Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

Witam

Monika $ Seba masz na mysli cegielnie czy sklad budowlany...jezeli myslisz o cegielni to nie sadze abys dostala lepsze rabaty na porotherm niz w skladzie budowlanym.... jezeli chodzi o mnie wiele korzystniejsza cene dostalem w skladach PSB niz w cegielni w Czestochowie.....

 

 

Ostatnio bylem na gieldzie budowlanej DOM w Rybniku.....wystawialo sie tam wiele skladow budowlanych z okolic...mieli bardzo korzystne ceny wlasnie na porotherm nawet lepsze od tych ktore ja dostalem...(choc ja juz jestem po zakupach)...

 

Pozdrawiam

Paradox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

M@S-ile kasy zażyczyli sobie kopacze studniowi?Moi chcą 120 zł mb z materiałem a szacht 400-1500 w zależności od wielkości.

Śnieg leży grubą warstwą i nic jeszcze nie można robić. ćoś mi się wydaje,że ten sezon budowlany nie będzie taki łaskawy jak ubiegłoroczny :cry:

sorki ale klopotow z netem ciag dalszy...

u nas chca 250 zl za metr (studnia wiercona) z ta cala rura co to do tego bedzie pompa. sasiad ma wode na 12 matrach wiec jesli i u nas tak plytko to wyjdzie 3.000. poczatkowo chciali 270 zl ale wiadomo ze to bylo cena do zbicia

 

Nie wiem gdzie leży Rogoźnik ale chyba w Kaliforni sądząc po cenach studni ! :D

 

Oj wy hanysy to jesteście przy kasie aby płacić po 270 zł :o za m studni.

 

Ja zapłaciłem po 50zł/m i cała studnia + pompa na budowę wyjdzie jakieś

1200 zł (studnia 12m i full wody).

 

Cena 1 m studni w rurze 100mm to 100zł a w rurze 50mm to 50 zł (razem z materiałem). Jak masz wodę wysoko (czyli blisko powierzchni) to rura 50mm wystarczy. Ale jak w okolicy problem z wodą to faktycznie lepiej większa rura .

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ogromniasta prosbe zwlaszcza do osob ze slaska. we wtorek ostatnie rozmowy z ekipami. robi sie prad, a po swietach kopiemu ostatecznie studnie, bo snieg juz nie lezy, chcaialabym abyscie napisali mi skad bedziecie zamawiac pth lub max (wciaz sie zastanawiamy), z jakiej cegielni, dlaczego z tej wlasnie i jaka moze byc realna oszczednosc na maxie w porownaniu z pth (chcemy ocieplic welna za zaoszczedzone na maxie pieniadze). Jedna wkipa mowi, ze oszczednosc zadna, bo trzeba duzzzzo wiecej zaprawy- ktos to liczyl? Kiedys tu znalazlam przelicznik na m2 sciany- ile wcodzi pth, ile maxa. Macie to ? please sprawa pilna, na tzw. wczoraj.

 

Pierwsze pytanie to jakiej grubości sciana ?

 

Jeśli 25cm (ja mam taką) to podam co jest w okolicach W-wy.

 

Najtańszy PTH 25 (Wienerberger) jest teraz w promocji i kosztuje około 4,10/szt Czyli m2 sciany = 45 zł

 

Najtańszy U-220 (odpowiednik MAX-a na ścianę 25cm) (Plecewice) kosztuje w mojej okolicy 1,53/szt. Czyli m2 ściany = 33 zł

 

Ceny brutto z transportem. Co jest tańsze ? Chyba widać. Więcej zaprawy na Max czy U-220 w stosunku do PTH ? Tak ale nieznacznie.

 

Na moim budynku różnica na materiale to 3 tys. i to tylko na ścianach nośnych. Z działówkami będzie jeszcze więcej.

 

:D

 

Miłych przemyśleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem po 50zł/m i cała studnia + pompa na budowę wyjdzie jakieś

1200 zł (studnia 12m i full wody).

[/quote

To jest studnia , czy tylko rura zakopana na 12m w głąb???!! :o

Cena średniej klasy pompy głębinowej jest wyższa od 1200zł!!! :roll:

 

To wytłumacz mi czym sie różni studnia od "rury zakopanej wgłąb" ?

 

Napisałem wyraźnie że to to rura średnicy 50 mm bez pompy.

U mnie nie potrzeba większej średnicy ani studni głębinowej. Wody jest poddostatkiem.

 

Pompa kosztuje 250 z wydajnością 2500 L/godz. (Na budowę wystarczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas geodeta wziął 430 zł a wytyczał około 2 godzin.Dzisiaj kopali fundamenty a w poniedziałek zbroją ,wtorek zalewają betonem.

Oczywiście już była jedna scysja na gruncie murarz-kierownik.

Murarz chciał sam robić beton a kierownik się nie zgodził i będzie lany z gruchy.

U nas poroterm 25 za 4zł z dostawą i wyładunkiem.

Portfel się pomału opróżnia ,ten cholerny beton jest pieruńsko drogi.

Za bloczki betonowe mamy cenę 2,10 za sztukę.Mało to czy dużo to niewiem.Murarza mamy w porządku dzisiaj z mężem zjechali chyba z 20 hurtowni w poszukiwaniu najtańszych materiałów, a i tak 1 okazała się najtańsza. :D Wogóle to poroterm idzie w górę bo ci co mają z nowej dostawy to chcą 4.30zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wytłumacz mi czym sie różni studnia od "rury zakopanej wgłąb" ?

Studnię robię raz i mam wodę na wieki!!!! Do picia mycia itp.

A w rurze na końcu jest sito ,gdy się zamuli [ 15-20lat przy dobrych warunkach] musisz robić nowy odwiert! :cry:

 

Rozumiem że w Twojej studni głębinowej nie ma sita na koncu ?

To zycze powodzenia w korzystaniu wody przez wieki. Tylko uważaj na ziarnka piasu między zębami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wynika z postów wyżej forumowicze mają studnie około 12 m. W moim przypadku pierwsze 12 metrów wiercone było niespełna godzinę. Później zaczęła się skała, a wiadomo że skała jest twarda pomimo że to wapień. Cena za metr uwarunkowana jest rodzajem gruntu w którym się wierci, średnicą otworu i rodzajem obudowy. Pomimo sporych kosztów bardziej się opłaciło niż ciągnąć 300 m wodociągu ze wsi. Teras wodę mam prawie za damo i jestem niezależny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...