Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

szymoszkowa ja mialam humus zdejmowany koparko-spycharka. Na logike - jakby tam byly paliki geodety to by wszystkie pofrunely :D A jak wytycza wapnem na ziemi to tez by ci z humusem znikly. Hymus sie zdejmue na duzo szersze powierzchnii niz powierzchnia domu (u mnie w dzienniku widac jak mam zdjety - prawie z calej powierzchni dzialki),w tym ew. pod podjazdem. Tak wiec geodeta z tego co ja wiem zawsze po humusie. A na pozwoleniu masz dom wrysowany na mapce dzialki, wiec wiesz gdzie mniej wiecej bedzie stal. A ile humusu sciagnac to ci na pewno poradzi wykonawca (np. operator kopraki), to nawet widac golym okiem kiedy zyzna czarna ziemia sie konczy.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ponownie. Mam pierwszą wycenę i oto co ciekawsze pozycje które chciałbym z wami porównać:

Porotherm 25 P+W : 4,35 zł brutto (22%)

Bloczek betonowy (na fundamenty): 2,95 zł

Cegła klinkierowa: 1,39 zł

Cegła zwykła pełna: 0,58 zł

Folia kubełkowa: 1,5 m: 6,20 zł/m2

Stal 2170zł / tonę

Jak to u was wygląda? Czy PTH rzeczywiście poszedł w górę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ceny z Nadstagi - towar zakupiony w zeszlym tygodniu (pth ma podobno podrozec z poczatkiem kwietnia):

bloczek betonowy M6 na fudamenty 2,49 brutto

pth 25 P+W 3,63 brutto

siporeks (u mnie bedzie na scianki działowe) 12x24x59 3,15 brutto za pustak.

 

Wszystko z dowozem (dowolna ilosc razy, np. przyjad co 2 dni - mam bardzo mala dzialke) i rozladunkiem. W razie czego w umowie z wykonawca mam tez wpisane, ze do jego obowiazkow nalezy rozladunek towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Juz tu pisalem o dziwnych cenach Porothermu..i widze jedna prawidlowosc...te niskie ceny sa z okolic Poznania.... wiec mnie zastanawia jakosc tej ceramiki...dzwonilem do wszystkich cegielni ktore wykupil Wienerberger i okazalo sie ze wlasnie Poznan jest najtanszy...

 

Ostatnio dowiedzialem sie ze proces technologiczny w malej czesci cegielni jest przestarzaly.... moze to jest odpowiedza na takie ceny???

 

 

Pozdrawiam

Paradox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, Paradox po ile jest w twojej okolicy PTH 25?? czekamy na głosy spoza Poznania!!

witajcie

my budujemy z Porothermu 25 P+W w okolicach Wrocławia i najniższa cena z dowozem i rozładunkiem jaką udało mi się znaleźć to 3,90 brutto w klasie 15.

Porotherm będzie z Gnaszyna a to kawałek drogi do nas i dlatego cena jest wyższa bo transport droższy. A okolice Poznania to z innej cegielni sie zaopatrują chyba z Honoratki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem w poniedziałek Porotherm 30 P+W kl. 15 za 2,95 brutto z transportem i rozładunkiem (pustak z cegielni Gnaszyn k. Cz-wy). Dodam tylko, że budujemy się pod Krakowem. :D :oops: :wink: A miałem jeszcze ofertę 2,89 brutto (ten sam pustak i cegielnia), ale musiałem zrezygnować, bo przy zamawianiu w jednej hurtowni wszystkich materiałów i tak wyszło o sporo taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek , Ja kupiłam Poroton za 3,05 24cm szer. i z niego bede budować. Jak wybuduje to może polece bo na razie nie mam zdania. Tyle,ze ceramika.i Brak spoin pionowych.Za caly dom mam do zapłacenia 12500,0zł- jesli chodzi o materiał, ciut drożej od zwykłego suporexu, a 5tys taniej niz silka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, Paradox po ile jest w twojej okolicy PTH 25?? czekamy na głosy spoza Poznania!!

 

 

Dzis wlasnie dokonalem zakupu Porotherm 25 4.30 porotherm 38 4.70..

 

Jak na nasz rejon sa to ceny bardzo dobre .....

 

 

Pozdrawiam

Paradox

 

:o :o :o :o :o :o :o

:roll: :roll: :roll:

To są ceny bardzo dobre?! To koszmar jest a nie ceny, wyzysk i złodziejstwo, rozbój i ....

Rany, a ja myślałem, że u nas jest drogo! :oops: :-?

Współczuję! :wink: i podziwiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...