Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Monika  Seba

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Ja rowniez od wiosny zaczynam budowe ,niestety do tej pory nie wybrałam projektu poniewaz nie wiem na co sie zdecydowac.Zawsze marzyłam o domku z niepodpiwniczonym ale z poddaszem uzytkowym.Niestety musze ten nie wybrany jeszcze domek podpiwniczyc poniewaz moja działka jest pod skosem-2 metry na całej długosci działki.Jeden z formułowiczow tak jak zauwazyłam pisze ze ma rowniez działke pod skosem i wykonuje jakies połki.Czy mogłby mi w prosty sposob wytłumaczyc na czym to polega.Czy ja rowniez bede mogła to zastosowac na swojej działce i czy to jest droga inwestycja.Bede wdzieczna za wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A my wczoraj odebralismy nasz projekt! :D Teraz pozostalo nam znalezc architekta, ktory zrobi jego adaptacje i geodete, aby nam mapki porobil. :) No i bedziemy skladac wniosek o pozwolenie na budowe :D

 

Ech... moj maz tez sie jakos malo interesuje, ale mam nadzieje, ze to sie zmieni. Poki co, to ja czytam i probuje sie czegos naumiec ;)

 

 

Gratulacje! Budowanie to niesamowita frajda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witajcie!

W końcu grupa dla mnie!

My też -mam nadzieję- zaczniemy na wiosnę. Narazie mamy warunki zabudowy i wybrany projekt - z32 z pracowni z500.

Bardzo się cieszę, że będę mogła korzystać z doświadczeń niektórych w tej grupie- to mi właśnie było potrzebne!!!!!!!!

pozdrawiam

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witajcie!

W końcu grupa dla mnie!

My też -mam nadzieję- zaczniemy na wiosnę. Narazie mamy warunki zabudowy i wybrany projekt - z32 z pracowni z500.

Bardzo się cieszę, że będę mogła korzystać z doświadczeń niektórych w tej grupie- to mi właśnie było potrzebne!!!!!!!!

pozdrawiam

 

Kasia

 

 

witamy Kasiu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja. Tez planujemy start na wiosne- Kasiu tez wybralismy projekt z z500 tylko z10 z paroma ;) zmianami wlasnymi. Wersje z garazem i uzytkowym poddaszem.

 

Materialy juz wybrane(ba nawet mamy wybrane umywalki ;)) Wyszlam z zalozenia ze musze miec wszystko bardzo dokladnie zaplanowane przed finalnym projektem, zeby pozniej nic nie zmieniac. Kolezanka zrobila nam wizualizacje naszego domku w 3d z naszymi meblami i wybranymi materialami- normalnie czad. Przy pierwszej wersji w 3d wyszly wszystkie niedociagniecia projektu ktore poprawilismy i mam nadzieje ze wszystko bedzie tak jak to sobie wyobrazamy.

 

Nasza gmina ma aktualny plan zagospodarowania przestrzennego. Teraz robia sie nam mapki(beda za jakies 2-3 tygodnie), zmiany w projekcie(robi nam z500 wg wytycznych naszej przyjacioki architektki wnetrz) zaczynaja sie robic w czwartek.

 

Jak tylko dostane te mapki ruszam po warunki. Czy mozecie mi wyjasnic jak krowie ;) co robi sie dalej gdy juz dostaje sie warunki? Na czym polegaja praktycznie krok po kroku uzgodnienia w ZUD i czy ciagle sa, bo czytalam ze mieli zlikwidowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witajcie!

W końcu grupa dla mnie!

My też -mam nadzieję- zaczniemy na wiosnę. Narazie mamy warunki zabudowy i wybrany projekt - z32 z pracowni z500.

Bardzo się cieszę, że będę mogła korzystać z doświadczeń niektórych w tej grupie- to mi właśnie było potrzebne!!!!!!!!

pozdrawiam

 

Kasia

 

 

Witajcie:) Może moglibyście wkleić linki do swoich projektów pod swoim nickiem? Będzie milej jak lepiej się poznamy i będziemy kojarzyć dokładnie co kto buduje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( no i tu mamy problem,

nie umiem wklejać linków- no może inaczej, nie miałam nigdy czasu, żęby się tego nauczyć......

może spróbuję w wolnej chwili

 

teraz mam nawał pracy, ale w wolnej chwili odezwę się i napiszę więcej o sobie

 

pozdrawiam :)

Sluze pomoca przy wklejaniu linkow, tyle co z tym przeszedlem to chiba juz sie nauczylem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja rowniez od wiosny zaczynam budowe ,niestety do tej pory nie wybrałam projektu poniewaz nie wiem na co sie zdecydowac.Zawsze marzyłam o domku z niepodpiwniczonym ale z poddaszem uzytkowym.Niestety musze ten nie wybrany jeszcze domek podpiwniczyc poniewaz moja działka jest pod skosem-2 metry na całej długosci działki.

 

U nas jest podobnie, a żadnych piwnic nie robimy- taki spad to żadna tragedia. Mamy 3 schodki do domu i 5 na taras ( w projekcie) . Podejrzewam, że zrobimy 1 do domu i 3 na taras. Przecież nie będziesz zabudowywać całej działki. Niech geodeta wykona mapę do celów projektowych z punktami wysokościowymi. Architekt w trakcie adaptacji projektu powie Wam ile wynosi spadek terenu pod samym budynkiem. Jaką długą masz tą działkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również witam wszystkich - w tym kobiety budujace dzieki ktorym trafilam do tego klubu :D

Bardzo mi cieplo na sercu i milo, ze bedziemy mogli sie powymianiac doswiadczeniami - tym bardziej ze lokalni (z Poznania jak ja) tez juz tu zawitali :D

 

My przez pol roku zdobywalismy w bojach WZ, w zeszlym tygodniu byly wlasciciel podciagnal nam wode (reszta mediow juz jest). Projekt kupiony - z Archonu - Dom w daliach 3 (poczytam instrukcje i zamieszcze link :lol: ). Teraz tylko czekamy na zamowione u geodety mapki i pozniej pozwolenie na budowe.

NA WIOSNE ZACZYNAMY!!! :D Ja juz bardzo chce mieszkac na swoim...

 

Chcemy aby bylo w mare tanio (ale z dobrych materialow) i szybko. Troche to paradoks, ale mam nadzieje ze sie uda:)

 

Czeka nas tez kredyt i wybieranie ekipy - na razie mam kilka namiarow. 2 juz robi wycene.

Wstepnie wybralismy beton komorkowy i ocieplenie styropiane, choc gdyby bylo mnie stac, to budowalabym z ceramiki a ociplala welna. Pocieszczie mnie, ze nasz wybor nie spowoduje, ze bede zyla w szkodliwym i nieoddychajacym domu - troche sie tego boje...

 

No to sie przedstawilam :wink:

Pozdrawiam wszystkich goraco - byle do wiosny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...