Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nio kochani to pochwalcie sie cenami betonu b-20...wlasnie dzis jestem po negocjacji....to co udalo mi sie wynegocjowac to 180 zł za kubik........

 

 

Hmmmm chyba jestem zadowolony :wink:

 

 

Pozdrawiam

Paradox

 

 

 

Właśnie sprawdziłam aktualny cennik w pobliskiej betoniarni - ceny brutto, przed negocjacjami :wink:

 

B7,5 - 130

B10 - 140

B12,5 - 150

B15 - 165

B17,5 - 180

B20 - 190

 

Bloczki betonowe (wibroprasowane czy jakoś tak :wink: ):

 

M4 - 1,45

M5 - 1,80

M6 - 2,09

 

Co do betonu to nie wiem czy cena obejmuje pompę. Będziemy musieli niedługo się tam wybrać i pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zakupiony materiał na na trzy strony ogrodzenia -razem z fundamentami wyjdzie mnie około 10 tys, ale ogrodzenie solidne g.

 

Jakiego rodzaju ogrodzenie masz zamiar budować ?. Murowane słupki czy metalowe ?

 

Mamy podobny metraż ogrodzenia i właśnie kombinuję ile mnie to będzie kosztowało :lol:

 

W jakim rejonie kraju budujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słupki metalowe przęsła też, razem na trzy strony wyszło 48 przęseł .Wiesz na 110mb ogrodzenia wyszło jak w/pisałam 4700,00to naprawde niewiele ,ale pojechałam z gosciem ho hurtowni gdzie sprzedaja płaskowniki itp. tam maja prety o różnych grubościach i długościach , tam też pocieli nam na długosci jakie chcielismy .Noi goś pospawa pomaluje i zamontuje , dopilnuje by fundamenty były dobrze zrobione , niewiem tylko ile wyjdzie mnie zbrojenie . licze iż fund. wyjda mnie 2 tys. Ogółem wyjdą 54 słupki metalowe , a na nich takie ozdobne kulki które będą przyspawane za 54 szt zapłaciłam 340,00.

Jeśli chodzi o przód to chcę miec coś super murki murowane obłozone klink. narazie nie robiłam kalkulaci , przód będę robić jak ciężki sprzęt wyjedzie . Jestem z Lubuskiego Gorzów Wlkp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dołączyć zdjecie z cyfrówki?

 

Musisz gdzieś skopiować zdjęcie na serwer w Internecie.

Np: w serwisie Onet (republika.pl)

 

Następnie w poście wpisać adres obrazka np:

 

[img_]http://www.republika.pl/casandra75/zdjecie.JPG[/img_]"

(znaczek "img_" należy wpisać bez podkreslania)

 

Innych sposobów nie znam. ale poszukam bo tez jestem ciekaw.

 

Przykład poniżej to mój przyszły domek :D

http://www.republika.pl/pzm/Z28_persp_front2_maly.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam taniego kierownika budów. Może ktoś z Was ma kogoś w okolicach Warszawy (szczególnie w północnych przedmieściach) ?

 

Większość tutejszych kierowników ceni się w granicach 3 tys. W/g mnie to przesada szczególnie ze nie potrzebuję od kierownika zbyt wiele ponieważ mam zamiar pilnować budowy osobiście.

 

Oczywiście wszyscy trąbią o odpowiedzialności itp. Zastanawiam się czy kiedykolwiek jakiś kierownik odpowiadał finansowo za spieprzona budowę ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Chrzanowie (40 km od Krakowa) płacę 200,00 zł od każdej jego wizyty, umówiłem się na 5.

Ale wasze ceny :o :o :o !!! Ja wiem, powiesz pewnie, że "krakusy to centusie", a ja Ci na to: "warszawiaki to cwaniaki", więc krakowskim targiem zbijaj do granic możliwości. Dodam jeszcze, że nasz KierBud jest sądowym rzeczoznawcą d/s katastrof bud. i jest dosyć "ostry" i wymagający - takiego szukaj, a najlepiej, żeby jeszcze był upierdliwy!!!

 

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dodam jeszcze, że nasz KierBud jest sądowym rzeczoznawcą d/s katastrof bud. i jest dosyć "ostry" i wymagający - takiego szukaj, a najlepiej, żeby jeszcze był upierdliwy!!!

 

:D :D :D

 

Tu się nie zgodzę

Kierownik powinien bez przerwy siedzieć na budowie i kierować robotnikami. Powinien znać się na robocie i ludziach. Upierdliwy to ma być inspektor nadzoru (dla kierownika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dodam jeszcze, że nasz KierBud jest sądowym rzeczoznawcą d/s katastrof bud. i jest dosyć "ostry" i wymagający - takiego szukaj, a najlepiej, żeby jeszcze był upierdliwy!!!

 

:D :D :D

 

Upierdliwy to ma być inspektor nadzoru (dla kierownika).

 

Upierdliwy to ja będę .. oj będę ... :lol: i srogi :evil:

Kierownik potrzebny mi jest raczej do wsparcia a nie siedzenia na budowie. Wtedy to pensję bym mu musiał zapłacić. :-)

 

Gryfpc. Dziękuję za pochwałę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dołączyć zdjecie z cyfrówki?

 

Musisz gdzieś skopiować zdjęcie na serwer w Internecie.

Np: w serwisie Onet (republika.pl)

 

Następnie w poście wpisać adres obrazka np:

 

[img_]http://www.republika.pl/casandra75/zdjecie.JPG[/img_]"

(znaczek "img_" należy wpisać bez podkreslania)

 

Innych sposobów nie znam. ale poszukam bo tez jestem ciekaw.

 

Przykład poniżej to mój przyszły domek :D

http://www.republika.pl/pzm/Z28_persp_front2_maly.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...