Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

Jak otrzymam od architekta zestawienie ilości stali potrzebnej do budowy całego budynku to chyba zdecyduję się na natychmiastowy zakup. Być może uda się wynegocjować jakiś rabacik... Z czego macie zamiar wybudować kominy - tak spalinowe jak i wentylacyjne? Systemowe czy też ceramiczne (cegła lub kształtki kamionkowe)?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobra kupie i stal i zamowie więźbe w nowym tygodniu, w toporowie mam tylko dylemat bo mam 6 dlugich krokwi 14m czy cós takiego ,

BUSCHODO

A propo kominow to jest taki watek o Schidlu, poszukaj w wymianie doswiadczeń lub po moich postach bo tez tam sie udzielalam.

Ja kupie jeden Schidel avant i jeden zapla lub inny odpowiednik Rondo plus Schidla, jest jeszcze kom-wentu komin z wroclawia i tez ludziska na forum polecaja , na pewno jest tanszy niż Schidel. w przyszłym tygodniu jade do Zielonej do Centrum konmina potargowac coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec z ta satla to mam nadzieje, ze mi tego wszystkiego nie rozkradna Moze zdecyduje sie czesciowy transport na etapie findamentow. Jeszcze zobacze. Ja bede kupowac juz w tym tygodniu - dowoz na telefon za 50 zł.

 

Co do kominow - muruje z cegly - jednak chyba wychodzi tanej niz systemowe :) Choc wiem - ma swoje minusy, ale glownie licze pieniazki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :p

Co do kominow - muruje z cegly - jednak chyba wychodzi tanej niz systemowe Choc wiem - ma swoje minusy, ale glownie licze pieniazki

Ja też muruję z cegły , przynajmniej nie ma problemu z wymurowaniem klinkru ponad dachem! :wink:

No a druga sprawa ,robie komin w ścianie , systemowy był zaprojektowany obok [zżerał cenne cm2] :(

Jeśli wychodzi taniej ,to już 3 plus za murowanym z cegły! 8)

 

Pozdrówka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dołšczę doœć nieœmiało... bo jeszcze nie mam działki. Ale wydaje się, że za tydzień podpiszę umowę przedwstępnš, a potem to już z górki? ;)

 

(mam nadzieję do lata załatwić całš papierologię, potem zbudować fundamenty i przezimować, a na wiosnę 2007 - która mam nadzieję, że przyjdzie szybciej niż tegoroczna - ruszyć ostro i Wigilię 2007 spędzić "u siebie").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi tu o kase ale by all zrobic dobrze ... kasa niby jest ważna ale to w koncu nie koniec świata , a co na temat budowy w rok powiedzą fachowcy ... co fachowiec to inne zdanie , jedni - ze wszystko jedno , drudzy ze budynek musi wyschnąć , świerze ściany "pracują" co poźniej daje efekt w postacji pęknięć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu w zaczynajacych na wiosen planuje juz na zime zamieszkanie w nowym domu (patrz- poczatek watku). Jasne, ze niesie to ze soba pewne ryzyko (wilgoc, pekniecia). Jesli chodzi o wilgoc to dobrym rozwiazaniem jest wentylacja mechaniczan (choc ja w kilku powodow musialam z niej zrezygnowac). Przy takiej decyzji nalezy sie po prostu z pewnymi rzeczami pogodzic i poznej nie narzekac. Wybirac np. szybciej schnace tynki, wylewki etc. Optymalne jest wg mnie budowanie rozlozone na 2 sezony, choc ja buduje z jeden :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O lie mam dobra wiedze na ten temat (jesli sie myle niech ktos mnie poprawi):

1. Im wiecej zaprawy i lenego betonu przy murach, stropach = dluzej schnie 9przynajmniej powinno);

2. Tylko gipsowe schna krocej o cementowo-wapiennych (choc te drugie mnie sie akurat bardziej podobaja i mimi tego bede je miala),

3. wylewki maszynowe schna krocej o tych lanych z gruchy (choc sama nie rozumiem dlaczego :o ).

Im ceilejsze lato i szerzej poptwierane okna tym szybiej wszystko ucieknie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLANKA P poczytaj sobie na forum jest kilka watkow na ten temat. Jak zwykle opinie sa podzielone. Ja jednak dalam wiare sceptykom i zrezygnowalam glownie ze wzgl. na koszt (bo nie wyobrazam sobie nie budowac kominow i wentylacji grawitacyjnej w ogole (co bedzie jak wylacza prad na pare dni - a nie wiemy jak sie losy naszego kraju potocza:)), wiec calos to bylby dla mnie dodatkowy wydatek. 2. Uwielbiam otwierac okna wiosna i latem (mam taki wewnetrzny przymus wietrzenia 2 x dziennie nawet zima) a podobno przy mechanicznej to niekorzystne. I pojawily sie wlasnie opinie, ze dla alregikow nie jest to korzysten (a takowym jestem), choc nie wiem ile w tym ostatnim prawy - byla na ten temat dluga dyskusja. Jak dla mnie za duze koszty (maialm wstepna wycene od http://www.rekuperatory.pl na 15.000). I maly dom, gdzie na poddaszu nie maialm za bardzo miejsca na centrale z dala od sypilani. Uff :) to chyba tyle :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IGA9Dzięki za odpowiedź. Czy wreszcie idzie ciepło? i ten śnieg stopnieje, bo u mnie słoneczko za oknem. Właśnie stoje przed dylematem- woda z wodociągu czy własna studnia- wodociąg mam w odległości 80m od domku ( za samo pozwolenie 1300zł)brak kanalizacji.Szukam jakie to koszty. A może ktoś mi doradzi? Co wybrać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IGA9Dzięki za odpowiedź. Czy wreszcie idzie ciepło? i ten śnieg stopnieje, bo u mnie słoneczko za oknem. Właśnie stoje przed dylematem- woda z wodociągu czy własna studnia- wodociąg mam w odległości 80m od domku ( za samo pozwolenie 1300zł)brak kanalizacji.Szukam jakie to koszty. A może ktoś mi doradzi? Co wybrać?

 

Mam ten sam problem z woda :( Tylko nie wiem czy jesli jest zapisane w MPZP, ze woda z wodociągu, to czy można zrobic studnie? Jak sądzicie? Bo koszty doprowadzenia wody mnie przerażają, a my mamy sporo wiecej niż 80m :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś doradzić - zależy jakiej jakości jest woda z wodociągu, jakie ciśnienie i jaka sieć (stara i awaryjna itp.). Ja mam wodę z własnego ujęcia (niestety nie ze studni tylko z rury wbitej w ziemię na ok 9 m.) i czasami marzę o tej z wodociągów. Oto plusy i minusy własnego ujęcia:

 

Plusy:

- woda lepszej jakości niż z wodociągów

- tańsze wykonanie

- nie musisz płacić za wodę

 

Minusy:

-kosztowne wykonanie studni i zakup hydroforu

- płacisz za prąd podczas pobierania wody

-wahania ciśnienia w zależności od ilości wody w zbiorniku hydroforowym (denerwujące zwłaszcza gdy masz przepływowy gazowy podgrzewacz wody)

- kosztowne naprawy zestawu hydroforowego (ostatnio kilka dni nie miałem wody w kranach a naprawa pompy i spalonego silnika kosztowała mnie 700 zł :evil: )

 

Musisz wszystko dokładnie skalkulować co się bardziej opłaca.

 

Pozdrowienia

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam problem Architekt, ktory zajal sie nasza adaptacja dal plame Otóż 2 tygodnie temu wysłał nam maila,ze juz składa wniosek o pozwolenie na budowe. Dzisiaj zadzwonilam do Starostwa dowiedziec sie na jakim "etapie" jest nasz wniosek i... okazało sie, ze wniosku NIE MA Byłam niesamowicie zdziwiona Zadzwonilam do architekta, ktorego akurat nie było... Poproszono abym zadzwonila za 20 minut. Dzwonie po pół godzinie, znowu go nie ma Wiec uprzejmie prosze Pania, z ktora rozmawialam aby wyjasniła mi sytuacje... Pani na to mówi mi, że to ona miala robic ta adaptacje, ale w lutym miala duzo wolnego wiec nie zrobila... Ale sie wkurzyłam

Spytałam ja dlaczego w takim razie nie zostalismy o tym fakcie powiadomieni? Ekipe mamy umowiona na 20.04 i co teraz??? Przeciez nie zdazymy! A nawet jak juz dostaniemy to pozwolenie(mamy czekac ok. miesiaca), to jeszcze sa dwa tygodnie na uprawomocnienie... Pani mi na to,ze mozemy zaczac bez czekania na uprawomocnienie Ja jej na to, ze przeciez to niezgodne z prawem, a Ona: No, tak...

Jutro rano tam jadę

 

Co byscie zrobili? Zabrali dokumenty z tego biura i sami złożyli w Starostwie? A jak w takim razie z rozliczeniem z nimi? Poradźcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :p

BLANKA P napisał:

IGA9Dzięki za odpowiedź. Czy wreszcie idzie ciepło? i ten śnieg stopnieje, bo u mnie słoneczko za oknem. Właśnie stoje przed dylematem- woda z wodociągu czy własna studnia- wodociąg mam w odległości 80m od domku ( za samo pozwolenie 1300zł)brak kanalizacji.Szukam jakie to koszty. A może ktoś mi doradzi? Co wybrać?

Jeśli tyko bym miał możliwość , wybrałbym wodę z wodociągu!!! 8)

Oczywiście jeśli jest to wodociąg z wierconej głębinówki ,a nie z rzeki czy jeziora :cry:

Jakość takiej wody jest wysoka , z własnej studni ,żeby uzyskać dobrą jakość trzeba wydać majątek na filtry ,odżelaźniacze itp. :x nie licząc kosztów samej studni ,hydroforu i reszty.

 

Pozdrówka! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...