Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

Mnie też ZE wykiwał. W poniedziałek startuję, byłem wczoraj podpisać umowę którą mi przysłali w grudniu i ... okazało się że zmieniły się umowy i na nową muszę czekać 2 tygodnie :o . Oczywiście wcześniej prądu nie będzie. Tak się zastanawiam, kiedy będzie potrzebny prąd. Napisałeś że zbrojarze czekali bo nie było prądu- musieli coś przycinać elektronarzędziami?? Ile trwały wykopy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mnie też ZE wydymał. W poniedziałek startuję, byłem wczoraj podpisać umowę którą mi przysłali w grudniu i ... okazało się że zmieniły się umowy i na nową muszę czekać 2 tygodnie :o . Oczywiście wcześniej prądu nie będzie. Tak się zastanawiam, kiedy będzie potrzebny prąd. Napisałeś że zbrojarze czekali bo nie było prądu- musieli coś przycinać elektronarzędziami?? Ile trwały wykopy?

 

A przy okazji troszke wiecej pewnie zaplacisz :(

Mnie tez to dotyczylo. I niestety nie mozesz pisac ze ZE Cie .... bo masz jasno w umowie napisany termin, do kiedy mozesz podpisac umowe na danych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wlasnie dzis ZE zainstalowal mi slup i skrzyneczke......Heath ZE tak konstruuje umowy ze gdy przy niedotrzymaniu warunkow i tak ktorys z punktow w umowie bedzie swiadczyl ze to nasza wina :wink: .......jezeli chodzi o mnie przekroczyli termin o 2 dni.....Po wczorajszej rozmowie z ZE jestem pewien jednego..........gdy w rozmowie telefonicznej przekonamy przedstawiciela ZE ze bardzo nam zalezy na odbiorze energi to jest pewne ze na drugi dzien przylacze bedzie gotowe...

 

 

 

Pozdrawiam

Paradox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich mających kłopoty z prądem. Za 500 zł w każdym supermarkecie, a na giełdzie samochodowej za 350 zł zaopatrzcie się w mini agregacik 650/950 W. Na tym maleństwie 100 l betoniarka (taka na 1 worek cementu) śmiga bez problemu. ZE mam w D. Elektronarzędzia do 1.2kW spoko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich mających kłopoty z prądem. Za 500 zł w każdym supermarkecie, a na giełdzie samochodowej za 350 zł zaopatrzcie się w mini agregacik 650/950 W. Na tym maleństwie 100 l betoniarka (taka na 1 worek cementu) śmiga bez problemu. ZE mam w D. Elektronarzędzia do 1.2kW spoko.

Np. na aukcjach Allegro : http://www.allegro.pl/item98786629_einhell_ste_850_agregat_pradotworczy_nowy_fv_gwa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

....Przez to jestesmy jeden dzień w tył a zbrojarze stali pół dnia bez pracy

( ale nie za darmo....)

 

 

 

a po co im prąd był? ;)

ja tam zrobiłem całe fundamenty, bez najmniejszego kawałeczka prądu...

 

Uff, to chciałem usłyszeć :D Ciekawe co na to budowlańcy :lol:

 

do Wookash - ja też jestem na etapie umowy o przylaczenie do sieci. Dostałem umowę wraz z warunkami przyłaczenia i kiedy przyjechałem ją podpisać okazało się że wszystkim zmieniają umowy bo podobnoć zmieniają się nieznacznie opłaty na korzyść odbiorców. Niestety żeby podpiąć się z prowizorką budowlaną muszę mieć umowę. Mam zaczynać od poniedziałku a umowę dostanę za 2 tygodnie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich mających kłopoty z prądem. Za 500 zł w każdym supermarkecie, a na giełdzie samochodowej za 350 zł zaopatrzcie się w mini agregacik 650/950 W. Na tym maleństwie 100 l betoniarka (taka na 1 worek cementu) śmiga bez problemu. ZE mam w D. Elektronarzędzia do 1.2kW spoko.

Np. na aukcjach Allegro : http://www.allegro.pl/item98786629_einhell_ste_850_agregat_pradotworczy_nowy_fv_gwa.html

 

Dokładnie o ten agregat mi chodzi. Z tą różnicą (praktyczną), że na pełnym baku 4 litry chodzi ponad 12 godzin bez wyłączenia. Oczywiście nie jest bez przerwy obciążony.

 

http://www.murbeton.h.win.pl/murator/agregat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

do Wookash - ja też jestem na etapie umowy o przylaczenie do sieci. Dostałem umowę wraz z warunkami przyłaczenia i kiedy przyjechałem ją podpisać okazało się że wszystkim zmieniają umowy bo podobnoć zmieniają się nieznacznie opłaty na korzyść odbiorców. Niestety żeby podpiąć się z prowizorką budowlaną muszę mieć umowę. Mam zaczynać od poniedziałku a umowę dostanę za 2 tygodnie. :evil:

 

No ja mam przed soba obie umowy - porownujac stara i nowa - oplata przylaczeniowa wzrosla :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie powaliła kwota za jaką musieliśmy kupić żwir i piach do zasypania fundamentów.Za kupę piachu tyle forsy :evil:

Oczywiście bez poślizgu nie może być budowy,czekamy teraz do czwartku bo instalator dopiero wtedy nam może zacząć zakładać pierwsze rury które idą pod wylewkę.A myślałam już że pójdzie z kopyta.A po wylewce następny tydzień czekania aż wyschnie i dopiero wtedy będzie coś widać.

Narazie tylko kupa szmalu poszła a efekty mizerne :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh po co im prąd? Zajrzyj na moją stronke - mam tak pogięte fundamenty ze po prostu nie dało sie wszystkiego powyginac a ciąć stal żebro 14 ręcznie - to Wam życze powodzenia :lol:

Nieważne. Ważne to że prąd już jest :lol: .że zbrojenie zakońćzone na pół dnia przed czasem :lol: bo się majstry spieli mocniej :lol: no i to że Kierownik odebrał zbrojenie praktycznie bez uwag i poprawek :lol: no i to że JUTRO LEJEMY BETON!!!!!!!!!!! ( hmm 3 gruszeczki na 8 rano zamówione :lol: ciekawe ile się spóźnią :evil: ? - nie pytam już "czy" ale "ile" - mam nadzieje że się przyjemnie rozczaruje.

Zamówiem też dziś wszystkie materiały na stan 0. czyli :2300 bloczków M6, tone cementu, jakieś coś do izolacji :lol: uplatystyczniacze do cementu; Wszystko dostarczone w 3 ratach co 2 dni. faktura łączna będzie około 5tyś zł. Jutro zamawiam 30 ton żwiru i robie sobie tygodniowy wypad nad morze :lol: :lol: :lol: . Jak wróce to ściany fundamentowe powinny się już wyłaniać z ziemi. Przynajmniej się nie będę denerwował i patrzał wszystkim na łapy czy równo murują :lol: .

Majstry mają test czy mogą sami się tam bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam problem z wodą. Co gorsza nawet nie mogę wykopać ani wywiercic studni bo... po prostu nie ma warstw wodonośnych w okolicy... Na razie chce pożyczyć od sąsiada Rolnika stary Wóz drabiniasty a na nim wielki zbiornik na wode który kiedyś używał do pojenia zwierzaków. Ma jakieś 5-6 kubików. Więc na początku jakoś sobie poradzimy. Wójt obiecał wodę na 10.05.2006 że bedzie z wodociągów. Muszą pociągnąć jakieś 100m. Projekt już jest. Zobaczymy czy dotrzyma słowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...