Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Skad PKo dalo wam takie waruki!!! :o Gratuluje. Jesli chcesz napisz na priv do dam ci namiary na mojego doradce (Efekt - przyjezdza na spotkanie gdzie chcesz). My mamy przez niego kredyt w GE (dzis podpisujemy umowe) na 2,3% i bdb pozostale warunki - w innych bankach proponowano nam ok 2,6-2,9, Mbank 2,45%. W Gr zeszli na tyle przy negocjacjach. Ale my nie mielismy tak borych warunkow jak ty na poczatku, wiec nie wiem czy cie to zaineresuje :)

 

To byłby nas trzeci kredyt w PKO BP. To byłoby minimalne oprocentowanie, wyjściowe to 2,8%. Ale na takie 2,1 % musiałaby zgodzić się centrala w Warszawie po rekomendacji naszej kobitki, więc jest to jedynie szansa a nie pewnik :(

Z Open Finance mam duzo lepsze wrażenia niż z Expandera, doradca zaproponował nam wyjściowo 2,55% z możliwością negocjacji w Fortisie. W przyszłym tygodniu złoży wstępne wnioski do banku i zobaczymy co nam zaproponują. Z expanderem damy sobie spokój.

 

Więc muszę odszczekać :evil: - byliśmy dziś w PKO BP i zaproponowali nam warunki nie do przyjęcia, kobieta obsługująca nas do tej pory nawaliła kompletnie. Nawet nie chce mi się pisać jaką marżę wpisali w umowie bo do teraz ciśnienie mi się podnosi. Klientów w nas mieć nie będą! A obiecanki były takie fantastyczne :roll:

Zostały jeszcze dwa banki, chyba w tym tygodniu wszystko się wyjaśni.

 

Z tematów innych - mąż dzwonił dziś do Nadstagi i powiedzieli mu, że od kwietnia Porotherm ma podrożeć 5%. A my nadal bez kredytu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ścianie dwuwarstwowej spore znaczenie ma tzw akumulacja cieplna a ta jest najlepsza przy użyciu Silki potem Max-a czy U-220 oraz Porothermu. Jeśli będziesz często zmieniać (regulować) temperatury w domu to BK jest materiałem mniej podatnym na wyziębianie i na rozgrzewanie, więc moim zdaniem lepszym. Jeśli temperatura będzie w miarę stała (niewielkie wahania) to raczej Silka czy czerwona ceramika (PTH, Max, U).

 

Dzięki za zestawienie wszystkiego, ale mam pytanie do powyższego fragmentu.

Czy to oznacza, że Silka, Max, U-220 majš największš akumulację (jak wynika z pierwszego zdania), czy BK (jak wynika z drugiego: "BK jest najmniej podatny na wyziębianie/rozgrzewanie")?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ścianie dwuwarstwowej spore znaczenie ma tzw akumulacja cieplna a ta jest najlepsza przy użyciu Silki potem Max-a czy U-220 oraz Porothermu. Jeśli będziesz często zmieniać (regulować) temperatury w domu to BK jest materiałem mniej podatnym na wyziębianie i na rozgrzewanie, więc moim zdaniem lepszym. Jeśli temperatura będzie w miarę stała (niewielkie wahania) to raczej Silka czy czerwona ceramika (PTH, Max, U).

 

Dzięki za zestawienie wszystkiego, ale mam pytanie do powyższego fragmentu.

Czy to oznacza, że Silka, Max, U-220 majš największš akumulację (jak wynika z pierwszego zdania), czy BK (jak wynika z drugiego: "BK jest najmniej podatny na wyziębianie/rozgrzewanie")?

 

Akumulacja cieplna to w skrócie ilość i szybkość nagrzewania się muru. Dla ceramiki jest ona trochę większa gdyż materiały te nagrzewają i chłodzą się szybciej niż BK. BK z racji swej porowatowej struktury wolniej sie nagrzewa i wolniej sie wyziębia, ot cała moja wiedza :-).

Dalej to juz logika myślenia iż jeżeli coś się wolniej nagrzewa i wolniej wyziębia to jest przydatniejsze w czasie wachań temperatur gdyż mniej ciepła w czasie nagrzewania pomieszczenia pochłania mur (a raczej w dłuższym czasie je pochłania) ale i wolniej go oddaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić - jutro ruszam :D Rano geodeta, a potem koparka i zbieranie humusu. W piątek chcą wylewać ławy :o Nie spodziewałam się takiego tempa. :lol:

Witam gośka 57

czy możesz mi napisać ile powiedział ci geodeta. Mi za wytyczenie domu, prądu, wody i kanalizacji powiedział 700 zł

Mi powiedział 600 zł za wytyczenie domu. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić - jutro ruszam :D Rano geodeta, a potem koparka i zbieranie humusu. W piątek chcą wylewać ławy :o Nie spodziewałam się takiego tempa. :lol:

Witam gośka 57

czy możesz mi napisać ile powiedział ci geodeta. Mi za wytyczenie domu, prądu, wody i kanalizacji powiedział 700 zł

Mi powiedział 600 zł za wytyczenie domu. :roll:

 

Ja bym im wszystkim skopał dupy za takie ceny. Palant zrobi to w 15 min + 15 min dojazdu. :evil:

 

Jak dla mnie to jedna wielka mafia lobbująca na przydatne dla nich przepisy.

Dziesiątki lat domy wytyczali budowlańcy a teraz wymyślili geodetę żeby kase nabijać swoim. Wkur... ny jestem strasznie na tą sitwę.

 

PS w tym tygodniu będę miał telefon do geodety który bierze ok 400 zł za całość a nie za punkt i wytycza tak jak chce ekipa budowlana (na łatach budowlanych a nie głupie paliki w ziemi.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ex67 jakis nerwowy dzis jestes :wink: a jezeli chodzi o geodete w naszym rejonie cena wyjsciowa to 400zł za domek standardowy(czyli okolo 10 punktow) za kazdy kolejny punkt 25 zł.......(smieszni sa) ja mam ponad 24 punkty czyli wyjdzie mi za calos prawie 800zł.......

 

 

 

P.s tak na marginesie dzis znalazlem firme ktora calosc wykona za 300zł bez wciskania kitu.....wiec jak widzice warto szukac firm ktore sa z poza ukladu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miraśka odnosnie domu - mi sie ciemne dachy nigdy nie podobaly. A do takiej elewacji i wykonczen ten kolor to dla mnie zupelna porazka. Ja bym zrobila ciemny braz :D - tym bardziej, ze to moj ulubiony kolor na dachu :D

 

Co do geodety - dzwonilam do 3 i spiewali min. 600 zł za samo wytyczenie (nie liczac wykusza mam 6 narożnikow). Ostatecznie z jednym stargowalismy na 500, ale ile zaplacimy dowiem sie dzis - bo wlasnie wytycza moj dom :) A od jutra kopanie fundametow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od ilosci punktów pomiarowych.

 

 

Nie zawsze. Geodeta, który nam będzie wyznaczał budynek bierze 400 zł niezależnie od tego ile jest narożników :wink:

 

 

Katarek - nie wiem czy tak można. Możliwe, że tak, ale ja bym nie ryzykowała. Tak naprawdę, jak byś chciał, to mógłbyś nawet sam sobie wytyczyć budynek, ale czy byłbyś pewien, że jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katarek - nie wiem czy tak można. Możliwe, że tak, ale ja bym nie ryzykowała. Tak naprawdę, jak byś chciał, to mógłbyś nawet sam sobie wytyczyć budynek, ale czy byłbyś pewien, że jest ok?

 

Można, można, bo ja tak właśnie zrobiłem. ;) tzn. sam wytyczyłem reszte,

na podstawie tych narozników. Nie jest to zbyt skomplikowana robota i śmiem przypuszczać, że geodeta lepiej by tego nie zrobił. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IGA9-ten dach to naprawdę dylemat -zdania sa bardzo podzielone-chyba najlepiej iść na zywioł -co bedzie to bedzie

a jesli chodzi o geodete to az sie boje ile u mnie moze zawołać mam 13 narozników w tym 2 wykusza :x

sama bym sie bała bo przecież jeszcze musi byc ten punkt zerowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...