Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

Joanna i Janusz,dajcie znać jak będziecie po rozmowie z architektem.Gdzieś ktos sie skarżył,że ekipy nie umieja robić z silikatów.A o ociepleniu-mówia mi,że jeśli jest kasa to lepiej wełną.No to ja chyba styropian.Malgosia

 

 

Rozmawialiśmy z architektem! Nie powiedział nic nowego poza tym, że jest to materiał ciężki i ma wysoki współczynnik przenikania ciepła, ale jak dodamy ocieplenie to będzie ok. chcemy ocieplić styropianem i wahamy się nad rekuperatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Forumowiczów budujących na wiosnę 06.

 

My też mamy taki plan.

Póki co etap uzgadniania projektu (po wcześniejszym przejrzeniu chyba wszystkich projektów wydanych na świat przez wszystkich architektów tego świata... :), dopasowanie (zmniejszenie) domku do naszej działeczki i pozostałe papiery.

Nasz domek to szmaragd bez garażu, bo działka wąska i długa, więc autko będzie kawałeczek od domku parkować musiało.

http://www.krajobrazy.com.pl./index.php?strona=domek&nazwa=SZMARAGD

Architekt jest, ekipa na wiosnę wstępnie umówiona, teraz jeszcze taki drobiazg jak kredyt i się zacznie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja Kornelia też jest OK, choć my zawsze chcieliśmy mieć domek z poddaszem użytkowym, skosy w pokojach, schody i takie tam "atrakcje"...

 

Powoli zaczynamy się braż za kredyt. W 2004 braliśmy kredyt na działkę i w praktyce trwało to ok 2 miesięcy w BPH. Albo czegoś brakowało, albo odnalazło się jakieś dawno zamknięte konto, na którym niespłacone były opłaty za jego prowadzenie w wysokości 1 zł (słownie: jeden złotych polskich) i figurowało w jakimś centralnym rejestrze jako DŁUG!!! Momentami to jakas paranoja była. Dlatego teraz jesteśmy lepiej przygotowani i zaczynamy wcześniej, coby w styczniu-lutym wszystko było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? my mamy wlasnie problem z wyborem materialu na dom. W projekcie mamy ytong no, ale tesciowie twierdza, ze ceramika lepsza... Mi w zasadzie jest obojetnie bo w dzisiejszych czasach to raczej dom sie nie zawali;) a jesli chodzi o oddychanie itp. to do tej pory mieszkamy w bloku i jakos sie wietrzy... Wole pieniadze przeznaczyc na podlogowke i pompe ciepla niz na jakis drogi budulec. Jutro idziemy na rozmowe do pierwszego wykonawcy i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Przylaczam sie do klubu kobiet budujacych (+dzieci na glowie :-? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie do klubu kobiet budujacych (+dzieci na glowie :-? )

no własnie się zatsanawaim czy nie powinniśmy założyć osobnej grupy. Ja to za niedługo napiszę pracę o murłatach, kotwach, rekuperatorach i płaszczach wodnych, a mój Sebastianek ma wszystko w nosie :D Czego ja nie wiem on wiedzieć nie chce. No ale przynajmniej dzieci na głowie jeszcze niet więc trochę czasu jest, bo u Ciebie to sobie nie wyobrażam :D

 

My jesteśmy na etapie oczekiwania na pozwolenie. No i wczoraj przyszło pismo z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w związku ze strefą obserwacji archeologiczej , w jakiej leży nasza działka. Wiecie, rozumiecie.... nic się od tamtych czasów nie zmieniło, a już na pewno nie da się dokonać prostej interpretacji tego co oni tam napisali- takie masło maślane.

 

Whisper- co myślałeś. W końcu latka lecą i znowyu jesteśmy o rok starsi i o kiljka budów się Polska postarzała też. A za rok przyjdą następni....

Tobie życzę powodzenia w wykańczaniu i forsowaniu własnych pomysłów, bo z Luśką łatwo nie masz co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie do klubu kobiet budujacych (+dzieci na glowie :-? )

no własnie się zatsanawaim czy nie powinniśmy założyć osobnej grupy. Ja to za niedługo napiszę pracę o murłatach, kotwach, rekuperatorach i płaszczach wodnych, a mój Sebastianek ma wszystko w nosie :D Czego ja nie wiem on wiedzieć nie chce.

 

jak to "osobnej grupy"?!!? a co z nami?!?? ;)

i tak już tu jestem na siłę, bo na wiosne to zaczynam ciąg dalszy, a nie od zera, ale wiele wspólnych tematów pewnie będzie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dziś dowieźli dwie cieżarówki kamienia i wybierają ziemię pod fundamenty. Trzeba porobic takie "półki", bo działka jest na skosie roznica poziomów na samej przestrzeni domu to 1.60m . Cieszy mi sie micha, ze choć tyle, z resztą poczekamy do wiosny :D :D :D

 

to rzeczywiście spora różnica,ale za to można ciekawie działkę zaaranżować. Masz pole do popisu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie do klubu kobiet budujacych (+dzieci na glowie :-? )

no własnie się zatsanawaim czy nie powinniśmy założyć osobnej grupy. Ja to za niedługo napiszę pracę o murłatach, kotwach, rekuperatorach i płaszczach wodnych, a mój Sebastianek ma wszystko w nosie :D Czego ja nie wiem on wiedzieć nie chce.

 

jak to "osobnej grupy"?!!? a co z nami?!?? ;)

i tak już tu jestem na siłę, bo na wiosne to zaczynam ciąg dalszy, a nie od zera, ale wiele wspólnych tematów pewnie będzie... ;)

 

 

dlaczego na siłę katarku??? Jesteśtu pełnoprawnym członkiem, oczywiście tego klubu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my wczoraj odebralismy nasz projekt! :D Teraz pozostalo nam znalezc architekta, ktory zrobi jego adaptacje i geodete, aby nam mapki porobil. :) No i bedziemy skladac wniosek o pozwolenie na budowe :D

 

Ech... moj maz tez sie jakos malo interesuje, ale mam nadzieje, ze to sie zmieni. Poki co, to ja czytam i probuje sie czegos naumiec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego na siłę katarku??? Jesteśtu pełnoprawnym członkiem, oczywiście tego klubu :D

 

no "na siłę", w sensie takim, że już zacząłem trochę wcześniej niż na wiosnę 2006. ;)

ale widzę, że ciku też przed peletonem wykopy już robi. ;)

a zresztą przecież wszyscy coś zaczęli - projekty, pozwolenia itp.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...