Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

Ten punkt zero jest rzeczywiście wpisany na projekcie zagospodarowania terenu. Co oczywiście nie zmienia faktu, że trzeba to jeszcze oznaczyć w realu.

 

No tak, tylko pytanie, bedac na etapie fundamentow, gdzie to wyznaczyc.

Jedyne nad czym mozna sie zastanawiac to poziom posadowienia fundamentu (co pozniej moze wyznaczyc zarowno geodeta jak i kierownik/majster majacy niwelator).

Tu raczej geotechnik powinien sie wyartykulowac (ewentualnie, jezeli takiego nie bylo to samemu to wydedukowac). Trzeba rozpatrzec kilka spraw:

1. rodzaj gruntu (np. w moim przypadku ogolnie mam gline, ale na poziomie -1 ppt jest przewarstwienie z piasku - to wyznacza dla mnie poziom spodu lawy fundamentowej, poniewaz jakbym chcial posadowic na glinie to i tak musialbym zrobic podsypke piaskowa)

 

2. poziom wody gruntowej (po co schodzic ponizej poziomu wody gruntowej i odwadniac grunt - lepiej zrobic fundament troszke wyzej - oczywiscie jezeli sa to niewielkie roznice)

 

3. glebokosc przemarzania gruntu - dla swojego obszaru mozna to znalezc w normie (a w sumie powinna ta glebokosc podana przez projektanta)

 

4. Spojrzec jaka rzedna zera budynku podal architekt (to narzuca dosyc duze ograniczenia jesli chodzi o "manipulacje" rzedna posadowienia "w gore")

 

5. Kwestie ekonomiczne - im wyzsza sciana fundamentowa, tym wyzsze koszty.

 

Ufff.. troche nie na temat sie rozpisalem, ale moze kiedys komus to przy okazji pomoze.

 

pozdrawiam

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wookasch-masz projekcik-który był u nas na 2 miejscu tylko zdyskwalifikowało go :brak drugiego wc dla gosci ,i takotłownia przy kuchni (jedna trche sie brudzi jak sie pali drewnem)a tak to superowy jest :lol: :lol:

 

Eee... dla drugiego WC na parterze jest idealne miejsce w postaci garderoby (nawet o tym myslelismy, ale w koncu zrezygnowalismy z tego). Co do kotlowni - w przypadku drewna to fakt. Akurat my bedziemy mieli gaz, wiec to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wookasch-to fajnie że gaz, a elewację zostawiasz w takich kolorach?(bo mnie się podoba trochę ciemniejszy dach-rzecz gustu.a juz budujesz?

 

Jeśli chodzi o dach, to chcialbym cos w stylu brazu, elewacje to jakis odcien bezowo/brazowo - hmm... ciezko mi to opisac, ale na 100 % nie biala.

Budowac jeszcze nie zaczalem - wczoraj ogladalem dzialke i troche jeszcze za mokro jest - mysle, ze najrozsadniej bedzie, jak zaczne po swietach od ogrodzenia, potem wiercenie studni a nastepnie fundamenty. Chcialbym w sierpniu miec dach, a potem jade z instalacjami - wtedy jesien/zima zostaje na wykonczeniowke, co mi bardzo pasuje.

Na razie jeszcze mam problem z pradem - wczoraj dopiero zlecilem projekt linii napowietrznej i przylacza, ale dzieki temu na prad bede czekal 4 mies. od zlozenia projektu, zamiast 3 lata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani przeczytałam i tez prosze o rade marze o domku na stare lata a teraz na lato szukam czegos do 85 m i taniego czy ktos widzial taki projekt :p

 

Jak na "stare lata" to raczej parterówka :wink: może takie maleństwa

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=20&IdKolekcji=

 

http://www.lipinscy.pl/13147.xml?keys=1&int_1lt=100&page=1&w=yes

 

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=85&IdKolekcji=38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@S-ile kasy zażyczyli sobie kopacze studniowi?Moi chcą 120 zł mb z materiałem a szacht 400-1500 w zależności od wielkości.

Śnieg leży grubą warstwą i nic jeszcze nie można robić. ćoś mi się wydaje,że ten sezon budowlany nie będzie taki łaskawy jak ubiegłoroczny :cry:

sorki ale klopotow z netem ciag dalszy...

u nas chca 250 zl za metr (studnia wiercona) z ta cala rura co to do tego bedzie pompa. sasiad ma wode na 12 matrach wiec jesli i u nas tak plytko to wyjdzie 3.000. poczatkowo chciali 270 zl ale wiadomo ze to bylo cena do zbicia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ogromniasta prosbe zwlaszcza do osob ze slaska. we wtorek ostatnie rozmowy z ekipami. robi sie prad, a po swietach kopiemu ostatecznie studnie, bo snieg juz nie lezy, chcaialabym abyscie napisali mi skad bedziecie zamawiac pth lub max (wciaz sie zastanawiamy), z jakiej cegielni, dlaczego z tej wlasnie i jaka moze byc realna oszczednosc na maxie w porownaniu z pth (chcemy ocieplic welna za zaoszczedzone na maxie pieniadze). Jedna wkipa mowi, ze oszczednosc zadna, bo trzeba duzzzzo wiecej zaprawy- ktos to liczyl? Kiedys tu znalazlam przelicznik na m2 sciany- ile wcodzi pth, ile maxa. Macie to ? please sprawa pilna, na tzw. wczoraj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...