Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Dziś kopara wiechała i sie zakopała ,ziemia gliniasta ....pierwsze rozczarowanie ... a juz miałam nadzieję że zaczne przed świętami... :cry: :cry:

 

 

 

 

cześć!!

Nie jesteś sama w swym rozczarowaniu!!

U nas terz glina no i po kilku próbach zdjęcia humusu daliśmy na razie spokój :(

Pozdrowienia z Wągrowca. :D

Głowa do góry :) w końcu i dla tych z gliną zaświeci słońce :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś kopara wiechała i sie zakopała ,ziemia gliniasta ....pierwsze rozczarowanie ... a juz miałam nadzieję że zaczne przed świętami... :cry: :cry:

 

Nie przejmuj się u mnie nie ma gliny a i tak woda jest na 70 cm. Cieszyłem sie że opada przez tamten tydzień a tu w weakend zaczeło padać i dzisaj znowy był wykop w wodzie :cry:

 

Co tu robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś kopara wiechała i sie zakopała ,ziemia gliniasta ....pierwsze rozczarowanie ... a juz miałam nadzieję że zaczne przed świętami... :cry: :cry:

 

Nie przejmuj się u mnie nie ma gliny a i tak woda jest na 70 cm. Cieszyłem sie że opada przez tamten tydzień a tu w weakend zaczeło padać i dzisaj znowy był wykop w wodzie :cry:

 

Co tu robić ?

no szkoda ze nie możecie nic robic przez ta wode ,dostrzegłam pierwszego plusa ze zaczniemy pod koniec maja chyba bo jedna nerwówka mniej ŻYCZĘ SŁONECZKA WAM :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę teraz ile będzie mnie kosztować fundament pod ogrodzenie 110mb , licze i licze i wcale nie wygląda to różowo , ten beton taki drogi może z 5tys ,Czy słyszał ktos o gotowych prefabrykantach pod ogrodzenie ? moze to będzie tańsze?...

Co do tych prefabrykantów nie znalazłam nikogo w Gorzowie .

Jeśli chodzi o ogrodzenie to przecietnie przesło wychodzi 150,00 zł razem ze słupkiem i z montażem na działce. jak pisalam wcześniej fundament to dlamnie znak zapytania .

Bardzo chętnie podam namiary na goscia od ogrodzenia , nawet sama popilotuje sprawę jest naprawdę super gość polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Casandra jakie ogrodzenie zrobilaś, ja mam 330mb!!

110mb materiał z robocizna wyszedł 7 tys bez fundamentów

z płaskownika ze słupkami -słupków jest 53szt 5cm/5cm zakończone kulką robocizna 1 słupka 7zł z montażem , przęsło 200/150 robocizna 60zł (wszystko malowane na czarny kolor -połysk), bardzo tanio mogę polecić , zrobię zdjęcia jutro to mogę przesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do materiału to pojechałam z gościem do hurtowni sama zapłaciłam za materiał, a gość sam zabrał pospawał i pomalował teraz zastał sam montaż tyko narazie nie mam fundamentów ponieważ nie moge dojechać na działkę, a hurtownia mieści się koło biura obsługi Ena , a goś ma tam rabaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

wczoraj zobaczyłem na strone leiera, ceny spadają w dół. Ja kupiłem maxa za 1.32 a teraz widze ze cena maxa i tehrmoporu zrównały się w przeliczeniu na m2 sciany.

JESTEM STRASZNIE ZŁY :x :x :x :x :x :x

witaj i dlatego spac nie mogłeś? to faktycznie a wkoło gadaja ze wszystko w góre idzie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś , umówiłam się z geodetą na czwartek po świętach , Zaśpiewał 500,00 + na mojej głowie zakup palików , noi mam wziaść młot , i dobrze jesli będzie ekipa która będzie budowac. bUDYNEK MAM Z WBUDOWANYM GARAŻEM I JEDEN WYKUSZ NA DOLE. a tak normalnie wziołby 650,00 zł , włoś staje na głowie . To dopiero monopolista ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymałem pozwolenie na budowę - kurcze oprócz radoœci z pozytywnie zakończonego etapu wstępnego czuję jeszcze strach przed tym co mnie czeka. Powoli kompletuję materiały, po Max-ie przyszła kolej na stal. Po rozpoznaniu cen w kilku składach budowlanych włosy zjeżyły mi się na głowie: różnica za tš samš stal wynosiła nawet 300 złotych na tonie. Szybko więc zdecydowaliœmy się z żonš na natychmiastowy zakup całej potrzebnej stali na dom (4200 kg). Po krótkich negocjacjach stanęło na 2070 zł za tonę bez względu na rodzaj i œrednicę drutu. Odbiór w maju. Dalej prowadzę casting na ekipę budowlanš i zastanawiam się co lepsze (ew. tańsze): budowa etapami czy też od razu całoœci. Cenowo ekipy różniš się o kilka tys. (od 23 do prawie 30 tys.). Pożyjom uwidim. Myœlę, że pod koniec kwietnia ruszę powoli z pracami budowlanymi. W jakiej cenie kupiliœcie deski na szalunki oraz na więŸbę dachowš. U nas na południu ceny za deski szalunkowe od 300 do 400 zł za kubik a za więŸbę bez impregnacji od 500 zł za kubik.

 

Pozdrawiam

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie za 100pkt. Czy ktoś słyszał, aby zbroić chudziaka na wylewke? ja się nad tym zastanawiam, mam ubitego piasku około 30-40cm. Ekipa mówi ze zbrojenia nie trzeba, gdyż tę wylewkę zrobią z betonu B-20. Mam "doradców", którzy chca abym jednak zazbroił tzw.chudziaka prętami fi 10, robiąc kratkę o wym.50x50. CO WY O TYM SĄDZICIE?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie studni to czy moze byc woda na 3/4 metrach glebokosci ?

gosc od kopania studni mowi ze wykop na 3,5 metra + kregi + pokrywa 1000 zl i woda juz powinna byc.

 

Czy z takiej studni kopanej wody na potrzeby budowy starczy?

jak szybko nachodzi woda? nie ma takiej mozliwosci zeby pompa wypompowala wode i bedzie przez jakis czas "sucho" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...