Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OGRODZENIA - pomysły, inspiracje, wasze rozwiązania


ciku

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 632
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

to i ja dołączę z fotkami mojego ogrodzenia, bo podobnego na forum nie spotkałam. Proste raczej... cegła klinkierowa i sztachety olchowe malowane lazurą. Z tego samego brama i furtka. W naturze nie jest tak jaskrawe, kolory zdecydowanie stonowane i ogólnie jest takie łagodne...

 

od frontu

http://i160.photobucket.com/albums/t194/mocca_2007/54.jpg

 

i od wewnątrz

http://i160.photobucket.com/albums/t194/mocca_2007/51.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie bylo mnie dlugo na forum i sorry,ze komus nie odpowiedzialem odnosnie ogrodzenia.

Jak juz ktos tutaj powiedzial,kazde ogrodzenie mozna przejsc i nie ma na to wplyw uklad desek itp.

Dla mnie wazne bylo to,zeby nasze ogrodzenie bylo poprostu inne

i nietypowe,mysle,ze zamysł sie w jakims sensie udal.

Drugi cel to zeby bylo tanie i proste do wykonania.

Wiele tutaj pokazanych bardzo mi sie tez podoba ale mysle ze sa tez dosyc kosztowne a nie kazdego stac na taki wydatek...

Moje otoczenie jest typowe dla polskich malych osiedli,powiem tylko tyle,

ze nie zamykam przez caly dzien ani bramy wjazdowej ani drzwi garazowych na klucz,bo i tak jak ktos bedzie chial wejsc to wejdzie.

Mala uwaga odnosnie roz,sa tez tacy ludzie co je nam niszcza,kradna,lamia

i tacy co im sie one nie podobaja bo moga sie o nie podrapac...

Pozdrawiam

Marek

PS: Jak ktos ma pytania zapraszam jesli moge w czyms pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

josephine dzięki

 

szukając inspiracji na ogrodzenie tez myslałam o piaskowcu, ale kilka osób mi odradziło- że on umieszczony na zewnątrz nasiąka wodą i po pewnym czasie nieładnie ciemnieje. Dlatego zrezygnowałam na rzecz cegly. Ale oczywiście każdy wybiera co mu sie podoba :)

 

Co do kosztów to moj kawałek (bo ma 29 metrów) był dość drogi, sama cegła kosztowała ok 5 tys bo to klinkierowa ręcznie formowana, całość szacuję na około 11-12 tys. czyli fundament, zbrojenie, materiał i murowanie i cała reszta roboty.

Ale nie żałuję tych pieniędzy, jestem zadowolona z efektu :wink: :D

 

choc myslę, ze z dobrej, wyszukanej zwykłej cegły też byłoby ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do kosztów to moj kawałek (bo ma 29 metrów) był dość drogi, sama cegła kosztowała ok 5 tys bo to klinkierowa ręcznie formowana, całość szacuję na około 11-12 tys. czyli fundament, zbrojenie, materiał i murowanie i cała reszta roboty.

Ale nie żałuję tych pieniędzy, jestem zadowolona z efektu :wink: :D

 

choc myslę, ze z dobrej, wyszukanej zwykłej cegły też byłoby ładnie.

O chorobcia, sporo... zwłaszcza, że ja muszę zrobić ponad dwukrotnie więcej! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

na razie tylko takie zdjecie podjazdu z lewej strony do polowy sa zrobione dwa schodki z palisady betonowej pozniej przechodzi na dole w lagodny spadek aby mozna ewentualnie zaparkowac drugi samochod po prawej strony jest lagodny spadek w kierunku schodow

 

http://images31.fotosik.pl/204/2c47d2b554726a91med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wszyscy maja podmurowke?mam 150m ogrodzenia i spore roznice wysokosci bo teren jest podniesiony wzgędem sąsiadów, czy sadzicie ze muszę mieć podmurówke? Chcialabym zakopac slupki na 1m i miec tymczasowa siatke z porządnymi slupkami. Potem bym dala przesla i jak sie znajda sasiedzi ew. wykonala podmurówkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam takie

http://img371.imageshack.us/img371/3760/hpim14016jw.jpg

 

Bardzo podoba mi się to ogrodzenie.

Mieści się takze w naszych skromnych obecnie możliwościach finansowych, ale także będzie pasowało do stylu naszego domku i przyszłego ogrodu.

Ale jaka do tego brama i furtka ?

Czy na ramie metalowej z przykręcanymi deskami ?

Ciekawe jakie ma Właściciel tego prostego i pięknego płotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...