Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

Witam wszytkich,

Podobnie jak Wy zaczynam tej wiosny i mam problem ze studnią, a w zasadzie ze studnirzami, powariowali czy co..., ale nie chcą studni robić. Od jakiegoś czasu gadam z trzema i ciągle mnie zwodzą, bo tyle mają podobno roboty. Teraz wszyscy zadzwonią po świętach i może łaskawie zrobią na początku maja a ja z murarzami jestem umówiony na 20.04 i kicha... robota stoi bo murarze mówią, że bez wody nie robią.

Ludzie, nie znacie jakiś studniarzy w okolicach Poznania. Wodę mam na ok 20 m więc trochę trzeba powiercić a na dodatek chciałbym żeby to był dość profesjonalny studniarz :-). Już w desperacji jestem i bliski stwierdzenia "cena nie gra roli" :-(.

 

Co do problemu Danielka to specem od studni nie jestem, ale się trochę od tych różnych speców nasłuchałem i wg. nich to raczej woda na 3,4 m to niezbyt dobrej jakości będzie bo to woda opadowa kiepsko przefiltrowana, chociaż mówią że zależy też od tego jakie wartstwy ziemi wyżej leżą (przepuszczalne czy nie) więc trudno powiedzieć. Ale na potrzeby budowy to pewnie nie ma najmniejszego znaczenia.

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Albo zaczęli ze soba na całego konkurowac -cała budowa to jedna nerwówka a stal cały czas drozeje.kurcze a nie mam jej gdzie przechowac zeby kupic miesiac wcześniej :evil:

A sprzedawca nie przechowa ci stali? U mnie na razie nie ma takiego dostawcy, ktory nie przechowalby materialow do czasu dostawy.

 

Co do budujacych na glinie. ja pod warstwa 50 cm tez mam gline. Ale budowa trwa juz 2 tyg. undemnty maja sie ku koncowi - od piatku maja zaczac stawiac mury. fakt, ze u nas przez ten czas prawie nie padalo... Życze wszystkich szybkiego strartu :) Mimo masy problemow ktora sie z tym pojawia (przynajmniej tak bylo u mnie) to jednak duza frajda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zaczęli ze soba na całego konkurowac -cała budowa to jedna nerwówka a stal cały czas drozeje.kurcze a nie mam jej gdzie przechowac zeby kupic miesiac wcześniej :evil:

A sprzedawca nie przechowa ci stali? U mnie na razie nie ma takiego dostawcy, ktory nie przechowalby materialow do czasu dostawy.

 

Co do budujacych na glinie. ja pod warstwa 50 cm tez mam gline. Ale budowa trwa juz 2 tyg. undemnty maja sie ku koncowi - od piatku maja zaczac stawiac mury. fakt, ze u nas przez ten czas prawie nie padalo... Życze wszystkich szybkiego strartu :) Mimo masy problemow ktora sie z tym pojawia (przynajmniej tak bylo u mnie) to jednak duza frajda :wink:

 

Ale masz fajnie:)

 

U nas wciąż nic:( Pozwolenia nie ma, wody na działce nie ma:( prądu też nie ma:( A tym bardziej kredytu nie ma :cry: Czyli nic nie ma :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej,a ja właśnie chciałam sie pochwalić,że wsystko mam,łącznie z odebranym wczoraj pozwoleniem-oprócz kredytu bo do tego niezbedne jest pozwolenie.Ale i tak zazdroszczę tym,u których już coć widać na działce.Jutro mam spotkanie z kANDYDATEM NA KIEROWNIKA BUDOWY,ZBIERAM SIŁY na negocjacje cenowe i zakres obowiązków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zaczęli ze soba na całego konkurowac -cała budowa to jedna nerwówka a stal cały czas drozeje.kurcze a nie mam jej gdzie przechowac zeby kupic miesiac wcześniej :evil:

A sprzedawca nie przechowa ci stali? U mnie na razie nie ma takiego dostawcy, ktory nie przechowalby materialow do czasu dostawy.

 

Co do budujacych na glinie. ja pod warstwa 50 cm tez mam gline. Ale budowa trwa juz 2 tyg. undemnty maja sie ku koncowi - od piatku maja zaczac stawiac mury. fakt, ze u nas przez ten czas prawie nie padalo... Życze wszystkich szybkiego strartu :) Mimo masy problemow ktora sie z tym pojawia (przynajmniej tak bylo u mnie) to jednak duza frajda :wink:

stal to moga przetrzymać góra 10 dni, a reszta ,,grubszych zakupów,,jest do dogadania,narazie mam problem z umowa z wykonawca -na początku było piknie a im bliżej podpisania-lub nie to okazuje sie ze on dba bardziej o swoją d.... niż o nasze intersy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że do podlewania ogrodu woda ze studni też musi być dobrej jakości, bo inaczej kicha i po budowie można ją zasypać albo zostawić do ozdoby :x Jeśli więc planujecie wodą ze studni podlewać ogród, zróbcie ją solidnie i lepiej trochę głębiej niż za płytko. Wiem, że każdy metr to dodatkowy koszt, ale zaręczam, że inwestycja się zwróci. Ja całe życie mieszkam w domu z ogrodem i widzę ile co roku latem idzie wody do podlewania roślinek szok!

 

Mip2002 ze studniarzem do studni wierconej masz taki problem???!!! Jestem w szoku! Kiedy ja szukałam studniarza do studni kopanej (na kręgi) to wszyscy mnie zbywali tekstem, że oni to tylko robią wiercone, a kopanymi się nie zajmują ''bo to takie g*vno jest'' :evil: Ja szukałam przez Panoramę Firm i ogłoszeń było naprawdę dużo. Mi osobiście bardzo miło i rzeczowo rozmawiało mi się z firmą HYDROSERWIS z Poznania. Znalazłam ich stronę http://www.hydroservis.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata, widzę, że i tu zaglądasz. Masz jakieś przecieki, co z Waszym pozwoleniem? Wy złożyliście trochę wcześniej niż my (ze dwa tygodnie), więc jestem ciekawa, w jakim tempie szanowne starostwo się uwija. Sa jakieś szanse przed czerwcem? Buuuu....

 

Pozdrowienia z Kowal

 

Dzisiaj rozmawiałam z panią ze Starostwa. I powinnismy dostac pozwolenie w kwietniu. Mam nadzieję...

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałam przez Panoramę Firm i ogłoszeń było naprawdę dużo. Mi osobiście bardzo miło i rzeczowo rozmawiało mi się z firmą HYDROSERWIS z Poznania. Znalazłam ich stronę http://www.hydroservis.com/

 

Hydroserwis jest faktycznie bardzo profesjonalny i wzbudził moje zaufanie aż na tyle że byłem skłonny zaakceptować horrendalną cenę (prawie dwukrotnie droższą od kolejnej najdroższej oferty). I byłoby wszystko ok tylko pomimo rozmów na początku marca studni ciągle nie widać. Po dzisiejszych z nimi rozmowach jest szansa, że w przyszłym tygodniu zaczną wiercić. Uff! Inni oferenci (wybrałem jeszcze dwóch) dopiero po Świętach będą łaskawie ze mną gadać kiedy mogą się za to zabrać. A murarze czekają :evil:

 

Pozdrawia i spokojnych Świąt dla wszystkich budujących.

 

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :D ja również przyłączam się do życzeń dla całej grupy zaczynających w `06 r. Wszystkiego najlepszego, spokojnych i radosnych świąt, powodzenia, uśmiechu na co dzień i zdrówka, zdrówka, zdrówka, bo to najważniejsze :D

 

P.S. A ja właśnie wstawiłam do piekarnika ciasto na toffi :D mniam mniam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stal to moga przetrzymać góra 10 dni, a reszta ,,grubszych zakupów,,jest do dogadania,narazie mam problem z umowa z wykonawca -na początku było piknie a im bliżej podpisania-lub nie to okazuje sie ze on dba bardziej o swoją d.... niż o nasze intersy

 

To bądzcie z nim trwadzi. to niestety czesta praktyka (u mnie cwioczona wlasnie przez dekarzy i instalatorow). Jak mnie taki delikwent za bardzo zdenerwuje to go spuszczam na drzewo - tak stracilam juz 2 z posrod wybranych dekarzy, Teraz cwicze trzeciego...

Co do stali - dla mnie dziwny ten 10-dniowy termin. Moze poszukaj innego dostawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakąż przyjemnością przenoszę się z "kącika dla sfrustrowanych, którzy ciągle czekają" do grupy zaczynających na wiosnę!!!

Już wystartowaliśmy, właśnie dzisiaj wylewają nam fundamenty. A w maju zaczną murować ściany!

Pozdrawiam wszystkich towarzyszy doli i niedoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałabym dołączyć do waszej grupy, tylko, że jeszcze czekam na pozwolenie i nie wiem czy nie zacznę latem a nie na wiosnę.

To czekanie jest bardzo męczące bo bez pozwolenia nic nie zrobię, nawet kredytu nie mogę załatwić.

Narazie czytam wasze początki i będę wiedziała co robić jak już będzie można wystartować. Trochę mnie to wszystko przeraża, ale może jakoś uda się ten dom zbudować.

 

Życzę wszystkim Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my zaczęliśmy. :lol: Mamy zalane ławy i pierwszy dylemat: kłaść izolację poziomą czy nie. Każdy fachowiec ma własne zdanie na ten temat, na forum też sprzeczne opinie. :o

Po świętach ekipa ma stawiać ściany fundamentowe, coś trzeba postanowić. W projekcie jest: 2 razy papa na lepiku, a ja chciałabym trzymać się projektu. Majster mówi, że nie warto. Kierownik budowy: po co? Według niego nawet izolacja pionowa jest niepotrzebna. :o Twierdzi, że dobrze trzeba zaizolować dopiero poziomo na fundamencie.

Jak się uprzemy, to pewnie będzie zrobione, koszt nie jest duży (150-200 zł). Tyle że u nas pada, więc nie wiem, czy można smarować na mokrym. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...