy. O budowie mam nikle pojecie, a jej technicznych aspektach zadne, a maz stale w rozjazdach.

I wcale nie patrze mniej optymistycznie :D Co by sie nie dzialo domi tak postawie i bede w nim mieszkac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...