Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OGRODZENIA - pomysły, inspiracje, wasze rozwiązania


ciku

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 632
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

projekt ogrodzenia na raziemi klaruje w głowie - mam już wstepnei wybrany wzór balustrady i do niej będe dopasowywać bramę i bramkę:

No i wiem na 100% że będzie metalowe :wink:

Będzie chyba coś koło tego:

http://img461.imageshack.us/img461/3445/obraz877bt6.jpg

 

http://img505.imageshack.us/img505/6044/obraz875os2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metalowe. Teraz czekam na wycenę drewnianych przęseł.

To jakoś tanio u Was. U nas ok. 1 tys./m. bieżący mniej więcej. Dlatego zrobiłam siatkę na razie i drewnianą bramę, ale myślę o metalowym.

Tylko te ceny :roll: No i najbardziej chciałabym bez słupków murowanych, a to nie takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Was pocieszyc, a siebie zdołować – my potrzebujemy 260 m ogrodzenia + 2 bramy + 1 furtka :cry: .

Po półrocznym kalkulowaniu i mysleniu robimy cale betonowe, bramy i furtka będa z metalowej ramki, a w srodku sztachety. Gdybyśmy robili tylko z siatki to wyszloby niecale 3000 zl mniej, wiec robimy betonowe, majac na uwadze to, ze za nami jest pole i zima nawiewalo by do nas snieg, a beton troche nas ochroni (taka mamy nadzieje).

Moim marzeniem była z 3 stron siatka, a od przodu klinkier i plot kuty ale niestety na taki luksus nas nie stac. Betonowe ogrodzenia nigdy mi się nie podobaly ale „jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam taką sytuację, tylko trochę mniej do ogrodzenia. Tylko, że siatka - oczywiście z podmurówką - po przeliczeniu wychodziła mnie drożej niż betony. Wybrałam wzór sztachetowy i pomalowałam na brązowo (os środka działki i od zwenątrz). Czeka mnie jeszcze jedna warstwa farby do nałożenia ale efekt już jest. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam taką sytuację, tylko trochę mniej do ogrodzenia. Tylko, że siatka - oczywiście z podmurówką - po przeliczeniu wychodziła mnie drożej niż betony. Wybrałam wzór sztachetowy i pomalowałam na brązowo (os środka działki i od zwenątrz). Czeka mnie jeszcze jedna warstwa farby do nałożenia ale efekt już jest. :D

 

A mozesz wstawic zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt ogrodzenia na raziemi klaruje w głowie - mam już wstepnei wybrany wzór balustrady i do niej będe dopasowywać bramę i bramkę:

No i wiem na 100% że będzie metalowe :wink:

Będzie chyba coś koło tego:

http://img461.imageshack.us/img461/3445/obraz877bt6.jpg

 

Fajna ta barierka, ale dla dziecka jednak niebezpieczna (drabinka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wątek! My też stoimy przed dylematem wyboru ogrodzenia. Waham się czy klinkier z drewnem czy ze stalą :roll: Na tą chwilę wolałabym drewno tylko mąż nie jest przekonany. Wydaje mi się, że skoro chcemy drewniane balustrady na balkonach to ogrodzenie też takie. Czy ktoś posiada zdjęcia ogrodzenia klinkier + drewno?? Będę wdzięczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...