Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

Wookasch - pierwszy raz przejedziesz się na szukaniu ekipy. Jeśli jej teraz jeszcze nie masz, to dobrą będziesz miał na następną wiosnę. Jeśli jakąś zwolnisz to będzie to samo. Dobre ekipy mają zaklepane roboty na rok z góry, a te które można wziąć z marszu po wywaleniu poprzedniej wywalisz po jednym dniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Spoko. Ja tylko delikatnie zwracam uwagę na pewne fakty które w budownictwie są nieuniknione. :D

 

Wiem, wiem.

Codziennie zajmuje sie pacyfikacja ekip na duuuzo wiekszej budowie :lol:

Fakt, moze powinienem wczesniej wspomniec o tym, co robie zawodowo.

Dlatego dalej jestem optymista.

 

Iga9 - ja nie bede mogl siedziec u siebie na budowie pol dnia. To, ze chce np. sam ukladac zbrojenie to nic nadzwyczajnego. Tzn. w sumie to jest proste. Przede wszystkim nie przewiduje zadnego ciecia/giecia pretow na budowie - zamawiam juz zwymiarowane pozycje. A przy dobrze wykonanych rysunkach przez projektanta (a tak jest w moim przypadku) ulozenie zbrojenia jest juz proste.

 

Dalej jestem optymista.... :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie budowlańcem jesteś.

Cięcie i gięcie na budowie ... co za problem? W kilka minut zbijasz stół, bierzesz kilku sprytnych chłopaków i ukręcą dwa razy taniej i trzy razy szybciej niż zamawiane. Nieee.

Może dlatego, że na budowie mogę być 24 godziny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie budowlańcem jesteś.

Cięcie i gięcie na budowie ... co za problem? W kilka minut zbijasz stół, bierzesz kilku sprytnych chłopaków i ukręcą dwa razy taniej i trzy razy szybciej niż zamawiane. Nieee.

Może dlatego, że na budowie mogę być 24 godziny...

 

A po co mi to na budowie ???

Troche chyba jednak nie tak z tym trzy razy szybciej.

Rozpisuje sobie pozycje duzo wczesniej, wysylam zamowienie i na dzien kiedy potrzebuje, mam stal, ktora moge juz ukladac. A jezeli zamowie "poprostu" stal, to jak przyjedzie, to jeszcze kupe czasu musze poswiecic na ciecie/giecie.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebym dobrze zrozumaiłą - mowicie o "wiązaniu zbrojenia"? Bo jesli tak to np. opinia mojego kierownika budowy jest taka, że maja to zrobić wykonawcy na budowie, bo to prosta robota i "jakby ci to ktoś pokazał to sama byś dała radę" :D A w końcu juz i tak im za to zapłaciłam, więć im życia nie będę ułatwiac :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wczoraj architekt przyniósł nam projekt domku i poinformował, że już w następnym tygodniu otrzymamy "na rączkę" pozwolenie na budowę. Jeszcze tylko 2 tygodnie na uprawomocnienie i bedzie można zaczynać.

Zastanawiam się jeszcze z czego wybudować fundamenty: czy z bloczków betonowych czy też z bloczków szalunkowych i zalać to betonem? Jak u Was z materiałami? Wczoraj dzwoniłem w sprawie stali i w przeciągu miesiąca tona stali na jednym z tańszych składów podrożała z 1900 zł na 2100 :evil: Ciekaw jestem co jeszcze pójdzie w górę...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiTAM:))

My jesteśmy z tych nietypowych :lol: . Prawdopodobnie rozpoczniemy latem. ALe tylko piwnice i pierwszy strop pożnije przygotowanie do zimy i czekanie wiosny kiedy prace ruszą znowu :)) A wiosną ... będę czekał lata:D

 

 

Wcale nie jesteś nietypowy :wink: my też zaczynamy latem, prawdopodobnie dopiero w połowie lipca, bo jak w końcu udało nam się znaleźć murarzy, to okazało się, że prędzej nie mogą. Mam nadzieję, że przed zimą zdążymy ze stanem surowym :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stal już byscie kupili gdyby byla kasa czy czekacie, nie wiem co robić, moglabym juz kupić ale nie wiem sama?

Jeśli się nie boisz pseudo złomiarzy, to możesz kupić potanieć nie potanieje ! :cry:

Ja obecnie rozglądam się za drewnem , w Toporowie za m3 600zł dowóz gratis ,łaty w tej samej cenie myślę ,że taniej nie znajdę!

 

Pozdrówka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...